CS Universitatea Cluj


CS Universitatea Cluj
Fondat în anul:
Culori:
   alb-negru    alb-negru

Detalii echipă

Telefon: 0264592249
Mail: csuniversitateacluj@yahoo.com
Web: http://www.ucluj.ro/baschet-masculin

Staff

Președinte: Ovidiu Vasu
Ofițer de presă: Monica Mihoc

Sala

Sala "Horia Demian" Sala "Horia Demian"
Capacitate: 2525
Adresa: Splaiul Independenţei nr. 6, Cluj-Napoca, Cluj;
Preț bilete:
Știri
CN „Aurel Vlaicu” București învinge pe CS Universitatea Cluj
CN „Aurel Vlaicu” București învinge pe CS Universitatea Cluj la o diferenţă de 3 puncte 
CSM Târgu Mureș învinge pe CS Universitatea Cluj
CSM Târgu Mureș învinge pe CS Universitatea Cluj la o diferenţă de 47 puncte 
CSM Phoenix Galaţi învinge pe CS Universitatea Cluj
CSM Phoenix Galaţi învinge pe CS Universitatea Cluj la o diferenţă de 54 puncte 
Universitatea Cluj, la prima victorie din actuala stagiune în Grupa Valorică C
„Șepcile roșii” au trecut de „elevii” de la Aurel Vlaicu  
CS Universitatea Cluj învinge pe CN „Aurel Vlaicu” București
CS Universitatea Cluj învinge pe CN „Aurel Vlaicu” București la o diferenţă de 30 puncte 
CSM VKSC Miercurea Ciuc învinge pe CS Universitatea Cluj
CSM VKSC Miercurea Ciuc învinge pe CS Universitatea Cluj la o diferenţă de 19 puncte 
CSM Focșani învinge pe CS Universitatea Cluj
CSM Focșani învinge pe CS Universitatea Cluj la o diferenţă de 27 puncte 
ACS Târgu Jiu învinge pe CS Universitatea Cluj
ACS Târgu Jiu învinge pe CS Universitatea Cluj la o diferenţă de 4 puncte 
CS Agronomia București învinge pe CS Universitatea Cluj
CS Agronomia București învinge pe CS Universitatea Cluj la o diferenţă de 17 puncte 
Rapid București învinge pe CS Universitatea Cluj
Rapid București învinge pe CS Universitatea Cluj la o diferenţă de 30 puncte 
CS Municipal Sighetu Marmației învinge pe CS Universitatea Cluj
CS Municipal Sighetu Marmației învinge pe CS Universitatea Cluj la o diferenţă de 9 puncte 
CSM Târgu Mureș învinge pe CS Universitatea Cluj
CSM Târgu Mureș învinge pe CS Universitatea Cluj la o diferenţă de 61 puncte 
CSM Phoenix Galaţi învinge pe CS Universitatea Cluj
CSM Phoenix Galaţi învinge pe CS Universitatea Cluj la o diferenţă de 49 puncte 
CN „Aurel Vlaicu” București învinge pe CS Universitatea Cluj
CN „Aurel Vlaicu” București învinge pe CS Universitatea Cluj la o diferenţă de 11 puncte 
CSM Târgu Mureș rămâne neînvinsă în grupa valorică C a LNBM
Etapa cu numărul 6 s-a desfășurat astăzi, 7 noiembrie 
Rapid București învinge pe CS Universitatea Cluj
Rapid București învinge pe CS Universitatea Cluj la o diferenţă de 20 puncte 
CSM VKSC Miercurea Ciuc învinge pe CS Universitatea Cluj
CSM VKSC Miercurea Ciuc învinge pe CS Universitatea Cluj la o diferenţă de 11 puncte 
ACS Târgu Jiu învinge pe CS Universitatea Cluj
ACS Târgu Jiu învinge pe CS Universitatea Cluj la o diferenţă de 32 puncte 
CSM Focșani învinge pe CS Universitatea Cluj
CSM Focșani învinge pe CS Universitatea Cluj la o diferenţă de 34 puncte 
CS Agronomia București învinge pe CS Universitatea Cluj
CS Agronomia București învinge pe CS Universitatea Cluj la o diferenţă de 28 puncte 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Locurile 17-21 - Grupa A
    Pct.
1 CS Agronomia București 7
2 Rapid București 7
3 ACS Târgu Jiu 6
4 CS Universitatea Cluj 5
5 CN „Aurel Vlaicu” București 5

Locurile 9-16 -  Locurile 9-12
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 4
3 CS Municipal Mediaș 2
4 CSM Târgu Mureș 2

Locurile 9-16 -  Locurile 13-16
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 4
2 CS Municipal Sighetu Marmației 4
3 CSM Focșani 2
4 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2

Locurile 9-16 -  Grupa 9-16
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Târgu Mureș 4
3 CS Municipal Mediaș 4
4 CSM Phoenix Galaţi 4
5 ABC Athletic Constanța 2
6 CS Municipal Sighetu Marmației 2
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2
8 CSM Focșani 2

Locurile 9-16 -  Locurile 9-10
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 2

Locurile 9-16 - Locurile 11-12
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 4
2 CS Municipal Mediaș 2

Locurile 9-16 - Locurile 13-14
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 2
2 ABC Athletic Constanța 1

Locurile 9-16 - Locurile 15-16
    Pct.
1 CSM VKSC Miercurea Ciuc 4
2 CSM Focșani 2

