Zona Transferurilor 2016 - Liga Națională de Baschet Masculin


Toate mișcările de trupe din LNBM, la zi

13.08 - Zarko Comagic încheie lista de transferuri a lui CSM CSU Oradea

07.08 - Tomislav Gabric noul transfer al lui BCM U Pitești

07.08 - BC SCM Timișoara și-a încheiat campania de achiziții prin transferul lui Marko Cakarevic

01.08 - Alhaji Mohammed, Ivan Ivanovic și Goran Martinic și-au prelungit contractele cu BC Mureș

25.07 - Milan Milovanovic, noul pivot de la Phoenix Galați

24.07 - Jamel Waters va fi legitimat de Phoenix Galați

24.07 - BCM Baia Mare a transfert un gigant care a evoluat în NBA Summer League 2016

24.07 - BC Mureș se mișcă pe piața transferurilor

22.07 - Cătălin Vlaicu a semnat cu Phoenix Galați

22.07 - CSM CSU Oradea l-a transferat pe Sean Denison

22.07 - Campania de transferuri continuă pentru Phoenix Galați

19.07 - Adrian Diaz este noul pivot al lui BC SCM Timișoara

19.07 - Steaua CSM EximBank și-a definitivat lotul prin înregimentarea lui Vlad Negoițescu

15.07 - CSM CSU Oradea a transferat un jucător cu ștate vechi în Liga VTB

15.07 - Noi transferuri la CSU Sibiu! Lotul, definitivat în proporție de 90%

14.07 - Darius Hargrove se întoarce la Ploiești

13.07 - Dinamo schimbă staff-ul tehnic. Noutăți și la nivelul lotului de jucători pentru sezonul 2016/2017

13.07 - Muhamed Pasalic este noul jucător al lui CSM CSU Oradea

13.07 - CSU Sibiu anunță trei noi transferuri

12.07 - Sean Barnette rămâne jucătorul lui CSM CSU Oradea

08.07 - Aleksandar Rasic și Maksym Pustozvonov se alătură lui U BT Cluj-Napoca

08.07 - Milos Komatina, al treilea jucător străin înregimentat de BC SCM Timișoara

08.07 - Marius Runkauskas revine în România și va evolua pentru Steaua CSM EximBank

07.07 - SCM U Craiova a anunțat primele mutări ale verii

06.07 - La Phoenix Galați se merge pe continuitate

06.07 - Vlad Corpodean revine la BCM U Pitești, Aleksandar Mladenovic continuă și el în Trivale

05.07 - Pavel Marinov s-a înțeles cu BCM U Pitești

04.07 - EXCLUSIV. Mirel Dragoste a semnat cu CSU Sibiu

02.01 - CSM a transferat un jucător testat în trecut de către EA7 Milano

01.07 - Martin Zeno și-a prelungit contractul cu CSM CSU Oradea

30.06 - CSM Ploiești a transferat un pivot american

29.06 - Jovan Novak este noul conducător de joc al lui CSM Ploiești

27.06 - Taylor Lavery a semnat cu BCM Baia Mare

26.06 - Vladimir Vuksanovic rămâne principal la SCM U Craiova

25.06 - Iulian Orbeanu rămâne jucătorul lui Dinamo

24.06 - Angel Nunez și Baris Aktas sunt noile achiziții ale lui CSM Ploiești

24.06 - BCM Baia Mare a mai transferat doi jucători americani

23.06 - Ousmane Barro trece la U BT Cluj-Napoca

23.06 - George Toth se alătură lui CSM Ploiești

22.06 - BC SCM Timișoara l-a acontat pe Octavian Popa Calotă

22.06 - Popa Calotă pleacă de la Sibiu, alți trei jucători pentru sezonul viitor

22.06 - Liviu Rotariu trece la BCM Baia Mare

22.06 - CSM CSU Oradea își păstrează nucleul de jucători români

21.06 - Cătălin Burlacu își continuă activitatea de jucător și va evolua la CSM Ploiești

