BCM Olimpic Baia Mare


BCM Olimpic Baia Mare
Fondat în anul:
Culori:
   Roșu-albastru    Roșu-albastru

Detalii echipă

Web: https://web.facebook.com/bcmbaiamare/

Staff

Președinte: George Opriş
Manager: Raša Mijušković
Director Executiv: Sebastian Man

Sala

Sala Polivalentă „Lascăr Pană” Baia Mare Sala Polivalentă „Lascăr Pană” Baia Mare
Capacitate: 2048
Adresa: Bulevardul Unirii 14A, Baia Mare 430272
Preț bilete:
Știri
Toate rezultatele formației Olimpic Baia Mare au fost anulate
În urma acestei decizii, Phoenix Galați a fost egalată de Dinamo în clasament 
BC CSU Sibiu a câștigat prin forfait partida cu Olimpic Baia Mare
Sibienii încheie prima fază a LNBM pe locul al treilea 
Ședința președinților de cluburi. Cum va arăta sezonul 2017/2018 la masculin și feminin
Cluburile doresc campionate cu 12 echipe la start. 
FOTO. Foștii sportivi ai BCM Baia Mare s-au plâns de condițiile precare de performanță
Clubul băimărean a luat decizia de a se retrage din Liga Națională de Baschet masculin. 
Horia Păun: „Deocamdată nu am fost înștiințați oficial de decizia celor de la Baia Mare”
Ultima clasată din Liga Națională de Baschet masculin a decis să se retragă din campionat. 
BCM Baia Mare se retrage din Liga Națională. „Nu încercăm să găsim vinovați și nici motive. Nu mai avem forța să continuăm”
Maramureșenii au reușit o singură victorie în această stagiune 
BC SCM Timișoara continuă seria victoriilor. Ultima victimă, Baia Mare
Bănățenii strălucesc sub comanda lui Tudor Costescu, ajungând de la un bilanț de 8-7 la 12-7 
BC SCM Timișoara învinge pe BCM Olimpic Baia Mare
BC SCM Timișoara învinge pe BCM Olimpic Baia Mare la o diferenţă de 17 puncte 
Timișoara țintește a patra victoria consecutivă într-un duel cu ultima clasată
Bănățenii au învins în ultimele trei etape atât campioana, cât și vicecampioana 
BCM U Pitești obține al 10-lea succes în Liga Națională
Argeșenii au trecut în deplasare de Olimpic Baia Mare, echipă condamnată să încheie sezonul regulat pe ultima poziție 
BCM U Pitești învinge pe BCM Olimpic Baia Mare
BCM U Pitești învinge pe BCM Olimpic Baia Mare la o diferenţă de 27 puncte 
BC Mureș Târgu Mureș învinge pe BCM Olimpic Baia Mare
BC Mureș Târgu Mureș învinge pe BCM Olimpic Baia Mare la o diferenţă de 22 puncte 
Vicecampioana primește vizita ultimei clasate
BC Mureș are posibilitatea să obțină o nouă victorie în campionat 
U-Banca Transilvania nu a întâmpinat probleme la Baia Mare
Clujenii au controlat în permanență partida de sâmbătă 
U BT Cluj-Napoca învinge pe BCM Olimpic Baia Mare
U BT Cluj-Napoca învinge pe BCM Olimpic Baia Mare la o diferenţă de 29 puncte 
U-Banca Transilvania are o misiune facilă la Baia Mare
Clujenii vin la Baia Mare după ce au suferit un eșec în cupele europene 
Marko Sutalo o conduce pe Dinamo spre victorie
Bucureștenii au învins pe BCM Olimpic Baia Mare 
CS Dinamo Bucureşti învinge pe BCM Olimpic Baia Mare
CS Dinamo Bucureşti învinge pe BCM Olimpic Baia Mare la o diferenţă de 13 puncte 
Derby în subsolul clasamentului
Dinamo se duelează cu BCM Olimpic Baia Mare 
CSM CSU Oradea a obținut o victorie așteptată la Baia Mare
Maramureșenii au folosit un singur jucător străin în partida cu campioana României 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Locurile 17-21 - Grupa A
    Pct.
1 CS Agronomia București 7
2 Rapid București 7
3 ACS Târgu Jiu 6
4 CS Universitatea Cluj 5
5 CN „Aurel Vlaicu” București 5

Locurile 9-16 -  Locurile 9-12
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 4
3 CS Municipal Mediaș 2
4 CSM Târgu Mureș 2

Locurile 9-16 -  Locurile 13-16
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 4
2 CS Municipal Sighetu Marmației 4
3 CSM Focșani 2
4 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2

Locurile 9-16 -  Grupa 9-16
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Târgu Mureș 4
3 CS Municipal Mediaș 4
4 CSM Phoenix Galaţi 4
5 ABC Athletic Constanța 2
6 CS Municipal Sighetu Marmației 2
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2
8 CSM Focșani 2

Locurile 9-16 -  Locurile 9-10
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 2

Locurile 9-16 - Locurile 11-12
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 4
2 CS Municipal Mediaș 2

Locurile 9-16 - Locurile 13-14
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 2
2 ABC Athletic Constanța 1

Locurile 9-16 - Locurile 15-16
    Pct.
1 CSM VKSC Miercurea Ciuc 4
2 CSM Focșani 2

Playoff -  Sferturi de finală
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 0
CSM CSU Oradea 3
 
