Cornel Lungu: "Pentru mine este o nebuloasă amânarea meciului cu Cluj"


Oficialul mureşenilor a vorbit şi despre incidentele din partida Cluj vs Asesoft.

Foto: zi-de-zi.ro

"U" Mobitelco BT Cluj-Napoca şi BC Mureş Târgu Mureş îşi dau întâlnire sâmbătă seara, de la orele 19:00, într-un joc ce face parte din etapa cu numărul 24 a Ligii Naţionale de Baschet masculin. Partida se anunţă extrem de importantă, miza fiind clasarea între primele patru formaţii, aspect sinonim cu avantajul terenului propriu în prima fază a playoff-ului.

Într-o conferinţă de presă ce a avut loc la Târgu Mureş, Cornel Lungu şi-a exprimat nemulţumirea privind amânarea meciului programat iniţial duminică, pentru ziua de sâmbătă.

Referitor la faptul că meciul cu Cluj, care s-a reprogramat de duminică pe sâmbătă, poziţia noastră oficială, a clubului, este că a fost o lipsă de atenţie a clujenilor. Nu ştiu dacă a fost una intenţionată, neintenţionată, dar a fost lipsă de atenţie în a asigura condiţii în Sala Sporturilor din Cluj-Napoca. Iniţial, conform regulamentului de organizare al FRB conform căreia orice modificare a jocurilor din campionat trebuie inştinţată cu 10 zile înainte, noi am primit în termen o comunicare cum că jocul va avea loc duminică de la orele 18:00. Miercuri dimineaţă, cu 4 zile înainte de confruntare, am primit o altă notificare din partea FRB în care se menţiona că meciul nu se mai joacă duminică ci sâmbătă, căci sala din Cluj e ocupată cu o competiţie de judo.

Meciul este netelevizat, de aici avem mai multe semne de întrebare căci DIGI a insistat să transmită jocul, însă în cele din urmă nu a reuşit. Televizat, netelevizat, sperăm să obţinem victoria şi să vorbim la trecut despre victoria cu Cluj.

Noi nu înţelegem cum s-a ajuns aici, când s-au programat meciurile, este o întreagă nebuloasă. După meciul cu Cluj o să încercăm să rezolvăm enigma căci nu vrem să ne consumăm acum energia pe această problemă. Indiferent că jucam sâmbătă, duminică, luni, noi mergem să câştigăm meciul.

Oficialul mureşean a vorbit şi despre incidentele de duminica trecută, din confruntarea dintre "U" Mobitelco şi CSU Ploieşti, dezvăluind că CSU Ploieşti a făcut un memoriu la finalul jocului.

Sperăm ca la meciul cu Cluj să avem parte de fair-play, să nu se repete situaţiile precum cele din meciul cu Asesoft. Din câte ştiu eu s-a lăsat cu un memoriu făcut de Asesoft împotriva Clujului, iar FRB urmează să-l analizeze în zilele următoare. Au fost strigări rasiste şi tot ce înseamnă atitudine faţă de Ploieşti.

În cadrul aceleiaşi conferinţe de presă, o altă nemulţumire a mureşenilor a fost exprimată de către Sretko Sekulovic, antrenorul tigrilor fiind deranjat de faptul că ofiţerul de presă al formaţiei din Oradea îşi dă cu părerea despre jocul echipei sale.

Am observat că în ultima perioadă toată lumea face analize despre meciurile noastre, despre echipa noastră, întrebându-se de ce jucăm aşa, de ce luam unele decizii. Doresc pe această cale să transmit câteva mesaje pentru cei care îşi dau cu părerea despre jocul nostru şi să-i rog să se oprească aici.

Din câte ştiu eu nu este job-ul ofiţerului de presă a echipei din Oradea să-şi dea cu părerea despre o altă formaţie decât cea de acolo. Este job-ul nostru să ne ocupăm de echipă, iar dacă vom avea probleme le vom analiza noi. Nu avem nevoie de opinia lui şi îl rog să îşi vadă de treabă. Suntem o echipă bună, jucăm bine, iar din câte ţin eu minte i-am bătut la Oradea şi sigur că îi vom mai bate dacă îi vom întâlni în playoff. Nu cred că este fair-play ceea ce face, încercând să pună presiune pe noi şi pe jucători.



