Cine sunt câștigătorii concursului „6 Ani de TotalBaschet”


Trimitem doi fani dedicați baschetului 100% să susțină România la EuroBasket 2017 - Cluj-Napoca.

Duminică, 21 ianuarie, proiectul TotalBaschet a împlinit 6 ani de existență. Cu prilejul acestui moment aniversar am pus la bătaie două bilete „follow my team - România” la EuroBasket 2017 - Cluj-Napoca. În cele 32 de ore de concurs, peste 150 de persoane ne-au transmis feedback-ul cu privire la ce subiecte își doresc să regăsească mai des pe site-ul nostru.

Dintre acestea doar 93 au îndeplinit condițiile de participare (comment pe site/like&share&comment pe pagina de Facebook) și au fost introduși pe o listă, iar prin intermediul site-ului random.org am stabilit cei doi câștigători. Aceștia sunt Alex Lupu și Anisia Dumitrescu.

Vă mulțumim pentru participare, dar și pentru gândurile calde! Felicitări câștigătorilor!



totalbaschet.ro / 23 January 2017 / 23:53


Galerie foto


KBSC2430 share si like?
-1 
"În acest sens, venim cu un concurs aniversar în care punem la bătaie două bilete follow my team (România) la cel mai important eveniment baschetbalistic organizat în țară în ultimii ani, EuroBasket 2017 Cluj-Napoca. Tot ce trebuie să faceți pentru a participa este să răspundeți, printr-un comentariu, la următoarea întrebare" Cam asta scria pe site nu scria nimic de share si like la pagina. Probabil n-ati mai vazut si n-ati mai pus pe site, inteleg dar e putin frustrant. Oricum frumoasa intentie si succes pe mai departe. 
24 January 2017 00:25
BB55 comm
-1 
coment pe site?
Asta de unde ati mai scos-o? Nu s-a scris nicaieri despre asta. 
24 January 2017 05:04
0 
Dragi participanti, V-ati regasit pe lista celor 93. Concursul s-a derulat in acelasi timp pe site cat si pe facebook. Cei de pe facebook au trebuit sa raspunda la intrebare alaturi de un share al paginii si un like la pagina. Pentru a intra in concurs, userii de pe site au trebuit doar sa raspunda la intrebare printr-un comment :) Sper ca totul e clarificat acum! Va multumesc! 
24 January 2017 10:20
KBSC2430 clarificare
-1 
Am inteles! Va mulțumesc pentru clarificare! 
24 January 2017 10:29