21.06 - Steaua CSM EximBank l-a transferat pe David Dudzinski

20.06 - Mihai Paul și Levente Szijarto rămân jucătorii Stelei CSM EximBank

20.06 - Mike Smith, primul transfer realizat de BCM Olimpic Baia Mare

19.06 - Adrian Tudor, Bogdan Stăncuț și Vincent Hunter continuă la BCM U Pitești

19.06 - Vlad Moldoveanu este noul jucător al lui U BT Cluj-Napoca

18.06 - Bogdan Popescu, noul jucător al lui CSU Atlassib Sibiu

18.06 - Ionuț Drăgușin își continuă cariera la BC SCM Timișoara

17.06 - Cristian Achim rămâne la cârma lui CSM CSU Oradea

16.06 - Titus Nicoară revine la CSM CSU Oradea

16.06 - SURSE. Cătălin Baciu, noul pivot al Stelei

15.06 - Nikola Jevtovic a semnat cu Steaua CSM EximBank

14.06 - Santa Szabolcs revine la BC Mureș

14.06 - BC Mureș își păstrează staff-ul tehnic

14.06 - SURSE. BC Timișoara a legitimat un fundaș sârb

14.06 - Cameron Long, primul transfer al Stelei

13.06 - BC SCM Timișoara anunță primele mutări ale verii

11.06 - Filip Adamovic și Kyndall Dykes continuă la U-Banca Transilvania

09.06 - Steaua CSM EximBank îl păstrează pe Nikola Malesevic

09.06 - Schimbări la U-BT. Mihai Silvășan, nou antrenor principal al echipei 


Important: Majoritatea informațiilor din Zona Transferurilor sunt publicate în exclusivitate de către site-ul nostru. Dacă doriți să preluați orice informația din Zona Transferurilor va trebui să ne menționați ca și sursă alături de link direct.

 

CSM-U Oradea

Noutăți Titus Nicoară Steaua CSM EximBank
  Muhamed Pasalic U BT Cluj
  Branko Mirkovic Tsmoki Minsk
  Sean Denison Socar Petkim
  Zarko Comagic Falco KK
Prelungire  Cristian Achim (antrenor)
 
  Martin Zeno  
  Sean Barnette  
  Cătălin Petrișor  
  Sergiu Pop  
Negociere    
Plecări    
Sub contract  Andrei Mandache
 
  Bogdan Țîbârnă  
  Bogdan Nicolescu  
  Rareș Pașca  
  Sebastian Ionescu  

BC Mureș Târgu Mureș

Noutăți  Szabolcs Santa
Energia Tg. Jiu
  Dalibor Djapa BC SCM Timișoara
  Drew Braham Usti nad Labem
  Dragoș Andrei Energia Tg. Jiu
  Alin Borșa Phoenix Galați
  Cornel Cioacătă CSU Sibiu
Prelungire Szaszgaspar Barnabas (antrenor)
 
  George Trif (antrenor secund)  
  Ivan Ivanovic  
  Goran Martinic  
  Alhaji Mohammed  
  Dani Popescu  
Negociere  

Plecări Aliaksandr Pustahvar
 Falco KC
Sub contract László Lázár  
 

László Polyák

 
 

Lucian Țibîrnă

 

Steaua CSM EximBank

Noutăți Cameron Long
S.Olivers Baskets
  Nikola Jevtovic Metalac Valjevo
  Cătălin Baciu U BT Cluj-Napoca
  David Dudzinski BC Siauliai
  Marius Runkauskas Lietuvos Rytas
  Vlad Negoițescu SCM U Craiova
Prelungire Nikola Malesevic
 
  Levente Szijarto  
  Miță Paul  
  Bogdan Popa  
  Georges Darwiche  
  Andrei Iliescu  
  Ionuț Berceanu  
  Vlad Petrache  
  Andrei Calenic  
Negociere    
Plecări Bill Amis
Okapi Aalstar
  Chris Cooper dest. necunoscută
  Simas Galdikas dest. necunoscută
  Adrian Roșu Dinamo
Sub contract    

U BT Cluj-Napoca

Noutăți Mihai Silvășan (antrenor)
 
