U BT Cluj-Napoca învinge pe CSM CSU Oradea


U BT Cluj-Napoca învinge pe CSM CSU Oradea la o diferenţă de 3 puncte

U BT Cluj-Napoca învinge pe CSM CSU Oradea cu scorul de 72-69 (16-14, 22-17, 13-18, 21-20)

De la U BT Cluj-Napoca s-au remarcat: Kyndall Dykes cu 19 puncte, 4 recuperări și 3 pase decisive, Jason Washburn cu 16 puncte și 8 recuperări și Nandor Kuti cu 12 puncte (3x3), 3 recuperări și o pasă decisivă.

De partea cealaltă s-au remarcat Giordan Lee Watson cu 17 puncte (3x3), 5 recuperări și 3 pase decisive, Kristopher Jameil Richard cu 16 puncte (2x3), 6 recuperări și 2 pase decisive și Muhamed Pasalic cu 16 puncte (4x3) și 3 pase decisive.

Statistica detaliată poate fi vizualizată aici

Revenim cu detalii!



Citește ultimele știri despre CSM CSU Oradea
Citește ultimele știri despre U BT Cluj-Napoca

totalbaschet.ro / 11 November 2018 / 22:04



3 
Insanatosire grabnica ! 
11 November 2018 22:08
Stefan Cj campioana
0 
Am batut din nou campioana! Greu, dar am batut. Bravo baieti. 
11 November 2018 22:13
0 
Un meci deschis oricarui rezultat. Felicitari la amndoua echipele pentru spectacolul oferit. 
11 November 2018 23:00
studentU o victorie norocoasa
-1 
ca sa citez din clasicii din fotbal, daca ar fi castigat Oradea nu se supara nimeni 😃 Cateva erori individuale pe final de meci ale jucatorilor oradeni ne au facilitat victoria. Altfel, cred ca Oradea s a miscat mai bine decat noi, cel putin pe atac. In fine, victoria i victorie si asta e ce asteptam si cu SB. 
11 November 2018 23:07
@lexCSU Felicitari pentru victorie
0 
dar, lasati, nu mai asteptati voi asta si impotriva noastra :)
 
