CS Municipal Mediaș


CS Municipal Mediaș
Fondat în anul: 2017
Culori:

Detalii echipă

Staff

Sala

Sala Sporturilor Mediaş Sala Sporturilor Mediaş
Capacitate: 461
Adresa: str. Lotrului, FN, Mediaş
Preț bilete:
Știri
CS Municipal Mediaș învinge pe CSO Voluntari
CS Municipal Mediaș învinge pe CSO Voluntari la o diferenţă de 3 puncte 
CSM Mediaș a efectuat primul extra transfer
Un jucător american se alătură echipei de pe Târnava Mare 
CS Municipal Mediaș învinge pe ABC Athletic Constanța
CS Municipal Mediaș învinge pe ABC Athletic Constanța la o diferenţă de 8 puncte 
CSM Mediaș vs Athletic Constanța, meciul etapei în grupa valorică B
Partida este programată vineri, 9 noiembrie, în Sala Sporturilor din Mediaș  
CSM Mediaș atinge suta de puncte la Brăila
Medieșenii și-au asigurat victoria în partea a doua a jocului de la Dunăre 
CS Municipal Mediaș învinge pe CS Cuza Sport Brăila
CS Municipal Mediaș învinge pe CS Cuza Sport Brăila la o diferenţă de 32 puncte 
Partida cu CSM Mediaș, ultimul meci de baschet la Brăila?
Oficialii de la Cuza Sport susțin că nu mai au bani și au făcut un apel disperat către autoritățile locale 
CSO Voluntari se revanșează în meciul din campionat de pe terenul lui CSM Mediaș
Ilfovenii și-au revenit după eliminarea din cupă, suferită tot pe terenul echipei medieșene 
CSO Voluntari învinge pe CS Municipal Mediaș
CSO Voluntari învinge pe CS Municipal Mediaș la o diferenţă de 7 puncte 
Grupa valorică B, etapa 3: CSO Voluntari va căuta să își ia revanșa în fața medieșenilor după eliminarea din Cupă
Athletic Constanța va primi vizita celor de la Cuza Sport Brăila 
Mihai Popa: „Am executat exact ce am pregătit și astăzi a dat roade”
CSM Mediaș s-a calificat în turul trei al Cupei României după ce remontat la retur un deficit de 15 puncte în fața lui CSO Voluntari 
CSM Mediaș obține calificarea, după ce a recuperat un deficit de 15 puncte în fața celor de la CSO Voluntari
CSM Sighetu Marmației, Athletic Constanța și CSM Târgu Mureș completează tabloul în turul 3 al Cupei României 
CS Municipal Mediaș învinge pe CSO Voluntari
CS Municipal Mediaș învinge pe CSO Voluntari la o diferenţă de 17 puncte 
Consiliul Director FRB a decis depunctarea mai multor echipe pentru că nu au respectat criteriul prezenței în Liga Națională de 3x3
Sepsi Sfântu Gheoghe și trei echipe din Liga Națională de Baschet Masculin vor suferi sancțiuni disciplinare (Surse) 
Cupa României Masculin - Programul manșei secunde din turul 2
Meciurile retur pornesc de la diferențe între 3 și 30 de puncte 
Kareem Storey: „A fost primul meci pentru noi în formulă completă”
Americanul a debutat în tricoul lui CSM Mediaș în prima partidă din turul 2 al Cupei României 
CSO Voluntari ia o opțiune importantă la calificarea în turul următorul al Cupei României
Ilfovenii au câștigat pe teren propriu partida cu CSM Mediaș, scor 95-80 
CSO Voluntari învinge pe CS Municipal Mediaș
CSO Voluntari învinge pe CS Municipal Mediaș la o diferenţă de 15 puncte 
Cupa României Masculin - Programul primei manșe din turul 2
Duelul dintre CSO Voluntari și CSM Mediaș este singurul care opune formații din grupa B  
Kareem Storey este al 4-lea străin din lotul lui CSM Mediaș
Jucătorul american a debutat în partida câștigată de medieșeni pe terenul lui ABC Athletic Constanța 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Faza turneelor finale - Turneu final promovare
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 6
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 5
3 ABC Athletic Constanța 4
4 CN „Aurel Vlaicu” București 3

Faza turneelor finale - Turneu final sateliti
    Pct.
1 CS Dinamo București 2 6
2 BCMU CSM 2 Pitești 5
3 CSU Sibiu 2 4
4 BC Timba 2 Timișoara 3

Faza semifinala - Grupa I - A
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 24
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 24
3 CN „Aurel Vlaicu” București 23
4 ABC Athletic Constanța 22
5 CS Municipal Ploiești 22
6 CSO Voluntari 22
7 CS Municipal Sighetu Marmației 17
8 CS Municipal Mediaș 14

Faza semifinala - Grupa II - B
    Pct.
1 Rapid București 14
2 ACS Târgu Jiu 12
3 CS Universitar Brașov 11
4 CS Agronomia București 10
5 CS Universitar Ploiești 7

Faza semifinala - Grupa III - C (Sateliti)
    Pct.
1 CSU Sibiu 2 11
2 BC Timba 2 Timișoara 7
3 BC Mureş Târgu Mureş 2 5
4 BC SCM Timişoara 2 4

Faza semifinala - Grupa IV - C (Sateliti)
    Pct.
1 BCMU CSM 2 Pitești 10
2 CS Dinamo București 2 9
3 Steaua CSM EximBank 2 București 8
4 CS Politehnica Iași 2 6

Faza de calificare - Grupa 1
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 18
2 CS Municipal Mediaș 16
3 BC Timba 2 Timișoara 16
4 ACS Târgu Jiu 15
5 BC SCM Timişoara 2 15
6 CSM Oradea 2 10

Faza de calificare - Grupa 2
    Pct.
1 CS Municipal Ploiești 17
2 CSO Voluntari 17
3 CSU Sibiu 2 15
4 BC Mureş Târgu Mureş 2 15
5 U BT Cluj-Napoca 2 14
6 CS Universitar Brașov 12

Faza de calificare - Grupa 3
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 23
2 CS Dinamo București 2 21
3 CSU Ştiinţa Bucureşti 20
4 CS Agronomia București 19
5 Steaua CSM EximBank 2 București 17
6 CS Universitar Ploiești 14
7 SCM U Craiova 2 12

Faza de calificare - Grupa 4
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 18
2 CN „Aurel Vlaicu” București 18
3 Rapid București 16
4 BCMU CSM 2 Pitești 14
5 CS Politehnica Iași 2 12
6 CS Phoenix Galați 2 12