  Vlad Moldoveanu Stelmet Zielona Gora
  Ousmane Barro BC Mureș
  Aleksandar Rasic Mega Leks
  Maksym Pustozvonov BCM U Pitești
Prelungire Kyndall Dykes
 
  Filip Adamovic  
  Tudor Jucan  
  Rolland Torok  
  Nandor Kuti  
Negociere

 
Plecări    
Sub contract    

SCM Universitatea Craiova

Noutăți Will Paul CSU Sibiu
  Jamar Abrams Zlatorog Lasko
  Marko Marinovic Steaua CSM
  Filip Sepa Karpos Skopje
  Anthony Morse Tennesse Tech
Prelungire  Vladimir Vuksanovic  
  Florin Popa  
Negociere  

Plecări Bogdan Popescu CSU Sibiu
  Cătălin Burlacu CSM Ploiești
  Darius Hargrove CSM Ploiești
  Vlad Negoițescu Steaua
Sub contract    

CSU Atlassib Sibiu

Noutăți  Bogdan Popescu
 SCM U Craiova
  Mirel Dragoste Gaz Metan Mediaș
  Marcel Davis Utah Valley
  Cedrick Turman Florida Atlantic
  Radu Paliciuc Dinamo București
  Dragoș Gheorghe U Cluj
Prelungire Dan Fleșeriu (antrenor)  
  Vlad Tincu  
  Boris Lalovic  
  Igor Mijajlovic  
  Daniel Banciu  
  Radu Vrâncian  
  Kevin Hardy  
Negociere    
Plecări Georgian Păun BC SCM Timișoara
  Octavian Popa Calotă BC SCM Timișoara
  Will Paul SCM U Craiova
Sub contract    

CS Phoenix Galaţi

Noutăți

Travis Daniels

Mississippi State
 

Cătălin Vlaicu

BCM U Pitești
  Jamel Waters Alabama State
  Milan Milovanovic KK Konstantin Nis
  Andrei Vizitiu Știința București
Prelungire Milos Bojovic
 
  Milos Pesic  
  Iosif Pîrlog  
  Andrei Petică  
  Robert Bolobiță  
Negociere    
Plecări Jay Threatt  Sopron KC
Sub contract    

CS Dinamo Bucureşti

Noutăți Milija Bogicevic (antrenor)  
  Miljan Marjanovic (antrenor secund)   
  Sebastian Ionescu CSM CSU Oradea
  Adrian Roșu Steaua CSM
  Kaylen Shane
New Mexico
Prelungire Iulian Orbeanu
 
Negociere    
Plecări Pavel Marinov
BCM U Pitești
  Vlad Corpodean BCM U Pitești
  Radu Paliciuc CSU Sibiu
Sub contract    

BCM U Pitești

Noutăți Pavel Marinov Dinamo București
  Vlad Corpodean Dinamo București
  Tomislav Gabric Metalac
  Alin Zaharie  
  Adrian Oprea BC Mureș
Prelungire Adrian Tudor
 
  Vincent Hunter  
  Bogdan Stăncuț  
  Aleksandar Mladenovic  
Negociere    
Plecări    
Sub contract  Hristu Șapera (antrenor)
 

Baschet Club Timișoara

Noutăți  Gerorgian Păun
CSU Sibiu
  Ionuț Drăgușin Gaz Metan Mediaș
  Octavian Popa Calotă CSU Sibiu
  Milos Komatina BC Igokea
  Adrian Diaz Florida Univ.
  Marko Cakarevic BC Igokea
Prelungire Nenad Mandic (antrenor)
 
  Mladen Jeremic  
  Zoran Milencovic  
  Vlad Covlescu  
Negociere  Nikola Otasevic Sloboda Uzice
Plecări  Slobodan Dundjerski
Jaszberenyi
Sub contract    

Imagini pentru scm ploiești logo

Noutăți Cătălin Burlacu  SCM U Craiova
  George Toth BC SCM Timișoara
  Angel Nunez South Florida
  Baris Aktas Energia Tg. Jiu
  Jovan Novak Metalac Valjevo
  Kyle Hunt Halifax Raimen
  Mikita Meshcharakou BC Lulea
  Darius Hargrove SCM U Craiova
Prelungire    
Negociere    
Plecări    
Sub contract    

