CS Dinamo Știința Bucureşti


CS Dinamo Știința Bucureşti
Fondat în anul: 1949
Culori:
   Alb - Roșu    Alb - Roșu

Detalii echipă

Adresa: Ştefan cel Mare 7-9, sector 2, Bucureşti
Telefon: 021 210 51 35
Fax: 021 210 51 35
Web: http://www.csdinamo.eu/

Staff

Președinte: Elisabeta Lipă
Manager: Liviu Puicu
Ofițer de presă: Dan Cîmpean
Doctor: Dan Opincaru

Sala

Sala Dinamo
Capacitate: 2538
Adresa: Șoseaua Ștefan cel Mare
Preț bilete: 0 RON
Știri
SCM Timișoara se califică pentru locurile 5-6, după o nouă victorie în fața lui Dinamo
Bănățenii s-au impus fără Vukosavljevic în fața unei echipe lipsite de veterani 
LNBM, 5-8: SCM Timișoara a făcut scor cu Dinamo Știința
Bănățenii și-au luat astfel revanșa pentru eliminarea din Cupa României  
BC CSU Sibiu este din nou în semfinalele Ligii Naționale de Baschet Masculin
Sibienii au controlat meciul 4 cu Dinamo Știința București 
Tudor Costescu: ”Eu am speranțe că această serie va ajunge în decisiv”
Tehnicianul bucureștenilor a prefațat meciul 4 din seria contra CSU Sibiu 
Dinamo Știința București nu cedează în seria cu BC CSU Sibiu
Bucureștenii au câștigat meciul 3, scor 64-56 
CSU Sibiu vine la București în căutarea celei de-a treia victorii în primul tur a playoff-ului
Elevii lui Dan Fleșeriu vor întâlni pe cei de la Dinamo Știința 
BC CSU Sibiu câștigă meciul doi cu CS Dinamo Știința București la o diferență de 9 puncte
Trupa antrenată de Dan Fleșeriu se află la o victorie de calificarea în semifinale 
Tudor Costescu: "Am făcut greşeli copilăreşti în ultimele minute"
Tehnicianul dinamoviştilor a pus înfrângerea pe seama lipsei de experienţă 
BC CSU Sibiu se impune pe teren propriu cu Dinamo Știința București
Jocul a fost decis în ultimele minute, după ce oaspeții se aflau în avantaj la jumătatea ultimului sfert 
BC CSU Sibiu și Dinamo Știința București, din nou față în față după duelul din Cupa României
Cele două formații se întâlnesc în prima rundă de playoff 
Final4. Tudor Costescu: ”Răbufnesc pur și simplu în anumite momente”
Tehnicianul dinamoviștilor s-a arătat mulțumit de repriza secundă a partidei 
Final4. Andrei Calenic: ”Am încercat să joc cât de agresiv am putut”
CS Dinamo Știința a fost aproape de o revenire spectaculoasă în finalul partidei 
Final4. BC CSU Sibiu, favorită certă în semifinala cu Dinamo Știința București
Cele două formații deschid acțiunea la Final Four-ul de la Cluj-Napoca  
Reminder Final Eight 2018: Thriller-ul din Sfântu Gheorghe, dintre CSU Sibiu și BC SCM Timișoara
Tudor Costescu era ca și acum antrenorul formației care i-a întâlnit pe galben-albaștri în primul tur al turneului final al Cupei României 
Final4. Andrei Calenic: ”Ne-am săturat să pierdem”
Jucătorul dinamoviștilor a vorbit despre calificările la limită ale echipei sale și adversarul din semifinalele Cupei României 
Coșul lui Willie Kemp de la mijlocul terenului cu care a calificat Dinamo în playoff
Americanul a înscris un buzzer-beater de la centrul terenului (Video) 
Ousmane Barro, după calificarea în playoff: „Este un dar de la Dumnezeu”
Dinamo s-a calificat în faza eliminatorie a campionatului după un coș de la centrul terenului pe sirenă 
Calificare în ultima secundă pentru Dinamo Știința în play-off-ul LNBM
CSA Steaua învinge, însă Willie Kemp trimite ambele echipe mai departe după o aruncare de la centrul terenului 
Justin Baker: „Vom da totul astăzi pe teren”
Căpitanul lui Dinamo anunță că echipa sa este pregătită de derbiul cu Steaua 
CSA Steaua București primește vizita rivalei CS Dinamo Știința București în derbiul Grupei Galbene
Cele două formații se află în luptă directă pentru calificarea în playoff-ul LNBM 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Locurile 17-21 - Grupa A
    Pct.
1 CS Agronomia București 4
2 CN „Aurel Vlaicu” București 4
3 Rapid București 3
4 ACS Târgu Jiu 3
5 CS Universitatea Cluj 1

Locurile 9-16 -  Locurile 9-12
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 4
3 CS Municipal Mediaș 2
4 CSM Târgu Mureș 2

Locurile 9-16 -  Locurile 13-16
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 4
2 CS Municipal Sighetu Marmației 4
3 CSM Focșani 2
4 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2

Locurile 9-16 -  Grupa 9-16
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Târgu Mureș 4
3 CS Municipal Mediaș 4
4 CSM Phoenix Galaţi 4
5 ABC Athletic Constanța 2
6 CS Municipal Sighetu Marmației 2
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2
8 CSM Focșani 2

Locurile 9-16 -  Locurile 9-10
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 2

