U BT Cluj-Napoca învinge pe CSM CSU Oradea


U BT Cluj-Napoca învinge pe CSM CSU Oradea la o diferenţă de 3 puncte

U BT Cluj-Napoca învinge pe CSM CSU Oradea cu scorul de 72-69 (16-14, 22-17, 13-18, 21-20)

De la U BT Cluj-Napoca s-au remarcat: Kyndall Dykes cu 19 puncte, 4 recuperări și 3 pase decisive, Jason Washburn cu 16 puncte și 8 recuperări și Nandor Kuti cu 12 puncte (3x3), 3 recuperări și o pasă decisivă.

De partea cealaltă s-au remarcat Giordan Lee Watson cu 17 puncte (3x3), 5 recuperări și 3 pase decisive, Kristopher Jameil Richard cu 16 puncte (2x3), 6 recuperări și 2 pase decisive și Muhamed Pasalic cu 16 puncte (4x3) și 3 pase decisive.

Statistica detaliată poate fi vizualizată aici

Revenim cu detalii!



Citește ultimele știri despre CSM CSU Oradea
Citește ultimele știri despre U BT Cluj-Napoca

totalbaschet.ro / 11 November 2018 / 22:04



3 
Insanatosire grabnica ! 
11 November 2018 22:08
Stefan Cj campioana
0 
Am batut din nou campioana! Greu, dar am batut. Bravo baieti. 
11 November 2018 22:13
0 
Un meci deschis oricarui rezultat. Felicitari la amndoua echipele pentru spectacolul oferit. 
11 November 2018 23:00
studentU o victorie norocoasa
-1 
ca sa citez din clasicii din fotbal, daca ar fi castigat Oradea nu se supara nimeni 😃 Cateva erori individuale pe final de meci ale jucatorilor oradeni ne au facilitat victoria. Altfel, cred ca Oradea s a miscat mai bine decat noi, cel putin pe atac. In fine, victoria i victorie si asta e ce asteptam si cu SB. 
11 November 2018 23:07
@lexCSU Felicitari pentru victorie
0 
dar, lasati, nu mai asteptati voi asta si impotriva noastra :)
 