SCM Timișoara 2
SCM Universitatea Craiova 3
 
CSA Steaua București 0
U BT Cluj-Napoca 3
 
BC CSU Sibiu 3
CS Dinamo Știința Bucureşti 1

Playoff -  Semifinale
  MC
BC CSU Sibiu 3
SCM Universitatea Craiova 1
 
CSM CSU Oradea 3
U BT Cluj-Napoca 1

Playoff -  Finala
  MC
CSM CSU Oradea 3
BC CSU Sibiu 1

Playoff -  Finala mica
  MC
SCM Universitatea Craiova 0
U BT Cluj-Napoca 2

Playoff -  Locurile 5-8
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 2
CSA Steaua București 1
 
SCM Timișoara 2
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Playoff -  Locurile 5-6
  MC
SCM Timișoara 1
BCM U FC Argeș Pitești 1

Playoff - Locurile 7-8
  MC
CSA Steaua București 2
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Faza a II-a -  Grupa Roșie
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 42
2 U BT Cluj-Napoca 41
3 CSM CSU Oradea 39
4 SCM Universitatea Craiova 36
5 SCM Timișoara 34
6 BCM U FC Argeș Pitești 34

Faza a II-a -  Grupa Galbenă
    Pct.
1 CSA Steaua București 18
2 CS Dinamo Știința Bucureşti 18
3 CSO Voluntari 18
4 CSM Phoenix Galaţi 14
5 CS Municipal Mediaș 11
6 ABC Athletic Constanța 11

Faza a II-a - Grupa Albastră
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 54
2 CS Municipal Sighetu Marmației 46
3 CSM Focșani 45
4 ACS Târgu Jiu 41
5 CSM VKSC Miercurea Ciuc 40
6 Rapid București 39

Faza a II-a - Grupa Verde
    Pct.
1 CS Agronomia București 31
2 CS Universitatea Cluj 27
3 CN „Aurel Vlaicu” București 26

Faza I - Grupa A
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 25
2 U BT Cluj-Napoca 25
3 SCM Universitatea Craiova 24
4 CSM CSU Oradea 23
5 BCM U FC Argeș Pitești 20
6 SCM Timișoara 19
7 CSA Steaua București 18
8 CS Dinamo Știința Bucureşti 13

Faza I - Grupa B
    Pct.
1 CSO Voluntari 22
2 CS Municipal Mediaș 19
3 ABC Athletic Constanța 18
4 CS Cuza Sport Brăila 11

Faza I - Grupa C
    Pct.
1 CSM Phoenix Galaţi 35
2 CSM Târgu Mureș 35
3 CS Municipal Sighetu Marmației 31
4 CSM Focșani 29
5 ACS Târgu Jiu 29
6 Rapid București 26
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 25
8 CS Agronomia București 22
9 CS Universitatea Cluj 19
10 CN „Aurel Vlaicu” București 19

Faza turneelor finale - Turneu final promovare
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 6
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 5
3 ABC Athletic Constanța 4
4 CN „Aurel Vlaicu” București 3

Faza turneelor finale - Turneu final sateliti
    Pct.
1 CS Dinamo București 2 6
2 BCMU CSM 2 Pitești 5
3 CSU Sibiu 2 4
4 BC Timba 2 Timișoara 3

Faza semifinala - Grupa I - A
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 24
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 24
3 CN „Aurel Vlaicu” București 23
4 ABC Athletic Constanța 22
5 CS Municipal Ploiești 22
6 CSO Voluntari 22
7 CS Municipal Sighetu Marmației 17
8 CS Municipal Mediaș 14

Faza semifinala - Grupa II - B
    Pct.
1 Rapid București 14
2 ACS Târgu Jiu 12
3 CS Universitar Brașov 11
4 CS Agronomia București 10
5 CS Universitar Ploiești 7

Faza semifinala - Grupa III - C (Sateliti)
    Pct.
1 CSU Sibiu 2 11
2 BC Timba 2 Timișoara 7
3 BC Mureş Târgu Mureş 2 5
4 BC SCM Timişoara 2 4

Faza semifinala - Grupa IV - C (Sateliti)
    Pct.
1 BCMU CSM 2 Pitești 10
2 CS Dinamo București 2 9
3 Steaua CSM EximBank 2 București 8
4 CS Politehnica Iași 2 6

Faza de calificare - Grupa 1
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 18
2 CS Municipal Mediaș 16
3 BC Timba 2 Timișoara 16
4 ACS Târgu Jiu 15
5 BC SCM Timişoara 2 15
6 CSM Oradea 2 10

Faza de calificare - Grupa 2
    Pct.
1 CS Municipal Ploiești 17
2 CSO Voluntari 17
3 CSU Sibiu 2 15
4 BC Mureş Târgu Mureş 2 15
5 U BT Cluj-Napoca 2 14
6 CS Universitar Brașov 12

Faza de calificare - Grupa 3
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 23
2 CS Dinamo București 2 21
3 CSU Ştiinţa Bucureşti 20
4 CS Agronomia București 19
5 Steaua CSM EximBank 2 București 17
6 CS Universitar Ploiești 14
7 SCM U Craiova 2 12

Faza de calificare - Grupa 4
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 18
2 CN „Aurel Vlaicu” București 18
3 Rapid București 16
4 BCMU CSM 2 Pitești 14
5 CS Politehnica Iași 2 12
6 CS Phoenix Galați 2 12