Gaz Metan Mediaş 2


Gaz Metan Mediaş 2
Fondat în anul:
Culori:
   Alb - Negru    Alb - Negru

Detalii echipă

Adresa: Piata Regele Ferdinand Nr.12, Medias
Telefon: 0269/844623
Fax: 0269/844623
Web: http://www.gaz-metan-medias.ro

Staff

Sala

Sala Sporturilor Mediaş Sala Sporturilor Mediaş
Capacitate: 461
Adresa: str. Lotrului, FN, Mediaş
Preț bilete:
Știri
Liga 1M - CSMU 2 Oradea obţine prima victorie stagională
Bihorenii au treceut pe teren propriu de CS Gaz Metan Mediaş 2. 
BC Miercurea Ciuc învinge Gaz Metan 2
Ciucanii au ajuns la a șaptea victorie consecutivă în L1M 
”U” continuă seria victoriilor
Clujenii au trecut de Gaz Metan 2 la capătul unui meci echilibrat doar în primul sfert 
Marcatorii WOP LPS Arad în partida cu Gaz Metan Mediaș
Meciul, restanță din etapa a III-a, s-a desfășurat vineri, 15 noiembrie 
Gaz Metan 2 trece fără probleme de CS 4You Bistrița
Solopa și Funar au marcat 60 din cele 83 de puncte ale medieșenilor 
Universitatea Cluj învinge Gaz Metan 2 la capătul unui meci echilibrat
Gazdele s-au impus cu scorul de 81-77 
Fă reclamă firmei tale pe pagina echipei de baschet din oraș!
Topul echipelor în funcție de numărul de accesări al paginilor TotalBaschet.ro 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Faza semifinala - Grupa I - A
    Pct.
1 CSU Ştiinţa Bucureşti 9
2 ABC Athletic Constanța 8
3 CS Municipal Ploiești 7
4 CS Cuza Sport Brăila 6
5 CS Municipal Sighetu Marmației 6
6 CN „Aurel Vlaicu” București 6
7 CSO Voluntari București 5
8 CS Municipal Mediaș 4

Faza semifinala - Grupa II - B
    Pct.
1 ACS 4 Sports Agronomia București 5
2 ACS Târgu Jiu 4
3 Rapid București 2
4 CS Universitar Ploiești 2
5 CS Universitar Brașov 2

Faza semifinala - Grupa III - C (Sateliti)
    Pct.
1 BC Mureş Târgu Mureş 2 5
2 BC Timba 2 Timișoara 5
3 CSU Sibiu 2 3
4 BC SCM Timişoara 2 2

Faza semifinala - Grupa IV - C (Sateliti)
    Pct.
1 CS Dinamo București 2 7
2 Steaua CSM EximBank 2 București 5
3 BCMU CSM 2 Pitești 4
4 CS Politehnica Iași 2 2

Faza de calificare - Grupa 1
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 18
2 CS Municipal Mediaș 16
3 BC Timba 2 Timișoara 16
4 ACS Târgu Jiu 15
5 BC SCM Timişoara 2 15
6 CSM Oradea 2 10

Faza de calificare - Grupa 2
    Pct.
1 CS Municipal Ploiești 17
2 CSO Voluntari București 17
3 CSU Sibiu 2 15
4 BC Mureş Târgu Mureş 2 15
5 U BT Cluj-Napoca 2 14
6 CS Universitar Brașov 12

Faza de calificare - Grupa 3
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 23
2 CS Dinamo București 2 21
3 CSU Ştiinţa Bucureşti 20
4 ACS 4 Sports Agronomia București 19
5 Steaua CSM EximBank 2 București 17
6 CS Universitar Ploiești 14
7 SCM U Craiova 2 12

Faza de calificare - Grupa 4
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 18
2 CN „Aurel Vlaicu” București 18
3 Rapid București 16
4 BCMU CSM 2 Pitești 14
5 CS Politehnica Iași 2 12
6 CS Phoenix Galați 2 12