SCM Universitatea Craiova


SCM Universitatea Craiova
Fondat în anul: 2007
Culori:
   Albastru - Alb    Albastru - Alb

Detalii echipă

Adresa: Str. Al I. Cuza, Nr 7 Craiova, Dolj
Telefon: 0351/176806
Pers. Contact: Pretorian Lucian
Fax: 0351/176806
Mail: office@scmcraiova.ro
Web: http://www.scmcraiova.ro

Staff

Președinte: Marius Barcan
Manager: Pretorian Lucian
Director Executiv: Daniela Gărdinaru
Ofițer de presă: Petrişor Albu
Doctor: Valentina Dinu

Sala

Sala Polivalentă Craiova Sala Polivalentă Craiova
Capacitate: 4000
Adresa: Bulevardul Știrbei Vodă, Craiova
Preț bilete: 0 RON
Știri
Russell Byrd va juca la SCM U Craiova
Americanul poate evolua pe mai multe poziții și vine din campionatul canadian 
Tyler Laser este oficial jucătorul lui SCM U Craiova
Transferul anunțat pe surse de site-ul nostru a fost confirmat 
Omari Gudul este noul pivot al lui SCM U Craiova
Congolezul a jucat sub comanda lui Aco Todorov la Levski Lukoil Sofia 
Exclusiv. Amedeo Casale a suferit o accidentare gravă în cantonamentul naționalei României
Baschetbalistul român va sta pe tușă o jumătate de an 
Surse: Tyler Laser, la un pas de SCM U Craiova
Americanul se alătură în Bănie fostului său coleg, Monyea Pratt 
Surse: Monyea Pratt va juca din sezonul viitor la SCM U Craiova
Americanul a evoluat în ultimele două sezoane la CSU Sibiu 
Victor Petrache, foarte aproape să semneze cu SCMU Craiova (Surse)
Jucătorul de 22 de ani și-a îmbunătățit media de minute în ultima ediție a LNBM la Steaua 
Sebastian Ionescu și Bogdan Popa pleacă de la SCM U Craiova
Formația din Bănie se desparte de doi jucători autohtoni U23 
Amedeo Casale, MVP-ul turneului Roseto Summer League
Competiția a avut loc săptămâna trecută, în Italia 
Bogdan Țîbîrna a semnat cu SCM U Craiova
Pivotul schimbă echipa după 8 sezoane petrecute la Oradea 
U-BT Cluj va evolua în FIBA Europe Cup, alături de vicecampioana BC CSU Sibiu
SCM U Craiova nu va merge în competițiile europene 
Aleksandar Todorov confirmă continuarea colaborării cu SCM U Craiova
Tehnicianul macedonean a semnat vara trecută pe 2 ani cu oltenii și i-a dus pe cel mai bun loc al lor 
Dragoș Diculescu se va alătura lui SCM U Craiova
Tânărul jucător român schimbă echipa în LNBM 
SCM U Craiova va juca în FIBA Europe Cup și va debuta astfel într-o competiție la nivel continental
CSM CSU Oradea și CSU Sibiu s-au înscris pentru participarea în Basketball Champions League 
U-BT Cluj-Napoca o învinge pe SCM U Craiova și cucerește medaliile de bronz
Trupa ardeleană se impune în număr minim de meciuri și repetă performanța sezonului anterior 
U-BT Cluj Napoca se impune în primul meci din seria contra SCM U Craiova
Nana Foulland și Darrin Dorsey au fost principalii realizatori ai gazdelor 
Care este programul finalei mici a Ligii Naționale de Baschet Masculin
U-BT Cluj-Napoca și SCM Universitatea Craiova luptă pentru medaliile de bronz, în direct la FRBTV 
Porter Troupe, mesaj emoționant pe rețelele de socializare: „Ne vedem sezonul viitor”
Veteranul american a adresat cuvinte frumoase coechipierilor și fanilor Craiovei 
BC CSU Sibiu este în finala Ligii Naționale de Baschet Masculin
Sibienii au tranșat calificarea cu o victorie în meciul 4 din Bănie 
Arbitrii, acuzați că au viciat rezultatul la meciul 3 dintre SCM U Craiova și CSU Sibiu
Deciziile care i-au enervat pe oficialii Sibiului. Video 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Locurile 17-21 - Grupa A
    Pct.
1 CS Agronomia București 7
2 Rapid București 7
3 ACS Târgu Jiu 6
4 CS Universitatea Cluj 5
5 CN „Aurel Vlaicu” București 5

