Mihai Paul revine la U Mobitelco Cluj Napoca


Fundașul în vârstă de 31 ani a mai evoluat la ”U” în sezonul 2011/12

Conform unui anunț postat pe site-ul oficial al clubului U Mobitelco Cluj Napoca, Mihai Paul revine la echipa după ce, la începutul sezonului, a ales să joace pentru CSU Atlassib Sibiu.

Paul a evoluat pentru U Mobitelco timp de un sezon, 2011/12, având medii pe meci de 28:15 minute, 8.1 puncte, 2.7 recuperări și 3.5 pase decisive.

În actuala stagiune, fundașul în vârstă de 31 ani a evoluat în 20 de meciuri și a avut medii de 11.1 puncte, 2.2 recuperări și 3.7 pase decisive, cea mai bună prestație a carierei la acest ultim capitol.

Am decis, împreuna cu stafful tehnic să îl readucem pe Miță Paul la echipă. Este un jucător cu experiență și sunt  convins că ne poate ajuta. Miță Paul se antrenează de astăzi cu echipa, a declarat Mircea Cristescu, managerul lui U Mobitelco, pentru sursa citată anterior.



Citește ultimele știri despre U BT Cluj-Napoca
Vizualizează pagina personală a jucătorului Miță Paul

totalbaschet.ro / 18 February 2013 / 13:21



0 
Ii asteptam si pe Racovitan,Santa si poate chiar pe Bubu. 
18 February 2013 13:56
hell @unbaiat
0 
De ce zici asta? este o solutie ieftina (ca plati catre federatie) si in afara de egoismul de care a dat dovada de multe ori nu a fost un jucator rau cat a fost la Cluj si daca ne uitam la meciul cu Sibiul de la Cluj a fost suficient de bun incat sa atraga atentia! 
18 February 2013 14:27
trt @hell
0 
Corect!Si cum se pare ca Paul Chetreanu e out din baschet un roman e mana cereasca! 
18 February 2013 14:41
hell @trt
0 
Si chiar daca nu este printre cei mai buni dintre romani este mai sus bine de mijlocul clasamentului! 
18 February 2013 15:09
trt @hell
0 
Ai dreptate.Si se adanceste rotatia! 
18 February 2013 15:18
0 
care rotatie? cu mediasul ai vazut rotatie?:)) 
18 February 2013 15:19
hell @m.sandor
0 
Imi spui care ii echipa ta ca nu reusesc sa gasesc informatia printre neuroni! Vreau doar sa stiu, nu sa bag de vina :D 
18 February 2013 16:24
0 
nu raspund la provocari.nu raspund la nimeni ca sunt superior:)inca meciul cu mediasul ma bantuie, nu am fost bun de nimik asa m-a intristat seara aia 
18 February 2013 16:36
ydesh_apu @m.sandor
0 
cu tenter ai vazut rotatie? anterior venirii lui la medias... in meciurile unde banca scurta nu era o scuza ai vazut asa ceva ... ? in ceea ce priveste readucerea lui paul, e binevenit. u are nevoie de el. sa vedem insa cum se va impaca egoistul cu crizatul. 
18 February 2013 16:50
0 
da sa stii ca uneori mai functiona rotatia.mai ales in s ezonul in care s-a pierdut campionatul cu cosurile de buzer beater , era rotatie, am avut si banca atunci 
18 February 2013 17:09
hell @m.sandor
0 
Deci, chiar nu este o provocare!!! Pur si simplu vreau sa stiu, pentru cultura mea generala :D  
18 February 2013 17:20
m.sandor haide....."."
0 
pai stimabile.uita-te pe pozele de la meciurile lui U, si daca regasesti initialele pe poze o sa ti dai seama cu cine tin:) 
18 February 2013 17:37
hell hmmmmmmmm
0 
Gata :P cred ca stiu cu cine am de-a face :P multumesc! Respect! m-ai pozat de multe ori :)) 
18 February 2013 17:40
0 
ok, sper ca -ti place cum lucram, incercam sa nu punem in ipostaza nedorita pe nici un spectator sau prieten al acestui sport minunat. 
18 February 2013 18:20
icatalin74 Krstanovic?
0 
de ce-a plecat Krstanovic de la U?
era in primii 5 si juca ok,ce s-a intamplat?
ms! 
18 February 2013 19:23
m.sandor @catalin
0 
Zoki intotdeauna era jucatorul care a vrut sa stie clar cum , unde si pe cati bani va juca in continuare.cum la cluj banii vin cu miluita, banuiesc ca nu s-a putut promite banii ceruti si in plu cred ca s-a plafonat aici, vroia mai mult omu.dar si la ucrainieni s-au schimbat multe, a schimbat meleagurile.la mdias a fst asteptat cu bratele deschise de fostul antrenor. 
18 February 2013 19:33
icatalin74 @sandor
0 
ok,mi se pare ca randament acum, sub ce juca la Cluj,gresesc!?
da,Tenter il stia de la U si d-aia l-a luat la Medias!...cred ca deocamdata nu i-a gasit locul potrivit in echipa! 
18 February 2013 19:42
0 
unui jucator ii trebuie mult timp sa intra in biochimia echipei.da e sub ce juca la cluj, dar sa nu uitam ca mediasul e plin cu jucatori f valorosi. 
18 February 2013 19:46
trt m.sandor
0 
deci...au banca lunga,au rotatie,nu doctore? 
18 February 2013 19:54
icatalin74 @sandor
0 
la Craiova am vazut live anul asta BC Timisoara,Medias,Mures din echipele bune ale campionatului!
Mures mi-a placut cel mai mult din cele 3,urmata de Medias si apoi Timisoara;
Medias joaca prea pozitional si in plus jocul pivotilor e rigid!...nu ma dau in vant dupa jocul lor ,e batranesc!
Imi plac echipele care joaca in viteza si fac spectacol! 
18 February 2013 19:57
hell @m.sandor
0 
Zoki nu era de noi, 1. bugetul pentru statutul lui ar trebui sa fie imens, 2. cred ca am fi avut doua maimute in sala la cat de impulsiv ii si Zoki!3. TEnter stie cum trebuie tratat Zoki deci ii este si lui mult mai usor!