Playoff -  Sferturi de finală
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 0
CSM CSU Oradea 3
 
SCM Timișoara 2
SCM Universitatea Craiova 3
 
CSA Steaua București 0
U BT Cluj-Napoca 3
 
BC CSU Sibiu 3
CS Dinamo Știința Bucureşti 1

Playoff -  Semifinale
  MC
BC CSU Sibiu 3
SCM Universitatea Craiova 1
 
CSM CSU Oradea 3
U BT Cluj-Napoca 1

Playoff -  Finala
  MC
CSM CSU Oradea 3
BC CSU Sibiu 1

Playoff -  Finala mica
  MC
SCM Universitatea Craiova 0
U BT Cluj-Napoca 2

Playoff -  Locurile 5-8
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 2
CSA Steaua București 1
 
SCM Timișoara 2
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Playoff -  Locurile 5-6
  MC
SCM Timișoara 1
BCM U FC Argeș Pitești 1

Playoff - Locurile 7-8
  MC
CSA Steaua București 2
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Faza a II-a -  Grupa Roșie
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 42
2 U BT Cluj-Napoca 41
3 CSM CSU Oradea 39
4 SCM Universitatea Craiova 36
5 SCM Timișoara 34
6 BCM U FC Argeș Pitești 34

Faza a II-a -  Grupa Galbenă
    Pct.
1 CSA Steaua București 18
2 CS Dinamo Știința Bucureşti 18
3 CSO Voluntari 18
4 CSM Phoenix Galaţi 14
5 CS Municipal Mediaș 11
6 ABC Athletic Constanța 11

Faza a II-a - Grupa Albastră
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 54
2 CS Municipal Sighetu Marmației 46
3 CSM Focșani 45
4 ACS Târgu Jiu 41
5 CSM VKSC Miercurea Ciuc 40
6 Rapid București 39

Faza a II-a - Grupa Verde
    Pct.
1 CS Agronomia București 31
2 CS Universitatea Cluj 27
3 CN „Aurel Vlaicu” București 26

Faza I - Grupa A
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 25
2 U BT Cluj-Napoca 25
3 SCM Universitatea Craiova 24
4 CSM CSU Oradea 23
5 BCM U FC Argeș Pitești 20
6 SCM Timișoara 19
7 CSA Steaua București 18
8 CS Dinamo Știința Bucureşti 13

Faza I - Grupa B
    Pct.
1 CSO Voluntari 22
2 CS Municipal Mediaș 19
3 ABC Athletic Constanța 18
4 CS Cuza Sport Brăila 11

Faza I - Grupa C
    Pct.
1 CSM Phoenix Galaţi 35
2 CSM Târgu Mureș 35
3 CS Municipal Sighetu Marmației 31
4 CSM Focșani 29
5 ACS Târgu Jiu 29
6 Rapid București 26
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 25
8 CS Agronomia București 22
9 CS Universitatea Cluj 19
10 CN „Aurel Vlaicu” București 19

Faza turneelor finale - Turneu final promovare
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 6
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 5
3 ABC Athletic Constanța 4
4 CN „Aurel Vlaicu” București 3

Faza turneelor finale - Turneu final sateliti
    Pct.
1 CS Dinamo București 2 6
2 BCMU CSM 2 Pitești 5
3 CSU Sibiu 2 4
4 BC Timba 2 Timișoara 3

Faza semifinala - Grupa I - A
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 24
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 24
3 CN „Aurel Vlaicu” București 23
4 ABC Athletic Constanța 22
5 CS Municipal Ploiești 22
6 CSO Voluntari 22
7 CS Municipal Sighetu Marmației 17
8 CS Municipal Mediaș 14

Faza semifinala - Grupa II - B
    Pct.
1 Rapid București 14
2 ACS Târgu Jiu 12
3 CS Universitar Brașov 11
4 CS Agronomia București 10
5 CS Universitar Ploiești 7

Faza semifinala - Grupa III - C (Sateliti)
    Pct.
1 CSU Sibiu 2 11
2 BC Timba 2 Timișoara 7
3 BC Mureş Târgu Mureş 2 5
4 BC SCM Timişoara 2 4

Faza semifinala - Grupa IV - C (Sateliti)
    Pct.
1 BCMU CSM 2 Pitești 10
2 CS Dinamo București 2 9
3 Steaua CSM EximBank 2 București 8
4 CS Politehnica Iași 2 6

Faza de calificare - Grupa 1
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 18
2 CS Municipal Mediaș 16
3 BC Timba 2 Timișoara 16
4 ACS Târgu Jiu 15
5 BC SCM Timişoara 2 15
6 CSM Oradea 2 10

Faza de calificare - Grupa 2
    Pct.
1 CS Municipal Ploiești 17
2 CSO Voluntari 17
3 CSU Sibiu 2 15
4 BC Mureş Târgu Mureş 2 15
5 U BT Cluj-Napoca 2 14
6 CS Universitar Brașov 12

Faza de calificare - Grupa 3
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 23
2 CS Dinamo București 2 21
3 CSU Ştiinţa Bucureşti 20
4 CS Agronomia București 19
5 Steaua CSM EximBank 2 București 17
6 CS Universitar Ploiești 14
7 SCM U Craiova 2 12

Faza de calificare - Grupa 4
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 18
2 CN „Aurel Vlaicu” București 18
3 Rapid București 16
4 BCMU CSM 2 Pitești 14
5 CS Politehnica Iași 2 12
6 CS Phoenix Galați 2 12