Adresa: Str. Parcul Sportiv Municipal, Nr. 4
Preț bilete: 10 RON
Știri
FRB recunoaște că au fost pași la acțiunea lui Aleksandar Rasic
Total Baschet a cerut un punct de vedere Federației Române de Baschet
Comunicat BC Mureș: „Considerăm că rezultatul final a fost decis de o greașeală flagrantă de arbitraj”
Conducerea formației din Târgu Mureș consideră că în finala Cupei României a existat o viciere de rezultat
F8 M. VIDEO. Aleksandar Rasic a marcat coșul decisiv după o acțiune suspectă de „pași”
Cei doi arbitri aflați în zona acțiunii au validat coșul.
F8 M. BC Mureș Târgu Mureș a început săptămâna în grevă și a terminat-o în finala Cupei României
Sportivi pregătiți de Barnabas Szaszgaspar au reușit o performanță remarcabilă fără antrenamente în cele două zile anterioare primului meci.
F8 M. LaMarcus Reed: „Trebuie să luăm ceea e ce bun din meciul ăsta și să mergem înainte”
Americanul a fost cel mai bun marcatori al lui BC Mureș în finala cu U BT
F8 M. Barnabas Szaszgaspar: „Mereu am recunoscut înfrângerea, dar și superioaritatea adversarului, însă azi meritam să câștigăm”
Antrenorul Mureșului are suspiciuni în ceea ce privește faultul ofensiv care a adus eliminarea din joc a căpitanului Laszlo Lazar
F8 M Mihai Silvășan: „Au avut șansa lor să câștige, însă noi l-am avut astăzi pe Rasic”
F8 M. Festivitatea de premiere, LIVE pe pagina noastră de Facebook
Vom transmite de asemenea și reacții la cald imediat după finala dintre U-BT Cluj și BC Mureș
F8 M. Goran Martinic, omul meciului pentru BC Mureș în semifinala cu Oradea
Muntenegreanul a condus-o pe BC Mureș spre finala Cupei României
F8 M. U-BT Cluj vs. BC Mureș, finala Cupei României 2017
Cele două formații ardelene se vor lupta astăzi pentru râvnitul trofeu cu începere de la ora 19:00
F8 M. Laszlo Lazar: „Dacă continuăm așa avem o șansă destul de bună la Cupă”
BC Mureș s-a calificat în finala Cupei României după ce a trecut de CSM CSU Oradea
F8 M. Barnabas Szaszgaspar: „În ultimul meci din campionat cu cei de la Cluj le-am arătat că nu sunt invincibili, asta vrem să le arătăm și mâine”
BC Mureș a învins în semifinalele Cupei României pe CSM Oradea, iar mâine va juca cu trofeul pe masă în fața celor de la U-BT Cluj
F8 M. BC Mureș învinge CSM Oradea și va juca finala Cupei României
Mureșenii se vor duela mâine seară în Sala Transilvania din Sibiu cu U-Banca Transilvania Cluj
BC Mureș Târgu Mureș învinge pe CSM CSU Oradea
BC Mureș Târgu Mureș învinge pe CSM CSU Oradea la o diferenţă de 10 puncte
F8 M. Alin Borșa: „Am venit să câștigăm cupa”
BC Mureș luptă cu Oradea pentru un loc în finala Cupei României
F8 M. Ziua semifinalelor la Sibiu
Zi de foc în Sala Transilvania cu două meciuri care oricând pot fi adevărate finale, fie în cupă, fie în campionat
F8 M. Dani Popescu: „Am o cupă câștigată în trecut, sper să mai vină încă una”
Fundașul român de la BC Mureș a jucat 16 minute în victoria cu Phoenix Galați din sferturile F8-ului de la Sibiu