U-BT a realizat transferul mult așteptat. Kyndall Dykes revine la Cluj-Napoca


Anunțul a fost făcut de către clubul ardelean

Așa cum sursele Total Baschet au indicat încă de la finalul lunii mai, repatrierea lui Kyndall Dykes a reprezentat un obiectiv pentru conducerea echipei U-Banca Transilvania. Prin urmare, site-ul u-mobitelco.ro anunță faptul că ardelenii au bătut palma cu jucătorul american.

Acesta se întoarce la Cluj-Napoca din postura de vicecampion al României. Jucătorul a făcut parte din lotul lui BC Mureș Târgu Mureș, alături de care a disputat două finale în stagiunea precedentă.
Activând la nivel de Ligă Națională, sportivul de peste ocean a înregistrat statistici de 15.2 puncte, 4.0 recuperări, 2.8 pase decisive și 13.5 la eficiență.

Totodată, Dykes a bifat patru partide în Cupa României, acolo unde s-a remarcat cu statistici de 17.0 puncte, 4.0 recuperări , 2.8 assist-uri, respectiv  17.5 la eficiență.

Născut pe 12 noiembrie 1987, Kyndall este campion al României cu U-BT. Totodată, extrema a activat în campionatele din Ucraina sau Israel.

*Foto: Andor Marton



Citește ultimele știri despre U BT Cluj-Napoca
Vizualizează pagina personală a jucătorului Kyndall Dykes

Paul Olar / 14 July 2015 / 11:30


Galerie foto


Robert Transferuri
3 
Sper sa nu ma insel dar la ce transferuri s-au efectuat pana acum si la ce permutari au existat intre echipe ma astept la un campionat de senzatie unde sper ca vom avea parte de cat mai multe meciuri tari si cat mai multe echipe care sa se bata pentru castigarea campionatului, mai ales ca Asesoft a disparut din peisaj.Astept cu mare nerabdare noul sezon!!! 
14 July 2015 12:43
ARM UBT
2 
Suna bine, foarte bine, cel mai bine..... poate cu ocazia asta se mai clmeaza si "adevaratii" 
14 July 2015 15:13
tzontzolino sezon riscant
0 
Va fi totusi un sezon riscant-etape mai multe, risc de accidentare mai mare. Ti se rupe un Dykes...greu il schimbi! Fata de anul trecut are Cluj un lot bun, pacat ca nu joaca in Europa! (nu se baga in Bibl?) 
14 July 2015 16:44
adu cluj
2 
Mie mi se pare ca u cluj are cel mai bun lot.pana acum. 
14 July 2015 18:15
ARM UBT
2 
BIBL.... sa le oferim jucatorilor o sansa in plus sa se accidenteze? Nu cred ca se pune problema de o astfel de participare, ar fi o eroare colosala! 
14 July 2015 20:13
0 
Pai de ce mai jucati si in Cupa daca te gandesti la accidentari. Gandeste ca BIBL poate insemna un trofeu european 
14 July 2015 22:36
free62 free62
3 
Ori joci intr-o cupa de doamne ajuta, ori mai bine nu. Mai sa castig cupa si in campionat trag la retrogradare dupa modelul Craiova? Atunci ce-ai rezolvat, unde ii cresterea, unde ii evolutia. O cupa europeana trebuie sa creeze emulatie, tribune pline, ori Bibl nu prea corespunde.
La o cupa de genu daca te duci cu Kuti, urla lumea ca iti bati joc, daca te duci cu Dykes si se rupe te tai pe vene ... 
14 July 2015 22:59
ARM UBT
3 
Aia nu ii cupa Europeana, Cupele Europene se termina la EuroChallenge...... 
14 July 2015 23:42
tzontzolino voi stiti
-3 
Eu personal as vrea Pitesti sa ii vad in Bibl pentru ca i-as vedea astfel mai des! La Craiova au fost probleme pentru ca totusi iti trebuie banca mai lunga cand te arunci in atatea meciuri! 
15 July 2015 09:08
1 
Dorinta de a-i vedea mai des ti-o inteleg,dar reclama pentru competitia satelor balcanice,nu! 
16 July 2015 12:14
TDM Transferuri foarte bune!!
2 
Eu sper ca acesti straini sa ramana cativa ani la Cluj. Ce s-a intamplat in ultimul an cu Milleage, Turner, Southall sau celalalt pivot de prin Qatar nu mi-a placut deloc. La capitolul romani nu stam extraordinar asa ca vom vedea. Oricum, cred ca suntem favoriti la titlu si cupa (in sfarsit). 
15 July 2015 09:50
danb61 favoriti
5 
Sa n-o uitati pe Steaua......dupa cum stim nu conteaza numai lotul......! 
15 July 2015 11:42
ARM UBT
1 
Cupa nu a intrat niciodata intre obiective..... 
15 July 2015 12:49
tutz_44 Intrebare
0 
Roland torok ce nationalitate arr? 
15 July 2015 12:29
ARM UBT
1 
si roman si maghiar, joaca pe post de autohton! 
15 July 2015 12:48
-1 
Nu stiu ce sa zic. Domnul Mircea Cristescu a spus ca avem lotul definitivat, intru-cat avem 6 jucatori straini. 
15 July 2015 15:23
ARM UBT
1 
Pai hai sa numaram impreuna si sa vedem unde ii gresala :)
1. Hargrove, 2 Dykes, 3. Adamovic, 4. Pasalic, 5 Zigeranovic, 6. Kalnicenco (cu sanse sa primeasca cetatenia pana la inceputul sezonului)

