CSM CSU Oradea


CSM CSU Oradea
Fondat în anul: 2003
Culori:
   Roşu - Albastru    Roşu - Albastru

Detalii echipă

Adresa: Piaţa Unirii nr. 1, Oradea, Bihor; CP: 410100
Telefon: 0259/455.811
Pers. Contact: Adrian Micinic
Fax: 0259/455.811
Mail: csmoradea2003@yahoo.com
Web: http://www.csmoradea.ro

Staff

Președinte: Şerban Sere
Ofițer de presă: Adrian Micinic
Doctor: Cristian Dan

Sala

Arena Antonio Alexe Arena Antonio Alexe
Capacitate: 2000
Adresa: Strada Alexandru Cazaban Nr. 3, Oradea, Bihor
Preț bilete: 10 RON
Știri
CSM CSU Oradea va juca în primul tur de calificare pentru Basketball Champions League
Campioana României își va afla adversara în 4 iulie 
FRB a discutat despre posibilitatea ca o echipă să joace în același timp cu doi baschetbaliști „naturalizați”. UPDATE
Ce decizie au luat oficialii în cazul unei asemenea situații – surse 
Cristian Achim, „înțepături” la adresa lui U-BT Cluj: „Vă las pe dumneavoastră să trageți concluziile”
Antrenorul Oradiei a vorbit despre jucătorii sosiți la Arena Toni Alexe de pe filiera clujeană 
Bogdan Țibîrnă se întoarce la națională dupa o pauză de 2 ani
Pivotul Oradiei completează lotul preliminar al României pentru meciurile din precalificările EuroBasket 2021 
Cristian Achim va bifa al 11-lea sezon pe banca lui CSM CSU Oradea
Campioana României are și trei jucători sub contract pentru sezonul 2019/2020 
SCM U Craiova va juca în FIBA Europe Cup și va debuta astfel într-o competiție la nivel continental
CSM CSU Oradea și CSU Sibiu s-au înscris pentru participarea în Basketball Champions League 
Kris Richard, în tricoul lui Universitatea Cluj
Cum se explică videoul surprinzător postat de american pe rețelele de socializare 
Dragan Zekovic: „Am inima plină de mândrie, a fost cel mai bun sezon din cariera mea”
Sârbul a început sezonul ca liber de contract după scandalul dintre Steaua și CSM București și l-a terminat din postura de campion al României 
Numărul jucătorilor ex-U-BT Cluj care au câștigat titlul cu CSM CSU Oradea a ajuns la 5
Giordan Watson este ultimul care completează această listă 
Interview. Nikola Markovic: "Basketball is an emotions' sport, it's an emotional roller-coaster"
Oradea's player talked about his role model in basketball, about the Serbian national team, and about what country is his favorite 
Cristian Achim: „Acest titlu a fost mai greu de obținut decât precedentul. Clar”
Antrenorul lui CSM CSU Oradea îi dedică această victorie și lui Sean Denison 
FINALA 2019. MVP: Giordan Watson
Jucătorul care deține cetățenie română a fost principalul artizan al victoriilor Oradiei de la Sibiu și a contribuit din plin la ultima partidă 
Sean Barnette, asul din mâneca lui Cristian Achim
Americanul a fost cel mai eficient jucător al meciului care a decis campioana 
CSM CSU Oradea își apără titlul de campioană în Liga Națională de Baschet Masculin
Bihorenii au câștigat finala cu 3-1 la general în fața lui BC CSU Sibiu 
Galerie foto de la meciul trei al finalei LNBM dintre CSM Oradea și CSU Sibiu
Sibienii au învins în deplasare și au prelungit suspansul în ultimul act al campionatului 
Meciul 4 al finalei LNBM se va disputa din nou cu casa închisă
Gazdele au pus biletele la vânzare de la orele dimineții, la sediul clubului 
Kris Richard, principalul marcator al CSM CSU Oradea în meciul 3 al finalei LNBM
Americanul a transmis un mesaj fanilor bihoreni înainte de ultimul meci pe teren propriu din acest sezon 
BC CSU Sibiu fructifică pentru prima dată avantajul la recuperare în finala LNBM 2019
Echipa lui Dan Fleșeriu este condusă cu 2-1 la general de CSM CSU Oradea 
Cristian Achim:”Cine s-ar fi gândit înainte că o echipă sau alta va câștiga cu 3-0?”
CSM CSU Oradea nu a reușit să închidă seria finală în numărul minim de meciuri 
BC CSU Sibiu supraviețuiește în finala Ligii Naționale de Baschet Masculin
Sibienii au câștigat meciul 3 de la Oradea cu scorul de 71-64 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Locurile 17-21 - Grupa A
    Pct.
1 CS Agronomia București 7
2 Rapid București 7
3 ACS Târgu Jiu 6
4 CS Universitatea Cluj 5
5 CN „Aurel Vlaicu” București 5