Noutăți Mike Smith
Lincoln University
  Liviu Rotariu Politehnica Iași
  Sharif Watson Arizona Christian
  Thomas Feeney UTB Falcons
  Taylor Lavery UNMD (NCAA)
  Akeme Smart Benidrom
Prelungire Andrei Dohi  
  Cristian Corneanu  
  Cristian Porumb  
  Dunca Vasile  
  Dan Stoica  
  Lucas Tohatan  
Negociere    
Plecări    
Sub contract    

 

http://www.totalbaschet.ro/articol/Sean-Barnette-r%c4%83m%c3%a2ne-juc%c4%83torul-lui-CSM-CSU-Oradea~44839


Bogdan Isailă / 07 iulie 2016 / 11:30


Galerie foto


Oldtimer Vesti bune... :))
1 
http://www.csmoradea.ro/cristian-achim-continua-alaturi-de-csm-csu-oradea/ 
17 iunie 2016 16:00
1 
cea mai buna veste de la care putem incepe un nou campionat!!!
nu pot sa imi imaginez un antrenor mai potrivit pt Oradea......desi la un moment dat, printr-un concurs de imprejurari se va intampla si o schimbare! 
17 iunie 2016 20:52
csmbasket Urmatorul trasnfer
1 
"Un alt jucător fost la CSU Ploieşti şi după aceea în Grecia este aproape de a parafa un nou contract cu echipa bihoreana. " Are cineva idei ?  
18 iunie 2016 07:38
popsiis Jucator
0 
Cred ca e vorba de Pelekanos 
18 iunie 2016 10:35
DonDiablo Greu sa cred
1 
Unde ai auzit tu stirea asta?Pelekanos e jucator de jucator.Are exp aparare 3 pct.Dar mi-e greu sa cred sa lase Aris locu 4 in grecia pt Csm.Daca nici aia n-au bani la ce echipa au avut juc trecut aducand si din Nba jucatori 
18 iunie 2016 11:39
csmbasket Pelekanos
1 
are 35 de ani , greu de crezut ca e capabil de cel mai bun baschet al lui .  
18 iunie 2016 15:05
0 
Am urmarit Aris sezonul precedent si a jucat foarte bine.Io atata te intreb unde ai auzit tu stirea asta?Interior? 
18 iunie 2016 15:37
csmbasket pelekanos
0 
am citit pe un site , dar nu mai stiu exact care e ca incerc sa citesc cam tot tot tot .  
18 iunie 2016 17:53
0 
E Pelekanos de la Aris, si la 35 de ani ar fi un transfer impecabil. Cautati arenabihoreana.ro 
19 iunie 2016 11:30
0 
Rawle Marshall 
19 iunie 2016 12:04
popsiis Marshall
0 
A semnat in iran pt sezonu care vine 
19 iunie 2016 12:18
koala adrian.or
1 
dupa ala de la arena bihoreana nu te poti lua. lucian popa ala ii cel mai slab jurnalist! 
19 iunie 2016 15:36
1 
Am citit tot ce o scris si chiar incercam sa aflu cine e tipul, are niste informatii care suna foarte de interior, gen Franklin obligat de familie sa se lase si sa ramana acasa sau ca Nicoara va semna cu Oradea, acu vreo 2 saptamani. Ori stie pe cineva care ii da informatii ori inventeaza si el si ii iese cateodata. 
19 iunie 2016 15:50
1 
Hai sa ramanem cu picioarele pe pãmânt sa asteptam si sã vedem cn vine....Stirea asta scrisã pe arena bihoreanã a dus ca toata lumea sa zicã Welcome Pelekanos,când nicaieri pe toate siturile nu e urma nici despre rumors legat de Pelekanos la Csm. 
19 iunie 2016 17:24
1 
O sugestie ar fi sa mutati link-ul asta sa fie accesibil si pe butonul din dreapta paginii care inca duce la link-ul de anul trecut, astfel cand se va pierde in mormanul de stiri, cei care vor o sinteza vor putea avea totul mai aproape. 
22 iunie 2016 01:27
mariusc @adrian.or
0 
Am actualizat. Mulțumesc de sesizare. 
26 iunie 2016 15:52
free62 free62
1 
Barro la Cluj, no hai ca mutam tot Muresu sub feleac. Mai rau ca Zigeranovic nu va fi, sa vedem daca va fi mai bun. E mai agil, deci ar trebui sa joace mai bn impreuna cu cei doi, Adamovic si Dykes. 
23 iunie 2016 16:57
oldboy free62
1 
Barro a fost intodeauna mai bun ca Zigeranovici! A mai jucat impreuna cu Adamovici si Dykes si s-au inteles foarte bine. Imi pare rau ca a plecat de la noi dar cum nu avem sposnsor o banca trebuie sa ne descurcam cu ce avem si cu toate acestea ne-am descurcat binisor in ultimii 4 ani nu-i asa :) ?
 
