Ucraina - Hoverla este echipa la care va juca Kyndall Dykes


Americanul a semnat pentru locul 6 în Superliga Ucrainei

Hoverla este echipa la care va juca Kyndall Dykes în sezonul competițional 2012/13, informează eurobasket.com. Jucătorul american care a evoluat în ultimii doi ani și jumătate la U Mobitelco Cluj-Napoca a fost prezentat de echipa care a încheiat stagiunea 2011/12 pe locul al 6-lea în Superliga Ucrainei.

În ultimul sezon în Divizia A masculin, Dykes a bifat 36 prezențe, având medii de 20.0 puncte, 6.1 recuperări, 2.9 pase decisive, 1.9 intercepții cu 2.1 posesii pierdute pentru 21.5 la eficiență în 34.0 minute pe meci. El a avut 61% la aruncările de două puncte, 34% la trei puncte și 70% la linia de pedeapsă. De asemenea, el a bifat șase prezențe în FIBA EuroChallenge având mediid e 19.0 puncte, 3.7 recuperări, 2.3 pase decisive, 1.0 intercepții și 0.8 capace cu 2.0 posesii pierdute în 35.3 minute pe meci.

Echipa antrenată de către Evgeni Murzin a obținut 22 victorii și 17 înfrângeri în sezonul regulat, fiind eliminată în primul tur al playoff-ului de către Azovmash Mariupol, scor 3-1. În sezonul 2010/11, Hoverla Ivano Frankivsk a obținut cel mai bun rezultat din istorie, calificându-se în semifinale

De asemenea, Hoverla l-a anunțat pe americanul Travis Peterson (2.08 metri, extremă/pivot, american). Acesta sosește de la BK Prostejov, din Cehia.

Citiți și

Kyndall Dykes va juca în Ucraina

Foto: opiniatimisoarei.ro 



Adrian Micinic / 28 June 2012 / 14:00


Galerie foto


avon si nba ?
0 
cristescule nu ziceai ca va juca in nba ???? chiar asa iti bati joc de noi ??? sau iar te-ai facut de cacao ....apropo david unde va juca ?? pe unii i-ai platit degeaba dar ti-ai castigat un titlu , dar david a facut toti banii , mai lipsea sa-l iei acasa sa-l culi cu tine in pat .... 
28 June 2012 22:09
0 
nu te supara, dar nimeni nu a zis ca va juca in NBA.ca tu ai inteles asta e o alta poveste. s-a spus ca e monitorizat de persoane din nba. e o mica diferenta.....
 
