CSU Asesoft Kaproni Ploiești


CSU Asesoft Kaproni Ploiești
Fondat în anul: 1998
Culori:
   alb albastru    alb albastru

Detalii echipă

Adresa: Mihai Bravu, nr 10, Judetul Prahova
Telefon: 0729/880424
Pers. Contact: Ionuț Georgescu
Fax: 0244.52.45.61
Mail: ionut@csuasesoft.ro
Web: http://www.csuasesoft.ro

Staff

Președinte: Ionuț Georgescu
Manager: Alexandru Iacobescu
Ofițer de presă: Bogdan Chitic

Sala

Sala Olimpia
Capacitate: 3500
Adresa: Ploieşti
Preț bilete:
Știri
Ionuț Georgescu: „Am regretul că Federația nu a acordat mai mult interes acestui turneu final”
Oficialul ploieștean vorbește despre turneul final al echipelor satelit din Liga I 
Formațiile din Cluj-Napoca deschid cu victorii turneul sateliților
U BT Cluj-Napoca 2 și U Cluj 2 au câștigat partidele inaugurale de la Ploiești 
CSU Asesoft Ploiești nu va mai participa la Cupa „Steaua”
Accidentările din lot i-au făcut pe oficialii ploieștenilor să renunțe la turneul amical din București 
Partizan Belgrad pierde înaintea amicalului contra celor de la Asesoft Ploiești
Rușii de la Enisey au învins-o pe Partizan cu scorul de 83-74 
Liga I, TSF Seria 1 – Negoițescu, Dumitrescu și Ene decid duelul pentru locul doi
Faur și Dogaru au avut prestații bune, dar nu au reușit să evite înfrângerea pentru Miercurea Ciuc 
Liga1M - Toate informațiile despre faza semifinală
Se cunosc participantele la Turneul Final 
Liga I, TSF Seria 1 - Ștefan Neagu: „Ținem capul sus, ne ajutăm reciproc, și pe parcurs o să vină și rezultatele”
Prahovenii au înaintea ultimului meci de la TSF un meci câștigat și unul pierdut 
Liga I, TSF - Adrian Movileanu, cel mai eficient jucător al întâlnirii dintre Ştiinţa Bucureşti şi Asesoft Ploieşti
Prahovenii au cedat partida la o diferenţă de 3 puncte 
Liga I, TSF Seria 1 – BC Miercurea Ciuc și Știința București se impun în ziua secundă a turneului
Gazda turneului, BC Miercurea Ciuc a câștigat prima partidă în acest weekend 
Liga I, TSF - Vlad Negoiţescu, cel mai eficient jucător al Ploieştiului în victoria cu Galaţi
Echipa lui Constantin Mircea a învins cu scorul de 99-75 
Liga I, TSF - Double - double pentru Ştefan Neagu
Ploieştenii au învins-o în prima zi pe CSU Galaţi 
Liga I. Victorii pentru Asesoft Kaproni și Știința în prima zi a turneului semifinal de la Miercurea Ciuc
Turneul pune fața în față formațiile din Seria 1 a Ligii I 
S-a încheiat faza a II-a din cadrul Ligii I masculine de baschet
Urmează faza semifinală a competiţiei. 
Constantin "Titi" Mircea se desparte de CSU Ploieşti
Antrenorul prahovenilor a protestat la decizia clubului de a nu face deplasarea la Cluj-Napoca. 
CSU Asesoft Kaproni nu se va deplasa la Cluj-Napoca pentru partida CS Universitatea
Președintele clubului, Ionuț Georgescu a explicat această situaţie 
CSU Asesoft Kaproni, victorie cu BC Miercurea Ciuc
Prahovenii sunt lideri în seria a 2-a din Liga I 
CSU Asesoft Kaproni învinge CS ”U” Cluj
Meciul a contat pentru prima etapă din a doua jumătate a fazei secunde din Liga 1  
CSU Asesoft Kaproni a cedat pe terenul echipei Perla Harghitei Miercurea Ciuc
Ambele formații au acumulat câte 2 eșecuri în prima jumătate a sezonului regulat din faza secundă a Ligii I 
CSU Asesoft Kaproni învinge pe Miercurea Ciuc și trece pe primul loc
Ciucanii înregistrează a doua înfrângere consecutivă 
Steaua 2 învinge Asesoft 2
Partida a încheiat etapa a 10-a din Seria B a Ligii 1 masculin 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Faza turneelor finale - Turneu final promovare
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 6
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 5
3 ABC Athletic Constanța 4
4 CN „Aurel Vlaicu” București 3

Faza turneelor finale - Turneu final sateliti
    Pct.
1 CS Dinamo București 2 6
2 BCMU CSM 2 Pitești 5
3 CSU Sibiu 2 4
4 BC Timba 2 Timișoara 3

Faza semifinala - Grupa I - A
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 24
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 24
3 CN „Aurel Vlaicu” București 23
4 ABC Athletic Constanța 22
5 CS Municipal Ploiești 22
6 CSO Voluntari 22
7 CS Municipal Sighetu Marmației 17
8 CS Municipal Mediaș 14

Faza semifinala - Grupa II - B
    Pct.
1 Rapid București 14
2 ACS Târgu Jiu 12
3 CS Universitar Brașov 11
4 CS Agronomia București 10
5 CS Universitar Ploiești 7

Faza semifinala - Grupa III - C (Sateliti)
    Pct.
1 CSU Sibiu 2 11
2 BC Timba 2 Timișoara 7
3 BC Mureş Târgu Mureş 2 5
4 BC SCM Timişoara 2 4

Faza semifinala - Grupa IV - C (Sateliti)
    Pct.
1 BCMU CSM 2 Pitești 10
2 CS Dinamo București 2 9
3 Steaua CSM EximBank 2 București 8
4 CS Politehnica Iași 2 6

Faza de calificare - Grupa 1
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 18
2 CS Municipal Mediaș 16
3 BC Timba 2 Timișoara 16
4 ACS Târgu Jiu 15
5 BC SCM Timişoara 2 15
6 CSM Oradea 2 10

Faza de calificare - Grupa 2
    Pct.
1 CS Municipal Ploiești 17
2 CSO Voluntari 17
3 CSU Sibiu 2 15
4 BC Mureş Târgu Mureş 2 15
5 U BT Cluj-Napoca 2 14
6 CS Universitar Brașov 12

Faza de calificare - Grupa 3
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 23
2 CS Dinamo București 2 21
3 CSU Ştiinţa Bucureşti 20
4 CS Agronomia București 19
5 Steaua CSM EximBank 2 București 17
6 CS Universitar Ploiești 14
7 SCM U Craiova 2 12

Faza de calificare - Grupa 4
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 18
2 CN „Aurel Vlaicu” București 18
3 Rapid București 16
4 BCMU CSM 2 Pitești 14
5 CS Politehnica Iași 2 12
6 CS Phoenix Galați 2 12