BC Mureş Târgu Mureş 2


BC Mureş Târgu Mureş 2
Fondat în anul:
Culori:
   Alb - Albastru    Alb - Albastru

Detalii echipă

Adresa: Str. Liviu Rebreanu nr.29/A, Targu Mures.
Telefon: 0729-092513
Pers. Contact: Lorencz Lajos
Fax: 0365-438543
Mail: office@bcmures.ro
Web: http://www.bcmures.com/

Staff

Sala

Sala Sporturilor Târgu Mureş Sala Sporturilor Târgu Mureş
Capacitate: 2000
Adresa: Str. Parcul Sportiv Municipal, Nr. 4
Preț bilete:
Știri
Liga I: Prima victorie pe teren propriu pentru CSM Ploiești
Elevii lui Cătălin Burlacu au trecut cu greu de echipa a doua a lui BC Mureș 
Formațiile din Cluj-Napoca deschid cu victorii turneul sateliților
U BT Cluj-Napoca 2 și U Cluj 2 au câștigat partidele inaugurale de la Ploiești 
BC Mureș își învinge echipa satelit și câștigă Cupa Mureș
Elevii lui Sekulovic au terminat Cupa Mureș cu trei victorii din trei posibile 
Energia trece de BC Mureș 2 la Cupa Mureș
Gorjenii i-au dominat pe tinerii mureșeni 
U BT Cluj-Napoca, victorioasă în primul meci al Cupei Mureș
Clujenii au trecut fără emoții de echipa a doua a lui BC Mureș 
Fă reclamă firmei tale pe pagina echipei de baschet din oraș!
Topul echipelor în funcție de numărul de accesări al paginilor TotalBaschet.ro 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Faza turneelor finale - Turneu final promovare
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 6
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 5
3 ABC Athletic Constanța 4
4 CN „Aurel Vlaicu” București 3

Faza turneelor finale - Turneu final sateliti
    Pct.
1 CS Dinamo București 2 6
2 BCMU CSM 2 Pitești 5
3 CSU Sibiu 2 4
4 BC Timba 2 Timișoara 3

Faza semifinala - Grupa I - A
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 24
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 24
3 CN „Aurel Vlaicu” București 23
4 ABC Athletic Constanța 22
5 CS Municipal Ploiești 22
6 CSO Voluntari 22
7 CS Municipal Sighetu Marmației 17
8 CS Municipal Mediaș 14

Faza semifinala - Grupa II - B
    Pct.
1 Rapid București 14
2 ACS Târgu Jiu 12
3 CS Universitar Brașov 11
4 CS Agronomia București 10
5 CS Universitar Ploiești 7

Faza semifinala - Grupa III - C (Sateliti)
    Pct.
1 CSU Sibiu 2 11
2 BC Timba 2 Timișoara 7
3 BC Mureş Târgu Mureş 2 5
4 BC SCM Timişoara 2 4

Faza semifinala - Grupa IV - C (Sateliti)
    Pct.
1 BCMU CSM 2 Pitești 10
2 CS Dinamo București 2 9
3 Steaua CSM EximBank 2 București 8
4 CS Politehnica Iași 2 6

Faza de calificare - Grupa 1
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 18
2 CS Municipal Mediaș 16
3 BC Timba 2 Timișoara 16
4 ACS Târgu Jiu 15
5 BC SCM Timişoara 2 15
6 CSM Oradea 2 10

Faza de calificare - Grupa 2
    Pct.
1 CS Municipal Ploiești 17
2 CSO Voluntari 17
3 CSU Sibiu 2 15
4 BC Mureş Târgu Mureş 2 15
5 U BT Cluj-Napoca 2 14
6 CS Universitar Brașov 12

Faza de calificare - Grupa 3
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 23
2 CS Dinamo București 2 21
3 CSU Ştiinţa Bucureşti 20
4 CS Agronomia București 19
5 Steaua CSM EximBank 2 București 17
6 CS Universitar Ploiești 14
7 SCM U Craiova 2 12

Faza de calificare - Grupa 4
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 18
2 CN „Aurel Vlaicu” București 18
3 Rapid București 16
4 BCMU CSM 2 Pitești 14
5 CS Politehnica Iași 2 12
6 CS Phoenix Galați 2 12