 
15 July 2015 15:52
soso69 6 straini
1 
Cei 6 straini sunt : Adamovic, Pasalic, Hargrove, Dykes, Kalnichenko si Zigeranovic. Torok are sigur nationalitate romana pt ca e oradean. Cu Kalinichenko se incearca obtinerea cetateniei dar se pare ca merge greu.
Eu unul sustin in continuare ca jucatorii nationalizati sa nu figureze ca jucator strain dar nici sa nu intre in categoria jucatorilor romani. Asta pt ca regula instituita are ca scop cresterea jucatorilor romani si implicit cresterea nationalei, iar nationalizatii nu ne ajuta cu nimic in acest sens. 
15 July 2015 15:47
free62 free62
1 
Hai sa punem liga in cap ca sa crestem copii pt nationala si peste 15 ani o sa avem nationala...eu unul nu imi doresc asta. Cand o sa apara tienri bine pregatiti sa joace(vezi Kuti)...cand is slabi nu se apucam sa ii invatam ca n-are rost 
15 July 2015 17:52
soso69 @free62
1 
De acord cu tine. Problema e ca ori dai o regula prin care sa ajuti jucatorii romani ori renunti la ea. Si eu consider ca un jucator roman talentat creste mai mult cand are cxoncurenta pe post, cand joaca langa jucatori foarte buni si cand echipa la care joaca e competitiva. Daca au postul asigurat indiferent cum joaca unii se vor plafona. Pe de alta parte regula respectiva a crescut exagerat salariile jucatorilor romani si in conditiile in care majoritatea echipelor au buget mai mic, e clar ca si calitatea lotului va scadea.
Referitor la naturalizati : fortati de numarul mic de jucatori romani echipele platesc cu bani multi jucatori bunicei pe bani foarte multi si aici chiar nu vad nici un beneficiu pt baschetul romanesc : nici nu ii cresti valoarea si nici nu beneficiaza jucatorii romani de minute de joc, respectiv salariu mai mare.
In concluzie, parerea mea e ca ar trebui sa se ia o decizie:
- ori faci regula pt jucatorii romani si atunci sa beneficieze doar acestia de ea
- ori elimini regula si cresti spectaculozitatea competitiei si fortezi jucatorii romani sa lupte pt a juca. 
16 July 2015 08:57
1 
Soso, jucatorii naturalizati au devenit importanti tot din cauza regulii tampite cu un roman in teren! In rest mi se pare logic si corect ce ai spus tu!  
16 July 2015 09:37
0 
Soso, jucatorii naturalizati au devenit importanti tot din cauza regulii tampite cu un roman in teren! In rest mi se pare logic si corect ce ai spus tu!  
16 July 2015 09:37
1 
Eu l-am luat pe kalnicenco ca jucator roman.De asta nu intelegeam. 
16 July 2015 08:29
ARM UBT
1 
Pai roman este si el, roman de peste Prut! 
16 July 2015 09:33
baloo romani
0 
La ce logica aveti unii dintre voi ar trebui sa se joace numai cu straini ca sa faca placere ochiului . Voi nu vedeti ca la noi vin doar jucatori de mana a 2-a ? Cei care sunt mai rasariti pleaca repede . De ce se intorc mereu in Romania Dykes ,Nikolov,Barnette, Zoki samd...Juctorii romani actuali vor iesii in pensie peste 2-3 ani iar din spate nu vine nimic promitator .La nationala de U20 suntem ciuca batailor iar din cei de la de U18, care sunt atat de laudati, nu se stie cati vor ajunge sa mai joace si peste 2 ani. As vrea sa-i vad in teren pe Kuti,Niculescu,Ionescu dar nu prea am incredere . Asa ca in opinia mea , pentru baschetul romanesc , cel mai bine ar fi sa se joace cu maxim 3 straini , care vor fi alesi dintre cei mai valorosi , iar in acest fel in cativa ani vor creste si ceva jucatori romani . Mor de ciuda ca in Ungaria se poate si la noi nu !!!  
16 July 2015 11:17
soso69 @baloo
1 
Poate ca nu iti place logica unora dintre noi dar trebuie sa raspecti opinia fiecaruia.
Referitor la Ungaria, nu stiu daca stii dar acolo e un pic diferit si anume:
- trebuie sa aiba pe parchet minim 2 jucatori de nationalitate maghiara si maxim 3 straini pe foaia de joc;
- nu exista limta la jucatorii nationalizati iar obtinerea cetateniei pt jucatorii straini este rapida;
- in consecinta, chiar daca au impus reguli, majoritatea echipelor au jucatori naturalizati (a fost echipa anul trecut care a avut 7 "straini" in lot - 3 straini si 4 naturalizati)
Deci nu e chiar asa cum pare. In plus de aproximativ 15 ani Ungaria nu a mai avut rezultate la nationala de baschet, desi aplica regula respectiva de 5 ani.
De asemenea trebuie mentionat si faptul ca, economia Ungariei e mult peste cea a Romaniei si e mai usor sa gasesti sponsori.
Oricum ceea ce am sustinut eu nu era anularea regulii jucatorului autohton (desi recunosc ca am apreciat mai mult baschetul din ultimii ani cand regula nu exista) ci doar ca regulamentul sa considere ca jucatori autohtoni doar jucatorii romani nu si cei naturalizati (unul din motive il constituie si regulametul FIBA care permite doar 1 jucator naturalizat in nationala).
Asa ca nu arunca cu pietre daca nu intelegi punctul meu de vedere.
 