11 November 2018 23:30
pipzn Meci
0 
echilibrat, asa cum cred ca vor fi aproape toate meciurile dintre ocupantele locurilor 1-7, in care oricare echipa poate sa castige.
Felicitari lui "U" pentru victorie meritata si daca ne gandim ca a condus aproape tot timpul. Procentaje din nou foarte slabe de la libere sper sa nu ajungem ziua in care ratarile acelea sa ajunga sa fie decisive.
Am citit despre accidentarea lui Moldoveanu, o regret desigur insa cred ca la pozitia 4-5 prin introducerea lui Torok in rotatie pana se odihnesc putin Washburn si Easley suntem in regula sau oricum mai bine fata de sezoanele trecute. In schimb, la acest tip de joc (ca si ultimele sezoane de altfel), daca din orice motiv nu ne vom putea baza pe Dykes va fi rau. 
12 November 2018 09:22
trancer Oradea Cluj
0 
Probabil aceste echipe vor juca finala - sunt clar (deocamdata) peste celelalte. Meciul a fost strâns, putea câștiga oricare, marele nostru merit a fost ca am castigat fara un PF. Cu siguranță ambele se vor întări pentru partea finala a campionatului. Am avut mari rezerve cu aducerea lui Moldoveanu. L-as fi păstrat pe Watson și aduceam un PF străin de valoare. Asta e, sa continuam și vineri la Sibiu cu același joc pragmatic dar eficient, mai ales ca acolo înțeleg ca sunt probleme serioase. 
12 November 2018 10:06
gyke Hmm
0 
Poți detalia puțin "problemele serioase"? Nu că nu ar fi niște chestiuni, dar aș fi curios cât de serioase au ajuns ele sub Feleac....  
12 November 2018 12:03
0 
Astfel de probleme se aud cu usurinta. Si declarațiile lui Fleseriu sunt clare. Omul nu a vorbit mai nimic de meci, ci doar de problemele întâmpinate. Evident ca voi știți mai bine ce este acolo, mie, la cat stiu, mi se pare cel puțin absurd ca echipa sa nu se poată antrena intr-o sala adecvata 
12 November 2018 12:18
gyke Aha
0 
Da, e absolut corect, Sala Transilvania a devenit aproape inaccesibila pentru antrenamentele echipei, iar o altă sală de antrenament adecvată nu prea există. Cam asta e situația, iar soluția pe termen scurt este greu de identificat. Mai vedem vineri. Cert e că vom muri cu voi de gât... 😉😁.  
12 November 2018 12:23
trancer @Gyke
0 
Eu nu sunt capabil sa înțeleg cine de acolo ar avea ceva cu echipa de baschet sa pună asemenea obstacole. Pana la urma este o echipa de tradiție, este o echipa reprezentativa pentru toată zona Sibiului. 
12 November 2018 13:55
gyke @sala
0 
Te inteleg perfect... stai linistit, nu pricepem nici noi, de aici, de ce ai vrea sa pui piedici echipei de baschet, dar faptele spre astea ne duc.
Situatia este destul de veche, dar in ultima vreme lucrurile au escaladat. Aberant este ca sala apartine de CJ Sibiu, deci nu de CL sau Primaria Sibiu. CJ nu a avut si nu are (cel putin declarativ) resurse sa sustina sala. Si atunci directiva a fost ca sala sa se autosustina. De-a lungul timpului, solutia cea mai facila pentru a face ceva bani a fost inchirierea salii pentru diverse targuri si expozitii de haine si alte asemenea. Problema este ca numarul acestora a crescut constant in ultimul an, culmea, chiar in sezonul competitional. Noul manager al salii, de cand s-a instalat, probabil in necunostinta de cauza sau doar din considerente politice (e omul PNL-ului) a promis ca reda sala sportului, dar culmea, lucrurile au luat-o exact invers. Cum ziceam problemele au escaladat la un razboi fatis, Dan plangandu-se la final de meciuri ca nu se poate antrena in sala (5 zile in ultima luna parca). Ce e interesant e ca sala are bani de PR in presa locala, care astfel a hotarat sa ignore ceea ce declara antrenorul.
Sala de antrenament, cum ziceam, nu prea exista, astfel ca frustrarea e mare la nivelul echipei si a clubului.
Dar mai povestim... 
12 November 2018 15:10
6X Sibiu.
0 
Cereti sala de la IOHANNIS. 
12 November 2018 15:10
gyke @6X
0 
Nu ca as fi eu mare fan al lui Johannis, dar cat timp a fost el primar, directiile de dezvoltare au fost altele: capitala culturala europeana, centrul vechi, festivalul de teatru, investitiile germane in industria locala...
problema este ca urmasii lui Johannis au viziunea unor administratori de bloc: mai asfaltam o strada, mai schimbam un bec, mai plantam 2 tufe... Contractul de modernizare al stadionului e un esec complet, nu exista nici un proiect major de infrastructura care sa te faca sa intuiesti directia de dezvoltare a orasului.
In sensul asta, asteptarile suporterului de baschet de la primarie sunt destul de mici. Exista o sustinere financiara prin agenda sportiva si cam atat... 
12 November 2018 15:40
Oldtimer In extremis
0 
Ce ar fi sa joace CSU la Medias ? Sala aceea e foarte faina, e in judet, la vreo 55-60 km...probabil s-ar putea face un gentlemen agreement ca sa se evite suprapunerea cu meciurile echipei locale...
Ar fi o palma pe buca obrazului CJ Sibiu...daca are... 
12 November 2018 16:12
gyke @oldtimer
0 
Da, nu e o idee rea si culmea, era foarte aproape sa se intample. Conducerea salii mai programase un targ in Decembrie, exact in saptamana meciului cu Craiova. Deja se vorbise cred la Medias, dar cineva din anturajul clubului a cedat santajului salii si, printr-un sponsor de-al echipei, au adus banii ca sa acopere "paguba" provocata de lipsa targului in bugetul salii.
Ca imagine, sigur ar fi fost o lovitura pentru management si CJ, dar totusi dificil de pus in practica, tinand cont de cei 1200 de abonati ai clubului... 
12 November 2018 17:10
6X gyke
1 
La alegeri ,alegeti si voi un Bolojan,care acceseaza fonduri EUROPENE. 
12 November 2018 16:04
gyke @6X
0 
Din pacate, nu avem nici un pui de Bolojan pe malurile Cibinului...:) 
12 November 2018 17:13
1 
La Mediaș sunt bine primiți, însă avem maxim 600 de locuriiarSibiul are 1200 de abonați... În alta ordine de idei e aiurea ce se întâmpla cu sala. Personal îmi pare rău și de faptul ca Sibiul nu poate juca meciurile la Mediaș, însă președintele are o problema personala cu Sibiul.... numai astfel se explica de ce U Cluj deja a primit acceptul de a juca la Mediaș ca soluție în extremis dacă se întâmplă ceva la Cluj Arena. Numai bine. 
13 November 2018 08:19

