ACS Târgu Jiu


ACS Târgu Jiu
Fondat în anul:
Culori:

Detalii echipă

Staff

Sala

Sala Sporturilor Târgu-Jiu
Capacitate: 1500
Adresa: Bvd. Constantin Brancusi nr. 7, Târgu Jiu
Preț bilete:
Știri
CSM Târgu Mureș a învins-o pe ACS Târgu Jiu la o diferență de 43 de puncte
Trupa ardeleană și-a consolidat prima poziție în clasamentul Grupei Albastre 
ACS Târgu Jiu, victorie pe muchie de cuțit cu Rapid București
Gorjenii au trecut peste problemele financiare și i-au învins pe „feroviari” în Grupa Albastră 
Claudiu Alionescu: „Suntem lăsați de izbeliște, singuri împotriva tuturor”
Antrenorul lui ACS Târgu Jiu a dezvăluit că jucătorii nu au mai fost plătiți de 3 luni!  
ACS Târgu Jiu e aproape de colaps și s-ar putea retrage din competiție
Gorjenii au ajuns să apeleze la „cutia milei” din cauza datoriilor. Foto 
Sala Sporturilor din Târgu Jiu are probleme cu acoperișul
Arena gorjeană are numai un an de când a fost inaugurată 
Grupa Albastră: CSM Sighetu Marmației câștigă pe teren propriu cu ACS Târgu Jiu
Allan Thomas a fost din nou omul meciului pentru sighețeni 
Grupa Albastră: CSM Târgu Mureș câștigă la Târgu Jiu
Gorjenii au fost lipsiți de aportul lui Kevin Allen 
CSM Focșani învinge pe ACS Târgu Jiu
CSM Focșani învinge pe ACS Târgu Jiu la o diferenţă de 10 puncte 
CSM Phoenix Galaţi este câștigătoarea grupei valorice C din LNBM
Gălățenii au terminat la egalitate de puncte cu CSM Târgu Mureș, fiind avantajați de meciurile directe 
CSM Phoenix Galaţi învinge pe ACS Târgu Jiu
CSM Phoenix Galaţi învinge pe ACS Târgu Jiu la o diferenţă de 10 puncte 
CSM Focșani învinge pe ACS Târgu Jiu
CSM Focșani învinge pe ACS Târgu Jiu la o diferenţă de 18 puncte 
Kevin Allen a început anul cu un nou „monster game”
Americanul de la Târgu Jiu a depășit pragul de 40 de puncte marcate, dar și cel de 20 de recuperări, totul pentru un incredibil indice la eficiență de 61 de unități 
ACS Târgu Jiu învinge pe CS Agronomia București
ACS Târgu Jiu învinge pe CS Agronomia București la o diferenţă de 12 puncte 
ACS Târgu Jiu învinge pe CS Municipal Sighetu Marmației
ACS Târgu Jiu învinge pe CS Municipal Sighetu Marmației la o diferenţă de 4 puncte 
CSM Târgu Mureș învinge pe ACS Târgu Jiu
CSM Târgu Mureș învinge pe ACS Târgu Jiu la o diferenţă de 23 puncte 
ACS Târgu Jiu învinge pe CS Universitatea Cluj
ACS Târgu Jiu învinge pe CS Universitatea Cluj la o diferenţă de 4 puncte 
ACS Târgu Jiu învinge pe CN „Aurel Vlaicu” București
ACS Târgu Jiu învinge pe CN „Aurel Vlaicu” București la o diferenţă de 13 puncte 
ACS Târgu Jiu învinge pe Rapid București
ACS Târgu Jiu învinge pe Rapid București la o diferenţă de 3 puncte 
Încă un “monster game” pentru Kevin Allen
Americanul a înscris coșul decisiv în victoria la limită contra CSM VSKC Miercurea Ciuc 
ACS Târgu Jiu învinge pe CSM VKSC Miercurea Ciuc
ACS Târgu Jiu învinge pe CSM VKSC Miercurea Ciuc la o diferenţă de 2 puncte 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Locurile 17-21 - Grupa A
    Pct.
1 CS Agronomia București 4
2 CN „Aurel Vlaicu” București 4
3 Rapid București 3
4 ACS Târgu Jiu 3
5 CS Universitatea Cluj 1

Locurile 9-16 -  Locurile 9-12
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 4
3 CS Municipal Mediaș 2
4 CSM Târgu Mureș 2

Locurile 9-16 -  Locurile 13-16
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 4
2 CS Municipal Sighetu Marmației 4
3 CSM Focșani 2
4 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2

Locurile 9-16 -  Grupa 9-16
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Târgu Mureș 4
3 CS Municipal Mediaș 4
4 CSM Phoenix Galaţi 4
5 ABC Athletic Constanța 2
6 CS Municipal Sighetu Marmației 2
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2
8 CSM Focșani 2

Locurile 9-16 -  Locurile 9-10
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 2

Locurile 9-16 - Locurile 11-12
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 2
2 CS Municipal Mediaș 1

Locurile 9-16 - Locurile 13-14
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 2
2 ABC Athletic Constanța 1