03 iulie 2016 15:30
free62 free62
1 
Barro mai bun ca Zigeranovic? Hai las-o dracu ca deja exageram pe fondu entuaziasmului finalelor jucate. Ca Zigeranovic cel de la Cluj poate, dar pe langa cel de la Medias sau Asesoft, Barro e un copilas simpatic. Zigranovic a castigat finala de anul trecut pt Asesoft fiind cel mai bun juctaor din finala contra.... 
04 iulie 2016 10:08
mickeymouse BC Mures
1 
Din cate am auzit BC Mures va lupta pentru evitarea retrogradarii. S-a golit buzunarul municipalitatii si managementul este prapad. Cred ca nici site nu mai au, o sa ajunga la insolventa ca vecinii de la ASA. Au mai fost voci care cerea demisia managementului dar suporterii din Mures erau prea fair-play ca sa ceara si in tribune. Daca o faceau mai devreme poate nu ajungea clubul aici. 
03 iulie 2016 20:16
Whomever @mickeymouse
1 
Nu trebuie sa exagerezi :) Siteul lor este suspendat deoarece au uitat sa plateasca taxa pentru Host si acest proces dureaza cateva zile din momentul platirii. In al doliea rand, nu cred ca vor ajunge in insolventa si nici obiectivul lor nu o sa fie lupta pentru evitarea retrogradarii din moment ce au acceptat sa reprezinte tara noastra in Champions League. Daca nu ai fi observat tactica echipei este "de a tace si face". Pana la sfarsitul lunii iulie vei vedea ca se va contura o echipa destul de frumusica. Pana atunci vara placuta iti doresc si sa ne auzim numai de bine :)  
04 iulie 2016 12:44
mickeymouse @Whomever
1 
Se pare ca esti un insider de la club ca le stii pe toate. Suntem in 2016 si din momentul platii in cateva MINUTE esti live din nou. Nu vor juca in Champions L. a decis FRB ca U Cluj primeste locul. Eu cred ca bani publici nu mai papa conducerea iar de management ce sa spunem, sunt lapte si miere se compoarta fantastic de frumos cu suporterii lor. 
05 iulie 2016 12:36
Fortza Steaua Transfer tare!
0 
Azi Craiova a realizat un transfer de exceptie prin aducerea lui Jamar Abrams. Un jucator polivalent cu procentaje extraordinare de la distanta si semidistanta. Deasemenea se remarca si la recuperare. Felicitari Craiovei pentru acest transfer! Speram ca echipa sa evolueze in Liga Balcanica!!! Mult succes in continuare. 
07 iulie 2016 16:08
0 
Mie imi place mult Pasalic si l as vrea la sb...ce spunei? 
09 iulie 2016 22:42
free62 free62
1 
E un super jucator, joaca la fel de bn si 1 si 2...pacat ca unii nu au reusit/vrut sa il tina. E de 10 ori mai cerebral in momentele grele decat Adamovic, Martinic sau alti conducatori de joc prea mariti si slaviti in campionatul asta...da cine nu are cap, nu il foloseste  
10 iulie 2016 23:01
popsiis Pasalic
1 
Ai dreptate 
13 iulie 2016 18:38
1 
Site-ul csm oradea a anunțat semnarea contractului cu Barnette. Așteptăm continuarea. 
12 iulie 2016 07:33
Whomever Bc Mures
1 
Se pare ca Bc Mures s-a desfintat. Succes echipelor atat in campionatul intern cat si in cele externe! :) 
20 iulie 2016 16:36
free62 free62
1 
Aaaaa....de unde pana unde aceasta stire? 
20 iulie 2016 20:35
soso69 zvonuri false
1 
Nu cred asa ceva, e doar o remarca aruncata. In schimb sunt curios ce va pati Muresul pt ca din nou a refuzat sa se inscrie in cupele europene. Eu stiu ca din acest an sunt prevazute sanctiuni pt refuzul participarii in cupele europene.  
21 iulie 2016 10:56
bogdan21 zvonuri false
1 
Normal ar trebui sa fie penalizati! BCM U Pitesti a inceput sezonul trecut cu penalizare de -3 puncte pentru ca a retras echipa satelit din Liga , ceea ce a insemnat enorm! Practic am avut cu 3 VICTORII mai putin decat orice echipa! Acum nu stiu daca exista sanctiune in regulament pentru refuzul de a participa in Cupele Europene.

