Ungaria - Mohammed îi învinge în meciul 2 al finalei pe Pustahvar, Zigeranovic, Barham și Sekulovic

11.06.2017

După ce a pierdut primul meci al finalei campionatului Ungariei, chiar pe teren propriu, Alba Fehervar, a reușit să restabilească egalitatea, 1-1, cu o victorie în deplasare în fieful celor de la Falco KC Szombathely.

Astfel, echipa lui Alhaji Mohammed, Alba Fehervar s-a impus cu 75-65 în meciul 2 al finalei din Ungaria, pe terenul celor de la Falco KC Szombathely, echipă la care evoluează Aliaksandr PustahvarIvan Zigeranovic și Andrew Barham și care este antrenată de Srecko Sekulovic. Primul meci al seriei a fost câștigat de Falco la Fehervar cu scorul de 77-76

Cifrele celor patru foști jucători din LNBM în primele două partide ale ultimului act din țara vecină:

Meci 1 - Alba Fehervar vs. Falco KC Szombathely 76-77

Alhaji Mohammed - 33 minute, 18 puncte, 2 pase decisive, 3 intercepții, 3 mingi pierdute și 16 la eficiență

Aliaksandr Pustahvar - 31 minute, 13 puncte, 5 recuperări, 2 pase decisive, 1 intercepție, 1 minge pierdută și 15 la eficiență

Ivan Zigeranovic - 30 minute, 8 puncte, 8 recuperări, 1 minge pierdută și 11 la eficiență

Andrew Barham - 27 minute, 8 puncte, 9 recuperări, 1 intercepți, 3 mingi pierdute și 8 la eficiență

Meci 2 - Falco KC Szombathely vs. Alba Fehervar 65-75

Aliaksandr Pustahvar - 34 minute, 11 puncte, 4 recuperări, 3 intercepții, 1 minge pierdută și 8 la eficiență

Ivan Zigeranovic - 23 minute, 14 puncte, 8 recuperări, 2 intercepții, 2 capace, 3 mingi pierdute și 7 la eficiență

Andrew Barham - 15 minute, 4 puncte, 4 recuperări, 2 pase decisive, 1 intercepție, 1 minge pierdută și 5 la eficiență

Alhaji Mohammed - 30 minute, 4 puncte, 3 recuperări, 4 pase decisive, 1 intercepție, 4 mingi pierdute și 3 la eficiență

Finala continuă marți, 13 iunie, cu un nou meci pe terenul celor de la Alba Fehervar, sistemul fiind „cel mai bun din 5 meciuri”.

*Foto: Facebook Alba Fehérvár