29 June 2012 13:12

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Emanuel Cățe, candidat la premiul de „Cel mai bun tânăr” din Champions League
Pivotul român a avut un sezon european excelent alături de UCAM Murcia (Video) 
CSKA Moscova o învinge pe Anadolu Efes și obține cel de-al 21-lea succes stagional
Cory Higgins a adus victoria rușilor cu un coș marcat în ultimele secunde (Video) 
Lasan Kromah și Jamar Diggs se opresc în semifinalele Cupei Franței
ASVEL Lyon a fost o nucă prea tare pentru Rouen, formație din liga secundă franceză 
Panathinaikos și-a ridiculizat rivala din Grecia pe site-urile de socializare (VIDEO)
Astăzi, 17 martie, trebuia să se dispute un nou episod între Olympiacos și Panathinaikos 
Victorie pentru echipa lui Emi Cățe în Liga ACB
UCAM Murcia ia o gura mare de oxigen 
Duke University s-a impus în fața lui Florida State University și a câștigat Atlantic Coast Conference
Zion Williamson a fost numit cel mai valoros jucător al turneului 
Lasannah Kromah, prestație extraordinară în sferturile de finală ale Cupei Franței
Fostul jucător al lui U-BT Cluj-Napoca a înscris 40 de puncte și și-a condus echipa spre victorie 
S-a tras la sorți componența grupelor de la Campionatul Mondial de baschet din această vară
Ceremonia a fost condusă de legenda lui Los Angeles Lakers, Kobe Bryant 
Victorie pentru Alex Olah în etapa a 19-a din Belgia
Succes important pentru Mechelen în lupta pentru playoff 
Război în toată regula între Panathinaikos și Olympiakos
Cele două formații au dus rivalitatea dintre ele la un nivel extrem 
studentU poate ca a fost sivasta un factor
0 
accentul pe campionat... 
click pt. Articol 14 March 2019 22:19
0 
eu spuneam ca nu au sanse si ca au facut parte dintr-o grupa destul de slaba si prin urmare singura echipa ramasa in competitie din acea grupa este Nizhny care a reusit calificarea in play-off in ultima etapa si pentru mine e o supriza destul de mare pentru ca au eliminat Venezia, una dintre favoritele mele la castigarea trofeului.
Asta am spus atunci : Mai exista si alte grupe din care fac parte echipe precum Tenerife, Venezia, Hapoel Jerusalem, AEK Athens, Bamberg, Virtus Bologna care fara suparare mi se par mult peste Murcia in acest moment.
Venezia a fost eliminata in rest toate echipele inca sunt in competitie doar ca inevitabil unele dintre ele vor parasi competitia deoarece imperecherea este cam asa: Tenerife-Hapoel, AEK Athens-Bamberg, Nanterre-Virtus si Antwerp-Nizhny, in continuare favorita mea este AEK dar vor avea viata grea cu nemtii.
Il apreciez si felicit pe Emi pentru performanta reusita dar eu zic ca era timpul potrivit ca echipa lui sa paraseasca aceasta competitie, desi au intalnit un adversar mai slab in aceasta dubla, situatia lor din liga ACB nu este una roz deloc fiind pe loc retrogradabil si consider ca au dorit sa isi axeze toate fortele pe campionat si salvarea de la retrogradare din ACB. 
click pt. Articol 14 March 2019 19:00
studentU zicea cineva pe aici
0 
ca desi au avut victorii pe linie in sezonul regulat, au sanse mici la trofeu. Pacat, dar felicitari lui Cate, care a stabilit recordul la capace.
Ce-ar fi un 5 cu VM, Cate, Mandache, Watson si oricare al 5 lea, hai sa zic Kuti sau Bobe? 
click pt. Articol 14 March 2019 10:39
0 
Deci se întâmplă și la nivele mari... 
click pt. Articol 18 February 2019 12:28
mikki puncte Ginyard
0 
..adunate mi-au iesit.. 13 (3 de 2, 1 de 3 si 4 de 1) nu 9. 
click pt. Articol 17 February 2019 10:17
trancer Oradea
0 
La Oradea omul a fost folosit putin și de multe ori nu pe poziția lui naturala. Asta e sigur, restul e can can, declarații caraghioase și contradictorii. Cert este ca Oradea avea un jucător mai mult decât ok. 
click pt. Articol 16 February 2019 14:48
0 
se confirma ca a fost caracter 0, in ciuda declaratiilor mieroase de dupa plecare. Achim a avut dreptate. 
click pt. Articol 16 February 2019 13:56
gyke Mda
0 
Nu avea cum să joace așa la voi. Acum se știe, nu a simțit nimic pentru culorile clubului și frumosul oraș Oradea...  
click pt. Articol 16 February 2019 11:13
6X ????
0 
Dacă juca cu acest randament și la noi ce era și unde eram? 
click pt. Articol 16 February 2019 10:48
rexdecebal idee veche
0 
am mai spus-o, la inceputul oricarei competitii interne, asehotzii trebuiau sa fie declarati castigatori, trofeele puse in joc sa a junga invariabil la ghitza, jegobescu si burlacu pampersi, iar restul echipelor sa lupte cinstit! 
click pt. Articol 16 February 2019 00:20