BC LMK Sepsi Sfântu Gheorghe


BC LMK Sepsi Sfântu Gheorghe
Fondat în anul:
Culori:
   Verde - Alb    Verde - Alb

Detalii echipă

Adresa: Str. Kos Karoly Nr 1, Sf Gheorghe
Telefon: 0723/379355
Pers. Contact: Pal Maria
Fax: 0267/352852
Mail: sepsibasket@yahoo.com
Web: http://www.sepsibc.ro/

Staff

Sala

Sala "Kati Szabo" Sala "Kati Szabo"
Capacitate: 976
Adresa: Sfântu Gheorghe
Preț bilete:
Știri
Sepsi Sfântu Gheorghe a câștigat prima manșă contra celor de la BCMTymes
Returul are loc astăzi tot la Sfântu Gheorghe 
ICIM Arad se impune la Sf. Gheorghe și rămâne lider
În primul sfert, gazdele au marcat doar 1 punct în timp ce au primit 16 
Fă reclamă firmei tale pe pagina echipei de baschet din oraș!
Topul echipelor în funcție de numărul de accesări al paginilor TotalBaschet.ro 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Playoff - Finala
    Pct.
1 ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 7
2 CSM Satu Mare 5

Playoff - Finala mică
    Pct.
1 Olimpia CSU Braşov 4
2 Universitatea Cluj-Napoca 2

Playoff - Locurile 5-6
    Pct.
1 CS SCM Timisoara 4
2 CST BC Alexandria 2

Playoff - Locurile 5-8
    Pct.
1 CST BC Alexandria 4
2 CS SCM Timisoara 4
3 CSU Alba Iulia 2
4 FCC ICIM Arad 2

Playoff - Locurile 7-8
    Pct.
1 FCC ICIM Arad 4
2 CSU Alba Iulia 2

Playoff - Semifinale
    Pct.
1 CSM Satu Mare 4
2 ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 2
3 Olimpia CSU Braşov 2
4 Universitatea Cluj-Napoca 1

Playoff - Sferturi de finală
    Pct.
1 CSM Satu Mare 5
2 Universitatea Cluj-Napoca 4
3 Olimpia CSU Braşov 4
4 ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 4
5 CS SCM Timisoara 4
6 FCC ICIM Arad 2
7 CST BC Alexandria 2
8 CSU Alba Iulia 2

Faza a II-a (Turnee) - Grupa 1-5
    Pct.
1 ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 39
2 CSM Satu Mare 33
3 Olimpia CSU Braşov 31
4 Universitatea Cluj-Napoca 29
5 CST BC Alexandria 29

Faza a II-a (Turnee) - Grupa 6-9
    Pct.
1 FCC ICIM Arad 30
2 CS SCM Timisoara 27
3 CSU Alba Iulia 25
4 UPM BC Sirius Tîrgu Mureș 20

Sezon Regulat - Primul Esalon
    Pct.
1 ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 31
2 CSM Satu Mare 27
3 Olimpia CSU Braşov 25
4 CST BC Alexandria 24
5 Universitatea Cluj-Napoca 24
6 FCC ICIM Arad 24
7 CS SCM Timisoara 22
8 CSU Alba Iulia 21
9 UPM BC Sirius Tîrgu Mureș 17
10 Phoenix Galaţi 0