CSM Focșani


CSM Focșani
Fondat în anul:
Culori:

Detalii echipă

Staff

Sala

Adresa: Focşani
Preț bilete:
Știri
CSM Focșani organizează în acest weekend prima ediție a turneului internațional „Mircea Petrișor”
La această competiție va participa și Etoile Sportive du Sahel, echipa antrenată de Dragan Petricevic 
CSM Târgu Mureș câștigă categoric la Focșani, grație unui sfert trei de excepție
Ardelenii au defilat în Grupa Albastră 
Grupa Albastră: CSM Târgu Mureș a câștigat meciul cu CSM Focșani
Mureșenii au dedicat victoria lui Cornel Lungu 
Grupa Albastră. CSM Focșani câștigă clar în fața Rapidului
Străinii echipei din Vrancea au făcut diferența în meciul jucat sâmbătă seara 
CS Municipal Sighetu Marmației învinge pe CSM Focșani
CS Municipal Sighetu Marmației învinge pe CSM Focșani la o diferenţă de 30 puncte 
CSM Focșani învinge pe ACS Târgu Jiu
CSM Focșani învinge pe ACS Târgu Jiu la o diferenţă de 10 puncte 
CSM Focșani învinge pe CSM VKSC Miercurea Ciuc
CSM Focșani învinge pe CSM VKSC Miercurea Ciuc la o diferenţă de 2 puncte 
CSM Focșani învinge pe ACS Târgu Jiu
CSM Focșani învinge pe ACS Târgu Jiu la o diferenţă de 18 puncte 
CSM Phoenix Galaţi învinge pe CSM Focșani
CSM Phoenix Galaţi învinge pe CSM Focșani la o diferenţă de 16 puncte 
CSM Focșani învinge pe CS Agronomia București
CSM Focșani învinge pe CS Agronomia București la o diferenţă de 19 puncte 
CS Municipal Sighetu Marmației învinge pe CSM Focșani
CS Municipal Sighetu Marmației învinge pe CSM Focșani la o diferenţă de 3 puncte 
CSM Focșani învinge pe CS Universitatea Cluj
CSM Focșani învinge pe CS Universitatea Cluj la o diferenţă de 27 puncte 
CSM Târgu Mureș învinge pe CSM Focșani
CSM Târgu Mureș învinge pe CSM Focșani la o diferenţă de 38 puncte 
CSM Focșani învinge pe CN „Aurel Vlaicu” București
CSM Focșani învinge pe CN „Aurel Vlaicu” București la o diferenţă de 29 puncte 
CSM Focșani învinge pe Rapid București
CSM Focșani învinge pe Rapid București la o diferenţă de 25 puncte 
CSM VKSC Miercurea Ciuc învinge pe CSM Focșani
CSM VKSC Miercurea Ciuc învinge pe CSM Focșani la o diferenţă de 15 puncte 
CSM Focșani învinge pe ACS Târgu Jiu
CSM Focșani învinge pe ACS Târgu Jiu la o diferenţă de 3 puncte 
CSM Phoenix Galaţi învinge pe CSM Focșani
CSM Phoenix Galaţi învinge pe CSM Focșani la o diferenţă de 19 puncte 
CSM Târgu Mureș rămâne neînvinsă în grupa valorică C a LNBM
Etapa cu numărul 6 s-a desfășurat astăzi, 7 noiembrie 
CSM Focșani învinge pe CS Agronomia București
CSM Focșani învinge pe CS Agronomia București la o diferenţă de 13 puncte 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Locurile 17-21 - Grupa A
    Pct.
1 CS Agronomia București 4
2 CN „Aurel Vlaicu” București 4
3 Rapid București 3
4 ACS Târgu Jiu 3
5 CS Universitatea Cluj 1

Locurile 9-16 -  Locurile 9-12
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 4
3 CS Municipal Mediaș 2
4 CSM Târgu Mureș 2

Locurile 9-16 -  Locurile 13-16
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 4
2 CS Municipal Sighetu Marmației 4
3 CSM Focșani 2
4 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2

Locurile 9-16 -  Grupa 9-16
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Târgu Mureș 4
3 CS Municipal Mediaș 4
4 CSM Phoenix Galaţi 4
5 ABC Athletic Constanța 2
6 CS Municipal Sighetu Marmației 2
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2
8 CSM Focșani 2

Locurile 9-16 -  Locurile 9-10
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 2

Locurile 9-16 - Locurile 11-12
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 2
2 CS Municipal Mediaș 1

Locurile 9-16 - Locurile 13-14
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 2
2 ABC Athletic Constanța 1

Locurile 9-16 - Locurile 15-16
    Pct.
1 CSM VKSC Miercurea Ciuc 4
2 CSM Focșani 2

Playoff -  Sferturi de finală
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 0
CSM CSU Oradea 3
 
SCM Timișoara 2
SCM Universitatea Craiova 3
 
CSA Steaua București 0
U BT Cluj-Napoca 3
 
BC CSU Sibiu 3
CS Dinamo Știința Bucureşti 1

Playoff -  Locurile 5-8
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 2
CSA Steaua București 1
 
SCM Timișoara 2
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Playoff - Semifinale
  MC
BC CSU Sibiu 3
SCM Universitatea Craiova 1
 
CSM CSU Oradea 3
U BT Cluj-Napoca 1

Faza a II-a -  Grupa Roșie
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 42
2 U BT Cluj-Napoca 41
3 CSM CSU Oradea 39
4 SCM Universitatea Craiova 36
5 SCM Timișoara 34
6 BCM U FC Argeș Pitești 34

Faza a II-a -  Grupa Galbenă
    Pct.
1 CSA Steaua București 18
2 CS Dinamo Știința Bucureşti 18
3 CSO Voluntari 18
4 CSM Phoenix Galaţi 14
5 CS Municipal Mediaș 11
6 ABC Athletic Constanța 11

Faza a II-a - Grupa Albastră
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 54
2 CS Municipal Sighetu Marmației 46
3 CSM Focșani 45
4 ACS Târgu Jiu 41
5 CSM VKSC Miercurea Ciuc 40
6 Rapid București 39

Faza a II-a - Grupa Verde
    Pct.
1 CS Agronomia București 31
2 CS Universitatea Cluj 27
3 CN „Aurel Vlaicu” București 26

Faza I - Grupa A
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 25
2 U BT Cluj-Napoca 25
3 SCM Universitatea Craiova 24
4 CSM CSU Oradea 23
5 BCM U FC Argeș Pitești 20
6 SCM Timișoara 19
7 CSA Steaua București 18
8 CS Dinamo Știința Bucureşti 13

Faza I - Grupa B
    Pct.
1 CSO Voluntari 22
2 CS Municipal Mediaș 19
3 ABC Athletic Constanța 18
4 CS Cuza Sport Brăila 11

Faza I - Grupa C
    Pct.
1 CSM Phoenix Galaţi 35
2 CSM Târgu Mureș 35
3 CS Municipal Sighetu Marmației 31
4 CSM Focșani 29
5 ACS Târgu Jiu 29
6 Rapid București 26
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 25
8 CS Agronomia București 22
9 CS Universitatea Cluj 19
10 CN „Aurel Vlaicu” București 19