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
SURSE. Patrick Richard este noul jucător al lui U-BT Cluj-Napoca
Baschetbalistul american a evoluat în cele mai puternice campionate ale Europei 
Sebastian Ionescu și Bogdan Popa pleacă de la SCM U Craiova
Formația din Bănie se desparte de doi jucători autohtoni U23 
Daniel Husein „Dasaev”, cel care a înjunghiat baschetbaliștii americani de la Brăila, a fost plasat în arest la domiciliu
Interlopul brăilean a fost aproape să îi omoare pe baschetbaliștii Joseph McClain și Darrell Bowie 
Mirel Dragoste: „Simțeam că am nevoie de o schimbare și de o nouă provocare”
Fundașul se alătură celor de la SCM Timișoara după trei sezoane la BC CSU Sibiu 
Primele declarații ale noilor jucători de la U-BT Cluj Napoca
Ce au avut de spus Karlo Žganec şi Artis Ate 
Mirel Dragoste a ajuns la o înțelegere cu SCM Timișoara
Jucătorul de 24 ani se află la a cincea echipă din carieră 
Goran Gajovic a semnat cu BCM U Pitești - Exclusiv
Muntenegreanul a negociat și rămânerea la SCM U Craiova 
U-BT Cluj l-a adus pe fundașul Artis Ate (VIDEO)
Internaționalul leton vine de la VEF Riga 
Karlo Zganec este noul jucător al lui U-BT Cluj
Zganec este de patru ori campion al Croației, alături de Cedevita Zagreb 
Zona Transferurilor 2019 - Liga Națională de Baschet Masculin
Toate mutările făcute de echipele din România în această pauză competițională 
0 
Apar și interpreții :) 
click pt. Articol 21 July 2019 13:03
0 
Este pivot .... poate avea minute atat la pozitia 4 cat si la pozitia 5. Probabil va veni un pivot titular si o extrema cu shoot de 3 bun 
click pt. Articol 21 July 2019 12:49
romeovura Interesant
0 
Un jucător cu un joc de baschet frumos și cu explozie. Sper să nu mă înșel dar s-ar părea că o să avem un adevărat fundaș. Hai U-BT 
click pt. Articol 21 July 2019 11:58
Nosemasomenos Interesant
0 
Daca e ok, il luam sezonul viitor de la Cluj, pana atunci are de demonstrat. 
click pt. Articol 21 July 2019 11:50
0 
mai merge. Un 2-3 contra caruia ne vom enerva la culme sa jucam. Inseamna ca urmeaza piivotii. 
click pt. Articol 21 July 2019 11:46
0 
Tare interesant ii sa aud o veste mare de acolo. Nenea Toma se batea cu pumnii in piept ca echipa va juca in cupele europene, o alarma falsa pentru suporteri. 
click pt. Articol 21 July 2019 11:05
Fortza Steaua New entry
0 
Macar campionatul din care vine sau echipele la care a mai jucat sa ne facem o parere...... 
click pt. Articol 21 July 2019 10:57
0 
Ma asteptam sa ii pastrati pe Gajovic, Troupe, Curry, Casale. Totusi, gluma ii gluma, dar spuneti-ne si noua despre acest new entry. Tare is curios. 
click pt. Articol 21 July 2019 09:34
76ers wait, what?
0 
Personal, am auzit de un singur Nikos Galis si baschet nu cred ca mai joaca si totusi desi are o varsta inaintata probabil ar face fata in campionatul nostru :)))
Daca se vorbeste de senzational inseamna ca este omul la care ma gandesc prima data cand aud, Galis, dar in ce calitate vine la Craiova?
 
click pt. Articol 21 July 2019 01:03
Buzestii Mutari
0 
Absolut corecte.In privinta new entry-ului de senzatie,ar fi vorba de Nikos Gallis. 
click pt. Articol 21 July 2019 00:22