Citește ultimele știri despre BC Mureș Târgu Mureș
Vizualizează pagina personală a antrenorului Srecko Sekulovic
Află toate informațiile redactate despre confruntarea dintre U BT Cluj-Napoca vs BC Mureș Târgu Mureș

Andrei Florescu / 22 March 2014 / 0:06


Galerie foto


ARM "U"
0 
Vorbiti de parca a avut cineva treaba cu Muresul la Cluj si asta indiferent daca ati castigat sau nu! Imi cer scuze dar acuma ii inteleg mai bine pe olteni! 
22 March 2014 07:43
1 
Omul si-a spus oful. A semnalat o nerespectare a regulamentului din partea FRB sau U. Cea ce este cert. Unde-i problema?  
22 March 2014 08:04
ARM "U"
0 
Domnule, nu ma pronunt asupra programarii meciului! Poate ca pur si simplu sala a fost inchiriata si nu au mai anuntat pe nimeni! Nu stiu nu ma pronunt(cum nu ma pronunt niciodata cand nu vad meciul). Ma refer strict la public, public care a primit foarte bine Muresul si galeria Muresului! Nu au fost niciodata scandaluri cu galeriile adverse, la pauza intotdeauna au putut sa mearga la baie/suc fara incidente, nici galeria ploiestiului nu a avut probleme si cred ca sti si tu asta, daca nu colegii tai sau cei de la Oradea sau Sibiu pot sa garanteze ca nu au avut incidente! Dar daca tovarasul vostru presedinte vrea sa experimenteze....

Despre ploiesti eu am tot spus, nu mai repet ca oricum stiu toti cu ce se mananca, cat despre atitudinea profetului, a primit ce a cautat si ce si-a dorit! Cat despre memoriu, din punctul meu de vedere, pot sa si-l bage undeva! 
22 March 2014 08:45
1 
Aici ai dreptate. Dar surprize pot aparea intotdeauna. Sper ca nu. Pe vreme de criza extremismele se exacerbeaza. In trecut nici la Sibiu nu am avut probleme, dar ultima data o parte a galeriei nu s-a comportat deloc frateste. Sper ca la Cluj nu vom avea parte de aceasi schimbare. Totusi este Cluj .... ;) 
22 March 2014 08:59
ARM "U"
0 
Din partea mea sigur nu! Oricum tine cont ca liderul nostru de galerie este de etnie maghiara si ca sunt multi "U"-isti unguri asa ca tendinta este sa nu trecem pe malu` celalat si pana la urma daca ii sa castigati sigur o veti face pe merit! Daca veti fi urati si voi pestee tot sa le multumiti idiotilor politici care nu ne lasa sa traim in buna pace si lui lungu care sufera de mania persecutiei si vorbeste mult mai mult decat trebuie(sufera de diplomatie in faza terminala!  
22 March 2014 09:08
icsabex continuare
1 
In cea ce priveste scandalul cu Ploiestenii: nici Mohammed nu este usa de biserica, si la Targu Mures - unde el nu a jucat - a avut probleme cu spectatorii, ajungand ca la un Domn mai in varsta sa-i arate degetul cel lung, stiti voi .... ala din mijloc. Iar faptul ca sala a avut ce a avut cu toata echipa nu este mirare. Ei au astfel de probleme si la Sibiu, Oradea, Timisoara, Rovinari. Victime din trecut a modului de a aborda meciurile care conteaza. 
22 March 2014 08:08
danb61 lunguuu....
3 
Nu credeam ca si la baschet sa se inceapa inaintea unui meci important razboiul psihologic(de cel mai prost bun gust).Vad ca modelul bolnav al fotbalului face prozeliti si aici.Pacat.Surpriza mea este ca Muresul face asta.Are dreptate ARM. 
22 March 2014 09:28
0 
Sa nu uitam ca tot el a fost cel care s-a luat de olteni spunand cu sunt "negriciosi" si de aici a fost doar un pas pana la un raspuns pe masura a oltenilor! Sa nu uitam ca este o vorba veche:"cine seamana vant culege furtuna" !

P.S. Stiu ca nu exista padure fara uscaturi dar sa ii bagi pe toti in aceeasi oala este prostie crunta! Sau pur si simplu vrea motive sa pozeze in postura de victima!

