Ucraina - Hoverla este echipa la care va juca Kyndall Dykes


Americanul a semnat pentru locul 6 în Superliga Ucrainei

Hoverla este echipa la care va juca Kyndall Dykes în sezonul competițional 2012/13, informează eurobasket.com. Jucătorul american care a evoluat în ultimii doi ani și jumătate la U Mobitelco Cluj-Napoca a fost prezentat de echipa care a încheiat stagiunea 2011/12 pe locul al 6-lea în Superliga Ucrainei.

În ultimul sezon în Divizia A masculin, Dykes a bifat 36 prezențe, având medii de 20.0 puncte, 6.1 recuperări, 2.9 pase decisive, 1.9 intercepții cu 2.1 posesii pierdute pentru 21.5 la eficiență în 34.0 minute pe meci. El a avut 61% la aruncările de două puncte, 34% la trei puncte și 70% la linia de pedeapsă. De asemenea, el a bifat șase prezențe în FIBA EuroChallenge având mediid e 19.0 puncte, 3.7 recuperări, 2.3 pase decisive, 1.0 intercepții și 0.8 capace cu 2.0 posesii pierdute în 35.3 minute pe meci.

Echipa antrenată de către Evgeni Murzin a obținut 22 victorii și 17 înfrângeri în sezonul regulat, fiind eliminată în primul tur al playoff-ului de către Azovmash Mariupol, scor 3-1. În sezonul 2010/11, Hoverla Ivano Frankivsk a obținut cel mai bun rezultat din istorie, calificându-se în semifinale

De asemenea, Hoverla l-a anunțat pe americanul Travis Peterson (2.08 metri, extremă/pivot, american). Acesta sosește de la BK Prostejov, din Cehia.

Citiți și

Kyndall Dykes va juca în Ucraina

Foto: opiniatimisoarei.ro 



Adrian Micinic / 28 June 2012 / 14:00


Galerie foto


avon si nba ?
0 
cristescule nu ziceai ca va juca in nba ???? chiar asa iti bati joc de noi ??? sau iar te-ai facut de cacao ....apropo david unde va juca ?? pe unii i-ai platit degeaba dar ti-ai castigat un titlu , dar david a facut toti banii , mai lipsea sa-l iei acasa sa-l culi cu tine in pat .... 
28 June 2012 22:09
0 
nu te supara, dar nimeni nu a zis ca va juca in NBA.ca tu ai inteles asta e o alta poveste. s-a spus ca e monitorizat de persoane din nba. e o mica diferenta.....
 
29 June 2012 13:12

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Carmen Tocală: „Am fost surprinsă foarte plăcut. Trebuie să răsplătesc această încredere”
Primele planuri ale noului vicepreședinte FIBA Europe, prima femeie care ocupă această funcție 
Carmen Tocală, noul vicepreședinte al FIBA Europe
Fostul președinte al FRB a fost ales cu unanimitate  
Nick Nurse va fi antrenorul naționalei Canadei la CM din China
Nurse a câștigat titlul în acest sezon cu Toronto Raptors 
Scouting TotalBaschet – David Dudzinski (Antwerp Giants)
Fostul stelist a avut parte de performanțe excelente atât în campionatul național cât și în Basketball Champions League 
Scouting TotalBaschet – Obie Trotter (HydroTruck Radom)
Fostul jucător al CSM CSU Oradea a fost unul dintre cei mai buni jucători ai lui HydroTruck Radom în acest sezon competițional 
Barcelona pregătește un nou transfer spectaculos, după cele ale lui Cory Higgins și Brandon Davies
Un jucător din NBA este aproape de revenirea în Spania 
Scouting TotalBaschet – Zeljko Sakic (Zielona Gora)
Fostul jucător al U-BT Cluj-Napoca a fost unul dintre cei mai constanți jucători ai formației poloneze 
Scouting TotalBaschet – Andriy Agafonov (Zalakeramia ZTE KK)
Fostul jucător al BCM U Pitești a fost una din piesele de bază ale maghiarilor în acest sezon competițional 
Anadolu Efes egalează situația în finala din Turcia
Revenire de la -16 în meciul 2 cu Fenerbahce 
Cele mai memorabile momente din cariera lui Tony Parker (VIDEO)
Francezul și-a încheiat oficial cariera de jucător profesionist 
0 
nu 
click pt. Articol 14 June 2019 21:58
0 
Mi-ar placea sa-l vad din nou la U 
click pt. Articol 13 June 2019 17:05
ydesh_apu Calnicenco
0 
Daca e basarabean cu cetatenie romana, e posibil sa nu fie considerat "naturalizat". 
click pt. Articol 12 June 2019 19:38
andrac Agafonov
0 
Un jucator complet. Din fericire, sezonul asta am avut un pivot ce si-a facut treaba bine, cu o medie buna de puncte, recuperari si capace. Desi nu a adus atat de multe puncte ca Agafonov, Sturanovic a fost bun. Mult succes, Andrey! 
click pt. Articol 12 June 2019 11:07
0 
Foarte greu de pus in balanta cei 2, pentru ca au atuuri diferite.
Hardy e mai bun in aparare si la recuperare, Laser e mai bun la aruncari si e mai "clutchy". Ca si creativitate mi se par la acelasi nivel... chiar nu stiu cu care din ei in echipa am fi fost mai puternici. 
click pt. Articol 11 June 2019 20:35
gyke aha
0 
Multam!
In cazul asta Oradea va pleca clar cu prima sansa la anul. Jucatorii romani (cu exceptia celor U23) vor fi folositi doar pentru antrenament; iar cu Bobe U23 si la anul (norocosul e nascut in ianuarie!!!) vor fi foarte greu de batut intr-o serie de playoff. 
click pt. Articol 11 June 2019 20:01
gyke Of of
0 
Mi-e, nu mie, sorry...  
click pt. Articol 11 June 2019 16:28
0 
Regulamentul LNBM nu limiteaza numarul de jucatori naturalizati de pe foaie sau din teren.Asa ca daca o echipa are 5 jucatori naturalizati, ea ii poate folosi pe toti cum vrea ea.Singura restrictie la acest nivel este legat de echipa nationala.Romania nu ii va putea folosi simultan pe foaia de joc si pe Watson si pe Richard. 
click pt. Articol 11 June 2019 16:05
gyke Mda
0 
Mie plin și mie podul de what if-uri... 😁 
click pt. Articol 11 June 2019 16:03
0 
Jucau amândoi, dar erau amândoi considerați jucători români? Că se cam bate cap în cap cu regulile FIBA referitoare la jucătorii naturalizati.  
click pt. Articol 11 June 2019 15:47