16 July 2015 11:43
1 
Sec:impartasesc total punctul de vedere cu cel mult 3 straini pe parchet.
Naturalizatii:nu stiu despre ce vorbim cand tenisul de masa german are preponderent ochii oblici,cand alte rude ariene,Belgia,se prezinta la greu cu atleti precum carbunele,cand in nationala de fotbal a mandrilor francezi nu stiu daca mai intrezaresti 2-3 pete albe,cand vicecampionii lumii la handbal,aprigii quatarezi sunt un soi de turn Babel... 
16 July 2015 11:50
soso69 @jucatori
1 
La baschet e diferit : nu ai voie in nationala decat cu 1 naturalizat.
Exemplu : in Ungaria in ultimii 5 ani au naturalizat zeci de jucatori si doar 2 au acceptat si au jucat la nationala. 
16 July 2015 11:56
1 
Eu vorbeam de evolutia globala a fenomenului,care nu se va limita sau stopa,cel putin nu curand. 
16 July 2015 12:05
soso69 jucatori buni
0 
Referitor la opinia ta cu 3 straini valorosi si restul jucatori romani, e un vis frumos dar nerealizabil. Vrei straini de "mana 1-a" dar te-ai gandit si la bani ? Daca Dykes, pe care il consideri de mana a 2-a are un salar cat intreg bugetul unei echipe (si aici se incadreaza aproape jumatate din echipele din liga) de unde sa aduci 3 mai buni si binenteles mai scumpi ca Dykes? Asta in conditiile in care vei avea nevoie de minim 4-5 jucatori romani. Daca la regula cu un jucator roman pe parchet au crescut foarte mult salariile acestora iti dai seama ce se va intampla cand obligativitatea va creste la 2 jucatori. La ce ai vrea tu cred ca nici Asesoftul nu reusea sa se incadreze.
Noi la Oradea am facut eforturi sa-l aducem pe Franklin si Barnette ("jucatori de mana a 2-a") si acum probabil ca o sa completam lotul "low-cost".
Degeaba visam, din pacate trebuie sa ne si trezim! 
16 July 2015 11:54
0 
Cu un sistem si un calendar competitional jalnic,precum si cu antrenori catastrofali la acest nivel,nu vom avea niciodata o pepiniera valoroasa,asta e o axioma! 
16 July 2015 12:17
baloo soso
0 
Iti respect total parerea si recunosc ca si mie mi-a placut mai mult baschetul din perioada in care nu erau jucatori romani obligatoriu pe parchet . Dar eu sustin ideea de 3 straini tocmai pentru a da o sansa tinerilor. Poti sa fii sigur ca daca vor fi mai multi romani in campionat le vor scadea pretentiile financiare tocmai pentru a primi mai multe minute de joc iar eu nu sunt de acord cu naturalizarea de jucatori exact din acest motiv. In echipa de U20 a Ungariei sunt 7 jucatori care joaca in prima divizie ( si pe salarii normale) dintre care 5 au prins minute multe iar unul , Perl , a fost transferat recent in Italia . Din pacate cei care viseaza sunt prin frb .  
16 July 2015 13:48
free62 free62
0 
@baloo
De la Voicu Moldovan incoace si generatiile Lapuste-Dumitrescu-Cristi Marin(cred ca si Mitza Popa) + Silvasan-Chetreanu, nu a mai iesit nimic valoros la Cluj. Sa mergi tu la sala si sa vezi o echipa cu 3 straini si altii gen Pop, Corpodean, Faur, Santa, Anghel sau Crainic. Eu nu vreau sa vad asa ceva...din jucatori de genu nu ies baschetbalisti. Dumitrescu daca azi ar avea 20 de ani ar scoate un strain din echipa...asta e diferenta. Astia enumerati mai sus nu se misca bine nici la incalzire 
16 July 2015 13:50
1 