Locurile 9-16 - Locurile 15-16
    Pct.
1 CSM VKSC Miercurea Ciuc 4
2 CSM Focșani 2

Playoff -  Sferturi de finală
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 0
CSM CSU Oradea 3
 
SCM Timișoara 2
SCM Universitatea Craiova 3
 
CSA Steaua București 0
U BT Cluj-Napoca 3
 
BC CSU Sibiu 3
CS Dinamo Știința Bucureşti 1

Playoff -  Locurile 5-8
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 2
CSA Steaua București 1
 
SCM Timișoara 2
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Playoff - Semifinale
  MC
BC CSU Sibiu 3
SCM Universitatea Craiova 1
 
CSM CSU Oradea 3
U BT Cluj-Napoca 1

Faza a II-a -  Grupa Roșie
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 42
2 U BT Cluj-Napoca 41
3 CSM CSU Oradea 39
4 SCM Universitatea Craiova 36
5 SCM Timișoara 34
6 BCM U FC Argeș Pitești 34

Faza a II-a -  Grupa Galbenă
    Pct.
1 CSA Steaua București 18
2 CS Dinamo Știința Bucureşti 18
3 CSO Voluntari 18
4 CSM Phoenix Galaţi 14
5 CS Municipal Mediaș 11
6 ABC Athletic Constanța 11

Faza a II-a - Grupa Albastră
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 54
2 CS Municipal Sighetu Marmației 46
3 CSM Focșani 45
4 ACS Târgu Jiu 41
5 CSM VKSC Miercurea Ciuc 40
6 Rapid București 39

Faza a II-a - Grupa Verde
    Pct.
1 CS Agronomia București 31
2 CS Universitatea Cluj 27
3 CN „Aurel Vlaicu” București 26

Faza I - Grupa A
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 25
2 U BT Cluj-Napoca 25
3 SCM Universitatea Craiova 24
4 CSM CSU Oradea 23
5 BCM U FC Argeș Pitești 20
6 SCM Timișoara 19
7 CSA Steaua București 18
8 CS Dinamo Știința Bucureşti 13

Faza I - Grupa B
    Pct.
1 CSO Voluntari 22
2 CS Municipal Mediaș 19
3 ABC Athletic Constanța 18
4 CS Cuza Sport Brăila 11

Faza I - Grupa C
    Pct.
1 CSM Phoenix Galaţi 35
2 CSM Târgu Mureș 35
3 CS Municipal Sighetu Marmației 31
4 CSM Focșani 29
5 ACS Târgu Jiu 29
6 Rapid București 26
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 25
8 CS Agronomia București 22
9 CS Universitatea Cluj 19
10 CN „Aurel Vlaicu” București 19

Faza turneelor finale - Turneu final promovare
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 6
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 5
3 ABC Athletic Constanța 4
4 CN „Aurel Vlaicu” București 3

Faza turneelor finale - Turneu final sateliti
    Pct.
1 CS Dinamo București 2 6
2 BCMU CSM 2 Pitești 5
3 CSU Sibiu 2 4
4 BC Timba 2 Timișoara 3

Faza semifinala - Grupa I - A
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 24
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 24
3 CN „Aurel Vlaicu” București 23
4 ABC Athletic Constanța 22
5 CS Municipal Ploiești 22
6 CSO Voluntari 22
7 CS Municipal Sighetu Marmației 17
8 CS Municipal Mediaș 14

Faza semifinala - Grupa II - B
    Pct.
1 Rapid București 14
2 ACS Târgu Jiu 12
3 CS Universitar Brașov 11
4 CS Agronomia București 10
5 CS Universitar Ploiești 7

Faza semifinala - Grupa III - C (Sateliti)
    Pct.
1 CSU Sibiu 2 11
2 BC Timba 2 Timișoara 7
3 BC Mureş Târgu Mureş 2 5
4 BC SCM Timişoara 2 4

Faza semifinala - Grupa IV - C (Sateliti)
    Pct.
1 BCMU CSM 2 Pitești 10
2 CS Dinamo București 2 9
3 Steaua CSM EximBank 2 București 8
4 CS Politehnica Iași 2 6

Faza de calificare - Grupa 1
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 18
2 CS Municipal Mediaș 16
3 BC Timba 2 Timișoara 16
4 ACS Târgu Jiu 15
5 BC SCM Timişoara 2 15
6 CSM Oradea 2 10

Faza de calificare - Grupa 2
    Pct.
1 CS Municipal Ploiești 17
2 CSO Voluntari 17
3 CSU Sibiu 2 15
4 BC Mureş Târgu Mureş 2 15
5 U BT Cluj-Napoca 2 14
6 CS Universitar Brașov 12

Faza de calificare - Grupa 3
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 23
2 CS Dinamo București 2 21
3 CSU Ştiinţa Bucureşti 20
4 CS Agronomia București 19
5 Steaua CSM EximBank 2 București 17
6 CS Universitar Ploiești 14
7 SCM U Craiova 2 12

Faza de calificare - Grupa 4
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 18
2 CN „Aurel Vlaicu” București 18
3 Rapid București 16
4 BCMU CSM 2 Pitești 14
5 CS Politehnica Iași 2 12
6 CS Phoenix Galați 2 12