BC CSU Sibiu


BC CSU Sibiu
Fondat în anul: 1971
Culori:
   Galben - Albastru    Galben - Albastru

Detalii echipă

Adresa: Str. Rennes nr. 2, Sibiu, Judeţul Sibiu
Telefon: +40 269217850
Pers. Contact: Horaţiu Floca
Fax: +40 269217850
Mail: csusibiu@csusibiu.ro
Web: http://www.csusibiu.ro

Staff

Președinte: Horațiu Floca
Manager: Ionuț Georgescu
Ofițer de presă: Gabriela Vișan
Doctor: Alexandru Muresanu

Sala

Sala Transilvania Sala Transilvania
Capacitate: 3000
Adresa: Str. Octavian Goga nr. 1, Sibiu, Jud. Sibiu
Preț bilete: 10 RON
Știri
CSU Sibiu va juca în faza grupelor în FIBA Europe Cup, U-BT Cluj va evolua în turul preliminar
Care sunt potențialii adversari ai clujenilor în competiția europeană 
CSU Sibiu a anunțat despărțirea de Justas Tamulis
Lituanianul a fost cel mai bun marcator al ardelenilor în sezonul recent încheiat 
Daniel Ewing Jr., un alt jucător care nu va continua la BC CSU Sibiu
Clubul sibian a anunțat oficial despărțirea de jucătorul american 
BC CSU Sibiu a anunțat despărțirea de Monyea Pratt
Jucătorul american pleacă de la vicecampioana României după două sezoane 
Jared Jordan, un nou jucător american care se alătură lui BC CSU Sibiu
Formația de pe Cibin este extrem de activă pe piața transferurilor 
BC CSU Sibiu a realizat transferul lui Robert David Stan
Tânărul jucător vine de la Phoenix Galați 
Kevin Hardy se desparte de BC CSU Sibiu
Jucătorul american a petrecut trei sezoane pe malul Cibinului 
CSU Sibiu a anunțat despărțirea de Dragoș Gheorghe
Tânărul baschetbalist nu mai este eligibil pentru regula U23 
Barry Stewart este noul jucător al lui CSU Sibiu
Americanul are o carieră importantă în Europa, în Bundesliga, Belgia și Cipru 
Mirel Dragoste se desparte de BC CSU Sibiu
Prima reacție a internaționalului român, după despărțirea de formația alături de care a traversat cele mai bune sezoane ale carierei 
CSU Sibiu a anunțat despărțirea de Alex Varga
Varga devine al doilea tânăr jucător de care Sibiul s-a despărțit în această vară 
BC CSU Sibiu se desparte de Wilhelm Brosser
Extrema de 23 de ani a evoluat pentru sibieni în ultimele două sezoane 
U-BT Cluj va evolua în FIBA Europe Cup, alături de vicecampioana BC CSU Sibiu
SCM U Craiova nu va merge în competițiile europene 
Chris Cooper va bifa al 4-lea sezon în echipamentul lui BC CSU Sibiu
Pivotul American și-a prelungit înțelegerea cu formația de pe Cibin, scadentă la finalul sezonul 2018/2019 
Ionuț Georgescu va continua alături de CSU Sibiu
Georgescu a ajuns la sibieni vara trecută, când a făcut pasul de la CSM Steaua Eximbank 
Isaiah Philmore, al doilea străin confirmat de BC CSU Sibiu
Jucătorul american va bifa al doilea sezon în România 
Randal Falker continuă alături de CSU Sibiu
Pivotul american a jucat în 3 finale consecutive de LNBM 
SCM U Craiova va juca în FIBA Europe Cup și va debuta astfel într-o competiție la nivel continental
CSM CSU Oradea și CSU Sibiu s-au înscris pentru participarea în Basketball Champions League 
BC CSU Sibiu caută continuitate și la nivelul lotul de jucători pentru sezonul următor
Echipa de pe Cibin tocmai i-a prelungit contractul lui Dan Fleșeriu pentru încă trei sezoane 
Randal Falker: „ Nu pot să zic că sunt mulțumit sau că mi-am atins obiectivul în acest sezon. Am vrut să câștig campionatul aici”
Pivotul american a vorbit despre sezonul recent încheiat pentru BC CSU Sibiu 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Locurile 17-21 - Grupa A
    Pct.
1 CS Agronomia București 7
2 Rapid București 7
3 ACS Târgu Jiu 6
4 CS Universitatea Cluj 5
5 CN „Aurel Vlaicu” București 5

