CS Dinamo Știința Bucureşti


CS Dinamo Știința Bucureşti
Fondat în anul: 1949
Culori:
   Alb - Roșu    Alb - Roșu

Detalii echipă

Adresa: Ştefan cel Mare 7-9, sector 2, Bucureşti
Telefon: 021 210 51 35
Fax: 021 210 51 35
Web: http://www.csdinamo.eu/

Staff

Președinte: Elisabeta Lipă
Manager: Liviu Puicu
Ofițer de presă: Dan Cîmpean
Doctor: Dan Opincaru

Sala

Sala Dinamo
Capacitate: 2538
Adresa: Șoseaua Ștefan cel Mare
Preț bilete: 0 RON
Știri
Daniel Ioniță: „Putem face o surpriză plăcută”
Tânărul baschetbalist al lui Dinamo a comentat duelul cu Steaua, echipă la care și-a petrecut junioratul 
Derby al Capitalei fără strălucire, între CSA Steaua și Dinamo Știința
Cele două formații bucureștene sunt în criză de formă 
Tudor Costescu: „Din păcate, în baschetul românesc nu mai există nicio urmă de respect”
Antrenorul lui Dinamo a oferit și mai multe răspunsuri haioase după înfrângerea de la Timișoara 
SCM Timișoara leagă victoriile cu echipele bucureștene
Timișorenii au avut cu 27 de libere în plus și au reușit multe recuperări sub panoul advers 
SCM Timișoara învinge pe CS Dinamo Știința Bucureşti
SCM Timișoara învinge pe CS Dinamo Știința Bucureşti la o diferenţă de 13 puncte 
CS SCM Timișoara primește vizita celor de la Dinamo Știința București
Elevii lui Tudor Costescu caută să bifeze prima victorie din acest sezon competițional 
Tudor Costescu: „Vreți să fiu sincer? E foarte deranjant felul în care arătăm în unele momente”
Antrenorul lui Dinamo a criticat defensive echipei sale după înfrângerea cu Piteștiul 
BCM U Pitești nu le-a dat nicio șansă celor de la Dinamo Știința
Argeșenii s-au impus la 25 de puncte, după o prestație excelentă a rezervelor 
BCM U FC Argeș Pitești învinge pe CS Dinamo Știința Bucureşti
BCM U FC Argeș Pitești învinge pe CS Dinamo Știința Bucureşti la o diferenţă de 25 puncte 
BCM U FC Argeș Pitești primeste vizita celor de la Dinamo Știință București
Bucureștenii caută prima victorie în campionat, după patru etape încheiate cu înfrângeri 
Justin Baker: „Încă nu am învățat să jucăm împreună. Avem multe lipsuri în defensivă”
Veteranul lui Dinamo a comentat înfrângerea cu U-BT Cluj 
Tudor Costescu: „Suntem departe de a fi o echipă matură și sudată”
Dinamo Știința a pierdut al patrulea meci consecutiv în LNBM, de data aceasta împotriva lui U-BT Cluj 
Victorie muncită pentru U-BT Cluj la București cu Dinamo
Chiar dacă bucureștenii s-au ținut bine de clujeni, aceștia din urmă s-au impus în final la 11 puncte diferență 
U BT Cluj-Napoca învinge pe CS Dinamo Știința Bucureşti
U BT Cluj-Napoca învinge pe CS Dinamo Știința Bucureşti la o diferenţă de 11 puncte 
CS Dinamo Știința București primește vizita celor de la U-BT Cluj-Napoca
Bucureștenii nu au obținut nicio victorie până în acest moment 
Consiliul Director FRB a decis depunctarea mai multor echipe pentru că nu au respectat criteriul prezenței în Liga Națională de 3x3
Sepsi Sfântu Gheoghe și trei echipe din Liga Națională de Baschet Masculin vor suferi sancțiuni disciplinare (Surse) 
Tudor Costescu: „Sunt deranjat de faptul că nu am avut energie”
Antrenorul lui Dinamo și al naționalei României a abordat și subiectul românilor U23 
CSM CSU Oradea, victorie clară cu Dinamo Știința
Campioana nu a dat nicio șansă alb-roșilor 
CSM CSU Oradea învinge pe CS Dinamo Știința Bucureşti
CSM CSU Oradea învinge pe CS Dinamo Știința Bucureşti la o diferenţă de 16 puncte 
Michael Deloach: „Oradea nu se află în cea mai bună formă”
Veteranul lui Dinamo Știința a prefațat duelul cu campioana României 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Faza turneelor finale - Turneu final promovare
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 6
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 5
3 ABC Athletic Constanța 4
4 CN „Aurel Vlaicu” București 3

Faza turneelor finale - Turneu final sateliti
    Pct.
1 CS Dinamo București 2 6
2 BCMU CSM 2 Pitești 5
3 CSU Sibiu 2 4
4 BC Timba 2 Timișoara 3

Faza semifinala - Grupa I - A
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 24
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 24
3 CN „Aurel Vlaicu” București 23
4 ABC Athletic Constanța 22
5 CS Municipal Ploiești 22
6 CSO Voluntari 22
7 CS Municipal Sighetu Marmației 17
8 CS Municipal Mediaș 14

Faza semifinala - Grupa II - B
    Pct.
1 Rapid București 14
2 ACS Târgu Jiu 12
3 CS Universitar Brașov 11
4 CS Agronomia București 10
5 CS Universitar Ploiești 7

Faza semifinala - Grupa III - C (Sateliti)
    Pct.
1 CSU Sibiu 2 11
2 BC Timba 2 Timișoara 7
3 BC Mureş Târgu Mureş 2 5
4 BC SCM Timişoara 2 4

Faza semifinala - Grupa IV - C (Sateliti)
    Pct.
1 BCMU CSM 2 Pitești 10
2 CS Dinamo București 2 9
3 Steaua CSM EximBank 2 București 8
4 CS Politehnica Iași 2 6

Faza de calificare - Grupa 1
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 18
2 CS Municipal Mediaș 16
3 BC Timba 2 Timișoara 16
4 ACS Târgu Jiu 15
5 BC SCM Timişoara 2 15
6 CSM Oradea 2 10

Faza de calificare - Grupa 2
    Pct.
1 CS Municipal Ploiești 17
2 CSO Voluntari 17
3 CSU Sibiu 2 15
4 BC Mureş Târgu Mureş 2 15
5 U BT Cluj-Napoca 2 14
6 CS Universitar Brașov 12

Faza de calificare - Grupa 3
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 23
2 CS Dinamo București 2 21
3 CSU Ştiinţa Bucureşti 20
4 CS Agronomia București 19
5 Steaua CSM EximBank 2 București 17
6 CS Universitar Ploiești 14
7 SCM U Craiova 2 12

Faza de calificare - Grupa 4
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 18
2 CN „Aurel Vlaicu” București 18
3 Rapid București 16
4 BCMU CSM 2 Pitești 14
5 CS Politehnica Iași 2 12
6 CS Phoenix Galați 2 12