free62 sunt de acord cu tine ca e mai greu de vazut un astfel meci dar eu vorbesc de viitorul baschetului romanesc la nivel de nationale si de aceea trebuie inceputa de undeva schimbarea .Cei din generatiile lui Voicu Moldovan nu prindeau nici ei minute la 18-20 ani , cand au debutat , dac ar fi jucat in campionatul actual .Avem juniori care la aceasta varsta sunt peste ce au fost ei acum 10-12 ani(unii din ei toata viata nu au dat 1 slam dunk).Hai sa fim seriosi ca i-am vazut si eu si pe ei si pe astia de acum . 
16 July 2015 14:06
ARM UBT
0 
Schimbarile se fac in timp si nu peste noapte, schimbarile ar trebuii facute incepand cu antrenorrii de juniorii si cu moralul de invinsi pe care il au cei mai multi jucatori romani! Schimbarile trebuie facute in primul rand in mentalitate, la federatie si nu neaparat prin limitarea numarului de straini, concurenta eeste un lucru pozitiv, daca nu exista concurenta suntem ca pe piata combustibililor unde toti vand la aceleasi preturi si asta chiar daca au costuri de productie/achizitie diferite! 
16 July 2015 16:30
tzontzolino baschet=spectacol
-1 
Voi mergeti la baschet sa vedeti un spectacol sau aveti alte preferinte? Eu ma duc la un meci de baschet ca sa imi vad echipa favorita castigand- deci sa ma simt bine ca am platit acel bilet, sa ma relaxez, sa ma bucur, sa plec feritic acasa. Nu ma intereseaza pe teren daca joaca un nigerian sau un roman. Ma intereseaza doar spectacolul- ca la teatru! Voi astia de sariti in gura mare cu produs romanesc, cu chestii gen nationala sunt fix chestii de pe vremea raposatului! Luati prea in serios baschetul- e doar un mod de a petrece timpul liber- nu aveti destule probleme cu serviciul/ cu familia- chiar va pasa daca pe teren e un roman sau un american? Care e jucator roman bun de baschet isi face loc in echipa si gata! Daca ne-am baza si economia doar pe produse romanesti ne-am duce de mult in jos- asta e- importam unde e cazul de calitate mai buna! Baschetul e doar o meserie ca oricare alta, care cel putin la noi, nu se merita sa risti in ea! 
16 July 2015 14:10
0 
Fiecare intelege sportul in general(ramurile sportive in particular)dupa propriile-i posibilitati si perceptii,dar cel mai daunator este sa facem lucrurile ghiveci-zacusca...Capitol la care s-ar putea inscrie inclusiv comparatiile astea absolut stupide intre generatii intre care timpul se masoara in zeci de ani... 
16 July 2015 14:42
tutz_44 Ar fi fain
1 
Ce fain ar fi daca sar investi mai multi bani. Ar fi foarte frumos sa vedem un baschet frumos si spectaculos la un nivel mai inalt. 
16 July 2015 14:49
1 
La noi,in Cluj,se mai cresc ceva jucatori spre deosebire de restul tarii si de aceea noi ne permitem sa discutam,chiar daca nu suntem total de acord unii cu altii,despre diferite generatii de jucatori crescuti la noi . Eu va doresc sa aveti trai bun acasa,la serviciu si sa vedeti sanatosi tot ce vreti pe banii platiti de voi pe bilete ! In rest HAI "U" 
16 July 2015 15:33
ARM UBT
1 
Asta a fost putin sub centura sau sub carpati :D 
16 July 2015 16:31
soso69 @baloo
0 
Nu sunteți singurii. Are și Oradea ceva rezultate și de asemenea echipele din București sunt puternice la baschetul juvenil. 
16 July 2015 21:23

