U BT Cluj-Napoca învinge pe CSM CSU Oradea


U BT Cluj-Napoca învinge pe CSM CSU Oradea la o diferenţă de 3 puncte

U BT Cluj-Napoca învinge pe CSM CSU Oradea cu scorul de 72-69 (16-14, 22-17, 13-18, 21-20)

De la U BT Cluj-Napoca s-au remarcat: Kyndall Dykes cu 19 puncte, 4 recuperări și 3 pase decisive, Jason Washburn cu 16 puncte și 8 recuperări și Nandor Kuti cu 12 puncte (3x3), 3 recuperări și o pasă decisivă.

De partea cealaltă s-au remarcat Giordan Lee Watson cu 17 puncte (3x3), 5 recuperări și 3 pase decisive, Kristopher Jameil Richard cu 16 puncte (2x3), 6 recuperări și 2 pase decisive și Muhamed Pasalic cu 16 puncte (4x3) și 3 pase decisive.

Statistica detaliată poate fi vizualizată aici

Revenim cu detalii!



Citește ultimele știri despre CSM CSU Oradea
Citește ultimele știri despre U BT Cluj-Napoca

totalbaschet.ro / 11 November 2018 / 22:04



3 
Insanatosire grabnica ! 
11 November 2018 22:08
Stefan Cj campioana
0 
Am batut din nou campioana! Greu, dar am batut. Bravo baieti. 
11 November 2018 22:13
0 
Un meci deschis oricarui rezultat. Felicitari la amndoua echipele pentru spectacolul oferit. 
11 November 2018 23:00
studentU o victorie norocoasa
-1 
ca sa citez din clasicii din fotbal, daca ar fi castigat Oradea nu se supara nimeni 😃 Cateva erori individuale pe final de meci ale jucatorilor oradeni ne au facilitat victoria. Altfel, cred ca Oradea s a miscat mai bine decat noi, cel putin pe atac. In fine, victoria i victorie si asta e ce asteptam si cu SB. 
11 November 2018 23:07
@lexCSU Felicitari pentru victorie
0 
dar, lasati, nu mai asteptati voi asta si impotriva noastra :)
 
