U-Banca Transilvania pierde și la Timișoara

21.11.2014

Baschetbaliștii de la U-Banca Transilvania Cluj continuă seria negativă de meciuri fără victorie, fiind învinși și în etapa a 8-a din LNBM de BC Timișoara cu scorul de 85-89 (26-20, 21-21, 18-22, 20-26).

Cei mai buni jucători ai Timișoarei în acest meci au fost Milos Pesic cu 24 de puncte și Bogdan Popescu cu 20 de puncte și 7 recuperări. Din tabăra învinșilor, Mihai Silvășan a înscris 19 puncte, fiind urmat îndeaproape de Sean Barnette cu 16 puncte și 8 recuperări, respectiv Darius Hargrove cu 14 puncte marcate.

În acest moment, BC Timișoara are la activ 4 victorii și 4 înfrângeri, în timp ce ardelenii au un bilanț de 6 meciuri pierdute și doar 2 câștigate.

Vom reveni cu cronica detaliată a meciului!

După 20 de minute de joc, U-Banca Transilvania Cluj este în avantaj pe tabela de marcaj, scor 47-41 (26-20, 21-21), în fieful celor de la Baschet Club Timișoara

Mihai Silvășan cu 14 puncte, respectiv Sean Barnette cu 10 au fost cei mai buni marcatori ai Clujului în prima repriză, în timp ce de la Timișoara s-au remarcat Milos Pesic cu 12 și Dalibor Persic cu 10.

Meciul dintre cele două combatante conteaza pentru etapa a 8-a din Liga Națională de Baschet Masculin.