ACS KSE Târgu Secuiesc


ACS KSE Târgu Secuiesc
Fondat în anul:
Culori:

Detalii echipă

Staff

Sala

Adresa:
Preț bilete:
Știri
CSM Târgu Mureș a obținut locul 9 la prima participare în LNBF
Ruxandra Chiș a reușit un triple-double în ultima zi de la turneul doi, care a stabilit locurile 9-13 
Rapid și Agronomia s-au impus în meciurile care au deschis grupa pentru locurile 9-13 din LNBF
CSM Târgu Mureș începe astăzi jocurile de la primul turneu, pe care îl găzduiește 
LNBF: Programul primului turneu pentru locurile 9-13
Sala Sporturilor din Târgu Mureș găzduiește partidele de astăzi până sâmbătă 
Depunctări drastice și schimbări majore în clasamentul Grupei Galbene din LNBF
CSU CSM Oradea urcă pe doi și va fi adversara campioanei ACS Sepsi SIC în primul tur din play-off 
Florina Stănici (Diaconu) a înscris 37 de puncte pentru succesul Rapidului la Târgu Secuiesc
Alb-vișiniile sunt ca și calificate în play-off după victoria din penultima etapă a Grupei Galbene 
Kayla Mobley a stabilit un nou record de puncte într-un meci din această ediție a Cupei României
Prestația sa n-a fost suficientă pentru ACS KSE Târgu Secuiesc care a pierdut la un punct returul din sferturi 
Olimpia CSU Brașov se impune la un punct în returul cu ACS KSE Târgu Secuiesc și merge la Final 4
Brașovencele și-au menajat 3 piese de bază și covăsnencele au fost aproape să profite 
Olimpia CSU Brașov caută a 4-a calificare la rând la turneul final al Cupei României
Brașovencele încep cu un avans de 28 de puncte returul sfertului cu ACS KSE Târgu Secuiesc  
Etapă cu surprize în Grupa Galbenă din LNBF, cu victorii ale ultimelor două clasate în fața primelor două
Agronomia și CSM Alexandria au câștigat cu Rapid și CSM Târgu Mureș, iar ACS KSE Târgu Secuiesc, la Oradea 
Olimpia CSU Brașov își respectă statutul de favorită și câștigă la 28 de puncte la Târgu Secuiesc
Formația din a doua grupă valorică a ținut aproape în primele 27 de minute din manșa tur a sfertului cupei 
ACS KSE Târgu Secuiesc și Olimpia CSU Brașov luptă pentru un loc la Final 4-ul Cupei României
Formația calificată ca „lucky-loser” are un adversar din a doua grupă valorică în sferturi 
Ljubomir Kolarevic: „Cred că este ca un meci de box între șoarece și girafă”
ACS KSE Târgu Secuiesc găzduiește prima manșă a sfertului din cupă cu Olimpia CSU Brașov 
Agronomia București a oprit seria de 14 înfrângeri cu victoria de acasă cu ACS KSE Târgu Secuiesc
Covăsnencele au jucat fără principala lor armă ofensivă 
Kayla Mobley, din nou de neoprit pentru ACS KSE Târgu Secuiesc în duelul cu liderul Grupei Galbene
Covăsnencele s-au impus acasă cu CSM Târgu Mureș și se apropie de lupta pentru ultimul loc de play-off 
ACS KSE Târgu Secuiesc ajunge la 3 succese consecutive în Grupa Galbenă din LNBF
Covăsnencele au reușit multe puncte după greșelile celor de la CSM Alexandria, care au jucat și ieri 
ACS KSE Târgu Secuiesc învinge pe CSM Alexandria
ACS KSE Târgu Secuiesc învinge pe CSM Alexandria la o diferenţă de 16 puncte 
Florina Stănici (Diaconu) și Kayla Mobley au înscris 70 de puncte în duelul dintre Rapid și ACS KSE Târgu Secuiesc
Americanca a egalat recordul stagional de eficiență, fiind a doua jucătoare cu 40 de puncte într-un meci  
ACS KSE Târgu Secuiesc câștigă prima dată cu Rapidul în acest sezon
Pentru covăsnence a fost a 2-a victorie în Grupa Galbenă, iar pentru bucureștence al 2-lea eșec 
ACS KSE Târgu Secuiesc învinge pe CS Rapid București
ACS KSE Târgu Secuiesc învinge pe CS Rapid București la o diferenţă de 6 puncte 
Kayla Mobley are 12 double-doubles în 13 meciuri din grupa a doua valorică în LNBF
Iringo Debreczi a bifat al doilea double-double în victoria cu CSU CSM Oradea 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Playoff -  Sferturi de finală
  MC
CSM Satu Mare 3
Universitatea Cluj-Napoca 0
 
FCC ICIM Arad 3
CSM Târgoviște 0
 
CS Universitatea CSM Oradea 0
ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 3
 
Olimpia CSU Braşov 3
CS Phoenix Știința Constanța 1

Playoff -  Semifinale
  MC
Olimpia CSU Braşov 0
CSM Satu Mare 3
 
FCC ICIM Arad 0
ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 3

Playoff - Finala
  MC
CSM Satu Mare 2
ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 3

Playoff - Finala mică
  MC
Olimpia CSU Braşov 0
FCC ICIM Arad 2

Playoff - Locurile 5-8
  MC
CS Universitatea CSM Oradea 0
CSM Târgoviște 2
 
Universitatea Cluj-Napoca 2
CS Phoenix Știința Constanța 0

Playoff - Locurile 5-6
  MC
Universitatea Cluj-Napoca 0
CSM Târgoviște 2

Playoff - Locurile 7-8
  MC
CS Universitatea CSM Oradea 0
CS Phoenix Știința Constanța 2

Playoff - Locurile 9-13
  MC
CS Rapid București 3
CS Agronomia București 2
 
ACS KSE Târgu Secuiesc 1
CSM Târgu Mureș 3
 
CS Agronomia București 2
CSM Târgu Mureș 3
 
CS Rapid București 3
CSM Alexandria 1
 
CSM Târgu Mureș 3
CSM Alexandria 1

Faza a II-a - Grupa roșie
    Pct.
1 ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 41
2 CSM Satu Mare 38
3 Olimpia CSU Braşov 32
4 FCC ICIM Arad 31
5 CSM Târgoviște 31
6 CS Phoenix Știința Constanța 26
7 Universitatea Cluj-Napoca 26

Faza a II-a - Grupa galbenă
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 36
2 CS Universitatea CSM Oradea 32
3 CS Rapid București 31
4 CSM Alexandria 28
5 CS Agronomia București 28
6 ACS KSE Târgu Secuiesc 27

Faza I - Grupa A
    Pct.
1 ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 18
2 CSM Satu Mare 17
3 Olimpia CSU Braşov 15
4 FCC ICIM Arad 14
5 CSM Târgoviște 14
6 Universitatea Cluj-Napoca 10

Faza I - Grupa B
    Pct.
1 CS Phoenix Știința Constanța 22
2 CS Universitatea CSM Oradea 20
3 CS Rapid București 19
4 CSM Târgu Mureș 19
5 ACS KSE Târgu Secuiesc 16
6 CSM Alexandria 14
7 CS Agronomia București 14