CS Municipal București


CS Municipal București
Fondat în anul: 2007
Culori:
   Albastru - Alb - Negru    Albastru - Alb - Negru

Detalii echipă

Adresa: Bdul Regina Elisabeta Nr 47, sector 5, Bucuresti
Telefon: +4021.313.66.33
Pers. Contact: Liviu Puicu
Fax: +4021.313.66.33
Mail: csmbucuresti@gmail.com
Web: http://www.csmbucuresti.ro/

Staff

Președinte: Petre Brănişteanu
Manager: Liviu Puicu

Sala

Arena de Baschet Arena de Baschet
Capacitate: 350
Adresa: Bld. Basarabia, Nr. 39, sector 2, București
Preț bilete: 0 RON
Știri
Mihai Popa: „Trebuie să avem un joc mai constant pe ambele faze”
CSM Mediaș a pierdut pe teren propriu cu CSO Voluntari, în Liga Națională de Baschet Masculin 
Monster game făcut de Andrija Simovic în Cupa României
Pivotul lui CSM Mediaș și-a ajutat echipa să recupereze un deficit de 15 puncte după meciul tur cu CSO Voluntari și să avanseze în faza următoare a competiției 
CSO Voluntari și CSM Mediaș dispută cel mai tare duel în turul doi al Cupei României
Duel între echipele neînvinse din grupa valorică B a LNBM în turul secund al Cupei României 
Mihai Popa: „Nu ne propunem un obiectiv pe termen lung, ne gândim doar ca la meciul următor să practicăm un baschet cât mai de calitate”
Antrenorul lui CSM Mediaș a vorbit despre obiectivele echipi sale din acest sezon, după primul tur din Cupa României câștigat în fața celor la CSM VSKC Miercurea Ciuc 
Liviu Puicu: "Dacă se ţinea la baschetul românesc nu avea loc protocolul dintre Steaua şi CSM"
Fostul manager al CSM afirmă că acest protocol este oportun doar pentru Steaua. 
Acord între Steaua și CSM București. Rezultă Steaua CSM București!
Cele două echipe din capitală vor colabora în următorii patru ani 
Actualizat. Luni (29.07) se decide soarta echipelor bucureștene prim-divizionare
Steaua și CSM discută o formă de colaborare pentru sezonul 2013/14 
Petre Brănişteanu: "CSM se află în atenţia DNA-ului şi a Curţii de Conturi"
Brănişteanu a fost înlocuit de Victor Constantin Căliman în funcţia de director general al CSM. 
Aurel Urucatu: ’După 7-8 luni de la operaţie voi putea reveni pe teren’
Românul a suferit o accidentare la genunchi în ultima etapă a primei jumătăţi din sezonul 2012-2013 
Liviu Puicu: "CSM Bucureşti şi-a achitat toate datoriile faţă de toţi jucătorii"
Managerul bucureştenilor afirmă că echipa a fost foarte aproape de a nu se înscrie în prima ligă. 
Claudiu Fometescu, viitorul antrenor principal al lui CSM Bucureşti?
Acest lucru se va materialize dacă Hristu Șapera acceptă ofertă lui BCM U Pitești 
ACTUALIZARE. Surse. Țîbîrnă, Voiculescu spre CSM București?
Lucian Țibîrnă ar putea ajunge la CSM București. În schimb, Bogdan ar urma să continue la Oradea 
BC Mureș se califică în semifinale după 4 meciuri cu CSM
Bucureștenii nu au mai avut precizia din meciul 3 
Goran Martinic, cel mai bun marcator al lui CSM București în Meciul 4 al seriei cu BC Mureș
Muntenegreanul a avut 30 de puncte 
Virgil Cǎruţaşu: “Este ultimul meci din cariera mea”
Baschetbalistul în vârstǎ de 37 ani şi-a anunţat retragerea. 
Virgil Căruțașu, al doilea double-double stagional
El a avut o contribuție majoră la victoria repurtată asupra lui BC Mureș 
CSM București stabilește recordul de coșuri de trei puncte în playoff
Echipa lui Hristu Șapera a înscris de 16 ori din afara semicercului 
Brian Morris, cel mai bun jucător al lui CSM București în Meciul 3
Americanul a avut 28 puncte și 9 recuperări împotriva lui BC Mureș 
Hristu Şapera: “Este o victorie care ne menţine în viaţǎ”
CSM Bucureşti a învins BC Mureş în meciul 3. 
CSM Bucureşti învinge BC Mureş în meciul 3.
CSM s-a impus cu scorul 105-96. 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Locurile 17-21 - Grupa A
    Pct.
1 CS Agronomia București 4
2 CN „Aurel Vlaicu” București 4
3 Rapid București 3
4 ACS Târgu Jiu 3
5 CS Universitatea Cluj 1

