Stanimir Marinov ar putea rata restul sezonului


Informația a fost oferită chiar de antrenorul Mihai Silvasan

U BT Cluj-Napoca a jucat o partidă amicală în această seară, 19 februarie, contra americanilor de la Overseas Basketball Combine. Clujenii s-au impus clar cu scorul de 95-81 în jocul desfășurat la BT Arena.

Lasând la o parte această partidă de verificare, U BT Cluj-Napoca se confruntă la rândul ei cu probleme de lot. Stanimir Marinov ar putea rata restul sezonului din cauza unei accidentări. Mihai Silvășan a afirmat că l-ar putea pierde pe fundașul bulgar, imediat după partida de marți seara.

„Din păcate pentru noi, Marinov este cu semnul întrebării pentru tot restul sezonului. Are o hernie de disc și nu știm dacă își va reveni. Astea sunt problemele noastre, nu ne plângem.”

Stanimir Marinov a venit în vara lui 2018 la Cluj-Napoca din Bulgaria. Internaționalul bulgar a evoluat în 16 partide pentru U BT Cluj în Liga Națională de Baschet Masculin, cu medii statistice de 9.3 puncte, 4.1 recuperări și 3.3 pase decisive în 25 de minute. Marinov este al doilea jucător din rotația de bază care ar putea rata întreg sezonul, după ce Vlad Moldoveanu s-a îmbolnăvit de hepatită.

U BT Cluj-Napoca este aproape de a-și completa lotul de jucători. Antrenorul Mihai Silvășan așteapta ca echipa lui să realizeze două transferuri în perioada următoare dar nu a oferit niciun indiciu despre jucătorii care ar putea ajunge la Cluj-Napoca.

„Avem nume pe listă. Veți află la momentul potrivit. Când îi vom semna, îi vom anunța.”

foto: fiba.com



Citește ultimele știri despre U BT Cluj-Napoca
Vizualizează pagina personală a jucătorului Stanimir Marinov

Bogdan Isailă / 19 February 2019 / 22:00


Galerie foto


studentU nasol de tot
0 
daca il pierdem si pe Marinov. Bine, il avem pe Dorsey care este bun, chiar mai bun poate. Dar nu il poti juca 40' de acum si pana la finalul playoff ului. Iti mai duce mingea si Rasic dar cam atat. Oare sa aduca si un 4 si un 1-2? 
19 February 2019 22:59
trancer Marinov
0 
Mare ghinion și cu el. Va fi greu în partea finala fără el și Moldoveanu. În cazul asta sigur va veni un combo guard ceva, plus omul de căciulă. Problema este ca avem 2 jucători care nu joaca dar sunt plătiți. Si sigur nu puțin. În aceste condiții nu știu ce ar putea veni... 
20 February 2019 09:27
Stefan Cj Marinov
0 
Si daca vin altii pana se integreaza in "chimia" echipei ... Parerea mea este sa nu ne facem iluzii. Dar pentru asta putem merge la sala sa-i sustinem. Indiferent de rezultate. 
20 February 2019 10:17

