EXCLUSIV. Alhaji Mohammed aproape de a pleca de la CSU Asesoft Ploiești


Campioana României aproape de a pierde un nou jucător de bază

CSU Asesoft Ploiești este aproape de a se despărți de un nou jucător important. Alhaji Mohammed este anunțat ca și plecat de la campioana României. Ofiacilii clubului prahovean nu ne-au confirmat despărțirea de jucătorul american dar nici nu au dorit să facă anumite comentarii despre această situație.

Alhaji Mohammed o părăsește pe CSU Asesoft Ploiești după doi petrecuți în România. Americanul a sosit în iarna sezonului 2012/2013 și a ajutat formația prahoveană să câștige ultimele două titluri din LNBM, Mohammed fiind MVP atât în finala din 2013 cât și în cea din 2014.

Alhaji Mohammed a jucat în 9 partide în acest sezon al Ligii Naționale de Baschet Masculin în care a adunat medii statistice de 12.1 puncte, 3.8 recuperări și 3.3 pase decisive pentru o eficiență de 11.3 unități. În EuroCup, fundașul ofensiv a jucat în toate cele 16 meciurile ale lui Asesoft Ploiești și a încheiat cu 11.3 puncte, 3.9 recuperări, 2.4 pase decisive și 1.3 intercepții în 25:03 minute jucate pe meci. Cel mai bun meci al lui Alhaji Mohammed în acest sezon a fost făcut în fața Valenciei când a terminat 20 de puncte, 4 recuperări și 7 pase decisive.

De-a lungul carierei sale, Alhaji Mohammed a mai jucat în Spania la Valladolid și Lleida Basquet, în Franța la Limoges CSP, dar și în orientul mijlociu la Al Kuwait și Towzin Electric Kashan.

Dacă plecarea lui Alhaji Mohammed se concretizează, CSU Asesoft Ploiești va pierde al 4-lea jucător străin din lotul cu care a început acest sezon. Dee Brown, Gerald Lee și Dragan Labovic au plecat de la CSU Asesoft Ploiești în acest început de an.



Citește ultimele știri despre CSU Asesoft Ploiești
Vizualizează pagina personală a jucătorului Alhaji Mohammed

Bogdan Isailă / 13 February 2015 / 21:15


Galerie foto


cione77 Pleaca Mohamed ?
0 
Duca-se frate , la cat de mizerabil a jucat in ultimile partide ( cu exceptia celei cu francezii de la sluc ) , mai bine plecat decat sa joace de unul singur ...
Nu-i nicio pierdere , mai degraba e un castig...
pe de alta parte sper ca nu sunt " probleme in paradis" , sau sunt ?
ma refer la sursa de "malai" , oare a secat ?
 
14 February 2015 11:17
0 
E ca si plecat.Au anuntat deja cei de la www.eurobasket.com.Deci impreuna cu Hayes nr. plecarilor se ridica la 5...S-a cam dus echipa... 
14 February 2015 20:03

