Victorie si prestație solidă pentru Alex Olah în ultimul joc disputat de ZZ Leiden


Pivotul român continuă forma bună aratată în ultima perioadă

În ultimul meci jucat ZZ Leiden în campionatul din Olanda, Alexandru Olah a avut din nou o prestație bună în victoria echipei sale pe terenul celor de la BC Apollo Amsterdam, scor 100-79.

Alex Olah a jucat din postura de rezervă și a bifat 18 minute în partida de la Amsterdam. Internaționalul român a înregistrat în dreptul liniei statistice 10 puncte, după 5 aruncări marcate de la 2 puncte. Olah a mai adăugat 6 recuperări și un capac, pentru +4 la capitolul „+/-”.

Pivotul român a reușit o nouă prestație notabilă și continuă forma sportivă bună arătată în precedentele jocuri. În meciul cu Forward Lease, Olah a reușit 24 de puncte și 12 recuperări.

 Cu această victorie, ZZ Leiden a urcat din pe poziția a 2-a clasament, cu 18 victorii și 6 înfrângeri. În etapa viitoare trupa lui Alex Olah va juca tot în deplasare, pe terenul lui Weert.



Bogdan Isailă / 18 March 2018 / 22:30


Galerie foto


0 
Oare de ce nu-i corectează cineva articolele lui isaila? Aproape la fiecare lipsesc informațiile importante... 18 victorii și 6 înfrângeri. Chiar nu-i normal sa va bateți mereu joc de cititori lasându-l sa abereze permanent. 
18 March 2018 23:25
chair13 @chair13
0 
Ciudat, ca la noi, la U nu dadea randament si nu juca la potentialul lui. Oare o avea antrenorul ceva legatura????? 
19 March 2018 09:32

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
Povestea titlului mondial U19 din 1987 câștigat de Iugoslavia, transpusă într-un film documentar
Producția a fost lansată recent pentru audiența internațională (VIDEO) 
Filip Adamovic revine în țara natală, la KK Igokea Aleksandrovac
Conducătorul de joc a evoluat patru sezoane în România 
Alex Olah se află în probe la Umana Reyer Venezia
Pivotul român a evoluat în sezonul trecut în Olanda la ZZ Leiden 
Amedeo Della Valle a stabilit un nou record de coșuri de 3 puncte în calificările pentru Cupa Mondială (Video)
Italianul a fost „coșmarul” României în meciurile din prima fază a grupelor 
Macedonia, un prim adversar puternic pentru România în precalificările FIBA Eurobasket 2021
Doi semifinaliști EuroBasket și un MVP al unei finale Eurocup, printre vedetele ex-iugoslavilor 
Macedonia câștigă la o posesia partida din Kosovo
Cele două formații fac parte din Grupa B a FIBA EuroBasket 2021 Pre-Qualifiers, alături de România 
Pavel Marinov, unul dintre cei mai buni marcatori ai Bulgariei în victoria surprinzătoare în fața Franței în preliminariile CM 2019
În această partidă a evoluat și Stanimir Marinov, noul component al lui U-BT Cluj-Napoca 
Zeljko Sakic va juca în Polonia la Stelmet Zielona Gora
În sezonul 2017/2018 jucătorul din Croația a făcut parte din efectivul lui U BT Cluj-Napoca 
Dragan Petricevic va antrena campioana Egiptului
Selecționerul naționalei feminine a României va antrena acum o echipă masculină 
Nemanja Aleksandrov va evolua în noul sezon la Jaszbereny KSE în Ungaria
Pivotul sârb a îmbrăcat în sezonul precedent echipamentul celor de la SCM U Craiova 
studentU Dee Bost asta
0 
Vine din sudul Bulgariei sau din nord? 😜 
click pt. Articol 14 September 2018 12:41
sorin bravo lui
0 
Inca un jucator trecut prin campionatul nostru ce ajunge intr-o echipa mare de Europei. 
click pt. Articol 11 September 2018 16:57
PatrickScedA Test, just a test
0 
Hello 
click pt. Articol 31 August 2018 09:58
0 
Desteapta mutare pt el. Joaca baschet + beneficiaza si de educatie ... ambele la nivel inalt. In State stiu ca nu mai poti juca in colegiu daca anterior ai avut semnat un contract de jucator profesionist. Sa nu fi avut contract cu Steaua? 
click pt. Articol 30 August 2018 17:14
0 
BAFTA MULTA !
Ca fapt divers , sa inteleg ca inca mai creste ( in inaltime evident :)) ? AR FI EXTRAORDINAR ! Chiar si pe TB figureaza cu 184 cm , iar pe FRB si STEAUA cu 181 cm. Pana la 188 e cale lunga ... 
click pt. Articol 30 August 2018 14:42
studentU @Eduard Popa
0 
Pai asta i cancan?

Asta i o stire frumoasa :)

Can canuri sunt stirile care incita la controverse inutile ca sa faceti voi trafic.

Anyway, Cuia a dat lovitura :)) 
click pt. Articol 08 August 2018 09:04
0 
... Savuros 😁😉 
click pt. Articol 04 August 2018 08:18
Eduard Popa Vezi Stude?!
0 
Dacă ne-ai fi lăsat să scriem știri de „cancan”, ai fi aflat că s-au căsătorit acum câteva luni! :))))))) 
click pt. Articol 03 August 2018 20:43
studentU pop cuic?
0 
Ii casatorita cu Branko Cuic? Lucky bastard 😜 
click pt. Articol 03 August 2018 16:03
0 
Avem un lot slabut singurii capabili sa faca ceva fiind Maciuca si Gavriloaia. Aseara nu am inteles un lucru. In sfertul 4 am avut o revenire importanta si Sapera l-a tinut pe banca pe Maciuca in ultimele 5 minute, de neinteles. Asta daca nu ar fi vorba de accidentare. Hai Romania! 
click pt. Articol 01 August 2018 09:27