11 November 2018 23:30
pipzn Meci
0 
echilibrat, asa cum cred ca vor fi aproape toate meciurile dintre ocupantele locurilor 1-7, in care oricare echipa poate sa castige.
Felicitari lui "U" pentru victorie meritata si daca ne gandim ca a condus aproape tot timpul. Procentaje din nou foarte slabe de la libere sper sa nu ajungem ziua in care ratarile acelea sa ajunga sa fie decisive.
Am citit despre accidentarea lui Moldoveanu, o regret desigur insa cred ca la pozitia 4-5 prin introducerea lui Torok in rotatie pana se odihnesc putin Washburn si Easley suntem in regula sau oricum mai bine fata de sezoanele trecute. In schimb, la acest tip de joc (ca si ultimele sezoane de altfel), daca din orice motiv nu ne vom putea baza pe Dykes va fi rau. 
12 November 2018 09:22
trancer Oradea Cluj
0 
Probabil aceste echipe vor juca finala - sunt clar (deocamdata) peste celelalte. Meciul a fost strâns, putea câștiga oricare, marele nostru merit a fost ca am castigat fara un PF. Cu siguranță ambele se vor întări pentru partea finala a campionatului. Am avut mari rezerve cu aducerea lui Moldoveanu. L-as fi păstrat pe Watson și aduceam un PF străin de valoare. Asta e, sa continuam și vineri la Sibiu cu același joc pragmatic dar eficient, mai ales ca acolo înțeleg ca sunt probleme serioase. 
12 November 2018 10:06
gyke Hmm
0 
Poți detalia puțin "problemele serioase"? Nu că nu ar fi niște chestiuni, dar aș fi curios cât de serioase au ajuns ele sub Feleac....  
12 November 2018 12:03
0 
Astfel de probleme se aud cu usurinta. Si declarațiile lui Fleseriu sunt clare. Omul nu a vorbit mai nimic de meci, ci doar de problemele întâmpinate. Evident ca voi știți mai bine ce este acolo, mie, la cat stiu, mi se pare cel puțin absurd ca echipa sa nu se poată antrena intr-o sala adecvata 
12 November 2018 12:18
gyke Aha
0 
Da, e absolut corect, Sala Transilvania a devenit aproape inaccesibila pentru antrenamentele echipei, iar o altă sală de antrenament adecvată nu prea există. Cam asta e situația, iar soluția pe termen scurt este greu de identificat. Mai vedem vineri. Cert e că vom muri cu voi de gât... 😉😁.  
12 November 2018 12:23
trancer @Gyke
0 
Eu nu sunt capabil sa înțeleg cine de acolo ar avea ceva cu echipa de baschet sa pună asemenea obstacole. Pana la urma este o echipa de tradiție, este o echipa reprezentativa pentru toată zona Sibiului. 
12 November 2018 13:55
gyke @sala
0 
Te inteleg perfect... stai linistit, nu pricepem nici noi, de aici, de ce ai vrea sa pui piedici echipei de baschet, dar faptele spre astea ne duc.
Situatia este destul de veche, dar in ultima vreme lucrurile au escaladat. Aberant este ca sala apartine de CJ Sibiu, deci nu de CL sau Primaria Sibiu. CJ nu a avut si nu are (cel putin declarativ) resurse sa sustina sala. Si atunci directiva a fost ca sala sa se autosustina. De-a lungul timpului, solutia cea mai facila pentru a face ceva bani a fost inchirierea salii pentru diverse targuri si expozitii de haine si alte asemenea. Problema este ca numarul acestora a crescut constant in ultimul an, culmea, chiar in sezonul competitional. Noul manager al salii, de cand s-a instalat, probabil in necunostinta de cauza sau doar din considerente politice (e omul PNL-ului) a promis ca reda sala sportului, dar culmea, lucrurile au luat-o exact invers. Cum ziceam problemele au escaladat la un razboi fatis, Dan plangandu-se la final de meciuri ca nu se poate antrena in sala (5 zile in ultima luna parca). Ce e interesant e ca sala are bani de PR in presa locala, care astfel a hotarat sa ignore ceea ce declara antrenorul.
Sala de antrenament, cum ziceam, nu prea exista, astfel ca frustrarea e mare la nivelul echipei si a clubului.
Dar mai povestim... 
12 November 2018 15:10
6X Sibiu.
0 
Cereti sala de la IOHANNIS. 
12 November 2018 15:10
gyke @6X
0 
Nu ca as fi eu mare fan al lui Johannis, dar cat timp a fost el primar, directiile de dezvoltare au fost altele: capitala culturala europeana, centrul vechi, festivalul de teatru, investitiile germane in industria locala...
problema este ca urmasii lui Johannis au viziunea unor administratori de bloc: mai asfaltam o strada, mai schimbam un bec, mai plantam 2 tufe... Contractul de modernizare al stadionului e un esec complet, nu exista nici un proiect major de infrastructura care sa te faca sa intuiesti directia de dezvoltare a orasului.
In sensul asta, asteptarile suporterului de baschet de la primarie sunt destul de mici. Exista o sustinere financiara prin agenda sportiva si cam atat... 
12 November 2018 15:40
Oldtimer In extremis
0 
Ce ar fi sa joace CSU la Medias ? Sala aceea e foarte faina, e in judet, la vreo 55-60 km...probabil s-ar putea face un gentlemen agreement ca sa se evite suprapunerea cu meciurile echipei locale...
Ar fi o palma pe buca obrazului CJ Sibiu...daca are... 
12 November 2018 16:12
gyke @oldtimer
0 
Da, nu e o idee rea si culmea, era foarte aproape sa se intample. Conducerea salii mai programase un targ in Decembrie, exact in saptamana meciului cu Craiova. Deja se vorbise cred la Medias, dar cineva din anturajul clubului a cedat santajului salii si, printr-un sponsor de-al echipei, au adus banii ca sa acopere "paguba" provocata de lipsa targului in bugetul salii.
Ca imagine, sigur ar fi fost o lovitura pentru management si CJ, dar totusi dificil de pus in practica, tinand cont de cei 1200 de abonati ai clubului... 
12 November 2018 17:10
6X gyke
1 
La alegeri ,alegeti si voi un Bolojan,care acceseaza fonduri EUROPENE. 
12 November 2018 16:04
gyke @6X
0 
Din pacate, nu avem nici un pui de Bolojan pe malurile Cibinului...:) 
12 November 2018 17:13
1 
La Mediaș sunt bine primiți, însă avem maxim 600 de locuriiarSibiul are 1200 de abonați... În alta ordine de idei e aiurea ce se întâmpla cu sala. Personal îmi pare rău și de faptul ca Sibiul nu poate juca meciurile la Mediaș, însă președintele are o problema personala cu Sibiul.... numai astfel se explica de ce U Cluj deja a primit acceptul de a juca la Mediaș ca soluție în extremis dacă se întâmplă ceva la Cluj Arena. Numai bine. 
13 November 2018 08:19

