CN „Aurel Vlaicu” București


CN „Aurel Vlaicu” București
Fondat în anul:
Culori:

Detalii echipă

Staff

Sala

"Unirea" Dobroești
Capacitate: 300
Adresa: Str. Nicolae Balcescu, nr. 16, comuna Dobroesti
Preț bilete:
Știri
Liga 1 masculin. Cuza Sport Brăila a câștigat turneul final
Gazdele s-au impus în decsivul cu Știința București, iar Athletic Constanța a încheiat pe 3 
Liga 1 masculin. Știința București și Cuza Sport Brăila s-au impus și în a doua zi la turneul final
Cele două se întâlnesc astăzi în ultimul meci 
Cum va arăta Liga Națională de Baschet Masculin sezonul viitor
A fost adoptat sistemul cu grupe valorice în primele două faze 
Liga 1 masculin: Faza de calificare s-a încheiat fără echipe neînvinse
Sateliții au pus destule probleme echipelor cu drept de promovare 
Curtea de Apel Bucuresti a amânat pronunțarea în dosarul promovării Politehnicii Iasi
Pe 13 octombrie vom afla dacă Politehnica Iasi are dreptul de a participa în Liga Națională de Baschet masculin. 
EXCLUSIV. Politehnica Iasi ar putea pierde dreptul de a evolua în Liga Națională de Baschet Masculin
CN Aurel Vlaicu a acționat în instanța Federația Română de Baschet si pe clubul iesean. Pronunțarea a fost amânată pentru vineri, 6 octombrie. 
T.F. Liga 1 M: Politehnica Iasi afirmă că a pierdut acordul de joc al sportivului Alexandru Dudu
Eugen Poenaru, comisarul partidei dintre Iasi si Vlaicu respectiv Ioan Constantin, comisarul organizator al evenimentului, oferă explicații pe marginea subiectului. 
T.F. Liga 1 M: Aurel Vlaicu si Cuza Sport Brăila au depus memoriu împotriva Politehnicii Iasi
CCCLT s-a întrunit miercuri într-o sedință pentru a soluționa cele două memorii. 
T.F. Liga 1 M: Record de libere pentru Timba în meciul cu Aurel Vlaicu
Timișorenii au câștigat turneul final de promovare în Liga Națională 
T.F. Liga 1 M: "Monster game" pentru Louis Craft
Pivotul Colegiului Național Aurel Vlaicu a avut un indice al eficienței de +45 
T.F. Liga 1 M Victorie dramatică pentru Timba Timișoara în fața CN Aurel Vlaicu
Liceenii au pierdut calificarea în LNBM după o înfrângere în prelungiri 
T.F. Liga 1 M: Dan Mâinea, MVP ul zilei a doua
CN Aurel Vlaicu a trecut de Cuza Brăila, Timba Timişoara de Poli Iaşi 
T.F. Liga 1 M – CN „Aurel Vlaicu” câștigă la 16 puncte meciul cu CS Cuza Brăila
Bucureștenii se duelează mâine cu BC Timba 
T.F. Liga 1 M – CS Politehinca Iași debutează cu dreptul în cadrul turneului de promovare în Liga Națională
Meciul a fost extrem de echilibrat până în ultimul act  
T.F. Liga I Masculin Radu Avramescu: “Atacăm promovarea cu examenul de bacalaureat la uşă”
Colegiul Naţional Aurel Vlaicu joacă astăzi la Arena de Baschet cu Politehnica Iaşi 
T.F. Liga I Masculin - Lupta pentru promovarea în LNBM începe azi la București
DigiSport va transmite cele 6 confruntări din acest weekend care vor decide cele două promovate în primul eșalon baschetbalistic al țării 
T.F. Liga I Masculin: Clip de promovare făcut de cei de la CN Aurel Vlaicu (VIDEO)
Bucureştenii vor fi gazdele turneului care va decide echipele promovate în LNBM 
Turneul Final de promovare în LNBM, în direct pe DigiSport
Toate cele 6 partide din cadrul ultimei faze a Ligii 1 de Baschet Masculin vor fi în direct la TV 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Momentan nu există date pentru clasament.
Momentan nu există date pentru clasament.
Faza turneelor finale - Turneu final promovare
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 6
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 5
3 ABC Athletic Constanța 4
4 CN „Aurel Vlaicu” București 3

Faza turneelor finale - Turneu final sateliti
    Pct.
1 CS Dinamo București 2 6
2 BCMU CSM 2 Pitești 5
3 CSU Sibiu 2 4
4 BC Timba 2 Timișoara 3

Faza semifinala - Grupa I - A
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 24
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 24
3 CN „Aurel Vlaicu” București 23
4 ABC Athletic Constanța 22
5 CS Municipal Ploiești 22
6 CSO Voluntari 22
7 CS Municipal Sighetu Marmației 17
8 CS Municipal Mediaș 14

Faza semifinala - Grupa II - B
    Pct.
1 Rapid București 14
2 ACS Târgu Jiu 12
3 CS Universitar Brașov 11
4 CS Agronomia București 10
5 CS Universitar Ploiești 7

Faza semifinala - Grupa III - C (Sateliti)
    Pct.
1 CSU Sibiu 2 11
2 BC Timba 2 Timișoara 7
3 BC Mureş Târgu Mureş 2 5
4 BC SCM Timişoara 2 4

Faza semifinala - Grupa IV - C (Sateliti)
    Pct.
1 BCMU CSM 2 Pitești 10
2 CS Dinamo București 2 9
3 Steaua CSM EximBank 2 București 8
4 CS Politehnica Iași 2 6

Faza de calificare - Grupa 1
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 18
2 CS Municipal Mediaș 16
3 BC Timba 2 Timișoara 16
4 ACS Târgu Jiu 15
5 BC SCM Timişoara 2 15
6 CSM Oradea 2 10

Faza de calificare - Grupa 2
    Pct.
1 CS Municipal Ploiești 17
2 CSO Voluntari 17
3 CSU Sibiu 2 15
4 BC Mureş Târgu Mureş 2 15
5 U BT Cluj-Napoca 2 14
6 CS Universitar Brașov 12

Faza de calificare - Grupa 3
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 23
2 CS Dinamo București 2 21
3 CSU Ştiinţa Bucureşti 20
4 CS Agronomia București 19
5 Steaua CSM EximBank 2 București 17
6 CS Universitar Ploiești 14
7 SCM U Craiova 2 12

Faza de calificare - Grupa 4
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 18
2 CN „Aurel Vlaicu” București 18
3 Rapid București 16
4 BCMU CSM 2 Pitești 14
5 CS Politehnica Iași 2 12
6 CS Phoenix Galați 2 12