Mihai Paul revine la U Mobitelco Cluj Napoca


Fundașul în vârstă de 31 ani a mai evoluat la ”U” în sezonul 2011/12

Conform unui anunț postat pe site-ul oficial al clubului U Mobitelco Cluj Napoca, Mihai Paul revine la echipa după ce, la începutul sezonului, a ales să joace pentru CSU Atlassib Sibiu.

Paul a evoluat pentru U Mobitelco timp de un sezon, 2011/12, având medii pe meci de 28:15 minute, 8.1 puncte, 2.7 recuperări și 3.5 pase decisive.

În actuala stagiune, fundașul în vârstă de 31 ani a evoluat în 20 de meciuri și a avut medii de 11.1 puncte, 2.2 recuperări și 3.7 pase decisive, cea mai bună prestație a carierei la acest ultim capitol.

Am decis, împreuna cu stafful tehnic să îl readucem pe Miță Paul la echipă. Este un jucător cu experiență și sunt  convins că ne poate ajuta. Miță Paul se antrenează de astăzi cu echipa, a declarat Mircea Cristescu, managerul lui U Mobitelco, pentru sursa citată anterior.



Citește ultimele știri despre U BT Cluj-Napoca
Vizualizează pagina personală a jucătorului Miță Paul

totalbaschet.ro / 18 February 2013 / 13:21



0 
Ii asteptam si pe Racovitan,Santa si poate chiar pe Bubu. 
18 February 2013 13:56
hell @unbaiat
0 
De ce zici asta? este o solutie ieftina (ca plati catre federatie) si in afara de egoismul de care a dat dovada de multe ori nu a fost un jucator rau cat a fost la Cluj si daca ne uitam la meciul cu Sibiul de la Cluj a fost suficient de bun incat sa atraga atentia! 
18 February 2013 14:27
trt @hell
0 
Corect!Si cum se pare ca Paul Chetreanu e out din baschet un roman e mana cereasca! 
18 February 2013 14:41
hell @trt
0 
Si chiar daca nu este printre cei mai buni dintre romani este mai sus bine de mijlocul clasamentului! 
18 February 2013 15:09
trt @hell
0 
Ai dreptate.Si se adanceste rotatia! 
18 February 2013 15:18
0 
care rotatie? cu mediasul ai vazut rotatie?:)) 
18 February 2013 15:19
hell @m.sandor
0 
Imi spui care ii echipa ta ca nu reusesc sa gasesc informatia printre neuroni! Vreau doar sa stiu, nu sa bag de vina :D 
18 February 2013 16:24
0 
nu raspund la provocari.nu raspund la nimeni ca sunt superior:)inca meciul cu mediasul ma bantuie, nu am fost bun de nimik asa m-a intristat seara aia 
18 February 2013 16:36
ydesh_apu @m.sandor
0 
cu tenter ai vazut rotatie? anterior venirii lui la medias... in meciurile unde banca scurta nu era o scuza ai vazut asa ceva ... ? in ceea ce priveste readucerea lui paul, e binevenit. u are nevoie de el. sa vedem insa cum se va impaca egoistul cu crizatul. 
18 February 2013 16:50
0 
da sa stii ca uneori mai functiona rotatia.mai ales in s ezonul in care s-a pierdut campionatul cu cosurile de buzer beater , era rotatie, am avut si banca atunci 
18 February 2013 17:09
hell @m.sandor
0 
Deci, chiar nu este o provocare!!! Pur si simplu vreau sa stiu, pentru cultura mea generala :D  
18 February 2013 17:20
m.sandor haide....."."
0 
pai stimabile.uita-te pe pozele de la meciurile lui U, si daca regasesti initialele pe poze o sa ti dai seama cu cine tin:) 
18 February 2013 17:37
hell hmmmmmmmm
0 
Gata :P cred ca stiu cu cine am de-a face :P multumesc! Respect! m-ai pozat de multe ori :)) 
18 February 2013 17:40
0 
ok, sper ca -ti place cum lucram, incercam sa nu punem in ipostaza nedorita pe nici un spectator sau prieten al acestui sport minunat. 
18 February 2013 18:20
icatalin74 Krstanovic?
0 
de ce-a plecat Krstanovic de la U?
era in primii 5 si juca ok,ce s-a intamplat?
ms! 
18 February 2013 19:23
m.sandor @catalin
0 
Zoki intotdeauna era jucatorul care a vrut sa stie clar cum , unde si pe cati bani va juca in continuare.cum la cluj banii vin cu miluita, banuiesc ca nu s-a putut promite banii ceruti si in plu cred ca s-a plafonat aici, vroia mai mult omu.dar si la ucrainieni s-au schimbat multe, a schimbat meleagurile.la mdias a fst asteptat cu bratele deschise de fostul antrenor. 
18 February 2013 19:33
icatalin74 @sandor
0 
ok,mi se pare ca randament acum, sub ce juca la Cluj,gresesc!?
da,Tenter il stia de la U si d-aia l-a luat la Medias!...cred ca deocamdata nu i-a gasit locul potrivit in echipa! 
18 February 2013 19:42
0 
unui jucator ii trebuie mult timp sa intra in biochimia echipei.da e sub ce juca la cluj, dar sa nu uitam ca mediasul e plin cu jucatori f valorosi. 
18 February 2013 19:46
trt m.sandor
0 
deci...au banca lunga,au rotatie,nu doctore? 
18 February 2013 19:54
icatalin74 @sandor
0 
la Craiova am vazut live anul asta BC Timisoara,Medias,Mures din echipele bune ale campionatului!
Mures mi-a placut cel mai mult din cele 3,urmata de Medias si apoi Timisoara;
Medias joaca prea pozitional si in plus jocul pivotilor e rigid!...nu ma dau in vant dupa jocul lor ,e batranesc!
Imi plac echipele care joaca in viteza si fac spectacol! 
18 February 2013 19:57
hell @m.sandor
0 
Zoki nu era de noi, 1. bugetul pentru statutul lui ar trebui sa fie imens, 2. cred ca am fi avut doua maimute in sala la cat de impulsiv ii si Zoki!3. TEnter stie cum trebuie tratat Zoki deci ii este si lui mult mai usor!