Respect! 
22 March 2014 09:46
trt Tg-Mures...
1 
Mai bine s-ar uita in ograda lui tovarasul...nu am lipsit de la meciurile lui "U" de la Mures in ultimii ani si de fiecare data am avut surpriza ca fani din Mures sa strige numele rivalei din Cluj a lui "U" catre galeria noastra.Numai la meciul din toamna cand i-am aratat obrazul unuia,acesta a avut bunul simt sa vina sa-si ceara scuze,asa ca tovarase... las-o mai moale!!! 
22 March 2014 10:16
icsabex Lungu & Targu Mures
2 
Lungu este criticat si de multi din suporterii pentru lipsa de diplomatie. Si apoi stiti ca-i de fapt Clujean? :) 
22 March 2014 10:25
1 
Subscriu la spusele lui ARM, in multiplele deplasari ale fanilor oradeni la Cluj, niciodata nu au fost probleme de nici un fel nici inaintea meciului, nici la pauza, nici dupa si am fost de foarte multe ori. Si sa nu uitam ca vorbim de meciuri cu cel mai inalt nivel de tensiune, cum a fost si in play-off anul trecut, in Cupa, etc. Si reciproca cred ca e valabila si clujenii sau alti fani care au fost la Oradea pot confirma. Ce se intampla cu Asesoftul e un caz particular in fiecare "sala grea" si nu trebuie judecat dupa acel calapod.

Imi pare rau s-o spun, insa Lungu e expertul LNB in "bagat fitile", vesnicul nemultumit de serviciu care face declaratii beligerante inainte de jocurile importante si caruia ii place sa caute "samanta" conflictului. Mi se pare lipsit total de diplomatie, insa conditia asta nu e un must-have pentru a fi un conducator bun, personal il respec pentru ceea ce a facut la formatia din Mures, insa ii inteleg pe fanii lor care nu sunt de acord cu aceasta abordare a lui, nici eu nu as fi, insa dupa cum am spus, managementul unui club nu se discuta.

Finalul declaratiei mi se pare unul absolut jenibil, mai ales pentru cei care stiu despre ce e vorba, dintre toate cluburile ce au fost analizate pe un alt site de baschet, cu plusuri si minusuri, in cea mai profesionista si "matematica" maniera posibila, fara interpretari personale sau alte chestii de genul, sa te inflamezi absolut gratuit si sa te legi pana si de dreptul fundamental la libera exprimare al cuiva, mi se pare prostie curata, insa e deja al nu stiu catelea antecedent de genu al lui Lungu, incat nu ma mira, cu siguranta joaca un rol si refuz sa cred ca atat il duce capul.
 
22 March 2014 12:07
oldboy @Florin4D
-2 
cred ca ar fi mai bine sa vorbesti despre bagatorii de fitile di stafu-l oradean in lic sa te uiti in ograda altuia. Ofiterul vostru de presa este un bun exemplu de nesimtire ca sa nu mai vorbesc si de altii din staff-ul oradean. Sa nu fiu inteles gresit: nu ma refer la galerie, fani jucatori sau entrenorul oradean ci la conducerea clubului. Asa ca Florine uita-te intai la tine in ograda si apoi da-ti cu parerea. Ofiterul vostru de presa si-a dat cu parerea ca reprezentant al echipei din Oradea si nu in nume propriu ceea ce incalca "jenibil" deontologia profesionala. Sper ca esti in stare sa faci diferenta intre cele doua cazuri. Sunt curios cum v-ati inflama voi daca Sreko s-ar apuca sa va disece evolutiile in presa? 
22 March 2014 14:32
ARM Analiza
0 
Sa sti ca esti prea dur cu Florin, este cel mai cu bun simt suporter care intra aici si ar trebui sa il luam ca exemplu! Ce a zis el se refera strict la situatia asta si nu la alte cluburi sau echipe sau suporteri! Pana la urma degeaba isi doreste ca nimeni sa nu il analizeze, traind intr-o tara libera chgiar si ofiterul de presa poate sa isi dea cu parerea, daca nu ii convine parerea poate sa apeleze la instantele de judecata si nu la clasicul pumn in gura!

Sa sti ca oricand poate sa apara animozitatea intre echipele noastre (ma refer la suporteri) si atunci situatia o sa devina brusc tensionata si cand zic asta ma refer nu doar la clujeni ci si la cei din Oradea si Sibiu! Nenea asta a jignit doua echipe dintr-un sut, in toamna sau sezonul trecut Craiova! sa ma scuzati dar asta ii o dovada de prostie, de nesimtire pura! Comenteaza de atitudinea ofiterului de presa de la Oradea ca face analize dar nu se uita in oglinda si comenteaza despre noi! o fi FairPlay din partea lui! Problema cu asesoft este problema noastra si nu ii treaba lui, dar asta doar daca cumva nu isi doreste un tratament specific!