11 November 2018 23:30
pipzn Meci
0 
echilibrat, asa cum cred ca vor fi aproape toate meciurile dintre ocupantele locurilor 1-7, in care oricare echipa poate sa castige.
Felicitari lui "U" pentru victorie meritata si daca ne gandim ca a condus aproape tot timpul. Procentaje din nou foarte slabe de la libere sper sa nu ajungem ziua in care ratarile acelea sa ajunga sa fie decisive.
Am citit despre accidentarea lui Moldoveanu, o regret desigur insa cred ca la pozitia 4-5 prin introducerea lui Torok in rotatie pana se odihnesc putin Washburn si Easley suntem in regula sau oricum mai bine fata de sezoanele trecute. In schimb, la acest tip de joc (ca si ultimele sezoane de altfel), daca din orice motiv nu ne vom putea baza pe Dykes va fi rau. 
12 November 2018 09:22
trancer Oradea Cluj
0 
Probabil aceste echipe vor juca finala - sunt clar (deocamdata) peste celelalte. Meciul a fost strâns, putea câștiga oricare, marele nostru merit a fost ca am castigat fara un PF. Cu siguranță ambele se vor întări pentru partea finala a campionatului. Am avut mari rezerve cu aducerea lui Moldoveanu. L-as fi păstrat pe Watson și aduceam un PF străin de valoare. Asta e, sa continuam și vineri la Sibiu cu același joc pragmatic dar eficient, mai ales ca acolo înțeleg ca sunt probleme serioase. 
12 November 2018 10:06
gyke Hmm
0 
Poți detalia puțin "problemele serioase"? Nu că nu ar fi niște chestiuni, dar aș fi curios cât de serioase au ajuns ele sub Feleac....  
12 November 2018 12:03
0 
Astfel de probleme se aud cu usurinta. Si declarațiile lui Fleseriu sunt clare. Omul nu a vorbit mai nimic de meci, ci doar de problemele întâmpinate. Evident ca voi știți mai bine ce este acolo, mie, la cat stiu, mi se pare cel puțin absurd ca echipa sa nu se poată antrena intr-o sala adecvata 
12 November 2018 12:18
gyke Aha
0 
Da, e absolut corect, Sala Transilvania a devenit aproape inaccesibila pentru antrenamentele echipei, iar o altă sală de antrenament adecvată nu prea există. Cam asta e situația, iar soluția pe termen scurt este greu de identificat. Mai vedem vineri. Cert e că vom muri cu voi de gât... 😉😁.  
12 November 2018 12:23
trancer @Gyke
0 
Eu nu sunt capabil sa înțeleg cine de acolo ar avea ceva cu echipa de baschet sa pună asemenea obstacole. Pana la urma este o echipa de tradiție, este o echipa reprezentativa pentru toată zona Sibiului. 
12 November 2018 13:55
gyke @sala
0 
Te inteleg perfect... stai linistit, nu pricepem nici noi, de aici, de ce ai vrea sa pui piedici echipei de baschet, dar faptele spre astea ne duc.
Situatia este destul de veche, dar in ultima vreme lucrurile au escaladat. Aberant este ca sala apartine de CJ Sibiu, deci nu de CL sau Primaria Sibiu. CJ nu a avut si nu are (cel putin declarativ) resurse sa sustina sala. Si atunci directiva a fost ca sala sa se autosustina. De-a lungul timpului, solutia cea mai facila pentru a face ceva bani a fost inchirierea salii pentru diverse targuri si expozitii de haine si alte asemenea. Problema este ca numarul acestora a crescut constant in ultimul an, culmea, chiar in sezonul competitional. Noul manager al salii, de cand s-a instalat, probabil in necunostinta de cauza sau doar din considerente politice (e omul PNL-ului) a promis ca reda sala sportului, dar culmea, lucrurile au luat-o exact invers. Cum ziceam problemele au escaladat la un razboi fatis, Dan plangandu-se la final de meciuri ca nu se poate antrena in sala (5 zile in ultima luna parca). Ce e interesant e ca sala are bani de PR in presa locala, care astfel a hotarat sa ignore ceea ce declara antrenorul.
Sala de antrenament, cum ziceam, nu prea exista, astfel ca frustrarea e mare la nivelul echipei si a clubului.
Dar mai povestim... 
12 November 2018 15:10
6X Sibiu.
0 
Cereti sala de la IOHANNIS. 
12 November 2018 15:10
gyke @6X
0 
Nu ca as fi eu mare fan al lui Johannis, dar cat timp a fost el primar, directiile de dezvoltare au fost altele: capitala culturala europeana, centrul vechi, festivalul de teatru, investitiile germane in industria locala...
problema este ca urmasii lui Johannis au viziunea unor administratori de bloc: mai asfaltam o strada, mai schimbam un bec, mai plantam 2 tufe... Contractul de modernizare al stadionului e un esec complet, nu exista nici un proiect major de infrastructura care sa te faca sa intuiesti directia de dezvoltare a orasului.
In sensul asta, asteptarile suporterului de baschet de la primarie sunt destul de mici. Exista o sustinere financiara prin agenda sportiva si cam atat... 
12 November 2018 15:40
Oldtimer In extremis
0 
Ce ar fi sa joace CSU la Medias ? Sala aceea e foarte faina, e in judet, la vreo 55-60 km...probabil s-ar putea face un gentlemen agreement ca sa se evite suprapunerea cu meciurile echipei locale...
Ar fi o palma pe buca obrazului CJ Sibiu...daca are... 
12 November 2018 16:12
gyke @oldtimer
0 
Da, nu e o idee rea si culmea, era foarte aproape sa se intample. Conducerea salii mai programase un targ in Decembrie, exact in saptamana meciului cu Craiova. Deja se vorbise cred la Medias, dar cineva din anturajul clubului a cedat santajului salii si, printr-un sponsor de-al echipei, au adus banii ca sa acopere "paguba" provocata de lipsa targului in bugetul salii.
Ca imagine, sigur ar fi fost o lovitura pentru management si CJ, dar totusi dificil de pus in practica, tinand cont de cei 1200 de abonati ai clubului... 
12 November 2018 17:10
6X gyke
1 
La alegeri ,alegeti si voi un Bolojan,care acceseaza fonduri EUROPENE. 
12 November 2018 16:04
gyke @6X
0 
Din pacate, nu avem nici un pui de Bolojan pe malurile Cibinului...:) 
12 November 2018 17:13
1 
La Mediaș sunt bine primiți, însă avem maxim 600 de locuriiarSibiul are 1200 de abonați... În alta ordine de idei e aiurea ce se întâmpla cu sala. Personal îmi pare rău și de faptul ca Sibiul nu poate juca meciurile la Mediaș, însă președintele are o problema personala cu Sibiul.... numai astfel se explica de ce U Cluj deja a primit acceptul de a juca la Mediaș ca soluție în extremis dacă se întâmplă ceva la Cluj Arena. Numai bine. 
13 November 2018 08:19