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Florin Nini: „Am fost depășiți la jocul de contact”
BCM U Pitești a pierdut duelul de pe teren propriu cu CSU Sibiu 
Dan Fleșeriu: „Mă bucur că am reușit și în deplasare o victorie importantă”
CSU Sibiu s-a impus în fața lui BCM U Pitești și a preluat șefia clasamentului 
Iulian Orbeanu și-a spart capul în meciul cu CSU Sibiu
Baschetbalistul Piteștiului a părăsit terenul pe targă 
Cristian Bota: „Am luat unele decizii greșite la final și asta ne-a costat meciul”
Timișorenii au pierdut un avantaj de 10 puncte în ultimele 6 minute 
CSU Sibiu a câștigat un meci important la Pitești
Oaspeții s-au aflat tot timpul în avantaj și au câștigat fără emoții în Trivale 
BC CSU Sibiu învinge pe BCM U FC Argeș Pitești
BC CSU Sibiu învinge pe BCM U FC Argeș Pitești la o diferenţă de 10 puncte 
Mihai Silvășan: „Nu trebuie să așteptăm la fiecare meci să se întâmple ceva extraordinar ca atitudinea de învingător să iasă la suprafață”
Tehnicianul clujean a fost nemulțumit de modul în care elevii săi ai intrat în meciul cu SCM Timișoara 
U BT Cluj-Napoca câștigă cu mari emoții în fața lui SCM Timișoara
Timișorenii s-au aflat la conducere mai mult de 35 de minute 
U BT Cluj-Napoca învinge pe SCM Timișoara
U BT Cluj-Napoca învinge pe SCM Timișoara la o diferenţă de 3 puncte 
Phoenix Știința Constanța câștigă cu CSM Alexandria și obține a 10-a victorie în grupa B
CSM Alexandria și-a încheiat meciurile din prima fază a campionatului 
studentU @Silva
0 
te inseli. Spectaculos ar fi fost sa castigati la 20-25 de puncte, nu scremerea de la final.
Cand merg individualitatile: Rasic, KD, Washburn, castigam. Cel putin cu echipe gen TM sau Pitesti. Dar sunt foarte, foarte rare meciurile in care victoria vine clar, in urma unui joc controlat (exemplu meciul cu Craiova, o echipa mai buna zic eu decat TM, dar pe care am controlat-o tocmai printr-o aparare beton).
De cele mai multe ori e hazard, greseala adversarului. Intensitatea in aparare e doar un deziderat. Combinatiile in atac sunt doar niste exceptii.  
click pt. Articol 11 December 2018 08:59
gyke @JCN
0 
Nu o să scormonesc, că nu ăsta e scopul. Contează cel mai puțin dacă m-am înșelat eu sau te-ai înșelat tu. Important este că nu s-a înșelat Dan și băiatul ăsta a început să etaleze un joc foarte complex. Și mai zic încă odată... are doar 24 de ani. Dacă l-am putea ține și la anul...  
click pt. Articol 11 December 2018 08:23
andrac Rezultat
0 
Un rezultat care era de asteptat. Fara Bishop parea greu, dar si fara Person, ar fi oarecum imposibil. Cu toate astea, in ciuda multor ratari, nu s-a cedat. Sper ca in TOP 6 sa avem jucatori noi. Ne trebuie un fundas bun. Pacat si de Orbeanu care, personal, chiar daca nu are multe realizari, mie mi se pare un luptator. Sper sa nu fie grav ca ramanem “goi” la pozitiile mari. Capul sus! Sustinatorii adevarati vor fi mereu la sala alaturi de voi! Ma intrebam cum ar fi jucat Sibiul fara Hardy si Falker/ Philmore. Despre asta a fost vorba la noi. 
click pt. Articol 11 December 2018 00:40
JCN :))
0 
Ma abtin, utlimele doua meciuri nu le-am vazut si o sa l pierd si pe cel cu Craiova.
P.S: daca o sa scormonesti in arhiva o sa vezi ca am specificat undeva ca la fel ca si cu Laser anul trecut sper sa isi dea drumul si Tamulis. 
click pt. Articol 11 December 2018 00:38
Renan :)))
0 
