CSU Asesoft Ploiești are o nouă siglă


Prahovenii vor juca în EuroCup având un logo nou

 

CSU Ploiești a prezentat noua siglă. Unul dintre suporterii formației campioane, Claudiu Arsene, a creeat noul logo al grupării prahovene.

Acesta va fi prezent, în viitorul sezon, pe toate echipamentele de joc şi de prezentare la toate grupele clubului.

Ne-am tot gândit, pe parcursul ultimelor ediţii, să apelăm la o nouă siglă, care să aibă un mai mare impact asupra imaginii clubului în Liga Naţională, dar şi în cupele europene. Ca format, logoul nostru se apropie de cel al lui Dallas Mavericks, campioana NBA din 2011. Sperăm să le călcam pe urme texanilor” a precizat Ionuț Georgescu, președintele CSU Asesoft Ploiești, pentru site-ul oficial al echipei.



Adrian Micinic / 05 July 2013 / 10:30


Galerie foto


tme naravul
0 
Dar naravul cind il veti schimba? 
05 July 2013 10:54
Tiger Versiunea gresit
0 
Adevaratul logo aici: http://oi40.tinypic.com/2vk1fg5.jpg 
05 July 2013 11:49
highflyer si eu sper sa le calcati pe urme lui mavs
0 
...sezonul trecut nu s-au calificat in playoffs 
05 July 2013 12:16
0 
Genial! :))) Sustin si eu ca adevaratul logo este acesta! :
http://tinypic.com/view.php?pic=2vk1fg5&s=5 
05 July 2013 12:45
0 
Copiatul era obligatoriu?
 
05 July 2013 14:00
unbaiat Sigla
0 
Poate gusturile nu se discuta, dar dupa ce e ca e copiat e si oribil. Este totusi un club mare. Cum sa te prezinti cu chestia aia?! 
05 July 2013 18:42
tiger76 @Tiger
0 
Supper tare Tiger! Bravo! Asa este, acesta ar trebui sa fie logo-ul lor: http://oi40.tinypic.com/2vk1fg5.jpg 
05 July 2013 23:33

