Mihai Paul revine la U Mobitelco Cluj Napoca


Fundașul în vârstă de 31 ani a mai evoluat la ”U” în sezonul 2011/12

Conform unui anunț postat pe site-ul oficial al clubului U Mobitelco Cluj Napoca, Mihai Paul revine la echipa după ce, la începutul sezonului, a ales să joace pentru CSU Atlassib Sibiu.

Paul a evoluat pentru U Mobitelco timp de un sezon, 2011/12, având medii pe meci de 28:15 minute, 8.1 puncte, 2.7 recuperări și 3.5 pase decisive.

În actuala stagiune, fundașul în vârstă de 31 ani a evoluat în 20 de meciuri și a avut medii de 11.1 puncte, 2.2 recuperări și 3.7 pase decisive, cea mai bună prestație a carierei la acest ultim capitol.

Am decis, împreuna cu stafful tehnic să îl readucem pe Miță Paul la echipă. Este un jucător cu experiență și sunt  convins că ne poate ajuta. Miță Paul se antrenează de astăzi cu echipa, a declarat Mircea Cristescu, managerul lui U Mobitelco, pentru sursa citată anterior.



Citește ultimele știri despre U BT Cluj-Napoca
Vizualizează pagina personală a jucătorului Miță Paul

totalbaschet.ro / 18 February 2013 / 13:21



0 
Ii asteptam si pe Racovitan,Santa si poate chiar pe Bubu. 
18 February 2013 13:56
hell @unbaiat
0 
De ce zici asta? este o solutie ieftina (ca plati catre federatie) si in afara de egoismul de care a dat dovada de multe ori nu a fost un jucator rau cat a fost la Cluj si daca ne uitam la meciul cu Sibiul de la Cluj a fost suficient de bun incat sa atraga atentia! 
18 February 2013 14:27
trt @hell
0 
Corect!Si cum se pare ca Paul Chetreanu e out din baschet un roman e mana cereasca! 
18 February 2013 14:41
hell @trt
0 
Si chiar daca nu este printre cei mai buni dintre romani este mai sus bine de mijlocul clasamentului! 
18 February 2013 15:09
trt @hell
0 
Ai dreptate.Si se adanceste rotatia! 
18 February 2013 15:18
0 
care rotatie? cu mediasul ai vazut rotatie?:)) 
18 February 2013 15:19
hell @m.sandor
0 
Imi spui care ii echipa ta ca nu reusesc sa gasesc informatia printre neuroni! Vreau doar sa stiu, nu sa bag de vina :D 
18 February 2013 16:24
0 
nu raspund la provocari.nu raspund la nimeni ca sunt superior:)inca meciul cu mediasul ma bantuie, nu am fost bun de nimik asa m-a intristat seara aia 
18 February 2013 16:36
ydesh_apu @m.sandor
0 
cu tenter ai vazut rotatie? anterior venirii lui la medias... in meciurile unde banca scurta nu era o scuza ai vazut asa ceva ... ? in ceea ce priveste readucerea lui paul, e binevenit. u are nevoie de el. sa vedem insa cum se va impaca egoistul cu crizatul. 
18 February 2013 16:50
0 
da sa stii ca uneori mai functiona rotatia.mai ales in s ezonul in care s-a pierdut campionatul cu cosurile de buzer beater , era rotatie, am avut si banca atunci 
18 February 2013 17:09
hell @m.sandor
0 
Deci, chiar nu este o provocare!!! Pur si simplu vreau sa stiu, pentru cultura mea generala :D  
18 February 2013 17:20
m.sandor haide....."."
0 
pai stimabile.uita-te pe pozele de la meciurile lui U, si daca regasesti initialele pe poze o sa ti dai seama cu cine tin:) 
18 February 2013 17:37
hell hmmmmmmmm
0 
Gata :P cred ca stiu cu cine am de-a face :P multumesc! Respect! m-ai pozat de multe ori :)) 
18 February 2013 17:40
0 
ok, sper ca -ti place cum lucram, incercam sa nu punem in ipostaza nedorita pe nici un spectator sau prieten al acestui sport minunat. 
18 February 2013 18:20
icatalin74 Krstanovic?
0 
de ce-a plecat Krstanovic de la U?
era in primii 5 si juca ok,ce s-a intamplat?
ms! 
18 February 2013 19:23
m.sandor @catalin
0 
Zoki intotdeauna era jucatorul care a vrut sa stie clar cum , unde si pe cati bani va juca in continuare.cum la cluj banii vin cu miluita, banuiesc ca nu s-a putut promite banii ceruti si in plu cred ca s-a plafonat aici, vroia mai mult omu.dar si la ucrainieni s-au schimbat multe, a schimbat meleagurile.la mdias a fst asteptat cu bratele deschise de fostul antrenor. 
18 February 2013 19:33
icatalin74 @sandor
0 
ok,mi se pare ca randament acum, sub ce juca la Cluj,gresesc!?
da,Tenter il stia de la U si d-aia l-a luat la Medias!...cred ca deocamdata nu i-a gasit locul potrivit in echipa! 
18 February 2013 19:42
0 
unui jucator ii trebuie mult timp sa intra in biochimia echipei.da e sub ce juca la cluj, dar sa nu uitam ca mediasul e plin cu jucatori f valorosi. 
18 February 2013 19:46
trt m.sandor
0 
deci...au banca lunga,au rotatie,nu doctore? 
18 February 2013 19:54
icatalin74 @sandor
0 
la Craiova am vazut live anul asta BC Timisoara,Medias,Mures din echipele bune ale campionatului!
Mures mi-a placut cel mai mult din cele 3,urmata de Medias si apoi Timisoara;
Medias joaca prea pozitional si in plus jocul pivotilor e rigid!...nu ma dau in vant dupa jocul lor ,e batranesc!
Imi plac echipele care joaca in viteza si fac spectacol! 
18 February 2013 19:57
hell @m.sandor
0 
Zoki nu era de noi, 1. bugetul pentru statutul lui ar trebui sa fie imens, 2. cred ca am fi avut doua maimute in sala la cat de impulsiv ii si Zoki!3. TEnter stie cum trebuie tratat Zoki deci ii este si lui mult mai usor!