Poate nu le convine sa joace sub steagul REPUBLICII ROMANIA !!!  
21 iulie 2016 11:20
DonDiablo DonDiablo
1 
25.000 euro au primit amenda de la Fiba pentru ne participare.Acuma pe plan intern nu stiu daca vor fi sau nu penalizati.Interesant de ce nu au participat.Sa scape de oboseala si avioane si cheltuieli...Nu stim. 
21 iulie 2016 17:14
Tomy Zvonuri?
0 
Despre ce vorbim aici?

http://www.radiomures.ro/stiri/bc-mures-si-a-aflat-adversara-din-turul-preliminar-al-fiba-europe-cup.html 
22 iulie 2016 16:05
soso69 europa
1 
Oradea joaca cu Prievidza din Slovacia iar Clujul cu Petrolina AEK din Cipru. 
21 iulie 2016 15:24
soso69 europa
1 
Iar in turul 2 daca se califica Oradea joaca cu bulgarii de la Lukoil iar Clujul cu turcii de la Usak Sportif 
21 iulie 2016 15:34
soso69 Oradea
0 
Inca o mutare la Oradea, dar nu una asteptata : Petrisor continua inca un sezon cu CSM. Nu sunt unul dintre contestatarii acestuia si in continuare il consider peste Dani Popescu pt ca ajuta echipa mai mult, nu pierde mingi (asta ma exaspera la Dani) si chiar daca nu marcheaza e util echipei pe faza de atac si aparare. Cu toate acestea l-as fi dorit pe Basti in loc, chiar daca nu are experienta si probabil ca Achim a preferat experienta in detrimentul talentului si entuziasmului.  
27 iulie 2016 08:35
tsc_1980 Csm Oradea
0 
Din pacate una dintre erorile lui Achim este faptul ca nu promoveaza tineret. De cand este la echipa, nici un junior nu a confirmat. Probabil ca si peste 10 ani, vom juca tot cu duetul Pasca - Petrisor.  
27 iulie 2016 22:44
soso69 corect
1 
Achim are strategia de joc bazata pe disciplina tactica. Din pacate pt asta iti trebuie inteligenta in joc si in primul rand experienta. Poate acesta e si motivul imprumuturilor lui Basti si densitatea jocurilor pt Bobe (a jucat anul trecut in 3 competitii, din care in 2 a fost titular de drept). Din pacate se pare ca inca atat Bobe cat si Basti nu reusesc sa respecte cu strictete sarcinile incredintate. Petrisor in schimb, chiar daca e departe de talentul celor 2, e un jucator inteligent care respecta "la sange" ce ii spune antrenorul si pt asta trebuie apreciat. Eu inca sper ca Bobe sa se faca simtit in joc si sa-l vedem mai des pe teren (si acum tin minte ca in meciul 5 al finalei muresenii au recuerat 6 pct in 20sec pe mana lui). 
28 iulie 2016 09:03