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
CSM CSU Oradea câștigă clar în Trivale
Elevii lui Cristian Achim au avut un sfert trei de excepție, în care au marcat 43 de puncte 
CSM CSU Oradea învinge pe BCM U FC Argeș Pitești
CSM CSU Oradea învinge pe BCM U FC Argeș Pitești la o diferenţă de 20 puncte 
CSM VKSC Miercurea Ciuc învinge pe CS Agronomia București
CSM VKSC Miercurea Ciuc învinge pe CS Agronomia București la o diferenţă de 8 puncte 
CSM Phoenix Galaţi învinge pe CS Universitatea Cluj
CSM Phoenix Galaţi învinge pe CS Universitatea Cluj la o diferenţă de 49 puncte 
Monyea Pratt a fost cel mai bun marcator al lui BC CSU Sibiu în derby-ul cu U-BT Cluj-Napoca
Patru sibieni au înscris împreună 68 de puncte 
CS Municipal Sighetu Marmației învinge pe Rapid București
CS Municipal Sighetu Marmației învinge pe Rapid București la o diferenţă de 13 puncte 
Daniel Ioniță: „Putem face o surpriză plăcută”
Tânărul baschetbalist al lui Dinamo a comentat duelul cu Steaua, echipă la care și-a petrecut junioratul 
Vlad Negoițescu: „Este evident că am fost sau suntem puțin obosiți”
CSA Steaua caută să iasă din forma proastă în duelul cu Dinamo Știința 
Justas Tamulis: „A fost o plăcere să jucăm într-o asemenea atmosferă”
Lituanianul a fost încântat de atmosfera creată de fanii sibieni la meciul cu U BT Cluj-Napoca 
Derby al Capitalei fără strălucire, între CSA Steaua și Dinamo Știința
Cele două formații bucureștene sunt în criză de formă 
Renan Foarte slabi.
0 
Oradea superioara, dar sa primesti 101 pct acasa, e rusinos. Sa iei 43 de pct in sfertul 3, cred ca e si o problemă de pregătire fizică. Nu ne aparam deloc, nu există determinare. La începutul sezonului credeam ca vom avea banca lungă dar Paliciuc si Orbeanu i am adus sa i tinem pe bancă, mai bine adoptam strategia Craiovei, cu 6 jucatori u23. Jeremic ori e intr o scadere de forma, ori nu stim sa l jucăm, nu i motorul echipei, cum era la Timisoara. Mă asteptam la un lot mult mai bine alcatuit. Cred că daca nu schimbam ceva cat mai repede, același loc 6 il vom ocupa. 
click pt. Articol 17 November 2018 19:03
0 
Un hot și un mincinos. Un nevertebrat, fara caracter , fara personalitate, fara nici un alt scop decât cel de a spala banii celor care l-au pus în funcție. 
click pt. Articol 17 November 2018 09:11
romeovura Sarcasm
0 
Până la capăt emană acest personaj. Nu înțeleg de ce nu vrea termine cu trecutul, ci se așează pe prezent. Ar fi frumos să închidă capitolul trecut și să găsească soluții pentru cele prezente, dar eu cred că dorește să nu plătească datoriile din trecut, iar cele de acum probleme de care vorbește ,dacă se poate sa nu onoreze. Rușine , eu cred că vrea să îngroape baschetul in Timișoara cu aceste"mici-mari" și repetate ocolișuri. 
click pt. Articol 17 November 2018 01:19
0 
Ma bucur ca jucatorii au fost foarte concentrati azi si am avut procentaj de 88% la libere. A cantarit mult la scorul final... nu tin minte alt meci in care sa fi avut procentaj asa de bun. 
click pt. Articol 17 November 2018 00:30
0 
sa speram ca Marinov isi revine. Fara el suntem slabi in ceea ce priveste (macar!) ducerea mingii in terenul advers. 
click pt. Articol 17 November 2018 00:15
gyke ...
0 
Chiar nu vreau să dau celebra placă cu "aceeași mizerie", dar calitatea oamenilor politici sibieni, indiferent de ce parte a spectrului s-ar afla, lasă foarte mult de dorit. Viziunea lor nu o depășește pe cea a unui administrator de bloc. De aici și așteptările noastre nu pot fi foarte sus. Și să știi că și teza asta cu ardelenii s-ar putea dovedi un mit, deși mai avem un Boc sau Bolojan care îl întrețin...  
click pt. Articol 17 November 2018 00:11
gyke De acord
0 
Atunci când vom reuși să avem prestații ca cea de azi și în deplasare, atunci vom fi cu adevărat o echipă cu pretenții la medalii.  
click pt. Articol 16 November 2018 23:29
trancer Sb Cj
0 
Victorie fără dubiu a Sibiului, care a fost net peste Cluj ca și intensitate a jocului și dorința de victorie. Norocul nostru si al celorlalte echipe din campionat este ca în deplasare sibienii sunt mielușei. Clujul fără Moldoveanu și apoi Marinov (și în continuare cu un inutil Silvasan) nu putea emite pretentii. Superba atmosfera, pătată ca de obicei de cei câțiva cretini fotbaliști care se exprima grosolan chiar dacă Silvasan sau Torok au greșit. 
click pt. Articol 16 November 2018 23:12
razv-an Torok
0 
Din pacate trece printr-o forma sportiva nu f buna. De altfel e o exemplificare a expresiei "neputinta naste violenta" 
click pt. Articol 16 November 2018 23:00
gyke Ahahaha
0 
Ia uite un pui de Tudorel... Cum îi învață el pe judecătorii elvețieni cum trebuie judecat. Ce gunoi de om Tritoiu ăsta, pe bune, nu încetez să mă mai mir... Iar FRB îi permite să-și facă de cap.  
click pt. Articol 16 November 2018 22:26