BCM U FC Argeș Pitești


BCM U FC Argeș Pitești
Fondat în anul: 2006
Culori:
   Alb - Violet    Alb - Violet

Detalii echipă

Adresa: Bulevardul Petrochimistilor Nr. 29 Piteşti
Telefon: 0248615531
Fax: 0248615531
Mail: sportclubmunicipalpitesti@yahoo.com
Web: www.bcmu.fotbalclubarges.ro

Staff

Președinte: Dinu Gheorghe
Manager: Mihai Popescu
Director Executiv: Dragoș Șerban
Ofițer de presă: Lucian Călinescu
Doctor: Năstase Florin

Sala

Sala Sporturilor Trivale Sala Sporturilor Trivale
Capacitate: 2000
Adresa: B-dul Petrochimiştilor nr.29, Piteşti, Argeş;
Preț bilete: 5 RON
Știri
Probleme salariale și la BCM U Pitești? UPDATE
Un jucător acuză că nu și-a primit banii pentru sezonul recent încheiat 
Florin Nini: „Voi continua la Pitești. Cu siguranță că putem și trebuie să facem mai mult”
Antrenorul lui BCM U FC Argeș a vorbit despre un potențial mai mare în acest sezon și greșeli care au afectat chimia 
BCM U FC Argeș Pitești obține locul 5 în LNBM după ce s-a impus în decisivul de la Timișoara
Decisivul pentru locul 5 a avut 15 schimbări de lider și 11 egalități 
Florin Nini: „Sper să avem parte de condițiile necesare”
Tehnicianul piteștenilor a prefațat meciul decisiv contra lui SCM Timișoara 
Maksim Sturanovic, nou record personal în LNBM
Pivotul a fost cel mai bun jucător în meciul doi al seriei pentru locul 5, câștigat de piteșteni 
BCM U FC Argeș Pitești câștigă acasă și trimite lupta pentru locul 5 în joc decisiv
Piteștenii au condus tot meciul cu SCM Timișoara după ce s-au distanțat încă din primul sfert 
SCM Timișoara se impune în primul meci din seria contra BCM U Pitești
Oaspeții au încheiat partida cu un procentaj dezastruos din afara semicercului 
Controversă între SCM Timișoara și BCM U Pitești față de ziua de disputare a meciului pentru locurile 5-6
Partida va avea loc la oră de matineu din cauza lipsei unui acord între echipe și a altor evenimente de la sală 
Mladen Jeremic, de neoprit din afara semicercului în meciul decisiv contra CSA Steaua
Alb-violeții s-au impus la o diferență de 15 puncte 
BCM U FC Argeș Pitești învinge pe CSA Steaua București
BCM U FC Argeș Pitești învinge pe CSA Steaua București la o diferenţă de 15 puncte 
Austin Chatman, eroul Stelei în partida câștigată cu BCM U Pitești
Americanul a marcat un buzzer-beater cu care mută în decisiv seria pentru locurile 5-8 
BCM U Pitești caută să închidă seria cu CSA Steaua
Argeșenii vin în Capitală pentru calificarea în seria pentru locurile 5-6 
BCM U Pitești se impune fără probleme pe teren propriu contra CSA Steaua
Oaspeții nu au condus în niciun moment pe tabelă 
Tudor Gheorghe: ”Ne pare rău pentru faptul că nu am putut intra în semifinale”
Fundașul a prefațat seria contra celor de la CSA Steaua 
Sorin Căprărescu: „Faptul că în 16 minute nu poți să punctezi, costă echipa”
Oficialul lui BCM U Pitești a vorbit despre eliminarea formației sale din playoff-ul LNBM 
CSM CSU Oradea este a doua echipă calificată în semifinalele Ligii Naționale
Formația antrenată de Cristian Achim a învins-o pe BCM U Pitești după două reprize de prelungiri 
CSM CSU Oradea va căuta să închidă seria cu Pitești în Trivale
Bihorenii vin pe terenul argeșenilor cu un avantaj de 2-0 
Ivan Siriscevic va rata partidele cu CSM CSU Oradea
Croatul Piteștiului s-a accidentat la un antrenament efectuat chiar de ziua lui. Foto 
CSM CSU Oradea câștigă meciul doi în seria contra BCM U Pitești la o diferență de 1 punct
Piteștenii au avut șansa unei aruncări în ultimele secunde ale partidei 
CSM CSU Oradea câștigă un meci disputat contra lui BCM U Pitești
Argeșenii au condus la pauză la o diferență de 8 puncte 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Locurile 17-21 - Grupa A
    Pct.
1 CS Agronomia București 7
2 Rapid București 7
3 ACS Târgu Jiu 6
4 CS Universitatea Cluj 5
5 CN „Aurel Vlaicu” București 5

