CS Vabova Sfântu Gheorghe


CS Vabova Sfântu Gheorghe
Fondat în anul: 2009
Culori:

Detalii echipă

Staff

Sala

Sala "Kati Szabo" Sala "Kati Szabo"
Capacitate: 976
Adresa: Sfântu Gheorghe
Preț bilete:
Știri
Știința București, nicio problemă în fața Vabova sf. Gheorghe
Bucureștenii au dominat echipa din Ardeal la toate capitolele 
Steaua 2 învinge, Balmuș dedică victoria lui Emanuel Stana
Militarii au trecut fără probleme de Vabova Sf. Gheorghe 
Vabova pierde pe propriul teren în fața Asesoft 2
Echipa din Covasna rămâne fără victorie în actualul sezon 
Concordia Chiajna, joc ca de antrenament cu Vabova
Ilfovenii au învins la aproape 60 puncte diferență 
Vabova Sf. Gheorghe rămâne fără victorie în Liga 1
Corona Brașov s-a impus la Sf. Gheorghe în etapa a IVa a L1M 
Știința, victorie fără emoții la Sf. Gheorghe
Bucureștenii au cedat un singur sfert al partidei 
CSU Ploiești 2 nu s-a prezentat la derby-ul cu Vabova Sf. Gheorghe
Ionuț Georgescu, președintele prahovenilor, explică situația și îi ironizează fin pe adversari 
ACTUALIZAT. Steaua - Vabova se reia fără spectatori. Steaua învinge
Spectatorii au fost evacuați din sală cu 1:51 min de joc până la pauza mare 
Steaua rămâne neînvinsă în faza a II-a a Ligii I
Vabova Sf. Gheorghe a pierdut pe teren propriu partida cu Steaua București, scor 57 – 94 (16-24, 16-26, 11-25, 14-19) din cadrul etapei a IVa, faza a II-a, Seria I, Liga 1 masculin. 
Vabova, modestia primului loc
Echipa din Sf. Gheorghe, ocupanta locului 1 în seria 1 a L1M și o posibilă pretendentă la promovare, este foarte puțin cunoscută publicului larg 
Vabova câștigă detașat derby-ul cu Cuadripol BV.
Samoilă și Rotaru au fost cei mai buni marcatori din cele două tabere 
Fă reclamă firmei tale pe pagina echipei de baschet din oraș!
Topul echipelor în funcție de numărul de accesări al paginilor TotalBaschet.ro 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Faza turneelor finale - Turneu final promovare
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 6
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 5
3 ABC Athletic Constanța 4
4 CN „Aurel Vlaicu” București 3

Faza turneelor finale - Turneu final sateliti
    Pct.
1 CS Dinamo București 2 6
2 BCMU CSM 2 Pitești 5
3 CSU Sibiu 2 4
4 BC Timba 2 Timișoara 3

Faza semifinala - Grupa I - A
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 24
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 24
3 CN „Aurel Vlaicu” București 23
4 ABC Athletic Constanța 22
5 CS Municipal Ploiești 22
6 CSO Voluntari București 22
7 CS Municipal Sighetu Marmației 17
8 CS Municipal Mediaș 14

Faza semifinala - Grupa II - B
    Pct.
1 Rapid București 14
2 ACS Târgu Jiu 12
3 CS Universitar Brașov 11
4 ACS 4 Sports Agronomia București 10
5 CS Universitar Ploiești 7

Faza semifinala - Grupa III - C (Sateliti)
    Pct.
1 CSU Sibiu 2 11
2 BC Timba 2 Timișoara 7
3 BC Mureş Târgu Mureş 2 5
4 BC SCM Timişoara 2 4

Faza semifinala - Grupa IV - C (Sateliti)
    Pct.
1 BCMU CSM 2 Pitești 10
2 CS Dinamo București 2 9
3 Steaua CSM EximBank 2 București 8
4 CS Politehnica Iași 2 6

Faza de calificare - Grupa 1
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 18
2 CS Municipal Mediaș 16
3 BC Timba 2 Timișoara 16
4 ACS Târgu Jiu 15
5 BC SCM Timişoara 2 15
6 CSM Oradea 2 10

Faza de calificare - Grupa 2
    Pct.
1 CS Municipal Ploiești 17
2 CSO Voluntari București 17
3 CSU Sibiu 2 15
4 BC Mureş Târgu Mureş 2 15
5 U BT Cluj-Napoca 2 14
6 CS Universitar Brașov 12

Faza de calificare - Grupa 3
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 23
2 CS Dinamo București 2 21
3 CSU Ştiinţa Bucureşti 20
4 ACS 4 Sports Agronomia București 19
5 Steaua CSM EximBank 2 București 17
6 CS Universitar Ploiești 14
7 SCM U Craiova 2 12

Faza de calificare - Grupa 4
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 18
2 CN „Aurel Vlaicu” București 18
3 Rapid București 16
4 BCMU CSM 2 Pitești 14
5 CS Politehnica Iași 2 12
6 CS Phoenix Galați 2 12