Cat despre fotografie.... nu comentam doar apreciem :P 
18 February 2013 20:00
hell @zoki
0 
a, sa nu uitam, la Medias Zoki, din cate am vazut eu, este 4 pe cand la Cluj el juca bine 5 cu 4 .... 
18 February 2013 20:03

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Mircea Cristescu: „All Star Game-ul este singura sărbătoare a baschetului din România”
Printre surprizele pregătite de organizatori se numără un show de slam-dunk al unor americani care au colaborat cu NBA (Video) 
Kevin Hardy și Kris Richard se vor duela și în concursul de slam dunk contest de la LNBM All-Star Game
Porter Troupe va participa la concursul de 3 puncte, alături de patru ex-iugoslavi 
Un scurt istoric al confruntărilor dintre U-BT Cluj-Napoca și CSM CSU Oradea din fazele eliminatorii
Cele două echipe s-au întâlnit de trei ori în playoff, de două ori în finala Cupei și de două ori în Supercupă 
Opiniile Total Baschet. Premiații și dezamăgirile sezonului masculin 2018/2019
Redactorii site-ului nostru au răspuns, pe rând, la șase întrebări referitoare la sezonul regulat recent încheiat 
Monyea Pratt, autorul singurului triple-double din Grupa Roșie în acest sezon
Doar trei jucători au mai fost la câteva reușite distanță de a bifa această performanță 
INTERVIU. Tony Bishop: “Motto-ul meu e că trebuie să muncești din greu și să nu lași ca următoarea persoană care apare să te depășească.”
Panamezul a vorbit și despre primele întâmplări la venirea în România, accidentarea din acest sezon, dar și experiența de a ajunge în semifinalele FIBA Europe Cup 
CSM Focșani organizează în acest weekend prima ediție a turneului internațional „Mircea Petrișor”
La această competiție va participa și Etoile Sportive du Sahel, echipa antrenată de Dragan Petricevic 
FRB a anunțat echipele pentru All Star Game 2019
U-BT Cluj-Napoca dă 6 jucători iar BC CSU Sibiu și CSM CSU Oradea trimit câte 5 
Analiză: Cum am votat pentru LNBM All-Star Game 2019
Trei jucători au fost aleși în unanimitate de redacția totalbaschet.ro 
SCM Timișoara se dezice de reacția antrenorului Cristi Bota cu privire la meciul de la Craiova
„Oficialii care au însoțit echipa în această deplasare nu au considerat de cuviință să intervină în vreun fel” 
north.finder "Usor cu pianul pe scari"
0 
Sa lasam echipa sa joace pe teren, ca tare ma tem eu ca vom ramane doar cu impresiile si cu atitudinea asta de "cei ma smecheri". Pana una, alta, urez succes echipei pe teren si mergem mai departe spre ce avem de facut. Hai CSM! 
click pt. Articol 18 April 2019 16:44
mailman Oradea saluta centenarul orasului
0 
Tare "ma tem" ca anul asta Oradea castiga toate trofeele: Cupa, Campionat, inclusiv slam dunk si 3 puncte... La anul intinerim echipa pentru ca sa nu plece din tribune spectatorii contracandidatelor noastre! 
click pt. Articol 18 April 2019 15:02
0 
1. Richard clar. Poate ca Dykes pare ca are un impact mai mare pt ca isi asuma mult mai mult cand echipa ramane fara solutii dar e prea individualist. Richard joaca mai mult pt echipa si mai putin pt "cv-ul" sau.
2. Achim pt ca indiferent de cate probleme a avut cu jucatorii, medicale sau personale, a reusit de fiecare data sa faca o echipa competitiva
3. Timisoara. Chiar daca pe final a inceput sa piarda teren, a reusit cu jucatori care nu spuneau mare lucru sa puna probleme tuturor adeversarilor.
Sibiu nu e revelatie pt an de an a crescut ca echipa iar anul acesta a avut si buget care sa o sustina. Nu stiu daca mai mic sau mare decat al Oradiei sau Pitestiului dar sigur e consistent. Am mai spus-o : Sibiul are 2 jucatori care au negociat si cu Oradea in vara si Oradea nu le-a putut oferi cat le-a oferit Sibiu.
4. Diculescu - dintr-un jucator de pluton a reusit sa devina un jucator de baza
5. Kuti - cel mai bun jucator al generatiei sale, cu foarte multa incredere acordata de antrenor si club nu m-a impresionat deloc. Poate ma va contrazice in play-off.
6. Pitesti- lot foarte bun cu jucatori care au fost lideri la echipele la care au jucat anterior, a dezamagit total. Dar cine stie poate isi revin tocmai impotriva CSM-ului. 
click pt. Articol 17 April 2019 17:30
0 
acel sfert 4 castigat fara drept de apel, dupa o revenire de la -10 puncte:). era la un moment dat in sf4 scorul 20-2 
click pt. Articol 17 April 2019 14:33
0 
Eu stiam ca Pitestiul ar avea al treilea buget, acum poate gresesc eu si il are Sibiul dar cel mai probabil ti-am raspuns la intrebarea despre Pitesti vs Craiova  
click pt. Articol 15 April 2019 23:56
0 
1. Intre Dykes si Richard il aleg pe Dykes. Are un impact mai mare in jocul echipei, in unele jocuri a tras echipa dupa el si a facut chiar ce a vrut pe teren.