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
BCM U Pitești și-a luat revanșa contra SCM U Craiova
Oltenii au fost aproape de a întoarce soarta meciului 
Dinamo Știința București se impune în fața celor de la CSM Phoenix Galați
Aruncările de la mare distanță au fost arma principală a bucureștenilor 
Baschetbaliștii de la U-BT Cluj au plantat o pădure la marginea orașului. Video
Sportivii au răspuns pozitiv invitației fanilor la un eveniment dedicat Centenarului lui „U” 
BCM U Pitești primește vizita celor de la SCM U Craiova
În partida tur, oltenii s-au impus la 4 puncte 
CSM Târgu Mureș a învins-o pe ACS Târgu Jiu la o diferență de 43 de puncte
Trupa ardeleană și-a consolidat prima poziție în clasamentul Grupei Albastre 
CSA Steaua București s-a impus ușor în fața lui CSM Mediaș
Formația antrenată de Sașa Ocokoljic continuă lupta pentru playoff-ul LNBM 
Dan Fleșeriu: „Este frustrant să conduci tot campionatul și pe final să te chinui”
BC CSU Sibiu a suferit primul eșec al sezonului pe teren propriu 
Alhaji Mohammed: „Spuneți tuturor să nu mai vorbească despre vârsta mea pentru că este ridicol”
Americanul lui U-BT Cluj-Napoca le-a transmis un mesaj contestatarilor săi 
Vladan Vukosavljevic, prestație extrem de modestă împotriva lui U-BT Cluj
Cel mai bun marcator din campionat al Timișoarei nu a reușit să înscrie contra ardelenilor 
0 
Deja parca ai inceput să mă plictisești. Doar comentariile tale sunt relevante, restul suntem de la grupa mica. Nu cumva te ia cu amețeală de la înălțime? Mai bine sa scrii doar tu aici că îți place din cate vad. Ti-am apreciat opiniile până la un punct în care mi-am dat seama că tu ai inventat coada la cireașă. Restul sa culeagă sâmburi și să nu își mai des nimeni cu părerea. Zic sa ne căutăm de joaca în altă parte. 
click pt. Articol 25 March 2019 00:11
DonJuan De 4 ani
0 
De 4 ani ne chinuim pe fiecare final de campionat. Daca și anul asta se întâmplă la fel este clar că știm unde este problema. 
click pt. Articol 25 March 2019 00:04
DonJuan Marius_M
0 
Răspunsul este simplu: Daca se aducea un jucător de o certă valoare, care juca 30min si care te ajuta sa câștigi cu Oradea acum toți eram fericiți și nu mai vorbeam de riscuri. Ne gândeam cum să sărbătorim titlul. Până una alta...cu Daniel avem doua înfrângerii. Strici tot ce ai construit pt Daniel? 
click pt. Articol 25 March 2019 00:01
0 
Nu stiu de ce aveam impresia ca Timisoara a batut la Pitesti si acum erati nevoiti sa bateti la 10 puncte sau mai mult, gresala mea, dar asta nu face totusi meciul cu Sibiu unul de palmares pentru ca trebuie luata in considerare si o eventuala infrangere la Timisoara. 
click pt. Articol 25 March 2019 00:00
Renan De ce?
0 
Daca batem Tm, avem o victorie în plus față de ei, plus rezultatele directe in caz de egalitate. 
click pt. Articol 24 March 2019 23:38
0 
si vreti sa le dati posilitatea celor de la Craiova sa isi aleaga adversarul in playoff?  
click pt. Articol 24 March 2019 23:29
Renan Da dar
0 
Si Craiova joaca acasa cu Timișoara ultima etapă. O Timișoara care daca noi batem, nu vor mai avea pentru ce trage. E doar parerea mea. 
click pt. Articol 24 March 2019 23:23
76ers de palmares?
0 
Pitesti inca are sanse la locul 4. Nu mi se pare atat de imposibil ca voi sa castigati toate cele 3 meciuri si Craiova sa le piarda pe amandoua si cu o victorie impotriva Sibiului miercuri ati pune si o presiune foarte mare pe ei sa bata la Craiova daca vor locul 1. 
click pt. Articol 24 March 2019 23:19
Renan Bravo
0 
Un meci controlat în mare parte. Avem probleme cu finalurile de meci. Meciul cu Sibiu, devine unul de palmares, meciul care va decide locul 5 va fi cel de la Timișoara. 
click pt. Articol 24 March 2019 23:06
Marius_M Nu ne înțelegem
0 
Ți-am dat niște argumente acolo, adică lucruri care ne-au lipsit anul trecut și pe care acum le avem. Deci, teoretic, ar fi de ajuns pentru a ajunge mai sus decât anul trecut. Eu de un singur lucru sunt sigur: dacă vrem finala, e obligatoriu sa terminam pe 1. In rest, evident, Dan știe cel mai bine și are toată susținerea tuturor. Nu a pus nimeni la îndoială asta. 
click pt. Articol 24 March 2019 22:25