Internațional

Olimpia Brașov se impune cu 81-75 în duelul cu CSU Alba Iulia din Liga Europei Centrale
Brașovencele au condus și la 23 de puncte în al doilea meci direct în două zile, iar oaspetele s-au apropiat în ultimul sfert
Tyaunna Marshall, cea mai bună marcatoare după primele două etape din EuroCup
Americanca de la Sepsi are și cea mai mare medie de minute
Aikaterini Chatzidkai: „Am învins în apărare și în atac”
Hatay BB rămâne lider în grupa D după victoria de la Sfântu Gheorghe
Zoran Mikes: „Suntem mândri de cum am jucat după pauză”
ACS Sepsi a avut în sfertul trei cele mai bune momente din jocul cu Hatay BB
Lukoil Academic Sofia a trecut pe teren propriu de Dinamo Tbilisi
U-BT Cluj, liderul grupei E, se va deplasa în Georgia etapa viitoare pentru duelul cu Dinamo
Trio-ul care a adus prima victorie pentru U-BT Cluj în FIBA Europe Cup
Kromah, Sakic și Barro au marcat împreună 60 de puncte din totalul de 90 al echipei
Lasan Kromah: „Vom încerca în fiecare meci să fim cea mai bună versiune a noastră”
Unul dintre cei mai buni oameni ai Clujului în primul meci din grupele FIBA Europe Cup a avut doar cuvinte de laudă la adresa fanilor prezenți în „Horia Demian”
Mihai Silvășan: „Astăzi a fost o demonstrație că nu câștigă tot timpul banii”
Antrenorul celor de la U-BT a punctat că apărarea zonă a făcut diferența astăzi în victoria cu Istanbul BBSK
Debut cum nu se poate mai bun pentru U-BT Cluj în Grupa E din FIBA Europe Cup
Campioana României a învins la 21 de puncte diferență pe cea mai periculoasă adversară din grupă
Victorie clară pentru U-BT Cluj în fața celor de la Istanbul BBSK
Elevii lui Mihai Silvășan nu le-au dat nicio șansă turcilor
ACS Sepsi, învinsă acasă de Hatay BB cu 17 puncte în EuroCup
Alb-verzile au reușit să se apropie de la 20 la 7 puncte în sfertul trei, dar nu au putut ține ritmul în ultimele zece minute
Meciul ACS Sepsi SIC-Hatay BB, live pe youtube
Partida începe la ora 19
Zoran Mikes: „Va fi cel mai dificil meci al nostru din punct de vedere tactic și fizic, dar mental va fi cel mai ușor”
ACS Sepsi SIC întâlnește acasă formația turcă Hatay BB, semifinalista EuroCup în sezonul trecut
Declarații Mihai Silvășan și Zeljko Sakic înaintea meciului cu Istanbul BBSK
Ambii sunt conștienți de valoarea echipei din Turcia, însă sunt încrezători înaintea partidei directe
U-BT Cluj, start în grupele FIBA Europe Cup
Elevii lui Mihai Silvășan joacă astăzi la Cluj-Napoca primul meci din Grupa E
ACS Sepsi primește vizita semifinalistei EuroCup din sezonul trecut
Hatay BB, primul adversar european pe care campioana României îl va întâlni în Sepsi Arena
Dragan Petricevic: „Claudia şi Gabi se arată optimiste şi nerăbdătoare să începem noua campanie”
Selecționerul a asistat la duelul direct dintre cele două „Acvile”, din etapa a doua a campionatului turc
Duel românesc în prima ligă de baschet feminin din Turcia
Gabriela Mărginean și Claudia Pop s-au confruntat sub privirile lui Dragan Petricevic
Emi Cățe a revenit pe parchet cu noroc pentru echipa sa, CB Prat
Rareș Uță a jucat și el 13 minute pentru Valladolid
Dragan Petricevic: „Consider că naționala e mai presus de orice. Trebuie să creăm o atmosferă foarte bună, cât să dea chiar maximum”
Selecționerul României va asista la duelul direct dintre Claudia Pop și Gabriela Mărginean, din campionatul Turciei