CS Cuza Sport Brăila


CS Cuza Sport Brăila
Fondat în anul: 2007
Culori:
   Alb-Negru    Alb-Negru

Detalii echipă

Pers. Contact: Mircea Totolici
Web: http://www.cuzasport.ro/

Staff

Sala

Adresa:
Preț bilete:
Știri
Turneu final LN 3x3 masculin: programul și loturile celor 12 echipe
Întrecerea băieților începe sâmbătă de la ora 10:40 și finala se va disputa duminică, de la ora 21 
Interviu cu Alin Borșa, campion în Liga 1 alături de Cuza Sport Brăila
Românul a început sezonul alături de BC Mureș, în LNBM 
Liga 1 masculin. Cuza Sport Brăila a câștigat turneul final
Gazdele s-au impus în decsivul cu Știința București, iar Athletic Constanța a încheiat pe 3 
Liga 1 masculin. Știința București și Cuza Sport Brăila s-au impus și în a doua zi la turneul final
Cele două se întâlnesc astăzi în ultimul meci 
Cum va arăta Liga Națională de Baschet Masculin sezonul viitor
A fost adoptat sistemul cu grupe valorice în primele două faze 
Ultimii supraviețuitori de la BC Mureș luptă acum la promovarea în LNBM
Borșa, Stăncuț, Engi și Gîrbea au fost semnați de echipele cu pretenții din Liga 1 
Viscolul dă peste cap baschetul din România
Mai multe meciuri au fost amânate de FRB 
Întăriri pentru promovare la Brăila și Mediaș
Doi jucători din LNBM fac pasul câtre Liga Întâi 
Liga 1 masculin: Faza de calificare s-a încheiat fără echipe neînvinse
Sateliții au pus destule probleme echipelor cu drept de promovare 
Cuza Sport Brăila face instrucție cu CSU Ploiești
127-59 a fost scorul final 
Liga I: „Bufnițele din Regie” au trecut de „Pirații din Brăila”
Știința București a trecut clar de Cuza Sport Brăila 
T.F. Liga 1 M: Politehnica Iasi afirmă că a pierdut acordul de joc al sportivului Alexandru Dudu
Eugen Poenaru, comisarul partidei dintre Iasi si Vlaicu respectiv Ioan Constantin, comisarul organizator al evenimentului, oferă explicații pe marginea subiectului. 
T.F. Liga 1 M: Aurel Vlaicu si Cuza Sport Brăila au depus memoriu împotriva Politehnicii Iasi
CCCLT s-a întrunit miercuri într-o sedință pentru a soluționa cele două memorii. 
T.F. Liga 1 M – CN „Aurel Vlaicu” câștigă la 16 puncte meciul cu CS Cuza Brăila
Bucureștenii se duelează mâine cu BC Timba 
T.F. Liga 1 M – BC Timba câștigă meciul cu CS Cuza Sport Brăila
Timișorenii au făcut un prim pas pentru promovarea în Liga Națională 
T.F. Liga I Masculin - Lupta pentru promovarea în LNBM începe azi la București
DigiSport va transmite cele 6 confruntări din acest weekend care vor decide cele două promovate în primul eșalon baschetbalistic al țării 
Turneul Final de promovare în LNBM, în direct pe DigiSport
Toate cele 6 partide din cadrul ultimei faze a Ligii 1 de Baschet Masculin vor fi în direct la TV 
Liga 1 Masculin - Rapid învinge surprinzător Brăila, iar Iași trece acasă de CN „Aurel Vlaicu”
Faza semifinală din eșalonul secund programează în weekend ultimele 3 întâlniri înainte de Turneul Final 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Momentan nu există date pentru clasament.
Momentan nu există date pentru clasament.
Faza turneelor finale - Turneu final promovare
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 6
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 5
3 ABC Athletic Constanța 4
4 CN „Aurel Vlaicu” București 3

Faza turneelor finale - Turneu final sateliti
    Pct.
1 CS Dinamo București 2 6
2 BCMU CSM 2 Pitești 5
3 CSU Sibiu 2 4
4 BC Timba 2 Timișoara 3

Faza semifinala - Grupa I - A
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 24
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 24
3 CN „Aurel Vlaicu” București 23
4 ABC Athletic Constanța 22
5 CS Municipal Ploiești 22
6 CSO Voluntari 22
7 CS Municipal Sighetu Marmației 17
8 CS Municipal Mediaș 14

Faza semifinala - Grupa II - B
    Pct.
1 Rapid București 14
2 ACS Târgu Jiu 12
3 CS Universitar Brașov 11
4 CS Agronomia București 10
5 CS Universitar Ploiești 7

Faza semifinala - Grupa III - C (Sateliti)
    Pct.
1 CSU Sibiu 2 11
2 BC Timba 2 Timișoara 7
3 BC Mureş Târgu Mureş 2 5
4 BC SCM Timişoara 2 4

Faza semifinala - Grupa IV - C (Sateliti)
    Pct.
1 BCMU CSM 2 Pitești 10
2 CS Dinamo București 2 9
3 Steaua CSM EximBank 2 București 8
4 CS Politehnica Iași 2 6

Faza de calificare - Grupa 1
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 18
2 CS Municipal Mediaș 16
3 BC Timba 2 Timișoara 16
4 ACS Târgu Jiu 15
5 BC SCM Timişoara 2 15
6 CSM Oradea 2 10

Faza de calificare - Grupa 2
    Pct.
1 CS Municipal Ploiești 17
2 CSO Voluntari 17
3 CSU Sibiu 2 15
4 BC Mureş Târgu Mureş 2 15
5 U BT Cluj-Napoca 2 14
6 CS Universitar Brașov 12

Faza de calificare - Grupa 3
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 23
2 CS Dinamo București 2 21
3 CSU Ştiinţa Bucureşti 20
4 CS Agronomia București 19
5 Steaua CSM EximBank 2 București 17
6 CS Universitar Ploiești 14
7 SCM U Craiova 2 12

Faza de calificare - Grupa 4
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 18
2 CN „Aurel Vlaicu” București 18
3 Rapid București 16
4 BCMU CSM 2 Pitești 14
5 CS Politehnica Iași 2 12
6 CS Phoenix Galați 2 12