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
Grupele valorice din LNBM, începând cu stagiunea 2018/2019
Cum va arăta din sezonul următor Liga Națională 
O gură de aer proaspăt pentru baschetul din Galați
Parteneriat între cluburile locale CSU și Phoenix 
Bobe Nicolescu, al doilea jucător confirmat de campioană pentru sezonul viitor
Extrema are două titluri în palmares cu CSM CSU Oradea 
Vești proaste pentru Bogdan Țîbîrnă
Pivotul campioanei a fost diagnosticat cu ruptură de ligament la genunchiul drept și va fi operat  
Șoc la CSM Steaua Eximbank: Ionuț Georgescu a plecat de la roș-albaștri
Cum și-a motivat managerul CSM Steaua decizia 
Modificări de reguli de la 1 octombrie
FIBA a aprobat 14 din cele 32 de propuneri pe care le-a primit 
Kristopher Richard continuă alături de CSM CSU Oradea și în sezonul 2018-2019
Americanul a fost MVP-ul finalei ce a adus al doilea titlu pentru orădeni în ultimii 3 ani  
Începe reconstrucția la BCM U Pitești
Favorit surpriză pentru banca tehnică 
Vaidas Kariniauskas: „Am avut răbdare la U-BT Cluj, dar se pare că pentru ei nu eram ce trebuie”
Lituanianul a câștigat titlul în România pentru al doilea sezon la rând 
studentU poate o fi bine
0 
poate o fi rau. Vezi vreo analiza, vreo motivare din partea FRB? Numa zic ca asa va fi si basta. Fara vreo analiza de situatie, vreo predictie de impact financiar, asupra juniorilor, etc. Deci da, lab#reala pe bani multi. 
click pt. Articol 23 June 2018 19:03
alin67 baschetul in era Don Paun de la Ploiesti...
0 
Am cautat informatii despre situatia baschetului in Islanda (tara care in acest moment ne este superioara la toate sporturile de echipa importante). Acolo exista o prima liga cu 12 echipe si o a doua cu 9, posibil sa mai existe si alte ligi inferioare. Asadar, o tara cu o populatie cat a Clujului poate avea 12 echipe in prima liga, Romania nu. Aceasta spune multe despre situatia sportului in tara noastra, unde majoritatea federatiilor (si nu numai) sunt conduse de incompetenti. Sunt curios care vor fi regulile privind componenta loturilor, referindu-ma aici mai ales la numarul de straini acceptat. Presupun ca regulile vor fi aceleasi pentru toate echipele din moment ce in faza a doua, in grupa galbena vor evolua echipe provenite din toate cele trei grupe valorice participante in prima faza. Deci, toata lumea cu 5 sau 6 straini. Merita oare, sau isi permite vreo echipa din a treia grupa valorica de exemplu, sa plateasca 5 straini, chiar modesti? Sau joaca in prima faza cu unul-doi, iar apoi mai aduce 4, daca e nevoie, si daca poate?! Inca o data, sustin ca o formula mai buna era cea cu 10 echipe in fiecare grupa valorica,cu 3-4 intalniri fiecare cu fiecare, cu reguli specifice fiecarei grupe si cu promovari si retrogradari. Si, mai ales, cu o strategie de viitor sanatoasa si cu bani directionati catre promovarea baschetului. In acest sistem cred se va crea un haos total. In alta ordine de idei, as aminti ca traim intr-o perioada cand in toate sporturile (ma refer la nivel global si la oameni cu adevarat priceputi sa promoveze sportul si sa faca bani), se incearca o marire a numarului de echipe participante la competitiile premium, pe cand la noi se merge incet,dar sigur, spre dezastru. Sunt curios, daca acesti "gropari" ai baschetului romanesc au reusit ca in 8 ani sa reduca numarul de echipe de la 16 la 8,in cat timp pot ajunge la grupe de 4? Sa se joace doar o luna,cel mult doua pe an, ca la campionatul mondial si restul anului vacanta,cu 10-15000 de Euro salariu lunar. Trai neneaca, pe banii fraierilor. 
click pt. Articol 23 June 2018 11:33
0 
De la Cluj nici o plecare? Motive ar fi destule... 
click pt. Articol 23 June 2018 07:25
ydesh_apu Revine Ghita
0 
Asta-i cauza. Alta posibila: se crede foarte competent castigand usor alaturi de Asesoft o multime de trofee nemeritate. Restul, povesti. A gasit ceva mai bun si paraseste corabia. Iar in privinta suporterilor are o parere gresita . Echipele si suporterii se leaga reciproc in timp. Or el nici in directia asta nu are rabdare. Bucurestiul va avea suporteri adevarati peste cativa ani deoarece in privinta echipelor de juniori are cei mai multi si buni tineri din tara care vor trage dupa ei sustinatori. Asta cam peste 5 ani. 
click pt. Articol 21 June 2018 21:57
ydesh_apu Picioare de sticla
0 
In 2009 a ratat finala de la J1 avand fracturat piciorul. Se pare ca de atunci numai necazuri a avut cu picioarele. 
click pt. Articol 20 June 2018 22:15
studentU cumva de asteptat sa se schimbe garnitura
0 
pt ca au avut asteptari la titlul din primul sezon de la promovare. Dar hai sa fim seriosi, au fost surclasati de fiecare data in finala 3-0 si 3-1. Ceea ce nu intelegem inca e ca trebuie continuitate pt performanta. Vezi Oradea care s-a chinuit multi ani pana sa castige aceste doua trofee.
Steaua trebuia sa continue cu aceeasi structura manageriala inca 2-3 ani cel putin pt a spera cu adevarat la titlu. La urma urmei in afara de prestigiu, in LNBM e vreo diferenta concludenta, materiala intre locul 1 si locul 2? Sau e vb doar de Europa, ca acolo a vizibilitate mai buna sponsorii si locul 1 joaca preliminarii FIBA Champions League? Altfel nu imi explic schimbarea garnituurii ca dupa un sezon ratat cand au realizat locul 2 in doua sezoane consecutive.
Una peste alta, asteptari prea mari in timp prea scurt, cu rabdare ar fi fost mai competitivi. Asa cred ca la anul nu mai prind finala. Vom trai si vom vedea. 
click pt. Articol 19 June 2018 20:08
studentU cred ca i cam gata
0 
si asa nu era cine stie ce jucator. Acum, cu ambii genunchi in pioneze nu l vad sa mai performeze nici macar cat o facea inainte.
Nu-l cunosc dar nu mi se pare tipul caruia sa ii placa sala, sa puna masa pe el. Dupa ruptura de LIA, daca nu faci recuperare draconica si apoi nu te tii foarte fit, e greu de tot sa nu tot repeti accidentarile.
Deci mi se pare cam terminat, as vrea sa spun din pacate dar nu i ca si cum ar fi oferit prea mult baschet,atat la Oradea cat si la nationala. Nu spun, si-a facut omul treaba dar n-a fost un jucator exponential, de care sa iti para rau ca nu il mai vezi jucand.
De parut imi pare rau pt el personal pt ca stiu pe propria piele ce inseamna o astfel de accidentare. Bafta cu operatia si recuperarea, indiferent de ce se intampla dupa, dpdv al performantei sportive. 
click pt. Articol 19 June 2018 19:54
0 
Soc si groaza, TB recidivează!  
click pt. Articol 19 June 2018 09:25
tudu Felicitari
0 
Faptul ca ramane Kris este un lucru bun pentru tot baschetul romanesc, e un exemplu foarte bun ptr toti ce vin din urma. S-a integrat repede, a avut un impact extraordinar asupra echipei, a jocului.
Cooper nu vred ca o sa continue la Sibiu, dar nici nu cred ca o sa ajunga la Oradea. Eu il vad mai bine la Oradea pe Agafonov, a demonstrate ca e un jucator de calitate, ff bun sub panou, dar si o mana sigura. Oradea I-ar putea suporta pretemntiile financiare.  
click pt. Articol 18 June 2018 12:43
Zorca Barni
0 
^^ Asa e, Barni e consilier local UDMR. Mai mult, apare si in consiliul director al noului CSM Targu Mures.
http://www.zi-de-zi.ro/2018/05/31/patru-consilieri-locali-udmr-in-conducerea-csm-targu-mures/
 
click pt. Articol 18 June 2018 08:19