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
CSU Sibiu îl readuce pe Marcel Davis, după accidentarea lui Capers
Marcel Davis vine să îl înlocuiască pe Kavin Capers, accidentat în etapa precedentă 
Pivot din Bundesliga pentru SCM Universitatea Craiova
CV impresionant pentru noua achiziție a Craiovei, Nemanja Aleksandrov 
U23 Ladder: 10:00 minute, cu bune și cu rele
Clasamentul celor mai în formă tineri jucători români din LNBM 
Transfer surpriză la Phoenix Galați
Bosniacul Sead Hadzifejzovic a debutat la o zi după ce a fost semnat 
Sala Polivalentă din Cluj-Napoca devine BT Arena
Banca Transilvania a semnat un contract pe cinci ani cu arena clujeană 
Veste tristă pentru fanii sibieni. Accidentarea lui Kevin Capers este gravă
Jucătorul american a suferit o ruptură de ligament încrucișat anterior la piciorul stâng 
Încă o prestație excelentă pentru Nemanja Milosevic
Extrema Oradiei a fost cel mai bun marcator al etapei 
LNBM – Etapa a II-a – MVP – Nick Russell
Americanul a fost decisiv pentru BCM U Pitești în victoria cu BC SCM Timișoara 
Ultimatum pentru Tudor Costescu?
Conducerea Timişoarei a anunţat că vrea 5 victorii din următoarele 5 meciuri 
CSM CSU Oradea trece uşor de Dinamo
Băieţii lui Eugen Ilie au ţinut pasul o jumătate de meci cu orădenii 
0 
Da-i pace ca Trancer e un hater. Mereu comentează de ceva. 
click pt. Articol 19 octombrie 2017 17:51
trancer Craiova
0 
Corect, după Martinic și Aleksandrov, Craiova este obligata sa intre în top 4, lângă tripleta Cluj-Oradea-Steaua. Și tind sa cred ca are cele mai mari șanse, după ce am văzut Pitestiul și Timișoara, iar Sibiul a rămas cu o gaura mare în echipa după accidentarea lui Capers. Însă mai e mult și se mai pot schimba destule, dar la plecare Craiova arata bine cu un lot de jucători super și un antrenor pe măsură. 
click pt. Articol 19 octombrie 2017 16:08
Whomever Craiova
0 
Il au acum pe Sirisevic, Martinic, Aleksandrov... Am asteptari mari de la aceasta echipa. Un fel de "Miami Heat" in 2012.  
click pt. Articol 19 octombrie 2017 15:49
0 
Sa fie intr-un ceas bun, ca parca am mai zis WOW legat de lotul Craiovei... 
click pt. Articol 19 octombrie 2017 15:41
A.Cr Kuti
0 
Evolutia de aseara din meciul cu turcii ai vazut-o ?  
click pt. Articol 19 octombrie 2017 15:16
0 
MVP se da doar jucatorului de la echipa castigatoare si in cazurile normale intr-un meci echilibtrat. Adica nu o sa ia in veci MVP unul care joaca contra Dinamo 2017 de exemplu.
Legat de Russell- aduce a Ross ca doar au jucat la aceeasi echipa in Grecia dar e diferit la stil, la multe. 
click pt. Articol 19 octombrie 2017 13:38
0 
Eu nu cred ca acela este un top propriu -zis ci mai degrabă 5 dintre ei. Pt ca mi se pare cel puțin absurd sa-l pui primul pe Kuti după un meci în care a avut o evoluție jenanta. 
click pt. Articol 19 octombrie 2017 11:22
tzontzolino nu se compara
0 
Mi se pare cel mai eficient sa ai U23 ferit de pozitile importante: PG sau Center. De aceea e Kuti primul. Oricum e si bun dar si pozitia lui din teren e un factor important. 
click pt. Articol 19 octombrie 2017 10:54
0 
Pt ce? Pt jumate de sala goala daca nu si mai mult? 
click pt. Articol 18 octombrie 2017 21:51
0 
Pas cu pas catre perfornanta cu FC UNIVERSITATEA CLUJ! Impreuna suntem U. 
click pt. Articol 18 octombrie 2017 19:44