Capacitate: 1500
Adresa: Piața Sporturilor FN, Arad, Jud. Arad
Preț bilete: 5 RON
Știri
ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe și FCC ICIM Arad își dispută din nou locul în finala LNBF după 5 ani
Alb-verzile caută a 5-a finală la rând, în timp ce arădencele n-au mai ajuns în ultimul act din 2014
Ocupantele podiumului LNBF de anul trecut sunt din nou în semifinale
FCC ICIM Arad este singura noutate din penultimul act față de ediția precedentă
Bogdan Bulj: „Am crezut tot timpul că putem reveni. Am câștigat meciul ca o echipă”
FCC ICIM Arad s-a calificat în semifinalele LNBF după ce a revenit de la -21 în meciul trei de la Târgoviște
FCC ICIM Arad se califică în semifinalele LNBF după 3-0 cu CSM Târgoviște
Arădencele au câștigat meciul trei după ce au fost conduse cu 21 de puncte
Seria de play-off dintre CSM Târgoviște și FCC ICIM Arad se mută pe terenul dâmbovițencelor
Arădencele sunt la un pas de calificarea în semifinale după cele două victorii de acasă
Destiny Williams după meciul doi din play-off: „Am jucat mult mai bine ca echipă. Nu o să se dea bătute ușor”
Bogdan Bulj: „Am schimbat din nou apărarea. Poate s-a făcut diferența cu două jucătoare de interior”
FCC ICIM Arad se impune și în meciul doi cu CSM Târgoviște, ducând scorul la 2-0 în seria de play-off
Galben-albastrele au dominat sub panou în repriza secundă, când oaspetele au marcat doar 7 puncte
Bogdan Bulj: „A fost un meci nebun. Am înscris puncte ușoare pe tranziție în repriza a doua”
FCC ICIM Arad a deschis cu un succes seria de play-off cu CSM Târgoviște
Marta Fodor: „La început am jucat separat. Ne-am dat seama că doar împreună putem să câștigăm”
Extrema a înscris puncte importante pentru revenirea lui FCC ICIM Arad în finalul cu CSM Târgoviște
FCC ICIM Arad preia conducerea după primul meci cu CSM Târgoviște din play-off
Oaspetele au condus 28 de minute, dar gazdele au revenit în final și au câștigat un joc intens și disputat
Bogdan Bulj: „E important să jucăm bine în defensivă şi să le blocăm cât mai bine pe Stoenescu şi Poole”
Brankica Hadzovic: „Sunt la Arad de 4 sezoane. Parcă suntem mai aproape ca niciodată de calificare în semifinală”
FCC ICIM Arad și CSM Târgoviște deschid play-off-ul LNBF miercuri la Sala Victoria
Cele două echipe și-au împărțit victoriile în cele patru dueluri din acest sezon
LNBF: Programul primelor meciuri din turul 1 de play-off
Zilele de disputare au fost modificate față de cele stabilite inițial
VIDEO. FCC ICIM Arad, clip de promovare pentru meciurile din play-off cu CSM Târgoviște
Primele dueluri din sferturile de finală ale LNBF au loc miercuri și vineri
Brankica Hadzovic, din nou coșghetera celor de la FCC ICIM Arad
Sârboaica a fost urmată de Williams, cu un nou double-double, și Mercea în victoria cu Phoenix Știința
Bogdan Bulj: „A fost o victorie bună pentru noi. Echipa mea a făcut multe greșeli în apărare”
FCC ICIM Arad și-a asigurat locul 4 înainte de play-off după victoria cu Phoenix Știința Constanța
FCC ICIM Arad urcă pe locul 4 înainte de play-off după rezultatele din ultima etapă a Grupei Roșii
Arădencele au câștigat fără emoții acasă cu Phoenix Știința
FCC ICIM Arad și Phoenix Știința Constanța, la a doua confruntare directă
Rezultatul acestui joc poate produce schimbări în clasament doar în funcție de primul meci al rundei
Se cunosc duelurile din primul tur al play-off-ul LNBF după rezultatele din penultima etapă
Singura incertitudine: cine va avea avantajul terenului propriu între CSM Târgoviște și FCC ICIM Arad
LNBF MVP – Etapa 13, F2: Destiny Williams
Pivotul a avut o contribuție importantă în atac și în apărare în victoria surpriză a lui FCC ICIM Arad cu CSM Satu Mare