Cat despre fotografie.... nu comentam doar apreciem :P 
18 February 2013 20:00
hell @zoki
0 
a, sa nu uitam, la Medias Zoki, din cate am vazut eu, este 4 pe cand la Cluj el juca bine 5 cu 4 .... 
18 February 2013 20:03

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Anton Rotaru, MVP-ul turneului de U16, a debutat la seniori în această seară
Jucătorul lui U-BT Cluj-Napoca a avut o prestație excelentă, marcând 11 puncte 
U-BT Cluj-Napoca s-a impus în fața lui Overseas Basketball Combine la o diferență de 14 puncte
Mihai Silvășan s-a bazat o mare parte din joc pe juniorii clubului 
Stanimir Marinov ar putea rata restul sezonului
Informația a fost oferită chiar de antrenorul Mihai Silvasan 
CSM CSU Oradea va disputa o partidă amicală în weekend
DEAC Debrecen vine la Oradea, sâmbătă, 23 februarie 2019 
SCM Timișoara, cu conturile poprite până la achitarea sumei de 151.000 euro
Foștii jucători ai BC Timișoara, Nikolov, Shiloh, Low și Milosevic, au blocat conturile întregului club bănățean 
SCM Timișoara anunță că intrarea va fi liberă la meciuri în restul sezonului
Suporterii cu abonament își pot reprimi banii, la cerere 
Daniel Ewing Jr. a plecat spre România
Mesajul postat de sportivul american pe Instagram (Foto) 
Antonio Năsturescu, protagonistul episodului 2 din „Locker Room Talks”
Dinamo Știința București continuă seria interviurilor cu un tânăr baschetbalist care a stat departe de teren aproape 10 luni 
S-a aflat programul partidelor de pregătire pe care Overseas Basketball Combine le va avea în România
Dragan Petricevic, despre acest eveniment: „Mă bucur pentru faptul că vor vizita România” 
Dinamo Știința București lansează seria „Locker Room Talks”. Primul episod cu Ștefan Grasu
Mezinul Ligii Naționale de Baschet Masculin este primul dinamovist care răspunde întrebărilor „Locker Room Talks” 
romeovura Felicitări
0 
A avut acele primele 3 coșuri de 3 puncte foarte curate și a arătat că nu are trac. Sper să-l vedem mai des și nu doar pe bancă. Hai U-BT 
click pt. Articol 20 February 2019 00:35
studentU nasol de tot
0 
daca il pierdem si pe Marinov. Bine, il avem pe Dorsey care este bun, chiar mai bun poate. Dar nu il poti juca 40' de acum si pana la finalul playoff ului. Iti mai duce mingea si Rasic dar cam atat. Oare sa aduca si un 4 si un 1-2? 
click pt. Articol 19 February 2019 22:59
studentU bine ca de anuntat
0 
l ati anuntat in Horia Demian. Am fost pana acolo degeaba. Altfel, cativa mingicari, cativa amatori si un obez. Cam asta a fost OBC. Nu cred sa si gaseasca vreunul contract prin Europa. Inteleg ca asta i rostul turneului. De la noi m a impresionat placut Rotaru. O maturitate in joc aparte pt varsta lui si cateva reusite frumoase. De asemenea, mi s a parut putin ciudata atitudinea lui Rasic care a fost foarte vocal, mult mai vocal decat il stim, pe tot parcursul meciului si s a si enervat la un moment dat si a strigat la cocarla si a trantit i sticla de apa pe jos. Super bizar pt un jucator ponderat asa cum este el in majoritatea timpului. Insights, anyone? 
click pt. Articol 19 February 2019 22:46
0 
sa se plateasca tot,dublu triplu nu conteza prostia se plateste.toti jucatorii enumerati mai sus daca imi aduc bine aminte au jucat cam 2 luni incheiate dupa care au intervenit problemele financiare ale clubului care nu au stiut cum sa gestioneze intelegerea cu jucatorii.
asta nu schimba cu nimic meritele TM de pana acum,care se pare ca va fi o nuca tare pentru PO 
click pt. Articol 19 February 2019 20:03
TDM Elba SCM CSM BRAGADIRU POLI AEK ROCAR
0 
Sunteți penibili, mincinoșilor!!! 
click pt. Articol 19 February 2019 19:44
gyke Hahaha
0 
I-auzi și la Întâiul fotbalist al Timișoarei... au preluat doar pe linie sportivă obligațiile, nu și pe cele financiare. Ce cretin!!! De abia aștept să se termine tot circul ăsta și să plătească triplu.  
click pt. Articol 19 February 2019 17:23
romeovura Cristi11
0 
Bună asta 
click pt. Articol 19 February 2019 17:22
Cristi11 Bilete
0 
Deci se revine la 10 lei intrarea la meciuri:))) 
click pt. Articol 19 February 2019 16:58
studentU @Eduard Popa
0 
Ce-ti mai place can-can ul :)) 
click pt. Articol 14 February 2019 14:11
studentU le era
0 
musai un conducator decent. asta s-a vazut de la inceputul campionatului. poate daca aduceau rapid pe cineva, ar fi prins top 6 si altfel priveau tot sezonul. Asa, de pe 7 sau 8, jucand cu SB sau U, au sanse foarte mici intr-o serie 3 din 5.  
click pt. Articol 14 February 2019 09:46