Cine sunt câștigătorii concursului „6 Ani de TotalBaschet”


Trimitem doi fani dedicați baschetului 100% să susțină România la EuroBasket 2017 - Cluj-Napoca.

Duminică, 21 ianuarie, proiectul TotalBaschet a împlinit 6 ani de existență. Cu prilejul acestui moment aniversar am pus la bătaie două bilete „follow my team - România” la EuroBasket 2017 - Cluj-Napoca. În cele 32 de ore de concurs, peste 150 de persoane ne-au transmis feedback-ul cu privire la ce subiecte își doresc să regăsească mai des pe site-ul nostru.

Dintre acestea doar 93 au îndeplinit condițiile de participare (comment pe site/like&share&comment pe pagina de Facebook) și au fost introduși pe o listă, iar prin intermediul site-ului random.org am stabilit cei doi câștigători. Aceștia sunt Alex Lupu și Anisia Dumitrescu.

Vă mulțumim pentru participare, dar și pentru gândurile calde! Felicitări câștigătorilor!



totalbaschet.ro / 23 ianuarie 2017 / 23:53


Galerie foto


KBSC2430 share si like?
-1 
"În acest sens, venim cu un concurs aniversar în care punem la bătaie două bilete follow my team (România) la cel mai important eveniment baschetbalistic organizat în țară în ultimii ani, EuroBasket 2017 Cluj-Napoca. Tot ce trebuie să faceți pentru a participa este să răspundeți, printr-un comentariu, la următoarea întrebare" Cam asta scria pe site nu scria nimic de share si like la pagina. Probabil n-ati mai vazut si n-ati mai pus pe site, inteleg dar e putin frustrant. Oricum frumoasa intentie si succes pe mai departe. 
24 ianuarie 2017 00:25
BB55 comm
-1 
coment pe site?
Asta de unde ati mai scos-o? Nu s-a scris nicaieri despre asta. 
24 ianuarie 2017 05:04
0 
Dragi participanti, V-ati regasit pe lista celor 93. Concursul s-a derulat in acelasi timp pe site cat si pe facebook. Cei de pe facebook au trebuit sa raspunda la intrebare alaturi de un share al paginii si un like la pagina. Pentru a intra in concurs, userii de pe site au trebuit doar sa raspunda la intrebare printr-un comment :) Sper ca totul e clarificat acum! Va multumesc! 
24 ianuarie 2017 10:20
KBSC2430 clarificare
-1 
Am inteles! Va mulțumesc pentru clarificare! 
24 ianuarie 2017 10:29

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
Jucătorii Sibiului, efort colectiv în decisivul cu BC Mureș
Prestație solidă pentru căpitanul Igor Mijajlovic 
Goran Martinic, cel mai bun om de la Târgu Mureș în ultimul meci al seriei cu CSU Sibiu
Integralist, Martinic a fost principalul marcator al confruntării din Sala Transilvania 
Dan Fleșeriu: „Este o performanță și sunt extrem de fericit”
CSU Sibiu a obținut calificarea în semifinalele LNBM și participarea în cupele europene 
Radovan Markovic nu și-a putut ajuta echipa în repriza a doua a meciului decisiv cu CSU Sibiu
Sârbul a suferit o accidentare la genunchiul care l-a ținut departe de parchet mai bine de 6 luni 
Szaszgaspar Barnabas: „Contactele fizice și jocul pe tranziție ne-au pedepsit”
Antrenorul lui BC Mureș a tras concluziile după ce echipa sa a fost eliminată din playoff 
Laszlo Lazar: „Eu cred că am făcut tot ce am putut în această serie”
BC Mureș se oprește în primul tur al playoff-ului, după patru semifinale consemnate în sezoanele precedente 
CSU Sibiu învinge Mureșul în decisiv și merge în semifinale
Sibienii s-au impus la o diferență de 14 puncte 
Tabloul complet al semifinalelor Ligii Naţionale de Baschet Masculin
Calificare în semifinale după 8 ani pentru CSU Sibiu 
BC CSU Sibiu învinge pe BC Mureș Târgu Mureș
BC CSU Sibiu învinge pe BC Mureș Târgu Mureș la o diferenţă de 14 puncte 
Dan Fleșeriu: „Tot campionatul am luptat pentru a avea acest meci decisiv pe teren propriu”
CSU Sibiu joacă astăzi cu calificarea pe masă 
0 
Desi imi place Sibiul si fam. Fleseriu in special simt nevoie sa punctez cateva lucruri:
1. Bucuria asta fara limite nu isi are rostul, de fapt ati batut o echipe slabuta. S-a vazut clar tot campionatul ca fizic Muresul nu are nici o sansa in playoff. Lazar, Martinic, Kalve sau Reed pur si simplu scapa mingea din mana la orice contact.
2. Lipsa de experienta a celor 2 antrenori (Barnabas si Trif) s-a simtit si acum si in finala de anul trecut. Ei gestioneaza greu aceste meciuri cu miza dar cu timpul vor ajunge si ei acolo in top.
3. Isteria asta cu imnul, drapelul si mega-nationalismul pe care sibienii au construit aceasta confruntare este hilara. Doar pentru ca joci impotriva unui oras unde 45% sunt maghiari si au in componenta vreo 3-4 unguri nu ar trebui sa nasca atata ura fata adversar si atata mandrie de a fi roman. Pana la urma i-ati jignit foarte frumos chiar pe concentatenii vostri din Mures care sunt romani si care iubesc baschetul.
4. Desigur voi tine cu Sibiu in semifinale desi cred ca Steaua va trece la pas, pentru ca la urma urmei vorbim de un sport in care valoarea lotului conteaza decisiv cand vine vorba de o serie cu mai multe meciuri. 
click pt. Articol 26 aprilie 2017 16:44
0 
Felicitari celor de la Csu pt victorie. Nu trebuie sa ne ascundem dupa deget, au fost mai motivati, mai dornici si si-au dorit victoria mai mult decat noi. Noi stiam ca se va juca fizic pt ca acesta a fost jocul Sibiului tot sezonul, au avut destul de multe cosuri cu fault dar foarte multe au fost fortate de patrunderile lor . Pivotii nostri au fost destul de tematori , dar nu e de mirare pt ca la toate meciurile din aceasta serie am avut probleme mari cu greselile personale la pivoti( fie ele provocate sau nu). Noi in mare parte ne-am bazat pe aruncarile de trei, si am cam uitat sa patrundem spre cos. Nu vreau sa intru in discutii despre felul in care sa fluierat toata aceasta serie cu Sibilu, ca au fost Sibiul avantajati sau nu, sau ca noi cei de la Mures am fost dezavantajati, tine de perceptia fiecaruia de a vedea cu adevarat valorea acestor minunati arbitri care fluiera dupa bunul lor plac. Nu vreau, si nu pot sa inteleg cum judeca doua faze aproape identice, in moduri total diferite si pe baza caror criterii. Noi cei de la Mures speram ca anul viitor sa se mai normalizeze lucrurile la noi si sa ne vedem iarasi in tribune si pe parchet. Tinand cont de problemele clubului nostru , eu zic ca ne-am descurcat onorabil, anul acesta doar atata a fost posibil. 
click pt. Articol 26 aprilie 2017 16:35
Markus @outsider
0 
In mare, analiza este pertinenta si reala. Totusi, personal cred ca Reed este usor peste Hardy, mi se pare ca are un arsenal ofensiv mult peste ce poate Hardy la ora actuala. As mai adauga un mic plus pentru Kalve in duelul cu Lalovic, si anume mobilitatea/varsta. Cat despre Davis, se vede ca este rookie, are potential enorm, insa ii lipseste constanta in joc. 
click pt. Articol 26 aprilie 2017 16:22
outsider @adrian.or
0 
Rade nu mai e acelasi jucator de la Oradea.
Acum ce zice statistica : in acest sezon a jucat a jucat 13 meciuri (!!!) in sezonul regulat (20 min/meci) are 10pct/meci cu eficienta de 7.7/ meci
http://www.totalbaschet.ro/jucator/Radovan-Markovic~2837/istoric