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Cinci jucători pe care aș fi vrut să îi văd în competițiile individuale. Video
Motivul pentru care au lipsit mai multe nume importante din LNBM la dunk contest și concursul de 3 puncte 
Team Bobe câștigă All Star Game 2019 după un meci în care s-au marcat 213 puncte
Show-ul de lasere video, momentele amuzante și concursurile individuale spectaculoase au completat acest eveniment. Video 
Goran Gajovic: „Când eram mic idolul meu era Pedja Stojakovic”
Muntenegreanul a câștigat concursul de 3 puncte, după o finală dramatică cu Dragan Zekovic. Video 
Bobe Nicolescu a fost desemnat MVP-ul All-Star Game LNBM
„A fost o sărbătoare a baschetului”. Jucătorul Oradiei a explicat și ce va face cu banii câștigați 
Video. Kevin Hardy, campion la dunk contest: „A fost un sentiment grozav să am familia lângă mine”
Hardy a ajuns la al treilea concurs câștigat în România, după cele din 2016 și 2017 
Goran Gajovic a câștigat concursul de 3 puncte din cadrul LNBM All-Star Game
Jucătorul Craiovei a trecut în finală de Dragan Zekovic. Video 
O nouă sală polivalentă va fi construită la Pitești
Cum va arăta arena de 21 de milioane de euro. Video 
Mircea Cristescu: „All Star Game-ul este singura sărbătoare a baschetului din România”
Printre surprizele pregătite de organizatori se numără un show de slam-dunk al unor americani care au colaborat cu NBA (Video) 
Kevin Hardy și Kris Richard se vor duela și în concursul de slam dunk contest de la LNBM All-Star Game
Porter Troupe va participa la concursul de 3 puncte, alături de patru ex-iugoslavi 
Un scurt istoric al confruntărilor dintre U-BT Cluj-Napoca și CSM CSU Oradea din fazele eliminatorii
Cele două echipe s-au întâlnit de trei ori în playoff, de două ori în finala Cupei și de două ori în Supercupă 
ydesh_apu Bine organizat
0 
Mie mi-a placut. Poate prea lung pentru cei care nu mananca baschetul pe paine. Organizare buna, mai putin restrictia de a utiliza parcarea subterana. 
click pt. Articol 20 April 2019 15:39
@lexCSU Kevin
0 
Bravo Kevinut, desi nu a fost cea mai reusita demonstratie a ta, cu siguranta poti mai mult si ai aratat asta, te iertam pentru meciul facut aseara :)  
click pt. Articol 19 April 2019 23:05
0 
Cred ca se refera la faptul ca banii sunt alocati strict din punct de vedere politic, nepunand mai intai performantele sportive ale anumitor orase. Adica sunt echipe care merita mai mult ca altele sa aiba o sala mai mare si mai moderna datorita rezultatelor obtinute in timp(si a suporterilor, binenteles, ca pana la urma ei sunt adevaratii beneficiari), dar nu primesc pentru ca acele orase sunt conduse de alte partide fata de cel de la guvernare. 
click pt. Articol 19 April 2019 22:22
0 
Nu inteleg de unde provine frustrarea ta? Stadionul vostru nu a beneficiat de fonduri de la Guvern? Adica de la pitesteni, craioveni, sibieni si oradeni? Sau vedem doar intr-o singura directie ? 
click pt. Articol 19 April 2019 22:08
u66 U100
0 
Halal eveniment special ati pregatit fanilor uisti. Rusine in primul rand staffului echipei si apoi echipei de mercenari. 
click pt. Articol 19 April 2019 18:11
vass bela Felicitari ?!
0 
Jim, feliciti Pitestiul pt ca guvernul le face sala ?! Cum a zis north.finder, e o treaba pt adunat voturi, iar banii vin integral de la buget, adica si de la sibieni, oradeni, clujeni samd . Daca investitia era a autoritatilor locale,fie si partial, meritau intr-adevar felicitari, dar asa ... Sunt clujean, dar oare Oradea sau Sibiul n-ar merita si ei o sala de 5000 locuri, platiti de la buget ? Ba da, dar penalii cheltuiesc banii tarii numai in anumite zone, cu simpatii pesediste, iar cei care contribuie cel mai mult la bugetul tarii, sunt neglijati cu nerusinare !!! 
click pt. Articol 19 April 2019 17:23
0 
Inca un proiect "Praf in ochii alegatorilor" pe care actualul guvern il promite. Probabil spera la ceva votanti in plus cu ocazia campaniei electorale pentru europarlamentare. Guvernul ar trebui termine intai proiectele incepute, spre exemplu noua sala de sport de la Oradea, la care s-a oprit finantarea la nici o luna de zile dupa inceperea lucrarilor. Suntem satui de proiecte, tara asta are nevoie de altceva decat de proiecte, de 30 de ani tot facem proiecte dar nu mai apar realizarile. Nu mai muscati toate momelile astea electorale. 
click pt. Articol 19 April 2019 16:39
0 
Ar fi binevenita la Pitesti. Proiectul e minunat si e pentru Str. Basarabiei, nicidecum langa Sala Sporturilor. 
click pt. Articol 19 April 2019 13:10
0 
Ca sa fim carcotasi, video-ul arata bine, situatia din teren e cu totul alta. Daca va fi construita acolo, spatiul dinte cladirile existente e exact cat un teren de fotbal, nici vorba de parc si copacei. Apoi daca tinem cont ca sala din Cluj a costat ~42 milioane lei .... sa dai dublu pt o capacitate mult mai mica ...  
click pt. Articol 19 April 2019 12:45
Jim Felicitari
0 
Bravo Pitesti. La Sibiu primaria doarme pe bani. 
click pt. Articol 19 April 2019 11:49