U BT Cluj-Napoca


U BT Cluj-Napoca
Fondat în anul: 2006
Culori:
   Alb - Negru    Alb - Negru

Detalii echipă

Adresa: Splaiul Independenţei, Nr. 6, Cluj-Napoca, Cluj;
Telefon: 0364-265326
Pers. Contact: Ionela Haba 0748-552996
Fax: 0364-265326
Mail: office@u-mobitelco.ro
Web: http://www.u-mobitelco.ro/

Staff

Președinte: Marius Bojiță
Director Executiv: Mircea Cristescu
Ofițer de presă: Ionela Haba
Doctor: Adrian Resteman

Sala

Sala Polivalentă Cluj-Napoca Sala Polivalentă Cluj-Napoca
Capacitate: 7000
Adresa: Aleea Stadionului F.N
Preț bilete: 10 RON
Știri
SURSE. Patrick Richard este noul jucător al lui U-BT Cluj-Napoca
Baschetbalistul american a evoluat în cele mai puternice campionate ale Europei 
Primele declarații ale noilor jucători de la U-BT Cluj Napoca
Ce au avut de spus Karlo Žganec şi Artis Ate 
U-BT Cluj l-a adus pe fundașul Artis Ate (VIDEO)
Internaționalul leton vine de la VEF Riga 
Karlo Zganec este noul jucător al lui U-BT Cluj
Zganec este de patru ori campion al Croației, alături de Cedevita Zagreb 
CSU Sibiu va juca în faza grupelor în FIBA Europe Cup, U-BT Cluj va evolua în turul preliminar
Care sunt potențialii adversari ai clujenilor în competiția europeană 
Kyndall Dykes a anunțat transferul la Beirut Club
Mai mulți foști adversari și coechipieri din LNBM au ținut să îl felicite 
U-BT Cluj va evolua în FIBA Europe Cup, alături de vicecampioana BC CSU Sibiu
SCM U Craiova nu va merge în competițiile europene 
Vlad Moldoveanu nu va continua la U BT Cluj-Napoca
Mesajul transmis de internaționalul român: „“U” va avea întotdeauna un loc special în inima mea” 
Kyndall Dykes pleacă de la U-BT Cluj și va juca în Liban
Veteranul american va evolua pentru trupa lui Miodrag Perisic – Surse 
Nandor Kuti și-a prelungit înțelegerea cu U-BT Cluj-Napoca
Andrei Calnicenco va continua și el alături de clujeni 
Mihai Silvășan: „Domnul Vujosevic este unul dintre cei mai mari antrenori europeni”
Fostul tehnician al lui U-BT Cluj-Napoca susține că această alegere este benefică pentru întreg baschetul românesc 
Dusko Vujosevic: „U-BT mi-a dovedit că este un club serios, cu ambiții mari”
Noul antrenor al clujenilor a susținut că a primit informații despre club și de la fostul său elev, Aleksandar Rasic 
Lovitură de imagine dată de U-BT Cluj: Dusko Vujosevic – noul antrenor coordonator
Mihai Silvășan revine în angrenajul echipei, din funcția de antrenor secund. Branko Cuic – noul director executiv sportiv 
Ștefan Grasu și Modibo Diaby, în primii 10 jucători din lume la categoria lor de vârstă
Cei doi baschetbaliști de la Dinamo Știința și U-BT Cluj apar în topul făcut de site-ul eurobasket.com 
Andrei Calnicenco reușește cea mai bună prestație stagională în victoria cu SCM U Craiova
Jucătorul născut în Republica Moldova a fost principalul marcator al echipei sale 
Dorin Pintea: „Rămâne un gust amar că nu am reușit să jucăm finala”
Antrenorul interimar al lui U-BT Cluj-Napoca a avut și un mesaj după retragerea lui Aleksandar Rasic 
U-BT Cluj-Napoca o învinge pe SCM U Craiova și cucerește medaliile de bronz
Trupa ardeleană se impune în număr minim de meciuri și repetă performanța sezonului anterior 
U-BT Cluj Napoca se impune în primul meci din seria contra SCM U Craiova
Nana Foulland și Darrin Dorsey au fost principalii realizatori ai gazdelor 
Bobo Pintea, antrenor interimar al lui U-BT Cluj, după demisia lui Mihai Silvășan
Branko Cuic rămâne în continuare directorul tehnic al grupării ardelene 
Care este programul finalei mici a Ligii Naționale de Baschet Masculin
U-BT Cluj-Napoca și SCM Universitatea Craiova luptă pentru medaliile de bronz, în direct la FRBTV 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Locurile 17-21 - Grupa A
    Pct.
1 CS Agronomia București 7
2 Rapid București 7
3 ACS Târgu Jiu 6
4 CS Universitatea Cluj 5
5 CN „Aurel Vlaicu” București 5