Davis 33 meciuri (29 min/meci) are 11 pct/meci si eficienta 11.2
http://www.totalbaschet.ro/jucator/Marcel-Kawika-Davis~3468/istoric

Rec/meci, pasele decisive/ meci , interceptiile/meci (ca sa glumesc pana si mingile pierdute/meci) ale lui Davis sunt peste ale lui Rade din acest sezon .

Repet , in acest sezon Rade (si numai in acest sezon) a fost sub Davis pe hartie si chiar in teren.

Cat despre Reed vs Hardy nu cred ca are rost discutia. O lasam mai tarziu :) (N.B. imi place f. mult jocul lui Reed) 
click pt. Articol 26 aprilie 2017 15:17
adrian.or adrian.or
0 
Nu ascund nici faptul ca sunt fanul marii majoritati a jucatorilor titulari de la Mures, cu exceptia lui Kalve. Dapa si Laci mi se par in mare masura peste ce exista la oradea pe pozitiile lor (Lazar-Tibirna, fara Denison). 
click pt. Articol 26 aprilie 2017 14:55
adrian.or adrian.or
0 
Indiferent de unde vom termina sezonul, noi, cei de la Oradea, ma gandesc ca pozitia principala de umplut la anul va fi PG. Acest jucator este probabil cel mai complet PG din Romania, este disciplinat tactic si linistit. In caz ca nu mai doreste sa continue la colegii de la Mures din pricina situatiei financiare, ar fi o greseala de proportii sa nu fie abordat. Daca cei de acolo isi rezolva situatia, baiatul asta va ramane la Mures pana isi va incheia cariera. 
click pt. Articol 26 aprilie 2017 14:54
0 
Ai uitat limba romana ? 
click pt. Articol 26 aprilie 2017 14:52
adrian.or adrian.or
0 
Un meci bun marca Davis nu il ridica niciodata peste cineva ca Rade. Hardy mai bun ca Reed? E unul jucator care categoric are slam-ul si se misca excelent in spatiul de 3 secunde unde isi pune pivotii in valoare, dar nu conteaza de la distanta sau semi-distanta. Despre ce vorbim?  
click pt. Articol 26 aprilie 2017 14:48
0 
Iti dai seama cat de slabi sunteti voi daca v-a batut cea mai slaba echipa ? 
click pt. Articol 26 aprilie 2017 14:46
niros posibil
0 
cred ca intrevad o finala oradea-sibiu..cu csu sibiu castigand titlul in meciul 5 la sibiu:) 
click pt. Articol 26 aprilie 2017 13:35