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
CSM CSU Oradea câștigă clar în Trivale
Elevii lui Cristian Achim au avut un sfert trei de excepție, în care au marcat 43 de puncte 
CSM CSU Oradea învinge pe BCM U FC Argeș Pitești
CSM CSU Oradea învinge pe BCM U FC Argeș Pitești la o diferenţă de 20 puncte 
CSM VKSC Miercurea Ciuc învinge pe CS Agronomia București
CSM VKSC Miercurea Ciuc învinge pe CS Agronomia București la o diferenţă de 8 puncte 
CSM Phoenix Galaţi învinge pe CS Universitatea Cluj
CSM Phoenix Galaţi învinge pe CS Universitatea Cluj la o diferenţă de 49 puncte 
Monyea Pratt a fost cel mai bun marcator al lui BC CSU Sibiu în derby-ul cu U-BT Cluj-Napoca
Patru sibieni au înscris împreună 68 de puncte 
CS Municipal Sighetu Marmației învinge pe Rapid București
CS Municipal Sighetu Marmației învinge pe Rapid București la o diferenţă de 13 puncte 
Daniel Ioniță: „Putem face o surpriză plăcută”
Tânărul baschetbalist al lui Dinamo a comentat duelul cu Steaua, echipă la care și-a petrecut junioratul 
Vlad Negoițescu: „Este evident că am fost sau suntem puțin obosiți”
CSA Steaua caută să iasă din forma proastă în duelul cu Dinamo Știința 
Justas Tamulis: „A fost o plăcere să jucăm într-o asemenea atmosferă”
Lituanianul a fost încântat de atmosfera creată de fanii sibieni la meciul cu U BT Cluj-Napoca 
Derby al Capitalei fără strălucire, între CSA Steaua și Dinamo Știința
Cele două formații bucureștene sunt în criză de formă 
Renan Foarte slabi.
0 
Oradea superioara, dar sa primesti 101 pct acasa, e rusinos. Sa iei 43 de pct in sfertul 3, cred ca e si o problemă de pregătire fizică. Nu ne aparam deloc, nu există determinare. La începutul sezonului credeam ca vom avea banca lungă dar Paliciuc si Orbeanu i am adus sa i tinem pe bancă, mai bine adoptam strategia Craiovei, cu 6 jucatori u23. Jeremic ori e intr o scadere de forma, ori nu stim sa l jucăm, nu i motorul echipei, cum era la Timisoara. Mă asteptam la un lot mult mai bine alcatuit. Cred că daca nu schimbam ceva cat mai repede, același loc 6 il vom ocupa. 
click pt. Articol 17 November 2018 19:03
0 
Un hot și un mincinos. Un nevertebrat, fara caracter , fara personalitate, fara nici un alt scop decât cel de a spala banii celor care l-au pus în funcție. 
click pt. Articol 17 November 2018 09:11
romeovura Sarcasm
0 
Până la capăt emană acest personaj. Nu înțeleg de ce nu vrea termine cu trecutul, ci se așează pe prezent. Ar fi frumos să închidă capitolul trecut și să găsească soluții pentru cele prezente, dar eu cred că dorește să nu plătească datoriile din trecut, iar cele de acum probleme de care vorbește ,dacă se poate sa nu onoreze. Rușine , eu cred că vrea să îngroape baschetul in Timișoara cu aceste"mici-mari" și repetate ocolișuri. 
click pt. Articol 17 November 2018 01:19
0 
Ma bucur ca jucatorii au fost foarte concentrati azi si am avut procentaj de 88% la libere. A cantarit mult la scorul final... nu tin minte alt meci in care sa fi avut procentaj asa de bun. 
click pt. Articol 17 November 2018 00:30
0 
sa speram ca Marinov isi revine. Fara el suntem slabi in ceea ce priveste (macar!) ducerea mingii in terenul advers. 
click pt. Articol 17 November 2018 00:15
gyke ...
0 
Chiar nu vreau să dau celebra placă cu "aceeași mizerie", dar calitatea oamenilor politici sibieni, indiferent de ce parte a spectrului s-ar afla, lasă foarte mult de dorit. Viziunea lor nu o depășește pe cea a unui administrator de bloc. De aici și așteptările noastre nu pot fi foarte sus. Și să știi că și teza asta cu ardelenii s-ar putea dovedi un mit, deși mai avem un Boc sau Bolojan care îl întrețin...  
click pt. Articol 17 November 2018 00:11
gyke De acord
0 
Atunci când vom reuși să avem prestații ca cea de azi și în deplasare, atunci vom fi cu adevărat o echipă cu pretenții la medalii.  
click pt. Articol 16 November 2018 23:29
trancer Sb Cj
0 
Victorie fără dubiu a Sibiului, care a fost net peste Cluj ca și intensitate a jocului și dorința de victorie. Norocul nostru si al celorlalte echipe din campionat este ca în deplasare sibienii sunt mielușei. Clujul fără Moldoveanu și apoi Marinov (și în continuare cu un inutil Silvasan) nu putea emite pretentii. Superba atmosfera, pătată ca de obicei de cei câțiva cretini fotbaliști care se exprima grosolan chiar dacă Silvasan sau Torok au greșit. 
click pt. Articol 16 November 2018 23:12
razv-an Torok
0 
Din pacate trece printr-o forma sportiva nu f buna. De altfel e o exemplificare a expresiei "neputinta naste violenta" 
click pt. Articol 16 November 2018 23:00
gyke Ahahaha
0 
Ia uite un pui de Tudorel... Cum îi învață el pe judecătorii elvețieni cum trebuie judecat. Ce gunoi de om Tritoiu ăsta, pe bune, nu încetez să mă mai mir... Iar FRB îi permite să-și facă de cap.  
click pt. Articol 16 November 2018 22:26