2. Fleseriu. A durat mult pana si-a facut echipa, dar a ales bine din prima, fara sa fie nevoie de schimbari pe parcurs. De apreciat faptul ca a mizat pe romani U23 si pe Mirel Dragoste, care are 24 de ani.

3. Craiova. Dupa un sezon foarte modest, a schimbat din temelii lotul, au mers la sigur cu straini buni, care au experienta in campionatul nostru.

4. Dragos Diculescu a facut un progres mare fata de anul trecut cand intra foarte putin, cand meciurile erau decise. Si Tohatan, Badiu, Gavriloaia, Virna au facut progrese, insa nu au avut meciuri in care sa fie decisivi.

5. Paliciuc, Vlahovic, Lucic, Ginyard, Komatina, Lazar, Person.

6. Pitesti si Steaua, in egala masura. De la Pitesti ma asteptam sa faca o concurenta acerba pentru locul 3, avand un lot numeros si valoros. Chiar daca au un buget mai mic si au inceput sezonul mai tarziu, ma asteptam totusi la mai mult (locul 5) de la o echipa care ii are in lot pe Mandache, Vlahovic, Malesevic si un antrenor bun.


 
click pt. Articol 15 April 2019 22:10
studentU ar fi fost frumos acest
0 
5-2 inca din titlu sau primul paragraf :)
speram la un 7-2 la final de sezon ;)  
click pt. Articol 15 April 2019 21:45
gyke @trancer
0 
Inteleg rationamentul tau, dar nu sunt de acord; noi am fost mereu pe locul asta la bugete in ultimii 3 ani si in clasament tot pe podium (in sezonul regulat) - deci nu ne-a parasutat nimeni pe locul 1 anul asta, ca sa poti spune ca e o surpiza.
Dar no, adevarul ca e dificil sa alegi o "revelatie" a sezonului asta... 
click pt. Articol 15 April 2019 16:32
tanaseb @trancer
0 
Din cate stiu eu, Sibiul are al treilea buget, dupa Cluj si Oradea. Ii neclar daca Pitestiul are buget mai mic decat Craiova. Timisoara are al saselea buget, asa stiu. 
click pt. Articol 15 April 2019 14:12
0 
Eu judec astea prin prisma banilor învârtiți de echipe. De acord, banii nu joaca în teren, insa în mod normal cu bani îți aduci oamenii care apoi joaca și obțin rezultate. După mine Sibiul nu este mai sus de 5 la capitolul bani și în aceste condiții sa termini pe 1 chiar mi se pare o surpriza. N-am vrut sa jignesc, dimpotrivă, am apreciat felul în care cu bani mai putini decât ai altora, s-a reușit sa se facă o echipa cu care s-a câștigat locul 1, o performanta. 
click pt. Articol 15 April 2019 13:20