Locurile 9-16 -  Locurile 9-12
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 4
3 CS Municipal Mediaș 2
4 CSM Târgu Mureș 2

Locurile 9-16 -  Locurile 13-16
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 4
2 CS Municipal Sighetu Marmației 4
3 CSM Focșani 2
4 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2

Locurile 9-16 -  Grupa 9-16
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Târgu Mureș 4
3 CS Municipal Mediaș 4
4 CSM Phoenix Galaţi 4
5 ABC Athletic Constanța 2
6 CS Municipal Sighetu Marmației 2
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2
8 CSM Focșani 2

Locurile 9-16 -  Locurile 9-10
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 2

Locurile 9-16 - Locurile 11-12
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 4
2 CS Municipal Mediaș 2

Locurile 9-16 - Locurile 13-14
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 2
2 ABC Athletic Constanța 1

Locurile 9-16 - Locurile 15-16
    Pct.
1 CSM VKSC Miercurea Ciuc 4
2 CSM Focșani 2

Playoff -  Sferturi de finală
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 0
CSM CSU Oradea 3
 
SCM Timișoara 2
SCM Universitatea Craiova 3
 
CSA Steaua București 0
U BT Cluj-Napoca 3
 
BC CSU Sibiu 3
CS Dinamo Știința Bucureşti 1

Playoff -  Semifinale
  MC
BC CSU Sibiu 3
SCM Universitatea Craiova 1
 
CSM CSU Oradea 3
U BT Cluj-Napoca 1

Playoff -  Finala
  MC
CSM CSU Oradea 3
BC CSU Sibiu 1

Playoff -  Finala mica
  MC
SCM Universitatea Craiova 0
U BT Cluj-Napoca 2

Playoff -  Locurile 5-8
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 2
CSA Steaua București 1
 
SCM Timișoara 2
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Playoff -  Locurile 5-6
  MC
SCM Timișoara 1
BCM U FC Argeș Pitești 1

Playoff - Locurile 7-8
  MC
CSA Steaua București 2
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Faza a II-a -  Grupa Roșie
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 42
2 U BT Cluj-Napoca 41
3 CSM CSU Oradea 39
4 SCM Universitatea Craiova 36
5 SCM Timișoara 34
6 BCM U FC Argeș Pitești 34

Faza a II-a -  Grupa Galbenă
    Pct.
1 CSA Steaua București 18
2 CS Dinamo Știința Bucureşti 18
3 CSO Voluntari 18
4 CSM Phoenix Galaţi 14
5 CS Municipal Mediaș 11
6 ABC Athletic Constanța 11

Faza a II-a - Grupa Albastră
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 54
2 CS Municipal Sighetu Marmației 46
3 CSM Focșani 45
4 ACS Târgu Jiu 41
5 CSM VKSC Miercurea Ciuc 40
6 Rapid București 39

Faza a II-a - Grupa Verde
    Pct.
1 CS Agronomia București 31
2 CS Universitatea Cluj 27
3 CN „Aurel Vlaicu” București 26

Faza I - Grupa A
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 25
2 U BT Cluj-Napoca 25
3 SCM Universitatea Craiova 24
4 CSM CSU Oradea 23
5 BCM U FC Argeș Pitești 20
6 SCM Timișoara 19
7 CSA Steaua București 18
8 CS Dinamo Știința Bucureşti 13

Faza I - Grupa B
    Pct.
1 CSO Voluntari 22
2 CS Municipal Mediaș 19
3 ABC Athletic Constanța 18
4 CS Cuza Sport Brăila 11

Faza I - Grupa C
    Pct.
1 CSM Phoenix Galaţi 35
2 CSM Târgu Mureș 35
3 CS Municipal Sighetu Marmației 31
4 CSM Focșani 29
5 ACS Târgu Jiu 29
6 Rapid București 26
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 25
8 CS Agronomia București 22
9 CS Universitatea Cluj 19
10 CN „Aurel Vlaicu” București 19