Locurile 9-16 -  Locurile 9-12
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 4
3 CS Municipal Mediaș 2
4 CSM Târgu Mureș 2

Locurile 9-16 -  Locurile 13-16
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 4
2 CS Municipal Sighetu Marmației 4
3 CSM Focșani 2
4 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2

Locurile 9-16 -  Grupa 9-16
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Târgu Mureș 4
3 CS Municipal Mediaș 4
4 CSM Phoenix Galaţi 4
5 ABC Athletic Constanța 2
6 CS Municipal Sighetu Marmației 2
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2
8 CSM Focșani 2

Locurile 9-16 -  Locurile 9-10
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 2

Locurile 9-16 - Locurile 11-12
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 4
2 CS Municipal Mediaș 2

Locurile 9-16 - Locurile 13-14
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 2
2 ABC Athletic Constanța 1

Locurile 9-16 - Locurile 15-16
    Pct.
1 CSM VKSC Miercurea Ciuc 4
2 CSM Focșani 2

Playoff -  Sferturi de finală
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 0
CSM CSU Oradea 3
 
SCM Timișoara 2
SCM Universitatea Craiova 3
 
CSA Steaua București 0
U BT Cluj-Napoca 3
 
BC CSU Sibiu 3
CS Dinamo Știința Bucureşti 1

Playoff -  Semifinale
  MC
BC CSU Sibiu 3
SCM Universitatea Craiova 1
 
CSM CSU Oradea 3
U BT Cluj-Napoca 1

Playoff -  Finala
  MC
CSM CSU Oradea 3
BC CSU Sibiu 1

Playoff -  Finala mica
  MC
SCM Universitatea Craiova 0
U BT Cluj-Napoca 2

Playoff -  Locurile 5-8
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 2
CSA Steaua București 1
 
SCM Timișoara 2
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Playoff -  Locurile 5-6
  MC
SCM Timișoara 1
BCM U FC Argeș Pitești 1

Playoff - Locurile 7-8
  MC
CSA Steaua București 2
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Faza a II-a -  Grupa Roșie
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 42
2 U BT Cluj-Napoca 41
3 CSM CSU Oradea 39
4 SCM Universitatea Craiova 36
5 SCM Timișoara 34
6 BCM U FC Argeș Pitești 34

Faza a II-a -  Grupa Galbenă
    Pct.
1 CSA Steaua București 18
2 CS Dinamo Știința Bucureşti 18
3 CSO Voluntari 18
4 CSM Phoenix Galaţi 14
5 CS Municipal Mediaș 11
6 ABC Athletic Constanța 11

Faza a II-a - Grupa Albastră
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 54
2 CS Municipal Sighetu Marmației 46
3 CSM Focșani 45
4 ACS Târgu Jiu 41
5 CSM VKSC Miercurea Ciuc 40
6 Rapid București 39

Faza a II-a - Grupa Verde
    Pct.
1 CS Agronomia București 31
2 CS Universitatea Cluj 27
3 CN „Aurel Vlaicu” București 26

Faza I - Grupa A
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 25
2 U BT Cluj-Napoca 25
3 SCM Universitatea Craiova 24
4 CSM CSU Oradea 23
5 BCM U FC Argeș Pitești 20
6 SCM Timișoara 19
7 CSA Steaua București 18
8 CS Dinamo Știința Bucureşti 13

Faza I - Grupa B
    Pct.
1 CSO Voluntari 22
2 CS Municipal Mediaș 19
3 ABC Athletic Constanța 18
4 CS Cuza Sport Brăila 11

Faza I - Grupa C
    Pct.
1 CSM Phoenix Galaţi 35
2 CSM Târgu Mureș 35
3 CS Municipal Sighetu Marmației 31
4 CSM Focșani 29
5 ACS Târgu Jiu 29
6 Rapid București 26
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 25
8 CS Agronomia București 22
9 CS Universitatea Cluj 19
10 CN „Aurel Vlaicu” București 19