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Dragoș Diculescu, „prima opțiune” a Timișoarei pentru sezonul viitor
Ilie Trițoiu a dat 5 nume de jucători pe care timișorenii vor să-i păstreze, alături de cei patru localnici 
Dragan Petricevic: „Pentru mine Timișoara mereu a fost un club și un oraș la care vreau să mă întorc”
Antrenorul de 50 de ani a semnat pe 3 sezoane cu SCM Timișoara 
Ilie Trițoiu: „Pe Dragan l-am dorit și sezonul trecut, dar au fost niște mici detalii”
Președintele Timișoarei a vorbit și despre datoriile pe care le are clubul 
Dragan Petricevic este noul antrenor al SCM Timișoara
Tehnicianul va fi la al 3-lea mandat pe banca echipei timișorene, cu care a câștigat două Cupe ale României 
Isaiah Philmore, al doilea străin confirmat de BC CSU Sibiu
Jucătorul american va bifa al doilea sezon în România 
Bayern Munchen este din nou campioana Germaniei
Victorie după o revenire importantă în repriza secundă 
Zona Transferurilor 2019 - Liga Națională de Baschet Masculin
Toate mutările făcute de echipele din România în această pauză competițională 
Dragoș Diculescu și Roland Torok, cei mai curtaţi jucători români
Mai multe echipe se bat pentru semnătura componenților echipei naționale 
Mladen Jeremic, pe picior de plecare de la Pitești. Surse
Sârbul a petrecut doar un sezon în Trivale, după doi ani și jumătate la Timișoara 
SURSE. Maksim Sturanovic rămâne pentru încă un sezon la BCM U Pitești
Pivotul muntenegrean va bifa al doilea sezon în România 
76ers gyke
0 
Pai si crezi ca are garantia ca va juca acele 15-20 de minute? E o decizie grea si pentru el...sa pleci de la o echipa unde esti un om important si apreciat pentru una la care exista deja un roman cam pe aceiasi pozitie, a venit si un antrenor cu pretentii mari si s-ar putea ca de la cele 15-20 de minute sa ajunga la 5 sau chiar sa ramana pe banca in unele meciuri...
Dintre echipele de top 3 doar Sibiul ar putea sa ii ofere o oarecare siguranta ca va juca si probabil isi va imparti minutele cu Tohatan iar in aceste conditii Dragoste probabil isi va face bagajele...
Sincer cea mai buna optiune pentru el, in optinia mea, ar fi Pitestiul, o echipa competitiva care are mare nevoie de un roman U23 si imi vine greu sa cred ca nu s-au interesat de el... 
click pt. Articol 25 June 2019 11:57
45tef pont
0 
pai da-ne tu un pont de un roman bun spre foarte bun care sa fie liber de contract si care nu e naturalizat. 
click pt. Articol 25 June 2019 11:01
gyke 😁
0 
Ei hai să fim serioși... Și la Timișoara te antrenează Dragan vreo 10 etape, după care îl rezolvă Trițoiu și se trezește iarăși antrenat de Bota...  
click pt. Articol 25 June 2019 10:45
free62 free62
0 
