CSO Voluntari


CSO Voluntari
Fondat în anul: 2005
Culori:
   Alb-Albastru    Alb-Albastru

Detalii echipă

Adresa: Str. Tudor Vladimirescu, nr. 40, Voluntari
Telefon: 0728508042 , 0769188216
Pers. Contact: Măndica Ciubăncan, Şipoş Alin
Mail: alin_1789@yahoo.com
Web: www.facebook.com/CSO-Voluntari

Staff

Manager: Alin Șipoș

Sala

Adresa: Voluntari
Preț bilete:
Știri
Interviu Dani Popescu: ”Nu ne așteptam la o replică așa puternică”
Veteranul ilfovenilor a fost cel mai bun jucător român al partidei dintre CSO Voluntari și CSM Mediaș 
CSO Voluntari triumfă în partida cu CSM Mediaș, într-un meci cu multe puncte
Ilfovenii au reușit să marcheze 41 de puncte în sfertul doi al meciului 
CSO Voluntari a realizat al 3-lea extra transfer
Robert Lee Jones III se alătură echipei lui Eugen Ilie 
CSO Voluntari a câștigat grupa valorică B, după o victorie clară în fața lui CSM Mediaș
Tasic și Campara au debutat la formația ilfoveană 
CSO Voluntari învinge pe CS Municipal Mediaș
CSO Voluntari învinge pe CS Municipal Mediaș la o diferenţă de 21 puncte 
CSO Voluntari l-a transferat pe pivotul sârb Ljubomir Campara
Ilfovenii încep întăririle pentru faza a doua a sezonului LNBM 
CSO Voluntari învinge pe CS Cuza Sport Brăila
CSO Voluntari învinge pe CS Cuza Sport Brăila la o diferenţă de 86 puncte 
CSO Voluntari învinge pe ABC Athletic Constanța
CSO Voluntari învinge pe ABC Athletic Constanța la o diferenţă de 2 puncte 
Danilo Tasic a semnat cu CSO Voluntari
Sârbul revine în România, după experiențe în Cipru și Polonia 
Eugen Ilie: „Nu cred că în momentul de față este foarte important să câștigăm grupa”
CSO Voluntari a pierdut la Mediaș iar antrenorul ilfovenilor nu se gândește la câștigarea grupei valorice B și îl interesează doar îmbunătățirea jocului pentru faza următoare a LNBM 
CSM Mediaș revine în partea a două a meciului cu CSO Voluntari și își asigură o nouă victorie
Echipa de pe Târnava Mare a ajuns la 8 victorii în acest sezon 
CS Municipal Mediaș învinge pe CSO Voluntari
CS Municipal Mediaș învinge pe CSO Voluntari la o diferenţă de 4 puncte 
CSO Voluntari învinge pe CS Cuza Sport Brăila
CSO Voluntari învinge pe CS Cuza Sport Brăila la o diferenţă de 97 puncte 
CSO Voluntari a câștigat duelul cu Athletic Constanța
Trey Zeigler a fost liderul ilfovenilor, reușind un double-double 
CSO Voluntari învinge pe ABC Athletic Constanța
CSO Voluntari învinge pe ABC Athletic Constanța la o diferenţă de 7 puncte 
CSM Mediaș a câștigat la Voluntari după prelungiri
Titus Nicoară a bifat cea mai bună prestație personală a sezonului 
CS Municipal Mediaș învinge pe CSO Voluntari
CS Municipal Mediaș învinge pe CSO Voluntari la o diferenţă de 3 puncte 
CSO Voluntari a câștigat la o diferență de 100 de puncte meciul cu Cuza Sport Brăila
Ilfovenii au fost aproape de un record stabilit în acest sezon în baschetul mondial de Golden State Warriors 
CSO Voluntari învinge pe CS Cuza Sport Brăila
CSO Voluntari învinge pe CS Cuza Sport Brăila la o diferenţă de 100 puncte 
Eugen Ilie: „Obiectivul nostru este să ajungem să luptăm pentru playoff”
Antrenorul lui CSO Voluntari a vorbit după partida cu Athletic Constanța 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Faza turneelor finale - Turneu final promovare
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 6
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 5
3 ABC Athletic Constanța 4
4 CN „Aurel Vlaicu” București 3

Faza turneelor finale - Turneu final sateliti
    Pct.
1 CS Dinamo București 2 6
2 BCMU CSM 2 Pitești 5
3 CSU Sibiu 2 4
4 BC Timba 2 Timișoara 3

Faza semifinala - Grupa I - A
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 24
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 24
3 CN „Aurel Vlaicu” București 23
4 ABC Athletic Constanța 22
5 CS Municipal Ploiești 22
6 CSO Voluntari 22
7 CS Municipal Sighetu Marmației 17
8 CS Municipal Mediaș 14

Faza semifinala - Grupa II - B
    Pct.
1 Rapid București 14
2 ACS Târgu Jiu 12
3 CS Universitar Brașov 11
4 CS Agronomia București 10
5 CS Universitar Ploiești 7

Faza semifinala - Grupa III - C (Sateliti)
    Pct.
1 CSU Sibiu 2 11
2 BC Timba 2 Timișoara 7
3 BC Mureş Târgu Mureş 2 5
4 BC SCM Timişoara 2 4

Faza semifinala - Grupa IV - C (Sateliti)
    Pct.
1 BCMU CSM 2 Pitești 10
2 CS Dinamo București 2 9
3 Steaua CSM EximBank 2 București 8
4 CS Politehnica Iași 2 6

Faza de calificare - Grupa 1
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 18
2 CS Municipal Mediaș 16
3 BC Timba 2 Timișoara 16
4 ACS Târgu Jiu 15
5 BC SCM Timişoara 2 15
6 CSM Oradea 2 10

Faza de calificare - Grupa 2
    Pct.
1 CS Municipal Ploiești 17
2 CSO Voluntari 17
3 CSU Sibiu 2 15
4 BC Mureş Târgu Mureş 2 15
5 U BT Cluj-Napoca 2 14
6 CS Universitar Brașov 12

Faza de calificare - Grupa 3
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 23
2 CS Dinamo București 2 21
3 CSU Ştiinţa Bucureşti 20
4 CS Agronomia București 19
5 Steaua CSM EximBank 2 București 17
6 CS Universitar Ploiești 14
7 SCM U Craiova 2 12

Faza de calificare - Grupa 4
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 18
2 CN „Aurel Vlaicu” București 18
3 Rapid București 16
4 BCMU CSM 2 Pitești 14
5 CS Politehnica Iași 2 12
6 CS Phoenix Galați 2 12