CSU Cuadripol Municipal Brașov


CSU Cuadripol Municipal Brașov
Fondat în anul:
Culori:
   Alb - Albastru    Alb - Albastru

Detalii echipă

Adresa: Str. Nicolae Bălcescu Nr.56, Braşov, Jud Braşov
Telefon: 0268.47.82.03
Pers. Contact: Calancea Dan
Fax: 0268.47.82.03
Mail: csuniv@yahoo.com

Staff

Sala

Adresa: str. Calea Bucureşti nr. 75, Braşov, jud. Braşov,
Preț bilete:
Știri
Sezonul 2008-2009, ultimul în care o echipă din 1-3 a fost eliminată de una din 6-8
CS Otopeni în 2009, respectiv BC Mureș în 2015 au avut câștig de cauză în fața unor adversare mai bine clasate în sezonul regulat 
Liviu Dumitru a ajuns la CSU Cuadripol Brașov
Veteranul în vârstă de 35 de ani își continuă cariera în liga secundă 
Știința București, a cincea victorie în L1M
Bucureștenii au trecut de CSU Cuadripol și s-au instalat pe primul loc în Seria B 
CSU Asesoft Kaproni se impune în deplasarea de la Brașov
Prahovenii au pierdut un singur meci în actualul sezon 
Concordia 2, o nouă victorie în L1M
În etapa a III-a a competiției, ilfovenii au învins pe CSU Cuadripol Brașov 
CSU Cuadripol: ”Vrem să creștem jucătorii și să promovăm în 3-4 ani!”
Eugen Roșu spune că echipa sa va ținti promovarea abia peste 3-4 ani 
Cuadripol câștigă derby-ul Brașovului
Cinci jucători de la învingători au marcat peste 10 puncte 
WOPA acuză arbitrajul din partida cu CSU Cuadripol
Brașovenii s-au impus cu 73 - 68 
CSU Cuadripol se impune în fața WOPA
Partida este una restantă din etapa a IIIa a L1M 
Vabova câștigă detașat derby-ul cu Cuadripol BV.
Samoilă și Rotaru au fost cei mai buni marcatori din cele două tabere 
Fă reclamă firmei tale pe pagina echipei de baschet din oraș!
Topul echipelor în funcție de numărul de accesări al paginilor TotalBaschet.ro 
Meciul dintre CSU Cuadripol și WOP Arad a fost amânat
Arădenii sunt cei care au solicitat amânarea partidei 
Dan Calancea: ”L1M trebuie să însemne acumulare de experință!”
Antrenorul spune că CSU Brașov va ataca promovarea în LNBM peste două sezoane 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Faza semifinala - Grupa I - A
    Pct.
1 CS Municipal Ploiești 9
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 8
3 CS Municipal Sighetu Marmației 8
4 CS Cuza Sport Brăila 7
5 CS Municipal Mediaș 6
6 CN „Aurel Vlaicu” București 5
7 ABC Athletic Constanța 4
8 CSO Voluntari București 4

Faza semifinala - Grupa II - B
    Pct.
1 ACS 4 Sports Agronomia București 4
2 Rapid București 2
3 CS Universitar Brașov 2
4 CS Universitar Ploiești 1
5 ACS Târgu Jiu 0

Faza semifinala - Grupa III - C (Sateliti)
    Pct.
1 BC Mureş Târgu Mureş 2 2
2 BC Timba 2 Timișoara 1
3 CSU Sibiu 2 0
4 BC SCM Timişoara 2 0

Faza semifinala - Grupa IV - C (Sateliti)
    Pct.
1 CS Dinamo București 2 2
2 BCMU CSM 2 Pitești 2
3 Steaua CSM EximBank 2 București 1
4 CS Politehnica Iași 2 1

Faza de calificare - Grupa 1
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 18
2 CS Municipal Mediaș 16
3 BC Timba 2 Timișoara 16
4 ACS Târgu Jiu 15
5 BC SCM Timişoara 2 15
6 CSM Oradea 2 10

Faza de calificare - Grupa 2
    Pct.
1 CS Municipal Ploiești 17
2 CSO Voluntari București 17
3 CSU Sibiu 2 15
4 BC Mureş Târgu Mureş 2 15
5 U BT Cluj-Napoca 2 14
6 CS Universitar Brașov 12

Faza de calificare - Grupa 3
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 23
2 CS Dinamo București 2 21
3 CSU Ştiinţa Bucureşti 20
4 ACS 4 Sports Agronomia București 19
5 Steaua CSM EximBank 2 București 17
6 CS Universitar Ploiești 14
7 SCM U Craiova 2 12

Faza de calificare - Grupa 4
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 18
2 CN „Aurel Vlaicu” București 18
3 Rapid București 16
4 BCMU CSM 2 Pitești 14
5 CS Politehnica Iași 2 12
6 CS Phoenix Galați 2 12