Locurile 9-16 -  Locurile 9-12
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 4
3 CS Municipal Mediaș 2
4 CSM Târgu Mureș 2

Locurile 9-16 -  Locurile 13-16
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 4
2 CS Municipal Sighetu Marmației 4
3 CSM Focșani 2
4 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2

Locurile 9-16 -  Grupa 9-16
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Târgu Mureș 4
3 CS Municipal Mediaș 4
4 CSM Phoenix Galaţi 4
5 ABC Athletic Constanța 2
6 CS Municipal Sighetu Marmației 2
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2
8 CSM Focșani 2

Locurile 9-16 -  Locurile 9-10
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 2

Locurile 9-16 - Locurile 11-12
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 4
2 CS Municipal Mediaș 2

Locurile 9-16 - Locurile 13-14
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 2
2 ABC Athletic Constanța 1

Locurile 9-16 - Locurile 15-16
    Pct.
1 CSM VKSC Miercurea Ciuc 4
2 CSM Focșani 2

Playoff -  Sferturi de finală
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 0
CSM CSU Oradea 3
 
SCM Timișoara 2
SCM Universitatea Craiova 3
 
CSA Steaua București 0
U BT Cluj-Napoca 3
 
BC CSU Sibiu 3
CS Dinamo Știința Bucureşti 1

Playoff -  Semifinale
  MC
BC CSU Sibiu 3
SCM Universitatea Craiova 1
 
CSM CSU Oradea 3
U BT Cluj-Napoca 1

Playoff -  Finala
  MC
CSM CSU Oradea 3
BC CSU Sibiu 1

Playoff -  Finala mica
  MC
SCM Universitatea Craiova 0
U BT Cluj-Napoca 2

Playoff -  Locurile 5-8
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 2
CSA Steaua București 1
 
SCM Timișoara 2
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Playoff -  Locurile 5-6
  MC
SCM Timișoara 1
BCM U FC Argeș Pitești 1

Playoff - Locurile 7-8
  MC
CSA Steaua București 2
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Faza a II-a -  Grupa Roșie
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 42
2 U BT Cluj-Napoca 41
3 CSM CSU Oradea 39
4 SCM Universitatea Craiova 36
5 SCM Timișoara 34
6 BCM U FC Argeș Pitești 34

Faza a II-a -  Grupa Galbenă
    Pct.
1 CSA Steaua București 18
2 CS Dinamo Știința Bucureşti 18
3 CSO Voluntari 18
4 CSM Phoenix Galaţi 14
5 CS Municipal Mediaș 11
6 ABC Athletic Constanța 11

Faza a II-a - Grupa Albastră
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 54
2 CS Municipal Sighetu Marmației 46
3 CSM Focșani 45
4 ACS Târgu Jiu 41
5 CSM VKSC Miercurea Ciuc 40
6 Rapid București 39

Faza a II-a - Grupa Verde
    Pct.
1 CS Agronomia București 31
2 CS Universitatea Cluj 27
3 CN „Aurel Vlaicu” București 26

Faza I - Grupa A
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 25
2 U BT Cluj-Napoca 25
3 SCM Universitatea Craiova 24
4 CSM CSU Oradea 23
5 BCM U FC Argeș Pitești 20
6 SCM Timișoara 19
7 CSA Steaua București 18
8 CS Dinamo Știința Bucureşti 13

Faza I - Grupa B
    Pct.
1 CSO Voluntari 22
2 CS Municipal Mediaș 19
3 ABC Athletic Constanța 18
4 CS Cuza Sport Brăila 11

Faza I - Grupa C
    Pct.
1 CSM Phoenix Galaţi 35
2 CSM Târgu Mureș 35
3 CS Municipal Sighetu Marmației 31
4 CSM Focșani 29
5 ACS Târgu Jiu 29
6 Rapid București 26
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 25
8 CS Agronomia București 22
9 CS Universitatea Cluj 19
10 CN „Aurel Vlaicu” București 19

Supercupa 2018 - Supercupa 2018
    Pct.
1 U BT Cluj-Napoca 2
2 CSM CSU Oradea 1