CS Dinamo Știința Bucureşti


CS Dinamo Știința Bucureşti
Fondat în anul: 1949
Culori:
   Alb - Roșu    Alb - Roșu

Detalii echipă

Adresa: Ştefan cel Mare 7-9, sector 2, Bucureşti
Telefon: 021 210 51 35
Fax: 021 210 51 35
Web: http://www.csdinamo.eu/

Staff

Președinte: Elisabeta Lipă
Manager: Liviu Puicu
Ofițer de presă: Dan Cîmpean
Doctor: Dan Opincaru

Sala

Sala Dinamo
Capacitate: 2538
Adresa: Șoseaua Ștefan cel Mare
Preț bilete: 0 RON
Știri
Goran Martinic, cel mai bun jucător al lui CSO Voluntari în victoria cu CS Dinamo București
De la oaspeți s-au remarcat Ousmane Barro și Michael Deloach 
CSO Voluntari, o nouă victorie importantă în Liga Națională
Ilfovenii au făcut un pas important spre playoff 
CSO Voluntari - CS Știința Dinamo București, capul de afiș al acestei etape în Grupa Galbenă
Trei formații se luptă pentru cele două locuri care asigură calificarea în playoff-ul Ligii Naționale 
Tudor Costescu: „Îmi doresc ca meciul din retur să decidă calificarea, nu acesta”
Dinamo Știința București a pierdut la 11 puncte manșa tur din sfertul cupei, la Timișoara  
SCM Timișoara își adjudecă prima manșă cu Dinamo Știința în sferturile Cupei României
Vukosavljevic a câștigat duelul de sub panou cu Barro 
SCM Timișoara primește vizita celor de la Dinamo Știința în Cupa României
Prima manșă din sferturile de finală se dispută astăzi, de la ora 17 
CS Știința Dinamo București se impune pe teren propriu în fața rivalei CSA Steaua București
Trupa antrenată de Tudor Costescu își consolidează poziția de lider în clasamentul Grupei Galbene 
Andrei Mandache: „Partida cu Voluntari ne-a îngreunat drumul către playoff”
Steaua va avea parte de un meci important în această seară, contra lui Dinamo Știința 
Sala Dinamo va găzdui sâmbătă unul din cele mai vechi derby-uri din baschetul românesc
CS Știința Dinamo București primește vizita rivalei CSA Steaua București într-un meci din etapa a 5-a 
Antonio Năsturescu, protagonistul episodului 2 din „Locker Room Talks”
Dinamo Știința București continuă seria interviurilor cu un tânăr baschetbalist care a stat departe de teren aproape 10 luni 
Dinamo Știința București lansează seria „Locker Room Talks”. Primul episod cu Ștefan Grasu
Mezinul Ligii Naționale de Baschet Masculin este primul dinamovist care răspunde întrebărilor „Locker Room Talks” 
Modestas Kumpys a reușit faza meciului în partida cu CSM Mediaș (Video)
Lituanianul lui Dinamo Știința a înscris printr-un dunk cu 360! 
Dinamo Știința București a obținut o victorie clară în partida cu CSM Mediaș
Formația pregătită de Tudor Costescu este lidera Grupei Galbene 
Grupa Galbenă: Dinamo Știința primește vizita celor de la CSM Mediaș
Dinamoviștii sunt neînvinși în faza a doua, ardelenii vin după o victorie impresionantă în Cupa României 
CS Dinamo Știința Bucureşti învinge pe ABC Athletic Constanța
CS Dinamo Știința Bucureşti învinge pe ABC Athletic Constanța la o diferenţă de 14 puncte 
Dinamo Știința București accede în sferturile de finală ale Cupei României
Bucureștenii au câștigat și meciul retur cu Athletic Constanța 
ABC Athletic Constanța se deplasează la București pentru manșa retur din Cupa României
În partida tur, CS Dinamo Știința s-a impus la 36 de puncte 
Dinamo Știința, victorie clară pe malul Dunării
Elevii lui Tudor Costescu au trecut de Phoenix Galați, în etapa a treia din Grupa Galbenă 
Grupa Galbenă: Dinamo joacă în etapa a 3-a la Galați cu Phoenix
Dinamoviștii au mare nevoie de victorie în Sala „Dunărea” pentru a rămâne lângă rivalii de la Steaua 
Season high în Cupa României pentru Marcu Badiu
Tânărul a fost cel mai bun jucător autohnton al dinamoviștilor 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Faza turneelor finale - Turneu final promovare
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 6
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 5
3 ABC Athletic Constanța 4
4 CN „Aurel Vlaicu” București 3

Faza turneelor finale - Turneu final sateliti
    Pct.
1 CS Dinamo București 2 6
2 BCMU CSM 2 Pitești 5
3 CSU Sibiu 2 4
4 BC Timba 2 Timișoara 3

Faza semifinala - Grupa I - A
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 24
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 24
3 CN „Aurel Vlaicu” București 23
4 ABC Athletic Constanța 22
5 CS Municipal Ploiești 22
6 CSO Voluntari 22
7 CS Municipal Sighetu Marmației 17
8 CS Municipal Mediaș 14

Faza semifinala - Grupa II - B
    Pct.
1 Rapid București 14
2 ACS Târgu Jiu 12
3 CS Universitar Brașov 11
4 CS Agronomia București 10
5 CS Universitar Ploiești 7

Faza semifinala - Grupa III - C (Sateliti)
    Pct.
1 CSU Sibiu 2 11
2 BC Timba 2 Timișoara 7
3 BC Mureş Târgu Mureş 2 5
4 BC SCM Timişoara 2 4

Faza semifinala - Grupa IV - C (Sateliti)
    Pct.
1 BCMU CSM 2 Pitești 10
2 CS Dinamo București 2 9
3 Steaua CSM EximBank 2 București 8
4 CS Politehnica Iași 2 6

Faza de calificare - Grupa 1
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 18
2 CS Municipal Mediaș 16
3 BC Timba 2 Timișoara 16
4 ACS Târgu Jiu 15
5 BC SCM Timişoara 2 15
6 CSM Oradea 2 10

Faza de calificare - Grupa 2
    Pct.
1 CS Municipal Ploiești 17
2 CSO Voluntari 17
3 CSU Sibiu 2 15
4 BC Mureş Târgu Mureş 2 15
5 U BT Cluj-Napoca 2 14
6 CS Universitar Brașov 12

Faza de calificare - Grupa 3
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 23
2 CS Dinamo București 2 21
3 CSU Ştiinţa Bucureşti 20
4 CS Agronomia București 19
5 Steaua CSM EximBank 2 București 17
6 CS Universitar Ploiești 14
7 SCM U Craiova 2 12

Faza de calificare - Grupa 4
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 18
2 CN „Aurel Vlaicu” București 18
3 Rapid București 16
4 BCMU CSM 2 Pitești 14
5 CS Politehnica Iași 2 12
6 CS Phoenix Galați 2 12