Cred că voi, craiovenii ati vorbit mereu de Pitesti, la orice meci. Le am urat baftă celor de la Subiu, pentru că au o galerie de nota 10, care a venit, civilizat, si au susținut echipa si..."bu ne au macelarit" Uitati.va cate comentarii aveti in etapele trecute la articole legate de Pitesti. P.S. nu mi place prazul, nici prazarii...:) 
click pt. Articol 11 December 2018 00:09
Tommy RENAN
0 
Din cate observ tu ai o obsesie cu Craiova,pregatiti-va in ianuarie,fiindca SARIM SARIM SI VA MACELARIM ! 
click pt. Articol 10 December 2018 23:45
0 
Aveti echipa de cac..!Cu Siriscevic cireasa de pe el.Pacat de Timisoara, ca a pierdut un meci pe care merita sa-l castige...si careia ïi doresc mult succes in meciul contra Pitestiului:)...Ai cam multe frustrari(amice) si mai bine te-ai uita in ograda,decat s-a enervezi lumea pe aici ! 
click pt. Articol 10 December 2018 23:31
0 
Venind de la el un "antrenor" cu vasta experienta, tot ce a declarat trebuie luat in gluma. Eu cred ca a fost doar o rabufnire la nervi si un semn al neputintei. In primul rand, ca om da dovada de lipsa de coloana vertebrala si de caracter. El doar citeaza pe altii si ar vrea sa para salvatorul, cel care spune adevarul in fata. Doar ca sunt cateva lucruri pe care dansul le omite. 1. Federatia Romana de Baschet se ingrijeste de bunastarea loturilor nationale si pentru a le oferii jucatorilor cat mai multe sanse, organizeaza si pune in vigoare un regulament fix pe placul ei, cum ii e mai bine jucatorului roman. Ce spune acest domn cu liga profesionista, nu e, si nu va fi atata timp cat e in subordinea FRB- MINISTER-COR. Eu daca as fi la FRB, nu doar as impune un jucator sub 23 in primele 2 sferturi, eu as limita si strainii la 3. 2. Ca doresc unii " antrenori" sa joace numai cu straini, si unii suporteri sa intre numai dupa pauza, sunt liberi sa isi faca o liga profesionista de 4-6-20 de echipe cate vor ei unde sa vina cu bani din privat si sa joace cu 12 straini si antrenori extraterestrii daca vor. Dar, atata timp cat si pe Ocokoljic asta cum si pe alti sarbi care la ei in tara sunt nime'ndrum ii aduce cineva si le intindee o mare mana de ajutor, eu cred ca tocmai asta ar trebui sa faca ei- sa creasca jucatorul roman. 3 Asta cu Moldoveanu, Mandache si Burlacu, din nou, foarte trasa de par, pe moldoveanu dupa 20 de ani pana la 26-27 sincer nu l-am vazut f probabi a jucat bine in colegiu, dar nu se compara cu cariera de profesionist. Probabil ii era mult mai greu la 20 de ani sa joace impotriva lui Krstanovic decat impotriva unui american de 20 de ani. Titus pana nu a venit din austria la 25-26 de ani a fost sters, austria un campionat net inferior romaniei. Mandache la fel pana la 25-26 de ani era un role player. Iar burlacu la 20 de ani nu a avut nici un jucator strain impotriva caruia sa joace.
Si sa concluzionez, ca zice un sarb ceva nu neaparat e litera de lege sau adevarul absolut, mai mananca si astia cacat sa se scoata pe ei nevinovatii si nepatatii, stiu sa se vanda si sa isi ascunda defectele. Prosti sunt cei care se uita in gura lor si ii cred.  
click pt. Articol 10 December 2018 22:20
gyke @JCN
0 
Îmi stă de ceva vreme întrebarea asta: ești mulțumit acum de momentele în care vin coșurile de 3 ale lui Tamulis?  
click pt. Articol 10 December 2018 22:14
0 
Un meci in care tranzitia a mers bine, dar in prea multe momente, atacul nostru arata ca si cum suntem lipsiti de idei.
Un alt aspect ingrijorator e lipsa de concentrare la libere si evident trebuie mentionat si faptul ca in aproape fiecare meci suntem mai slabi ca adversarul la recuperari. 
click pt. Articol 10 December 2018 22:09