Cat despre fotografie.... nu comentam doar apreciem :P 
18 February 2013 20:00
hell @zoki
0 
a, sa nu uitam, la Medias Zoki, din cate am vazut eu, este 4 pe cand la Cluj el juca bine 5 cu 4 .... 
18 February 2013 20:03

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
SURSE. Patrick Richard este noul jucător al lui U-BT Cluj-Napoca
Baschetbalistul american a evoluat în cele mai puternice campionate ale Europei 
Sebastian Ionescu și Bogdan Popa pleacă de la SCM U Craiova
Formația din Bănie se desparte de doi jucători autohtoni U23 
Daniel Husein „Dasaev”, cel care a înjunghiat baschetbaliștii americani de la Brăila, a fost plasat în arest la domiciliu
Interlopul brăilean a fost aproape să îi omoare pe baschetbaliștii Joseph McClain și Darrell Bowie 
Mirel Dragoste: „Simțeam că am nevoie de o schimbare și de o nouă provocare”
Fundașul se alătură celor de la SCM Timișoara după trei sezoane la BC CSU Sibiu 
Primele declarații ale noilor jucători de la U-BT Cluj Napoca
Ce au avut de spus Karlo Žganec şi Artis Ate 
Mirel Dragoste a ajuns la o înțelegere cu SCM Timișoara
Jucătorul de 24 ani se află la a cincea echipă din carieră 
Goran Gajovic a semnat cu BCM U Pitești - Exclusiv
Muntenegreanul a negociat și rămânerea la SCM U Craiova 
U-BT Cluj l-a adus pe fundașul Artis Ate (VIDEO)
Internaționalul leton vine de la VEF Riga 
Karlo Zganec este noul jucător al lui U-BT Cluj
Zganec este de patru ori campion al Croației, alături de Cedevita Zagreb 
Zona Transferurilor 2019 - Liga Națională de Baschet Masculin
Toate mutările făcute de echipele din România în această pauză competițională 
0 
El poate da fie..... 
click pt. Articol 21 July 2019 20:13
0 
e u25 
click pt. Articol 21 July 2019 20:03
0 
Sunt câteva nume care pot ajunge! Sper sa nu fie unul dintre cei trecuti de 34 de ani!!!!!!! 
click pt. Articol 21 July 2019 19:58
0 
Pare sa aibă și sa știe de toate: forță, detenta, pătrundere, aruncare, foarte bun jucătorul. Acum sa vedem și jucătorii "din caciula", dar categoric vom avea altceva la Cluj din sezonul asta. 
click pt. Articol 21 July 2019 19:45
0 
da,este vorba despre un croat de la cedevita care la prima vedere arata destul de ok 
click pt. Articol 21 July 2019 17:42
0 
Incet dar sigur,va formati o super trupa,FELICITARI !! 
click pt. Articol 21 July 2019 17:13
Tommy Fortza Steaua
0 
Odata cu Burlacu antrenor,o sa aveti o echipa puternica in acest sezon! Deja sunt acontati cativa tineri de u23 puternici !!! 
click pt. Articol 21 July 2019 17:07
Tommy Buzestii
0 
PE aceasta pagina nu faci decat hate,nimic altceva!! Iti spun doar atat,este un new entry CROAT !!! 
click pt. Articol 21 July 2019 17:04
stef No așa!
0 
Și mai vin! 
click pt. Articol 21 July 2019 16:53
Buzestii Baieti,
0 
Nu ma dezamagiti,mai exista oare cineva care sa se uite in gura individului in afara de dentist?O sa incerce vreo lovitura de imagine ca acoperire(daca o iesi),in rest sfantul parandarat sa traiasca si refrenul cu avem buget mic,ne dusmanesc arbitrii,etc,etc...mic si gretos! 
click pt. Articol 21 July 2019 15:26