CSA Steaua București


CSA Steaua București
Fondat în anul: 1952
Culori:
   Roșu - Albastru    Roșu - Albastru

Detalii echipă

Adresa: Bulevardul Vasile Milea nr 5-7,Sector 6
Telefon: 0743.123.696
Pers. Contact: Mirela Oprea (mirelaoprea2012@yahoo.com)
Mail: contact@steauabaschet.ro
Web: http://www.steauabaschet.ro/

Staff

Ofițer de presă: Mirela Oprea
Doctor: Claudiu Ilina

Sala

Sala "Mihai Viteazu"
Capacitate: 300
Adresa: Bucureşti
Preț bilete:
Știri
Skylar Spencer a reușit un monster double-double în ultima partidă
CSA Steaua București a avut 5 jucători în double-digits în victoria cu ABC Athletic Constanța 
CSA Steaua București se impune fără probleme în fața lui ABC Athletic Constanța
Vicecampioana României rămâne în cursa pentru cele două locuri de playoff 
CSO Voluntari - CS Știința Dinamo București, capul de afiș al acestei etape în Grupa Galbenă
Trei formații se luptă pentru cele două locuri care asigură calificarea în playoff-ul Ligii Naționale 
Andrei Mandache: „După 32 de minute noi nu am mai jucat baschet”
Căpitanul Stelei a vorbit după înfrângerea suferită în Cupa României, în fața celor de la CSM CSU Oradea 
CSM Oradea se impune fără probleme în fața celor de la CSA Steaua
Orădenii sunt echipa cu cea mai mare diferență înregistrată în turul sferturilor de finală ale Cupei României 
CSM CSU Oradea întâlnește CSA Steaua în sferturile Cupei României
Dubla are o importanță deosebită pentru ambele echipe 
Steaua București a trecut categoric de CSM Phoenix CSU Galați
Militarii nu-și mai permit pași greșiți în lupta pentru playoff 
Baschetbaliștii de la CSA Steaua, protagoniștii unei secvențe din matinalul „Neatza cu Răzvan și Dani”
Steliștii au ajutat-o pe reporter să dea un slam dunk (Video) 
Austin Chatman a debutat pentru CSA Steaua București
Fundașul american a avut o partidă dificilă în fața concitadinei CS Dinamo București 
CS Știința Dinamo București se impune pe teren propriu în fața rivalei CSA Steaua București
Trupa antrenată de Tudor Costescu își consolidează poziția de lider în clasamentul Grupei Galbene 
Andrei Mandache: „Partida cu Voluntari ne-a îngreunat drumul către playoff”
Steaua va avea parte de un meci important în această seară, contra lui Dinamo Știința 
Sala Dinamo va găzdui sâmbătă unul din cele mai vechi derby-uri din baschetul românesc
CS Știința Dinamo București primește vizita rivalei CSA Steaua București într-un meci din etapa a 5-a 
Nikola Malesevic s-a transferat la Szolnok Olaj
Steaua București pierde un jucător străin 
Austin Chatman este noul conducător de joc al Stelei (Video)
CSA Steaua, întăriri pentru Grupa Galbenă după înfrângerea cu Voluntari 
Prima înfrângere pentru CSA Steaua în Grupa Galbenă, în compania lui CSO Voluntari
Ilfovenii dau lovitura pe terenul roș-albaștrilor 
Grupa Galbenă. CSA Steaua și CSO Voluntari se întâlnesc în derby-ul etapei
Steliștii nu au nicio înfrângere iar ilfovenii tocmai s-au întărit cu un transfer important 
„Monster game” pentru Skylar Spencer în victoria de la Mediaș
Americanul Stelei a terminat cu 50 de unități la eficiență, fiind de departe cel mai bun meci al său în echipamentul roș-albastru 
Steaua București continuă șirul victoriilor în Grupa Galbenă
Roș-albaștrii au câștigat în deplasare pe terenul celor de la CSM Mediaș 
Grupa Galbenă: Steaua se deplasează în această rundă pe terenul celor de la Mediaș
Bucureștenii au câștigat primele 2 partide din Grupa Galbenă, în timp ce Mediașul le-a pierdut pe ambele 
Grupa Galbenă: CSA Steaua a învins fără probleme Athletic Constanța
Șase jucători ai lui Ocokoljic au înscris cel puțin 11 puncte 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Faza turneelor finale - Turneu final promovare
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 6
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 5
3 ABC Athletic Constanța 4
4 CN „Aurel Vlaicu” București 3

Faza turneelor finale - Turneu final sateliti
    Pct.
1 CS Dinamo București 2 6
2 BCMU CSM 2 Pitești 5
3 CSU Sibiu 2 4
4 BC Timba 2 Timișoara 3

Faza semifinala - Grupa I - A
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 24
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 24
3 CN „Aurel Vlaicu” București 23
4 ABC Athletic Constanța 22
5 CS Municipal Ploiești 22
6 CSO Voluntari 22
7 CS Municipal Sighetu Marmației 17
8 CS Municipal Mediaș 14

Faza semifinala - Grupa II - B
    Pct.
1 Rapid București 14
2 ACS Târgu Jiu 12
3 CS Universitar Brașov 11
4 CS Agronomia București 10
5 CS Universitar Ploiești 7

Faza semifinala - Grupa III - C (Sateliti)
    Pct.
1 CSU Sibiu 2 11
2 BC Timba 2 Timișoara 7
3 BC Mureş Târgu Mureş 2 5
4 BC SCM Timişoara 2 4

Faza semifinala - Grupa IV - C (Sateliti)
    Pct.
1 BCMU CSM 2 Pitești 10
2 CS Dinamo București 2 9
3 Steaua CSM EximBank 2 București 8
4 CS Politehnica Iași 2 6

Faza de calificare - Grupa 1
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 18
2 CS Municipal Mediaș 16
3 BC Timba 2 Timișoara 16
4 ACS Târgu Jiu 15
5 BC SCM Timişoara 2 15
6 CSM Oradea 2 10

Faza de calificare - Grupa 2
    Pct.
1 CS Municipal Ploiești 17
2 CSO Voluntari 17
3 CSU Sibiu 2 15
4 BC Mureş Târgu Mureş 2 15
5 U BT Cluj-Napoca 2 14
6 CS Universitar Brașov 12

Faza de calificare - Grupa 3
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 23
2 CS Dinamo București 2 21
3 CSU Ştiinţa Bucureşti 20
4 CS Agronomia București 19
5 Steaua CSM EximBank 2 București 17
6 CS Universitar Ploiești 14
7 SCM U Craiova 2 12

Faza de calificare - Grupa 4
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 18
2 CN „Aurel Vlaicu” București 18
3 Rapid București 16
4 BCMU CSM 2 Pitești 14
5 CS Politehnica Iași 2 12
6 CS Phoenix Galați 2 12