CSA Steaua București


CSA Steaua București
Fondat în anul: 1952
Culori:
   Roșu - Albastru    Roșu - Albastru

Detalii echipă

Adresa: Bulevardul Vasile Milea nr 5-7,Sector 6
Telefon: 0743.123.696
Pers. Contact: Mirela Oprea (mirelaoprea2012@yahoo.com)
Mail: contact@steauabaschet.ro
Web: http://www.steauabaschet.ro/

Staff

Ofițer de presă: Mirela Oprea
Doctor: Claudiu Ilina

Sala

Sala "Mihai Viteazu"
Capacitate: 300
Adresa: Bucureşti
Preț bilete:
Știri
Vlad Negoițescu: „Este evident că am fost sau suntem puțin obosiți”
CSA Steaua caută să iasă din forma proastă în duelul cu Dinamo Știința 
Derby al Capitalei fără strălucire, între CSA Steaua și Dinamo Știința
Cele două formații bucureștene sunt în criză de formă 
CSA Steaua București a pierdut un nou meci în FIBA Europe Cup
Formația din Capitală a rezistat 30 de minute în fața campioanei din Kosovo 
Sasa Ocokoljic: „Pe hârtie avem o echipă bună dar hârtia nu joacă”
CSA Steaua a pierdut pe terenul lui BC CSU Sibiu în etapa a 6-a din LNBM, grupa valorică A 
BC CSU Sibiu obține un nou succes pe teren propriu, în fața Stelei
Gazdele au condus aproape tot meciul și diferența a crescut până la 23 de puncte în sfertul patru  
BC CSU Sibiu învinge pe CSA Steaua București
BC CSU Sibiu învinge pe CSA Steaua București la o diferenţă de 15 puncte 
BC CSU Sibiu revine acasă pentru meciul cu CSA Steaua București
Partida deschide etapa a 6-a din Liga Națională de Baschet Masculin, grupa valorică A 
CSA Steaua a avut parte de mai mulți suporteri la Ploiești decât în Capitală
Pentru o seară baschetul s-a întors în Sala Olimpia, unde a jucat Asesoft 
Prestație ofensivă remarcabilă pentru Andrei Mandache în FIBA Europe Cup
Internaționalul român a fost cel mai bun jucător al Stelei București în meciul cu Bakken Bears 
Steaua București a suferit un nou eșec în FIBA Europe Cup
Militarii au pierdut în fața echipei din Danemarca, Bakken Bears 
CSA Steaua se pregătește de o nouă confruntare în FIBA Europe Cup
În partida tur, Bakken Bears s-a impus la o diferență de 34 de puncte 
Sasha Ocokoljic: „E ca și cum ai fi împușcat de la o jumătate de metru și te rogi să supraviețuiești”
Antrenorul Stelei se plânge de faptul că trupa sa s-a reunit foarte târziu înaintea acestui sezon 
SCM Timișoara învinge pe CSA Steaua București
SCM Timișoara învinge pe CSA Steaua București la o diferenţă de 16 puncte 
SCM Timișoara reușește prima victorie stagională, cu Steaua
Bănățenii au marcat 25 de puncte după greșelile adverse și au pus capăt seriei de 4 înfrângeri 
SCM Timişoara în căutarea primei victorii
Bănăţenii primesc vizita CSA Steaua Bucureşti 
CSA Steaua, înfrângere pe terenul lui Cherkaski Mavpy
Steliștii au fost în meci timp de numai 30 de minute 
Sasha Ocokoljic: „Situația noastră este una foarte delicată, dar mergem la Cherkasi să câștigăm”
Antrenorul Stelei a făcut o analiză detaliată, înaintea jocului din grupele FIBA Europe Cup 
CSA Steaua, în fața unei noi șanse de a sparge gheața în FIBA Europe Cup
Absențe importante în lotul roș-albaștrilor 
BCM U Pitești se impune în confruntarea cu Steaua de la București
Oaspeții s-au aflat în permanență în avantaj după primul sfert 
BCM U FC Argeș Pitești învinge pe CSA Steaua București
BCM U FC Argeș Pitești învinge pe CSA Steaua București la o diferenţă de 11 puncte 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Faza turneelor finale - Turneu final promovare
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 6
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 5
3 ABC Athletic Constanța 4
4 CN „Aurel Vlaicu” București 3

Faza turneelor finale - Turneu final sateliti
    Pct.
1 CS Dinamo București 2 6
2 BCMU CSM 2 Pitești 5
3 CSU Sibiu 2 4
4 BC Timba 2 Timișoara 3

Faza semifinala - Grupa I - A
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 24
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 24
3 CN „Aurel Vlaicu” București 23
4 ABC Athletic Constanța 22
5 CS Municipal Ploiești 22
6 CSO Voluntari 22
7 CS Municipal Sighetu Marmației 17
8 CS Municipal Mediaș 14

Faza semifinala - Grupa II - B
    Pct.
1 Rapid București 14
2 ACS Târgu Jiu 12
3 CS Universitar Brașov 11
4 CS Agronomia București 10
5 CS Universitar Ploiești 7

Faza semifinala - Grupa III - C (Sateliti)
    Pct.
1 CSU Sibiu 2 11
2 BC Timba 2 Timișoara 7
3 BC Mureş Târgu Mureş 2 5
4 BC SCM Timişoara 2 4

Faza semifinala - Grupa IV - C (Sateliti)
    Pct.
1 BCMU CSM 2 Pitești 10
2 CS Dinamo București 2 9
3 Steaua CSM EximBank 2 București 8
4 CS Politehnica Iași 2 6

Faza de calificare - Grupa 1
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 18
2 CS Municipal Mediaș 16
3 BC Timba 2 Timișoara 16
4 ACS Târgu Jiu 15
5 BC SCM Timişoara 2 15
6 CSM Oradea 2 10

Faza de calificare - Grupa 2
    Pct.
1 CS Municipal Ploiești 17
2 CSO Voluntari 17
3 CSU Sibiu 2 15
4 BC Mureş Târgu Mureş 2 15
5 U BT Cluj-Napoca 2 14
6 CS Universitar Brașov 12

Faza de calificare - Grupa 3
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 23
2 CS Dinamo București 2 21
3 CSU Ştiinţa Bucureşti 20
4 CS Agronomia București 19
5 Steaua CSM EximBank 2 București 17
6 CS Universitar Ploiești 14
7 SCM U Craiova 2 12

Faza de calificare - Grupa 4
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 18
2 CN „Aurel Vlaicu” București 18
3 Rapid București 16
4 BCMU CSM 2 Pitești 14
5 CS Politehnica Iași 2 12
6 CS Phoenix Galați 2 12