Locurile 9-16 - Locurile 11-12
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 2
2 CS Municipal Mediaș 1

Locurile 9-16 - Locurile 13-14
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 2
2 ABC Athletic Constanța 1

Locurile 9-16 - Locurile 15-16
    Pct.
1 CSM VKSC Miercurea Ciuc 4
2 CSM Focșani 2

Playoff -  Sferturi de finală
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 0
CSM CSU Oradea 3
 
SCM Timișoara 2
SCM Universitatea Craiova 3
 
CSA Steaua București 0
U BT Cluj-Napoca 3
 
BC CSU Sibiu 3
CS Dinamo Știința Bucureşti 1

Playoff -  Locurile 5-8
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 2
CSA Steaua București 1
 
SCM Timișoara 2
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Playoff - Semifinale
  MC
BC CSU Sibiu 3
SCM Universitatea Craiova 1
 
CSM CSU Oradea 3
U BT Cluj-Napoca 1

Faza a II-a -  Grupa Roșie
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 42
2 U BT Cluj-Napoca 41
3 CSM CSU Oradea 39
4 SCM Universitatea Craiova 36
5 SCM Timișoara 34
6 BCM U FC Argeș Pitești 34

Faza a II-a -  Grupa Galbenă
    Pct.
1 CSA Steaua București 18
2 CS Dinamo Știința Bucureşti 18
3 CSO Voluntari 18
4 CSM Phoenix Galaţi 14
5 CS Municipal Mediaș 11
6 ABC Athletic Constanța 11

Faza a II-a - Grupa Albastră
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 54
2 CS Municipal Sighetu Marmației 46
3 CSM Focșani 45
4 ACS Târgu Jiu 41
5 CSM VKSC Miercurea Ciuc 40
6 Rapid București 39

Faza a II-a - Grupa Verde
    Pct.
1 CS Agronomia București 31
2 CS Universitatea Cluj 27
3 CN „Aurel Vlaicu” București 26

Faza I - Grupa A
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 25
2 U BT Cluj-Napoca 25
3 SCM Universitatea Craiova 24
4 CSM CSU Oradea 23
5 BCM U FC Argeș Pitești 20
6 SCM Timișoara 19
7 CSA Steaua București 18
8 CS Dinamo Știința Bucureşti 13

Faza I - Grupa B
    Pct.
1 CSO Voluntari 22
2 CS Municipal Mediaș 19
3 ABC Athletic Constanța 18
4 CS Cuza Sport Brăila 11

Faza I - Grupa C
    Pct.
1 CSM Phoenix Galaţi 35
2 CSM Târgu Mureș 35
3 CS Municipal Sighetu Marmației 31
4 CSM Focșani 29
5 ACS Târgu Jiu 29
6 Rapid București 26
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 25
8 CS Agronomia București 22
9 CS Universitatea Cluj 19
10 CN „Aurel Vlaicu” București 19

Faza turneelor finale - Turneu final promovare
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 6
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 5
3 ABC Athletic Constanța 4
4 CN „Aurel Vlaicu” București 3

Faza turneelor finale - Turneu final sateliti
    Pct.
1 CS Dinamo București 2 6
2 BCMU CSM 2 Pitești 5
3 CSU Sibiu 2 4
4 BC Timba 2 Timișoara 3

Faza semifinala - Grupa I - A
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 24
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 24
3 CN „Aurel Vlaicu” București 23
4 ABC Athletic Constanța 22
5 CS Municipal Ploiești 22
6 CSO Voluntari 22
7 CS Municipal Sighetu Marmației 17
8 CS Municipal Mediaș 14

Faza semifinala - Grupa II - B
    Pct.
1 Rapid București 14
2 ACS Târgu Jiu 12
3 CS Universitar Brașov 11
4 CS Agronomia București 10
5 CS Universitar Ploiești 7

Faza semifinala - Grupa III - C (Sateliti)
    Pct.
1 CSU Sibiu 2 11
2 BC Timba 2 Timișoara 7
3 BC Mureş Târgu Mureş 2 5
4 BC SCM Timişoara 2 4

Faza semifinala - Grupa IV - C (Sateliti)
    Pct.
1 BCMU CSM 2 Pitești 10
2 CS Dinamo București 2 9
3 Steaua CSM EximBank 2 București 8
4 CS Politehnica Iași 2 6

Faza de calificare - Grupa 1
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 18
2 CS Municipal Mediaș 16
3 BC Timba 2 Timișoara 16
4 ACS Târgu Jiu 15
5 BC SCM Timişoara 2 15
6 CSM Oradea 2 10

Faza de calificare - Grupa 2
    Pct.
1 CS Municipal Ploiești 17
2 CSO Voluntari 17
3 CSU Sibiu 2 15
4 BC Mureş Târgu Mureş 2 15
5 U BT Cluj-Napoca 2 14
6 CS Universitar Brașov 12

Faza de calificare - Grupa 3
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 23
2 CS Dinamo București 2 21
3 CSU Ştiinţa Bucureşti 20
4 CS Agronomia București 19
5 Steaua CSM EximBank 2 București 17
6 CS Universitar Ploiești 14
7 SCM U Craiova 2 12

Faza de calificare - Grupa 4
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 18
2 CN „Aurel Vlaicu” București 18
3 Rapid București 16
4 BCMU CSM 2 Pitești 14
5 CS Politehnica Iași 2 12
6 CS Phoenix Galați 2 12