Locurile 9-16 -  Locurile 9-12
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 4
3 CS Municipal Mediaș 2
4 CSM Târgu Mureș 2

Locurile 9-16 -  Locurile 13-16
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 4
2 CS Municipal Sighetu Marmației 4
3 CSM Focșani 2
4 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2

Locurile 9-16 -  Grupa 9-16
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Târgu Mureș 4
3 CS Municipal Mediaș 4
4 CSM Phoenix Galaţi 4
5 ABC Athletic Constanța 2
6 CS Municipal Sighetu Marmației 2
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2
8 CSM Focșani 2

Locurile 9-16 -  Locurile 9-10
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 2

Locurile 9-16 - Locurile 11-12
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 4
2 CS Municipal Mediaș 2

Locurile 9-16 - Locurile 13-14
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 2
2 ABC Athletic Constanța 1

Locurile 9-16 - Locurile 15-16
    Pct.
1 CSM VKSC Miercurea Ciuc 4
2 CSM Focșani 2

Playoff -  Sferturi de finală
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 0
CSM CSU Oradea 3
 
SCM Timișoara 2
SCM Universitatea Craiova 3
 
CSA Steaua București 0
U BT Cluj-Napoca 3
 
BC CSU Sibiu 3
CS Dinamo Știința Bucureşti 1

Playoff -  Semifinale
  MC
BC CSU Sibiu 3
SCM Universitatea Craiova 1
 
CSM CSU Oradea 3
U BT Cluj-Napoca 1

Playoff -  Finala
  MC
CSM CSU Oradea 3
BC CSU Sibiu 1

Playoff -  Finala mica
  MC
SCM Universitatea Craiova 0
U BT Cluj-Napoca 2

Playoff -  Locurile 5-8
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 2
CSA Steaua București 1
 
SCM Timișoara 2
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Playoff -  Locurile 5-6
  MC
SCM Timișoara 1
BCM U FC Argeș Pitești 1

Playoff - Locurile 7-8
  MC
CSA Steaua București 2
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Faza a II-a -  Grupa Roșie
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 42
2 U BT Cluj-Napoca 41
3 CSM CSU Oradea 39
4 SCM Universitatea Craiova 36
5 SCM Timișoara 34
6 BCM U FC Argeș Pitești 34

Faza a II-a -  Grupa Galbenă
    Pct.
1 CSA Steaua București 18
2 CS Dinamo Știința Bucureşti 18
3 CSO Voluntari 18
4 CSM Phoenix Galaţi 14
5 CS Municipal Mediaș 11
6 ABC Athletic Constanța 11

Faza a II-a - Grupa Albastră
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 54
2 CS Municipal Sighetu Marmației 46
3 CSM Focșani 45
4 ACS Târgu Jiu 41
5 CSM VKSC Miercurea Ciuc 40
6 Rapid București 39

Faza a II-a - Grupa Verde
    Pct.
1 CS Agronomia București 31
2 CS Universitatea Cluj 27
3 CN „Aurel Vlaicu” București 26

Faza I - Grupa A
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 25
2 U BT Cluj-Napoca 25
3 SCM Universitatea Craiova 24
4 CSM CSU Oradea 23
5 BCM U FC Argeș Pitești 20
6 SCM Timișoara 19
7 CSA Steaua București 18
8 CS Dinamo Știința Bucureşti 13

Faza I - Grupa B
    Pct.
1 CSO Voluntari 22
2 CS Municipal Mediaș 19
3 ABC Athletic Constanța 18
4 CS Cuza Sport Brăila 11

Faza I - Grupa C
    Pct.
1 CSM Phoenix Galaţi 35
2 CSM Târgu Mureș 35
3 CS Municipal Sighetu Marmației 31
4 CSM Focșani 29
5 ACS Târgu Jiu 29
6 Rapid București 26
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 25
8 CS Agronomia București 22
9 CS Universitatea Cluj 19
10 CN „Aurel Vlaicu” București 19

Supercupa 2018 - Supercupa 2018
    Pct.
1 U BT Cluj-Napoca 2
2 CSM CSU Oradea 1