Sa nu ma intelegi gresit, nu am treaba cu suporterul de mures, indiferent ca ii ungur sau roman, nu am treaba nici daca pierdem cu voi va cunsoc si recunosc valoarea, am treaba cu individul asta parsiv si fara scrupule care confunda baschetul cu fotbalul!

Respect si sa lasam mocirla pentru cei care iubesc sa se balacareasca in ea! 
22 March 2014 15:44
Florin4D @oldboy
0 
am stat mult si m-am gandit daca sa ma cobor la nivelul la care ai raspuns tu si sa-ti raspund in consectinta, sau sa raman fidel principiilor de comunicare cu care m-am remarcat pe acest site. am preferata varianta a doua.

te rog frumos sa-mi arati unde si-a dat cu parere in calitate de ofiter de presa al clubului CSM Oradea si de unde ai dedus tu asta. omul are un nume si un prenume, atat. eu maine imi fac un site de baschet, il vreau in echipa mea redactionala si lucreaza omul si pentru mine, de exemplu. unde e conflictul de interese ? care e problema ? omul nu mai are voie sa scrie pe un blog personal daca ocupa o are o functie part-time la un alt loc de munca ? voi fara sa va dati seama ingraditi dreptul fundamental la libera exprimare, lucru garantat de constituite,la urma urmei despre asta vorbim, el nu a scris nici o iota in calitate de ofiter de presa al unui anume club, citeste ce contine fisa postului pentru o asemenea functie, el a scris in calitate de jurnalist, sau nici macar, o simpla opinie personala.

sincer sa fiu nici nu-l cunosc personal, nu ma intereseaza si nu castig nimic din urma acestui diferend, insa stiu calitatea materialelor lui de ani de zile si e unul din cei mai buni ziaristi sportiv pe nisa baschetului, lucru care nu poate fi contestat de nimeni.

eu am citit de 3 ori tot articolul legat de echipa din Mures si nu am vazut nimic provocator, nimic ostentativ, poti sa ne expui aici pasajele pe care le invoci.

in fine, consider subiectul inchis, nu merita sa continuu aceasta disputa gratuita, cert e ca gratie unor personaje ca Lungu va creati un PR absolut jenibil si nu e doar parerea mea, multi fani de la Cluj si chiar de la Sibiu imbratiseaza aceeasi parere despre unele actiuni ale conducerii voastre.  
22 March 2014 22:23
oldboy erata
-1 
scuze pentru greselile de ortografie dar m-am grabit :) Una-i sa faca analiza un jurnalist si altecva este ca un oficial al altei echipe sa isi dea cu parerea in presa despre alta echipa decat cea pe care o reprezinta in concluzie este un neprofesionist si un MAGAR. Decat sa incerci sa il scoti basma curata mai bine ai lasa-o balta 
22 March 2014 14:35
Florin4D @oldboy
0 
mi-ar fi prea usor sa-ti raspund in nota grehaielilor tale, insa cum ti-am scris si mai sus, eu am alte standarde si cand nivelul discutiei coboara prea jos, prefer sa inchid disputa. daca atata poti, incerc sa inteleg ca de la un anume punct nici macar nu e vina ta.