Locurile 9-16 -  Locurile 9-12
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 4
3 CS Municipal Mediaș 2
4 CSM Târgu Mureș 2

Locurile 9-16 -  Locurile 13-16
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 4
2 CS Municipal Sighetu Marmației 4
3 CSM Focșani 2
4 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2

Locurile 9-16 -  Grupa 9-16
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Târgu Mureș 4
3 CS Municipal Mediaș 4
4 CSM Phoenix Galaţi 4
5 ABC Athletic Constanța 2
6 CS Municipal Sighetu Marmației 2
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2
8 CSM Focșani 2

Locurile 9-16 -  Locurile 9-10
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 2

Locurile 9-16 - Locurile 11-12
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 4
2 CS Municipal Mediaș 2

Locurile 9-16 - Locurile 13-14
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 2
2 ABC Athletic Constanța 1

Locurile 9-16 - Locurile 15-16
    Pct.
1 CSM VKSC Miercurea Ciuc 4
2 CSM Focșani 2

Playoff -  Sferturi de finală
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 0
CSM CSU Oradea 3
 
SCM Timișoara 2
SCM Universitatea Craiova 3
 
CSA Steaua București 0
U BT Cluj-Napoca 3
 
BC CSU Sibiu 3
CS Dinamo Știința Bucureşti 1

Playoff -  Semifinale
  MC
BC CSU Sibiu 3
SCM Universitatea Craiova 1
 
CSM CSU Oradea 3
U BT Cluj-Napoca 1

Playoff -  Locurile 5-8
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 2
CSA Steaua București 1
 
SCM Timișoara 2
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Playoff -  Locurile 5-6
  MC
SCM Timișoara 1
BCM U FC Argeș Pitești 0

Playoff - Locurile 7-8
  MC
CSA Steaua București 1
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Faza a II-a -  Grupa Roșie
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 42
2 U BT Cluj-Napoca 41
3 CSM CSU Oradea 39
4 SCM Universitatea Craiova 36
5 SCM Timișoara 34
6 BCM U FC Argeș Pitești 34

Faza a II-a -  Grupa Galbenă
    Pct.
1 CSA Steaua București 18
2 CS Dinamo Știința Bucureşti 18
3 CSO Voluntari 18
4 CSM Phoenix Galaţi 14
5 CS Municipal Mediaș 11
6 ABC Athletic Constanța 11

Faza a II-a - Grupa Albastră
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 54
2 CS Municipal Sighetu Marmației 46
3 CSM Focșani 45
4 ACS Târgu Jiu 41
5 CSM VKSC Miercurea Ciuc 40
6 Rapid București 39

Faza a II-a - Grupa Verde
    Pct.
1 CS Agronomia București 31
2 CS Universitatea Cluj 27
3 CN „Aurel Vlaicu” București 26

Faza I - Grupa A
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 25
2 U BT Cluj-Napoca 25
3 SCM Universitatea Craiova 24
4 CSM CSU Oradea 23
5 BCM U FC Argeș Pitești 20
6 SCM Timișoara 19
7 CSA Steaua București 18
8 CS Dinamo Știința Bucureşti 13

Faza I - Grupa B
    Pct.
1 CSO Voluntari 22
2 CS Municipal Mediaș 19
3 ABC Athletic Constanța 18
4 CS Cuza Sport Brăila 11

Faza I - Grupa C
    Pct.
1 CSM Phoenix Galaţi 35
2 CSM Târgu Mureș 35
3 CS Municipal Sighetu Marmației 31
4 CSM Focșani 29
5 ACS Târgu Jiu 29
6 Rapid București 26
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 25
8 CS Agronomia București 22
9 CS Universitatea Cluj 19
10 CN „Aurel Vlaicu” București 19