Internațional

Prestație solidă pentru Gabriela Mărginean în ultimul meci din campionatul Spaniei
Formației jucătoarei noastre rămâne în continuare cu un singur eșec în campionat
Yves Defraigne nu mai este antrenorul lui Alex Olah la Belfius Mons-Hainaut
Antrenorul și-a prezentat demisia după ultima înfrângere suferită în campionatul Belgiei
Gabi Mărginean și Perfumerias Avenida s-au calificat în sferturile de finală ale Euroligii
Gruparea din Salamanca se va lupta pentru un loc în semifinale cu Fenerbahce. Sferturile se joacă pe sistemul cel mai bun din 3 meciuri
CSM CSU Oradea se oprește în optimile FIBA Europe Cup
Campioana României a pierdut categoric partida din Turcia cu Usak Sportif
Sean Denison: „Pun pariu că vor fi pregătiți pentru noi în meciul retur”
CSM CSU Oradea se deplasează pe terenul lui Usak Sportif după ce în meciul tur s-a impus la o diferență de zece puncte
Muhamed Pasalic a fost inclus în echipa ideală a rundei în FIBA Europe Cup
Bosniacul a fost MVP-ul partidei dintre CSM CSU Oradea și Usak Sportif, câștigată de campioana României cu scorul de 82-72
Muhamed Pasalic, cea mai bună prestație personală a sezonului în Europa
Bosniacul a fost artizanul victoriei repurtate de CSM CSU Oradea în fața lui Usak Sportif
CSM CSU Oradea câștigă meciul tur cu Usak Sportif
Campioana României are un avantaj de 10 puncte în vederea meciului retur
CSM CSU Oradea își reia parcursul european
Campioana României primește vizita lui Usak Sportif
Sonia Ursu și Eli Pavel, contribuție decisivă în ultimul joc din campionatul Cehiei
Româncele au fost cele mai eficiente jucătoare ale formației din Nymburk în victoria din weekend
Niksa Bavcevic câștigă pentru al doilea sezon consecutiv Cupa Ligii Elveției
BBC Monthey și-a trecut în cont primul trofeu al sezonului din Țara Cantoanelor
Debut cu victorie pentru Goran Gajovic în primul eșalon din Franța
Dijon a învins în deplasare pe Gravelines
Trofeul Basketball Champions League a fost prezentat în premieră de către FIBA
Trofeul a fost prezentat în cadrul tragerii la sorți de la Mies pentru playoff-ul competiției
Oradea joacă cu Usak Sportif în optimile FIBA Europe Cup
Campionii României au dat peste fosta adversară a Clujului
Vlad Moldoveanu: „Câștigătoarea s-a decis la recuperări”
U-Banca Transilvania a cedat partida cu BK Pardubice
Mihai Silvășan: „Cred că tinerii au făcut o treabă bună. Sunt mulțumit de ei”
Tudor Gheorghe, Wilhelm Brosser sau Andrei Mureșan au bifat multe minute în partida cu BK Pardubice
CSM CSU Oradea își află azi adversara din optimile FIBA Europe Cup
Se cunosc toate cele 16 echipe calificate în fazele superioare ale competiției
Gaziantep învinge Elan Chalon și merg la braț în optimile FIBA Europe Cup
Turcii de la Gaziantep și maghiarii de la BC Kormend sunt cele două formații care se califică de pe locul al doilea din faza secundă