tu, alaturi de alte specimene, cum e si cel care va pastoreste, folosind acest gen de limbaj de microbist de TV cu maieu patat de bere la pet, nu faceti decat sa faceti o imagine proasta baschetului si nu meritati nici macar sa vi se raspunda. 
22 March 2014 22:35
0 
Se pare ca cea mai buna aparare e atacul. Clujenii ar trebui sa se uite la comportomentul lui Cristescu si dupa aceea sa-l atace pe Lungu, iar oradenii ar trebui sa taca vreo citiva anila comportamentul oficialilor oradeni 
22 March 2014 15:33
ARM Cristescu
1 
Detaliaza? care ii atitudinea lui Cristescu? Este printre putinii daca nu chiar unicu care a avut tupeu sa comenteze de situatia baschetului romanesc! Ti-as putea da multe exemple legate de activitatea lui Cristescu si ai sa constati ca este un om dedicat care iubeste ce face si tine cont ca "U" este integral sustinuta din fonduri private! 
22 March 2014 15:47
ARM Cristescu
1 
Daca te ei de problemele cu suporterii aia ii alta mancare de peste si daca esti din Cluj sti bine care ii realitatea! Nu uita ca anu trecut jandarmii au vrut sa intre peste suporterii care protestau impotriva rmcg si impotriva lui si desi au fost strigate injurii a intervenit si a calmat dulaii de razboi!  
22 March 2014 15:49
-1 
Tu ori nu ai fost in ultimii ani la Mures la meciurile lui U, ori minti ( defapt e minciuna si daca nu ai fost la meciuri, pt ca ai zis ca ai fost...)! Cum poti spune ca "de fiecare data" sa scandat numele rivalei din Cluj??!!! O singura data sa intamplat, si asta acum cativa ani! Te rog nu indu in eroare cititorii acestui site! 
22 March 2014 21:06
free62 free62
-1 
Pai si daca s-a strigat si nu s-a strigat in ungureste, atucni inseamna ca 70% din populatia Tg-Muresului nu a inteles nimic 
22 March 2014 21:28
veghetor Chiar?
1 
Poate ar fi bine să vezi pagina 24 din: http://www.mures.insse.ro/phpfiles/Mures_RPL_2011_Comunicat_date_definitive.pdf
 
22 March 2014 21:49
ts_cata penibil
0 
Lungu acelasi mic penibil instigator. La el nu ma asteptam la altceva.
ceea ce e mai grav e ca si utilizatori seriosim gen oldboy cad in plasa acestui individ.
@oldboy: chiar astept un raspuns de la tine la provocarea lansata de florin
@tme: de la tine nu ne putem astepta la nimic. Ti-ai aratat limitele in al tău e postari