Locurile 9-16 -  Locurile 9-12
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 4
3 CS Municipal Mediaș 2
4 CSM Târgu Mureș 2

Locurile 9-16 -  Locurile 13-16
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 4
2 CS Municipal Sighetu Marmației 4
3 CSM Focșani 2
4 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2

Locurile 9-16 -  Grupa 9-16
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Târgu Mureș 4
3 CS Municipal Mediaș 4
4 CSM Phoenix Galaţi 4
5 ABC Athletic Constanța 2
6 CS Municipal Sighetu Marmației 2
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2
8 CSM Focșani 2

Locurile 9-16 -  Locurile 9-10
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 2

Locurile 9-16 - Locurile 11-12
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 4
2 CS Municipal Mediaș 2

Locurile 9-16 - Locurile 13-14
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 2
2 ABC Athletic Constanța 1

Locurile 9-16 - Locurile 15-16
    Pct.
1 CSM VKSC Miercurea Ciuc 4
2 CSM Focșani 2

Playoff -  Sferturi de finală
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 0
CSM CSU Oradea 3
 
SCM Timișoara 2
SCM Universitatea Craiova 3
 
CSA Steaua București 0
U BT Cluj-Napoca 3
 
BC CSU Sibiu 3
CS Dinamo Știința Bucureşti 1

Playoff -  Semifinale
  MC
BC CSU Sibiu 3
SCM Universitatea Craiova 1
 
CSM CSU Oradea 3
U BT Cluj-Napoca 1

Playoff -  Finala
  MC
CSM CSU Oradea 3
BC CSU Sibiu 1

Playoff -  Finala mica
  MC
SCM Universitatea Craiova 0
U BT Cluj-Napoca 2

Playoff -  Locurile 5-8
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 2
CSA Steaua București 1
 
SCM Timișoara 2
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Playoff -  Locurile 5-6
  MC
SCM Timișoara 1
BCM U FC Argeș Pitești 1

Playoff - Locurile 7-8
  MC
CSA Steaua București 2
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Faza a II-a -  Grupa Roșie
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 42
2 U BT Cluj-Napoca 41
3 CSM CSU Oradea 39
4 SCM Universitatea Craiova 36
5 SCM Timișoara 34
6 BCM U FC Argeș Pitești 34

Faza a II-a -  Grupa Galbenă
    Pct.
1 CSA Steaua București 18
2 CS Dinamo Știința Bucureşti 18
3 CSO Voluntari 18
4 CSM Phoenix Galaţi 14
5 CS Municipal Mediaș 11
6 ABC Athletic Constanța 11

Faza a II-a - Grupa Albastră
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 54
2 CS Municipal Sighetu Marmației 46
3 CSM Focșani 45
4 ACS Târgu Jiu 41
5 CSM VKSC Miercurea Ciuc 40
6 Rapid București 39

Faza a II-a - Grupa Verde
    Pct.
1 CS Agronomia București 31
2 CS Universitatea Cluj 27
3 CN „Aurel Vlaicu” București 26

Faza I - Grupa A
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 25
2 U BT Cluj-Napoca 25
3 SCM Universitatea Craiova 24
4 CSM CSU Oradea 23
5 BCM U FC Argeș Pitești 20
6 SCM Timișoara 19
7 CSA Steaua București 18
8 CS Dinamo Știința Bucureşti 13

Faza I - Grupa B
    Pct.
1 CSO Voluntari 22
2 CS Municipal Mediaș 19
3 ABC Athletic Constanța 18
4 CS Cuza Sport Brăila 11

Faza I - Grupa C
    Pct.
1 CSM Phoenix Galaţi 35
2 CSM Târgu Mureș 35
3 CS Municipal Sighetu Marmației 31
4 CSM Focșani 29
5 ACS Târgu Jiu 29
6 Rapid București 26
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 25
8 CS Agronomia București 22
9 CS Universitatea Cluj 19
10 CN „Aurel Vlaicu” București 19