Ei hai sa fim seriosi...si la Timisoara te antreneaza Dragan nu e ca si cum te-ar antrena vreun romanas de asta care foloseste tabla doar sa nu gesticuleze cu mainile goale. Plus ca mai mult ca sigur Dragan va face o echipa de shooteri buni in stilul lui caracteristic si asta cred ca il va ajuta si pe el bazandu-ma pe ce am vazut sezonul trecut ca ii place sa joace. 
click pt. Articol 25 June 2019 10:39
gyke @76ers
0 
30 de minute pe meci într-o echipă mediocră nu valorează cât să spunem 18 minute într-o echipă de Top 3, care îți oferă concurență și progres. Iar dacă te gândești și la oportunitatea de a juca în Europa sau să te antreneze de exemplu Vujosevic, Timișoara nu are cum să fie o opțiune logică.  
click pt. Articol 25 June 2019 10:09
76ers Pitesti
0 
Desi am vazut ca sunt foarte multe echipe interesate de serviciile lui nu am vazut pe acea lista echipa care ar avea cea mai mare nevoie de un jucator precum Dragos.. 
click pt. Articol 25 June 2019 01:28
0 
Singurul motiv pentru care ar ramane la Timisoara ar fi singuranta ca va juca si va primi si multe minute.
La echipele de top 3 ar fi cam greu pentru el sa vina si sa se impuna desi a demonstrat ca este capabil si e clar ca la Sibiu ar putea primi cele mai multe minute.
La Craiova exista deja un nucleu bun de jucatori tineri si majoritatea cred ca o sa isi prelungeasca contractele si ar fi greu sa primeasca multe minute si acolo.
Sincer nu m-ar mira sa ramana la Timisoara sau sa semneze cu cei de la Voluntari, unde probabil va avea un rol asemanator cu cel avut la Timisoara in acest sezon si unde se pare ca se vrea performanta si probabil vor avea o echipa mai bune decat Timisoara in sezonul viitor...
 
click pt. Articol 25 June 2019 01:16
tsc_1980 Csu Sibiu
0 
Poate sa vina orice strain, atata timp cat nu aveti un roman decent spre bun, nu aveti sanse la campionat. 
click pt. Articol 24 June 2019 20:37
gyke Mda
0 
Tritoiu cred că își face iluzii cu Diculescu. Nu văd ce motiv ar avea să rămână la Timișoara. A dovedit destule ca să arate că merită și trebuie să facă un pas în față. Va trebui să aleagă una din echipele de top 3, iar aici depinde de feeling ul lui. Deși mi l-aș dori la Sibiu și cred că ar fi o potrivire faină, sincer, în locul lui aș încerca un an la Cluj. La Oradea, cred ca minutele i-ar fi o idee mai limitate decât la celelalte două, dar Achim e foarte priceput în a împarți judicios timpul de joc. Vedem în câteva zile ce va alege.  
click pt. Articol 24 June 2019 19:34
u66 76ers
0 
Cand m-am referit la schimbarea totală de lot, m-am referit in primul rand la anul de după câștigarea campionatului si ă cupei. Nu mi s-a parut ok ce s-a întâmplat atunci si rezultatele s-au vazut. 
click pt. Articol 24 June 2019 18:11