 
22 March 2014 22:40

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
Alex Olah a fost abordat de mai multe ori de BC SCM Timișoara
De ce a refuzat pivotul oferta de a juca în orașul natal 
Kevin Capers s-a întors la Sibiu. Ce a declarat baschetbalistul (Video)
Staff-ul sibienilor speră ca americanul să fie recuperat la timp pentru playoff 
Campioana U-BT, un târg sau Phoenix Galați vor inaugura parchetul sălii din Iași
Ieșenii nu știu exact când vor putea juca primul meci pe noua suprafață 
Andriy Agafonov, din nou cel mai bun om al Piteștiului
Prestație solidă pentru Porter Troupe, Titus Nicoară a reușit un nou double-double 
LNBM MVP – etapa a XV-a: Lawrence Kinnard
Kinnard a fost aproape perfect în victoria Sibiului la Cluj 
LaMarcus Reed: „Am vrut să fiu vocal și am reușit să fac un meci bun”
SCM U Craiova s-a impus pe teren propriu în fața lui BCM U Pitești 
CSM CSU Oradea, pe lista echipelor cu 4 extratransferuri
Bihorenii au renunțat la cel mai bun marcator și au readus un pivot cu 74 de meciuri în LNBM 
Dan Ioan: „Știam că trebuie să ne luăm revanșa față de meciul pierdut la Pitești”
SCM U Craiova a trecut fără emoții de BCM U FC Argeș Pitești 
LaMarcus Reed, debut cu dreptul pentru SCM U Craiova
Oltenii nu au întâmpinat probleme în partida disputată împotriva lui BCM U Pitești 
free62 free62
0 
Tinerii de astia care is in loturi acum nici dac aii lasi sa joace 100 de min pe meci nu ajung vreodata in cariera la jumate din ce sunt/au fost Franklin si Sean. Hai sa fim seriosi...Lazar a jucat o viata intreaga peste tot si ce a iesit? Mandache sau Calota nu fac amandoi cta Franklin, despre ce draci de jucatori romani discutam noi aici... 
click pt. Articol 24 January 2018 00:48
un moldovean Targ de izmene
0 
Astfel de evenimente sunt foarte importante pt Sala Sporturilor din Iasi. Probabil ca asigura bonusuri pt cei care se prefac ca intretin cladirea napadita de jeg , praf si mucegai. Nu am constatat ca aceste venituri sa asigure macar montarea unui neon sau varuirea unui metru patrat de perete. Noroc cu montarea parchetului ca poate se mai da cu matura si se sterg paianjenii.
Reamintesc amatorilor de targuri de nunti, izmene si blanuri ca exista un Centru Expozitional care zace neutilizat si care are spatii de expunere, parcari, transport in comun si in care NU SE POATE ptractica baschetul. Asa ca ar fi grozav ca acest targ extraordinar sa se desfasoare acolo. Consider ca ar trebui data o lege care sa stipuleze clar ca in acest gen de sali se pot desfasura DOAR competitii sportive si eventual concerte. 
click pt. Articol 24 January 2018 00:20
un moldovean Institutie de binefacere
0 
Acum Denison, anul trecut Francklin si asa se acorda sanse sportivilor straini, trecuti de prima tinerete iar pt tinerii jucatori romani se gasesc greu minute .  
click pt. Articol 23 January 2018 23:53
ajax CSM
0 
Solutia salvatoare , ca răspuns la aceste mutări nu poate fi numai una: revenirea lui Zeno.Cam greu va fi însă să-si reintre în formă după o asa lungă absența, cum probabil va fi si cu Rasic sau Cappers. 
click pt. Articol 23 January 2018 21:47
0 
Clar ne trebuie un pivot in locul lui Lazar. 
click pt. Articol 23 January 2018 21:13
Renan Da...
0 
Nu se schimba nimic, dorm pe ei... Suntem ultima echipă ce jucăm în 5 straini, Timișoara anunțând că vor mai lua un jucător. Se tot insistă cu Nuttinen care nu aduce un plus echipei, plus ca atunci cand iese Agafonov si intra Lazar, echipele adverse se distrează cu noi. 
click pt. Articol 23 January 2018 19:59
0 
Vedeam finala intre Oradea si Steaua. Cred ca Oradea a regresat cu aceasta mutare. Mutarea nu poate fi evaluata insa decat prin prisma rezultatelor viitoare. Si aceasta evaluare e relativa. Comparand aportul lui Milosevic si Dennison as opta pentru primul. Dar Achim e un fixist moderat. El isi doreste o echipa constanta, fara salturi in timpul meciurilor (pe care nu le stie gestiona). Uneori insa salturile (pozitive) fac diferenta. Daca tot au existat schimburi, mi l-as fi dorit pe Milosevic la Cluj. :) 
click pt. Articol 23 January 2018 19:48
adu Alooo
0 
Conducerea???oare cat credeti ca mai poate si baiatul asta???nu credeti ca e prea fortat in multe momente???el duce greul ,toti il provoaca ,de multe ori raspunde si el.cum e posibil ca doar doi jucatori sa joace constant bine,doar agafonov si nicoara???cine raspunde de rezultatele echipei anul acesta?tot jucatorii ca de obicei?parerea mea e ca daca aveam oameni competenti in conducere jucam semifinala sau chiar finala anul acesta. 
click pt. Articol 23 January 2018 19:12
koala @suporter oradean
0 
eu de anul trecut am zis ca echipa asta se va duce dupa fc bihor!  
click pt. Articol 23 January 2018 18:14
0 
Din nou SERE ia facut pe plac lui Achim, la concediat pe Milosevic, pentru ca nu era ascultator.Nu conteaza daca esti jucator bun, daca nu esti "turnator" sau "ascultatot" la toate mirabolantele scheme de joc ale "maestrului" esti "halit".Nu stiu ce caracter, sau comportament are acest baiat, stiu doar ca joaca impecabil, si este un marcator de elita.NU este singurul jucator care se ia in "bete" cu 'tribunul",stiu eu un jucator capitan care il scuipa si injura de cate ori poate(sincer la ce decizii ia uneori, merita)si nu i se intampla nimic.Dar nu asta este important, ci faptul ca la Oradea cu aceste doua personaje, unul cel mai mare antrenor roman al tuturor timpurilor, si celalalt , presedinte CSM,manager,director, antrenor secund si insotiror de bord etc...fac ce doresc.Asa cum Gavela a renuntat, sa le faca mofturile, la un moment dat se vor plictisi si ceilalti, si atunci urmam dupa Dinamo, Mures, etc, adio baschet in Oradea.Pacat , mare pacat, ca nimeni din acest oras ma refer la Primarie caare vine cu cei mai multi bani nu se intereseaza ce se intampla.Le da banii si atat, incredere oarba .Cat despre Denisonm este un jucator bun, ranmane de vazut ce va face, in fiece an o supriza a luiAchim, anul trecut Will, anul acesta Sean.Sa ne rugam la Dumnezeu sa ne salveze echipa . 
click pt. Articol 23 January 2018 17:55